1986 год

Результаты 1 - 30 из 37

ПОДІЛИЛИ ОЧКИ
У СТАРТОВОМУ МАТЧІ 49-го ЧЕМПІОНАТУ СРСР КОМАНДИ НАШОЇ ОБЛАСТІ.
"ЗОРЯ" - "СТАХАНОВЕЦЬ" - 0:0
ВОРОШИЛОВГРАД. Стадіон "Авангард". 29 березня. Ясно. 13 градусів тепла. 15 тисяч глядачів.
СУДДІ: М. Курилко, М. Щербина, В. Агафоненко (всі - Харків).
"ЗОРЯ": Чистяков, Дорофєєев, Кузовлєв, Ярмолич, Тарасенко, Кобзарєв, Зубенко, Зінченко (Сорока), Колесников, Погодін (Фокін), Ярошенко.
"СТАХАНОВЕЦЬ": Листопадов, Риданський, Никонов, В. Кондрашов, Колесников, Безверхий (Дудник), Нинецький, Бєлих (О. Кондрашов), Болдарєв, Баткаєв, Макаренко (Нечаєв).
ПОПЕРЕДЖЕНО: Риданського.
На 9-й хвилині Кобзарєв не реалізував пенальті.
ДО ГРИ
ВІДКРИТТЯ футбольного сезону завжди свято. І тому готувались до нього заздалегідь. Повною ходою йшла реконструкція трибун стадіону "Авангард". Складалася і цікава культурно - спортивна програма для глядачів, які мали прийти на матч "Зоря" - "Стахановець". Безперечно, готувались до свята і головні його винуватці - футболісти.
Стахановчани, які дуже невдало провели минулий сезон, хотіли довести, що всі прикрощі у команди позаду. Два навчально - тренувальних збори, проведені у Ялті, пройшли з користю. Виконавська майстер-
ність гравців значно підвищилась. І хоча через травми дехто з провідних гравців не міг вийти на поле, настрій у гостей був бойовий.
"Зоря", яка поставила за мету повернення до першої ліги, мала підтвердити вагомість своїх намірів змістовною грою. Тепловозобудівники розуміли, що легких суперників у них не буде. Тому настроювались на гру з усією відповідальністю.
Свято відкриття футбольного сезону було справді яскравим. Парад спортсменів міста, теплі слова напуття, побажання успіхів на тренерській посаді ветеранові "Зорі" А. Я. Куксову, підняття прапора чемпіонату - все це елементи цікавого видовища. І йому були свідками численні глядачі. Давно вже стадіон "Авангард" не бачив під час футболу такої болільницької аудиторії.
Тепер справа була за футболістами.
ГРА
ВОРОШИЛОВГРАДЦІ відразу ж розпочали атаки на ворота Ю. Листопадова. У перші вісім хвилин вони мали щонайменше три відмінні можливості відкрити рахунок, але добре зіграв страж воріт "Стахановця". Початковий штурм "Зорі" привів до того, що стахановчани порушили правила у своєму штрафному майданчику. Пенальті. Капітан "Зорі"
В. Кобзарєв напередодні спеціально опрацьовував удари з 11-метрової позначки. Жодного промаху. А тут останньої миті при розбігу вирішив бити не в "свій" кут. Рахунок на табло не змінився.
Після матчу суддя зустрічі М. Курилко сказав, що після цього моменту він внутрішньо зібрався. Розумів, що напруга боротьби підвищиться і треба бути максимально уважним. Дійсно, ворошиловградці заграли швидше. Але нереалізований пенальті дуже негативно вплинув на Кобзарєва, якому надається чи не головна роль в організації атак "Зорі". Він почав частіше помилятись. До того ж відмінно заграв Ю. Листопадов. Мали відзначитись Ю. Колесников і В. Зубенко, але їхнім ударам не вистачило влучності.
У другому таймі перебіг подій не змінився. "Зоря" атакувала безперервно, та подолати захисні порядки гостей так і не змогла. Стахановчанам вдалося провести лише дві досить гострі контратаки, але до завершального удару справа не дійшла. Отже, 0:0.
ПІСЛЯ ГРИ
ЦЬОГО року на стадіоні "Авангард" зроблено спробу відродити проведення прес-конференцій зі старшими тренерами команд, що грали, і суддями. На першій з них своїми враженнями про гру "Зоря" - "Стахановець" ділились наставники команд області О. І. Расторгуєв і В. Д. Добіжа.
О. І. РАСТОРГУЄВ: "Обидві команди готувались до сезону на вологих, в'язких полях. Грали ж ми на добре підготовленому полі "Авангарду". Це не могло позначитись на діях гравців. "Зоря", безперечно, була сильнішою у всіх лініях. На нашому боці було спортивне щастя. Свою гру побудували від оборони, маючи на увазі 0:7 у минулорічному матчі у Ворошиловграді. Та й розуміючи, що вдома "Зоря" буде атакувати великими силами. Завдання було одне - не пропустити гол. Вдячні Ю. Листопадову, який допоміг нам впоратись із завданням".
В. Д. ДОБІЖА: "Результатом гри, безперечно, не задоволений. Те, чого намагались позбутися протягом всього підготовчого періоду - передачі вздовж поля, - було головним у грі команди. Завдання - швидко проходити середню частину поля - виконати не вдалося. Багато нарікань на півзахисників. Психологічно зламався В. Кобзарєв, перетримував м'яч В. Зінченко, випав з гри С. Погодін. Зігравши нижче своїх можливостей у комбінаційному плані, не змогли досягти успіху й в атаці. Позначилась відсутність С. Горьковенка, що захворів".
ОТЖЕ, у першій грі "Зоря" і "Стахановець" записали у свій актив по очку. 6 квітня "Зоря" прийматиме "Таврію", "Стахановець" - "Атлантику". Почекаємо з висновками про стан справ у командах області до цих зустрічей.
М. НІКІШИН ("Молодогвардієць" Ворошиловград).

ПОЧАЛИ З НІЧИЄЇ
15 тисяч любителів футболу прийшли минулої суботи на стадіон "Авангард", щоб стати свідками відкриття нового футбольного сезону у Ворошиловграді і першого календарного матчу з участю команд "Зоря" і "Стахановець".
Урочистим маршем пройшли по доріжках стадіону команди юних футболістів обласного центру. До спортсменів з привітаннями і побажаннями успіхів звернулися заступник голови Ворошиловградського міськвиконкому Є.І. Бєлозьоров і колишній гравець ворошиловградської "Зорі", золотий медаліст чемпіонату СРСР 1972 року Ю. Єлисєєв. Капітани команд В. Кобзарєв і Ю. Болдарєв підняли на флагштоку прапор змагань.
І ось уже свисток арбітра матчу М. Курила (Харків) викликає футболістів на поле. Команди почали зустріч такими складами: "Стахановець" - Ю. Листопадов, О. Риданський, С. Никонов, В. Кондрашов, B. Колесников, В. Безверхий, Ю. Ніцецький, М. Бєлих, Ю. Болдарєв, Г. Баткаєв, В. Макаренко; "Зоря" - О. Чистяков, О. Дорофєєв, В. Кузовлєв, C. Ярмолич, В. Тарасенко, В. Кобзарєв, В. Зубенко, В. Зінченко, Ю. Колесников, С. Погодін, Ю. Ярошенко.
З перших же хвилин господарі поля зробили акцент на атакуючі дії. Гості чітко і самовіддано захищалися. Але, ліквідовуючи один з чергових проривів, стахановчани порушили правила у штрафному майданчику: гра рукою. Суддя показує на 11 метрову відмітку. Однак удар капітана "Зорі" В. Кобзарєва виявився несильним: воротар Ю. Листопадов угадав напрям удару і парирував м'яч. Забігаючи наперед, скажемо, що 30-річний страж воріт "Стахановця" і надалі не раз виручав свою команду в складних гольових ситуаціях і недарма був названий кращим гравцем серед гостей.
Упущений стопроцентний шанс відкрити рахунок в матчі, очевидно, психологічно вплинув на ворошиловградців. Вони заспішили, почали збиватися на сумбурну гру, особливо не ладилися кінцівки атак.
Рядом зі мною сидів колишній гравець "Зорі", чемпіон Радянського Союуу 1972 року Володимир Абрамов. На мою просьбу він коментував окремі епізоди матчу, оцінював дії ліній і окремих гравців.
До пенальті: "Футболісти обох команд, звичайно, хвилюються. Але це не заважає гостям точно захищатися і, хоча й зрідка, здійснювати досить гострі контратаки. Воротар Юрій Листопадов сьогодні в ударі, упевнено діє в нападі капітан "Стахановця" Юрій Болдарєв, який найпомітніший серед гостей. В діях "Зорі" - наліт академізму. Атакують ворошиловградці без вогнику, мало комбінують".
За п'ять хвилин до кінця першого тайму: "Повна територіальна перевага "Зорі", але не вистачає майстерності в реалізації гольових моментів. М'яч то влучає в штангу, то летить вище воріт, то в руки Листопадову, розклеїлась гра після невдало пробитого пенальті у диспетчера команди Володимира Кобзарєва, випадає з ансамблю молодий півзахисник Сергій Погодин".
За 15 хвилин до кінця матчу: "Азбучна істина: команда, яка контролює середину поля, володіє ігровою ініціативою, скорочує шлях до воріт суперника. Півзахист "Зорі" такого контролю на має. Півзахисники зловживають індивідуальною грою, особливо цим грішив Володимир Зінченко, замість якого тренери випустили на поле Федора Сороку. Збивається на індивідуальну гру і досвідчений форвард Юрій Ярошенко. Майже відсутні гострі флангові проходи з наступними націленими прострільними передачами в штрафний майданчик "Стахановця". Атаки слідують в основному по центру, а там нападаючих зустрічає подвійний заслін, пробитися крізь який дуже важко"...
Фінальний свисток зафіксував нульову нічию. І тут можна сказати, що "Стахановець" одне очко заробив, а "Зоря" - втратила. Це підтвердили на прес-конференції після матчу і старші тренери команд О.І. Расторгуєв та В.Д. Добіжа. Перший з них поставив своїм підопічним лише добрі й відмінні оцінки, а другий зробити цього не міг. Правда, в цьому матчі з різних причин не виступали гравці "Зорі" Горковенко, Найденко, Свердлов, Волотьок, Бідний. Що ж, будемо сподіватися, що в подальшому "Зоря" заграє більш успішно.
В. НЄМЧЕНКО ("Прапор перемоги" Ворошиловград).

СЕЗОН ОТКРЫТ
В минувшую субботу на ворошиловгдском стадионе "Авангард" состоялось открытие футбольного сезона с участием "Зари" (Ворошиловград) и "Стахановца" (Стаханов), выступающих во второй лиге шестой украинской зоны чемпионата СССР. В торжественном параде приняли участие футбольные коллективы предприятий и учебных заведений города, воспитанники ДЮСШ. Зрителей и спортсменов приветствовали первый заместитель председателя Ворошиловградского горисполкома Е. И. Белозеров и бывший игрок "Зари" бронзовый призер Олимпийских игр Ю. Елисеев. Под звуки Государственного гимна СССР капитаны "Зари" и "Стахановца" В. Кобзарев и Ю. Болдырев подняли на флагштоке Государственный флаг нашей  Родины.
"Заря" (Ворошиловград) - "Стахановец" (Стаханов) - 0:0. Ворошиловград, стадион "Авангард", 29 марта, 15.000 зрителей.
"ЗАРЯ" Чистяков, Дорофеев, Кузовлев, Ярмолич, Тарасенко, Кобзарев, Зубенко, Зинченко (Сорока), Колесников, Погодин (Фокин), Ярошенко.
"СТАХАНОВЕЦ": Листопадов, Рыданский, Никонов, В. Кондрашев, Колесников, Безверхий (Дудник), Нецецкий, Белых (А. Кондрашев), Болдырев, Баткаев, Макаренко (Нечаев).
СУДЬИ: Н. Курилко, Н. Щербина, В. Агафоненко (все - Харьков).
На пресс - конференции, которая состоялась сразу же после окончания матча с участием старших тренеров команд "Заря" - В. Добижи. "Стахановец" - А. Расторгуева н главного арбитра матча Н. Курилко, мнения наставников о сыгранном поединке разделились. А. Расторгуев остался доволен выступлением своих воспитанников в первом матче. Они выполнили его установки на игру, действовали в обороне осмотрительно. Умело сыграл вратарь "Стахановца" Ю. Листопадов, который взял одиннадцатиметровый и затем в нескольких опасных ситуациях спас свою команду от поражения. Ю. Листопадов был признан лучшим игроком "Стахановца" в этом матче, и ему после поединка вручили приз, учрежденный комитетом спортивных сооружений "Авангард" объединения "Ворошиловградтепловоз". У "Зари" такой приз достался В. Тарасенко.
По утверждению старшего тренера "Зари" В. Добижи, тепловозостроители проиграли этот матч психологически. После того, как В. Кобзарев не забил одиннадцатиметровый, средняя линия "Зари" стала допускать ошибку за ошибкой и практически выпала из игры. Не все ладилось и у линии нападения. На протяжении 90 минут "Заря" имела игровое и территориальное преимущество. Но зрители так и не увидели ни одного забитого мяча.
Следующим соперником тепловозостронтслей будет симферопольская "Таврия" - экзаме
натор опытный во всех отношенинях.
И. МИЛЮТИН ("Ворошиловградская правда").
30 11 1999
НІЧИЯ НЕ ПО ГРІ
"ЗОРЯ" - "ТАВРІЯ" 2:2
Ворошиловград. Стадіон "Авангард". 6 квітня. Ясно. 22 градуси тепла. 12 тисяч глядачів.
Судді: Ю. Сергієнко, Л. Бавикін, М. Щербина (всі - Харків).
"Зоря": Чистяков, Найденко, Кузовлєв, Ярмолич, Тарасенко, Кобзарєв, Горковенко, Зінченко (Сорока), Колесников (Волотьок), Погодін (Гусейнов), Ярошенко.
"Таврія": Белошапка, Шевченко, Керман, Галустов, Ісаєв, Лялін (Дементьєв), Серебрянський, Причиненко (Леонов), Павлов, Науменко, Осиновський (Сироватський).
Голи: Ярошенко (20), Науменко (38, 80 - з пенальті), Гусейнов (62).
Попереджено Галустова.
"Таврія" здавна незручний суперник для "Зорі". В офіційних поєдинках чемпіонатів країни суперники грали між собою 22 рази, і лише п'ять разів перемога була на боці ворошиловградців. Кримчани брали гору вдвічі більше - в десяти матчах. Але не тільки цим пояснюється високий бойовий настрій, з яким футболісти "Зорі" вийшли на свій другий в нинішньому сезоні матч. "Таврія" знову лідер групи, перед нею стоїть те ж завдання, що й перед "Зорею" - здобуття путівки до першої ліги. Тож тепловозобудівники у матчі з сильним суперником бажали довести своїм шанувальникам, що невиразна гра команди у стартовому поєдинку із "Стахановцем" - прикра випадковість.
З перших хвилин ворошиловградці притисли гостей до їх воріт. Запропонувавши своїм суперникам пресинг по всьому полю, гравці "Зорі" поставили перед сімферопольцями важке завдання. Як запобігти цьому силовому натискові? За словами старшого тренера гостей А. Ф. Полосіна, його підопічні розгубилися в ці хвилини. Адже на початку сезону пресингувати дуже й дуже важко - дає взнаки недостатня на цей період фізична підготовленість. Але взимку тренери "Зорі" заклали фундамент насамперед в швидкісній витривалості гравців. І завдяки цьому ворошиловградці повністю перегравали суперників у перші хвилини матчу.
Ігрова перевага врешті-решт втілилась в перевагу гольову. На 20-й хвилині Горковенко виграв повітряну дуель у Белошапки, і Ярошенко переправив м'яч у сітку воріт "Таврії". Гол вселив у ворошиловградців, на жаль, не впевненість, а самовпевненість. Захисники "Зорі" забули про установку тренерів щільно тримати "своїх" нападаючих. І незабаром кращий бомбардир гостей Науменко скористався тим, що на мить опинився неприкритим.
Після перерви характер гри не змінився. "Зоря" атакувала, "Таврія" захищалась. І на 62-й хвилині Гусейнов, який вийшов на заміну, забив свій десятий м'яч у складі "Зорі". Відразу ж можливості збільшити рахунок втратили Колесников і Кобзарєв. А от "Таврія" все ж таки відігралася.
Правда, не без допомоги судді Ю. Сергієнка, який, хоч і обслуговує матчі вищої ліги, цього дня був не на висоті. У всякому разі призначений ним пенальті у ворота "Зорі" досить сумнівний. Чистяков, хоча і розгадав задум Науменка, врятувати команду не зміг. Отже, "Зоря" звела внічию матч, в якому мала безперечну перевагу над лідером. Але ми бачили, що у команди є своя гра, у футболістів велике бажання вести боротьбу. Сподіваємося, що нічия не введе в оману справжніх болільників, і вони завтра знову прийдуть на стадіон "Авангард", де "Зоря" прийматиме "Атлантику". Підтримка футболістам зараз дуже потрібна. Але підтримка саме справжніх болільників, а не горє-крикунів. Скільки образливих слів почув під час матчу з "Таврією" Сергій Погодін. І всі вони незаслужені. Адже хлопцеві тільки 17 років. Звичайно, не все ще виходить так, як хочеться глядачам. Та юнак повністю віддається грі. Тож будемо справедливими і до нього, і до всіх гравців "Зорі", які поставили за мету відродити славу ворошиловградського футболу.
М. НІКІШИН. член президії обласної федерації футболу.
("Молодогвардієць" Ворошиловград).

ПОРА ВЖЕ ПЕРЕМАГАТИ
На матч третього туру у Ворошиловград сімферопольська "Таврія" прибула в ранзі лідера першої підгрупи української зони другої ліги.
Зразу скажемо, що на поєдинок з "Таврією" ворошиловградська "Зоря" настроїлася по-бойовому. У порівнянні з першим своїм матчем (з "Стахановцем") вона була набагато мобільнішою і наполегливішою. Вперше у її складі в цьому матчі виступав нападаючий С. Горковенко - і досить успішно.
Постійний тиск на ворота гостей, пресінг у всіх лініях з боку господарів поля викликали у гостей деяку розгубленість. Захисники останніх все частіше помиляються. В одному з епізодів, ліквідуючи небезпечний прорив, вони збивають з ніг Ю. Колесникова у штрафному майданчику. Але суддівський свисток арбітра матчу Ю. Сергієнка (Харків) мовчить. Забігаючи наперед, скажемо, що він ще не раз помилявся, не завжди присікав грубу гру, за що проглядова комісія за підсумками матчу виставила йому за суддівство незадовільну оцінку.
На 21-й хвилині затяжний штурм воріт "Тавриї" нарешті увінчався успіхом. Юрій Ярошенко головою забив красивий м'яч. Цей гол. очевидно, вніс деяке заспокоєння в ряди господарів поля. На 38-й хвилині найрезультативніший форвард кримчан В. Науменко не упустив свого шансу - 1:1.
Після перерви, коли в "Зорі" замість півзахисника С. Погодіна на поле вийшов нападаючий Т. Гусейнов, ворошиловградці знову активізувалися. На 63-й хвилині, скориставшись точним пасом Сергія Горновенка, Тімур Гусейнов, не давши опуститися мячу, з льоту забив його у ворота "Таврії" - 2:1.
До кінця матчу залишалося ще 27 хвилин і сімферопольці явно заспішили. А проти форвардів "Зорі" вони продовжували безкарно застосовувати грубі прийоми. І лише під завісу зустрічі арбітр показав одному з футболістів "Таврії" жовту карточку. Проте він "реабілітував" себе в очах кримських спортсменів, призначивши сумнівний пенальті у ворота "Зорі" - і той же Ю. Науменко сквитав рахунок - 2:2. Це вже друга гра "3орі" в чемпіонаті - і друга нічия. Пора вже перемагати!
("Прапор перемоги" Ворошиловград).

Красна игра голами...
"Заря" тщательно готовилась к поединку с симферопольской "Таврией", заранее зная слабые и сильные стороны команды. И с самого начала футболисты тепловозостроители применили прессинг по всему полю, тем самым связывая полузащиту и линию нападения гостей, лишая ее маневра. "Заря" взяла инициативу в свои руки.
На 21-й минуте старания наших земляков увенчались успехом. Ярошенко забил первый гол в ворота "Таврии". Однако защита тепловозостроителей стала допускать ошибки. И в оборонительных редутах "Зари" появились незащищенные места которыми воспользовались гости. Одна из контратак нападения "Таврии" принесла им успех. Проход по правому краю Серебрянского, навес на вратарскую площадку, и Науменко головой направил мяч в сетку ворот Чистякова - 1:1.
Во втором тайме в составах команд произошли замены. Ударная мощь "Зари" возросла. Хорошо сыграл Гусейнов, заменивший на поле Погодина. Именно он стал автором второго гола в ворота гостей, получил передачу от Сороки.
И все же нашим землякам не удалось сохранить победный счет. За 10 минут до окончания матча в ворота "Зари" был назначен пенальти, и Науменко реализовал его - 2:2. Соперники поделили очки.
("Ворошиловградская правда").
30 11 1999
ЗЛИВА НІЧИЇХ
"Зоря" - "Атлантика" - 0:0
ВОРОШИЛОВГРАД. Стадіон "Авангард". 9 квітня 1986 року. Ясно. 23 градуси тепла. 10 тисяч глядачів.
СУДДІ: В. Борзило, М. Курилко, О. Гуртовий.
"ЗОРЯ": Чистяков, Найденко, Кузовлєв, Ярмолич, Тарасенко, Ковзарєв (Гусейнов), Горковенко, Сорока, Колесников (Волотьок), Погодін, Ярошенко.
"Атлантика": Паюров, Дугін, Маковський, Польний, Толчев, (Черних), Усенко, Стрижков, Шудрик, Дієв, Олексєєв (Кошман), Гуйганов (Черних).
ПОПЕРЕДЖЕНО Шудрика.
У ТРЬОХ стартових турах чемпіонату країни серед команд першої групи шостої зони другої ліги було проведено 19 матчів. І у 10 з них було зафіксовано нічиї. Справжня злива нічиїх.
Спеціалісти пояснюють це "весняним" футболом, коли команди ще не досягли рівня своїх можливостей, а невисока якість полів не дає повною мірою виявити себе високотехнічним гравцям. До того ж гості обирають однаковий тактичний малюнок у грі на чужих полях - від оборони. А подолати перенасичену оборону команди другої ліги ніяк не можуть навчитись.
В останньому легко переконатись на прикладі виступу в рідних стінах футболістів ворошиловградської "Зорі". Тричі тепловозобудівники виходили на поле у ролі його господарів і вдовольнилися нічиєю. От і в звітному матчі той же результат у грі з командою, яка за 90 хвилин жодного разу не потурбувала ворота Чистякова.
Вже з перших хвилин матчу футболісти "Атлантики" дружно відкотились до своїх воріт, і так само дружно почали... тягти час. В цьому, в першому таймі, їм допомагали ще й гравці "Зорі". Можливо, дуже багато сил було віддано у попередньому матчі із "Таврією", можливо, давалась взнаки зовсім не квітнева спека, але господарі поля вели свої атаки надто мляво.
Як тільки "Зоря" відразу по перерві додала у швидкості, гострі моменти почали виникати біля воріт Паюрова раз по раз. Але... Знову доводиться констатувати, що гравці "Зорі" так і не вилікувались від відомої хвороби - невміння досягати максимуму користі з цих моментів. На 63-й хвилині Ярошенко влучив у перекладину. Три хвилини по тому із зручної позиції не забив гола Погодін. Наприкінці матчу Горковенко випробував міць штанги. Часто загрожували воротам "Атлантики" Сорока і Ярмолич. Але і їх удари не досягли мети.
На закінчення відзначимо, що свій внесок у посилення нічийної зливи в останньому турі зробив і "Стахановець" на своєму полі у матчі із "Таврією" - 0:0.
М. НІКІШІН ("Молодогвардієць" Ворошиловград).
30 11 1999
Перемога, на яку чекали
"ЗОРЯ" - "СУДНОБУДІВНИК" - 2:1
ВОРОШИЛОВГРАД. Стадіон "Авангард". 22 квітня 1986 року. Хмарно. 13 градусів тепла. 9 тисяч глядачів.
СУДДІ: О. Кафаджі, В. Ахабадзе (обидва Одеса), В. Дердо (Іллічівськ).
"ЗОРЯ": Чистяков, Дорофєєв (Волотьок), Сорока, Ярмолич, Тарасенко, Кобзарєв, Горковенко (Зубенко), Свердлов, Колесников, Погодін (Гусейнов), Ярошенко.
"СУДНОБУДІВНИК": Ставка, Агеєнко, Писаков, Мазараті, Сич, Мазур, Мошенін, Маринцов (Малий), Фоменко (Райчев), Грозов, Авраменко (Сурмило).
ГОЛИ: Горковенко (29), Колесников (36), Авраменко (54).
ПОПЕРЕДЖЕНО: Писакова, Авраменка, Мазараті, Дорофєєва.
МАТЧ із "Суднобудівником" мав велике значеная для футболістів "Зорі" у психологічному плані. П'ять ігор провели ворошиловградці на старті першості й жодного разу не святкували перемоги. На виїзді, продемонструвавши змістовну гру, умудрилися пропустити три "сухих" м'ячі від армійців Одеси. Важливо було довести й собі, й шанувальникам команди, що невдачі - явище тимчасове.
З перших хвилин матчу господарі поля захопили ініціативу. Завдяки вмілим діям гравців середньої лінії поля Сороки, Свердлова, Колесникова і Погодіна ворошиловградці притисли гостей до воріт. Раз по раз на ударні позиції виводились Горковенко та Ярошенко, тримав у напрузі Ставку Сорока, який часто бив з дальніх дистанцій.
На 28-й хвилині Горковенко мав відмінну можливість відзначитись, влучив у перекладину. Та хвилиною по тому він все ж таки відкрив рахунок голам, забитим у складі "Зорі".
Гості порушили правила біля свого штрафного майданчика. Сорока, виконуючи штрафний, добре підкрутив м'яча на ближню штангу, де Горковенко головою пробив невідпорно.
Через сім хвилин Ставка добре зреагував на удар Погодіна, але відбив м'яч прямо на Колесникова. Ветеран "Зорі" свого шансу не упустив.
Незабаром міг відзначитись Ярошенко. Але він не зміг замкнути відмінну передачу Погодіна, який зіграв цього разу дуже корисно.
По перерві характер гри різко змінився. "Суднобудівник", якому вже нічого було втрачати, додав у швидкості. Ще в першому таймі міг відзначитись центрфорвард Грозов, коли влучив у штангу. А тепер він виходив на ударні позиції надто часто. Цьому сприяли помилки захисників ворошиловградців. І ще невідомо, яким був би остаточний рахунок матчу, якби не впевнена гра воротаря "Зорі" Чистякова. Тричі він вигравав двобої у Грозова. І лише одного разу був безсилий врятувати свої ворота, коли Авраменко з близької відстані наніс сильний удар у дальній кут.
"Зоря" здобула важливу перемогу і значно покращила своє турнірне становище.
Першу перемогу в чемпіонаті здобув і стахановський "Стахановець". На своєму полі він подолав "Кристал" з рахунком 2:0.
М. НІКІШИН ("Молодогвардієць" Ворошиловград).

ПОРАДОВАЛИ ПОБЕДАМИ
Футбольная истина о том, что команда, владеющая серединой поля, является хозяином положения, нашла убедительное подтверждение во встрече "Зари" и "Судостроителя" из Николаева. В первом тайме полузащита "Зари" действовала довольно уверенно, захватила инициативу, быстро проходила середину поля на флангах. Она явно переигрывала своих партнеров и, как результат, на 29-й минуте Горковенко после штрафного удара направил головой мяч в ворота гостей. А через 7 минут Колесников заставил голкипера "Судостроителя" второй раз вынимать мяч из сетки. В обоих случаях соавторами голов были полузащитники "Зари" Сорока и Погодин.
Во втором тайме активизировала свои действия средняя линия гостей. Вся нагрузка легла на оборону "Зари". В одной из игровых ситуаций ворошиловградцы не сумели нейтрализовать нападающего "Судостроителя" Авраменко и он сократил разрыв в счете. Это произошло на 54-й минуте. До конца матча ни хозяевам, ни гостям не удалось изменить результат. "Заря" победила - 2:1.
Порадовал своих болельщиков успешным выступлением в туре и стахановский "Стахановец". Горняки принимали херсонский "Кристалл" и добились победы, забив в ворота соперников два безответных мяча - 2:0.
Перед сегодняшним туром "Заря" делит 8 - 9 места в таблице чемпионата с херсонским "Кристаллом". "Стахановец" занимает 13-е место.
И. МИЛЮТИН ("Ворошиловградская правда").
30 11 1999
В ПОЛОНІ НІЧИЇX
"ЗОРЯ" - "КРИСТАЛ" - 0:0
ВОРОШИЛОВГРАД. Стадіон "Авангард". 25 квітня 1986 року. Ясно. 20 градусів тепла. 8800 глядачів.
СУДДІ: В. Сергєєв, В. Згода (обидва - Кривий Ріг), В. Головко (Дніпропетровськ).
"ЗОРЯ": Чистяков, Литвинов (Кузовлєв), Сорока, Ярмолич, Тарасенко, Кобзарєв, Горковенко (Гусейнов), Свердлов, Колесников (Зубенко), Погодін (Фокін), Ярошенко.
"КРИСТАЛ": Баталов, Коляда, Бабак, Романенко, Торубара, Задорожняк, Меншиков, Єлісєєнко, Шевченко, Жосан, Середенко.
ПОПЕРЕДЖЕНО Романенка.
СОРОК матчів футбольної першості, що їх мають зіграти команди шостої зони другої ліги - своєрідний турнірний марафон. І як у легкій атлетиці, проходження такої дистанції вимагає дотримування своєї тактики. Ті, хто має бути серед лідерів, або відразу роблять вирішальний відрив, або тримаються у безпосередній близькості від чільних місць, щоб у слушну мить зробити прискорення. Для інших - головне посісти раніше заплановане місце. Тож і грають вони у силу своїх можливостей.
До останніх слід віднести суперника "Зорі" у звітному матчі - херсонський "Кристал". Зробивши висновки після минулорічних невдач, керівництво команди націлило гравців на місце в десятці. Але травми кількох футболістів ускладнили справи "Кристала" на старті. І все ж гості виглядали боєздатним колективом.
Чого не можна сказати про ворошиловградську "Зорю". Якщо у матчі із "Суднобудівником" добре виявили себе гравці середньої лінії, то тепер вони діяли далеко не кращим чином. Тренери ворошиловградців, зробивши кілька замін, намагалось вдихнути в гру "Зорі" свіжий струмінь. Гострішими стали атаки господарів після виходу на поле Т. Гусейнова. І все ж ані йому, ані іншим гравцям "Зорі" не судилося відкрити рахунок. У підсумку - чергова п'ята нічия за сім ігор.
Зараз: коли позаду шоста частина турнірного марафону, тепловозобудівники мають половину можливих очок. Такий результат однаково близький як до лідерів, так і до аутсайдерів. Щоб не відстати від провідних команд групи, треба грати активніше. Чи буде так?
М. НІКІШИН ("Молодогвардієць" Ворошиловград).

БЕЗПЛІДНІ АТАКИ
Любителі футболу сподівалися, що після перемоги над миколаївським "Суднобудівником" ворошиловградська "Зоря" розвине свій успіх у поєдинку з менш досвідченим херсонським "Кристалом", однак цього не сталося. Маючи весь час ігрову і територіальну перевагу, господарі поля так і не змогли відкрити рахунок. Давалося взнаки, насамперед, невміння доводити до логічного кінця атакуючі дії. Не вистачало точності Ю. Колесникову і О. Горковенку, яких тренери змушені були замінити. Більш-менш виділявся молодий нападаючий Тимур Гусейнов, але і він за сім хвилин до кінця упустив прекрасний момент для взяття воріт "Кристала": метрів з чотирьох пробив мимо. В результаті - п'ята нічия "Зорі" в семи матчах.
В цей же день, 25 квітня, стахановський "Стахановець" поступився на своєму полі перед миколаївським "Суднобудівником" - 0:1.
("Прапор перемоги" Ворошиловград).
30 11 1999
ЩЕ ОДНА ПЕРЕМОГА
"ЗОРЯ" - "МАЯК" - 2:0
ВОРОШИЛОВГРАД. Стадіон "Авангард". 11 травня 1986 року. 8 тисяч глядачів. Ясно. 14 градусів.
СУДДІ: В. Чекас, М. Сидор, І. Пивоварник (всі - Львів).
"ЗОРЯ": Чистяков (Занін), Волотьок, Литвинов, Ярмолич, Тарасенко (Дорофєєв), Кобзарєв, Свердлов (Колесников), ЗІнченко, Гусейнов (Юран), Сорока, Ярошенко (Горковенко).
"МАЯК": Кудимов, Золотницький (Горбенко), Лопатенко, Притиченко, Ледней, Панков (Шульженко), Пташко (Григорян), Шевченко (Мазепа), Ярмак, Бондар, Лепунов.
ГОЛИ: Сорока (4, з пенальті), Ярошенко (24).
Непередбачена поразка в Івано-Франківську, де "Зоря" поступилась "Прикарпаттю" 0:2, відкинула ворошиловградську команду на низ турнірної таблиці. Сумна "одиниця" в графі перемоги була суворим докором насамперед форвардам тепловозобудівників, які у восьми попередніх матчах провели у ворота суперників лише п'ять м'ячів.
Вже перші хвилини матчу з харківським "Маяком" переконали, що господарі шукатимуть щастя біля воріт суперників. Під час однієї з атак харків'яни порушили правила у своєму штрафному майданчику. Гарматним ударом з 11-метрової позначки Федір Сорока відкрив рахунок.
А на 24-й хвилині багатоходову комбінацію господарів відмінно завершив Юрій Ярошенко.
Гості намагалися переломити хід поєдинку. Найбільшу активність виявляв Валерій Ярмак. Кілька разів він турбував Олексія Чистякова. Але все минулося. Після перерви ворошиловградці мали збільшити рахунок. Але м'яч останньої миті ставав здобиччю воротаря, або йшов мимо воріт.
М. НІКІШИН ("Молодогвардієць" Ворошиловград).

ШУКАЛИ УСПІХ В АТАКАХ
На матч з харківським "Маяком", який відбувся 11 травня, ворошиловградська "Зоря" вийшла з настійним бажанням реабілітувати себе в очах своїх прихильників за невдачі на виїзді. Господарі поля почали зустріч у такому складі: Чистяков, Волотьок, Литвинов, Ярмолич, Тарасенко, Кобзарєв, Свердлов, Зінченко, Гусейнов, Сорока, Ярошенко.
Зразу ж після свистка ворошиловградці недвозначно дали зрозуміти, що успіх вони шукатимуть в атаці. Захисникам "Маяка" зразу було вдосталь роботи. Вже на четвертій хвилині, ліквідовуючи гострий прорив господарів поля, вони в штрафному майданчику збивають з ніг Тімура Гусейнова, і арбітр матчу В. Чекас (Львів) показує на 11-метрову штрафну позначку. Пенальті чітко реалізував Федір Сорока.
І після цього атакуючий порив "Зорі" не вгасав. На 17-й хвилині сильний удар Гусейнова воротар гостей Кудимов парирував, перевівши м'яч через планку. Через сім хвилин аналогічну комбінацію з пасом на вихід відмінно завершив Юрій Ярошенко - 2:0.
Цього ж дня стахановський "Стахановець" на своєму полі приймав свого сусіда по турнірній таблиці чернігівську "Десну" і, програвши з рахунком 0:2, ще більше ускладнив своє турнірне становище.
("Прапор перемоги" Ворошиловград).

И РАДОСТИ, И ОГОРЧЕНИЯ
В очередном туре чемпионата страны среди команд второй лиги шестой украинской зоны "Заря" принимала на своем поле харьковский "Маяк". В таблице соревнований гости занимали пятое место, в то время как тепловозостроители - 12-е. Поэтому ворошиловградцы начали поединок без разведки боем. Хозяева захватили игровую инициативу в свои руки, используя проходы по краям и в центре поля для атаки на ворота харьковчан. Одна из таких атак принесла положительный результат. Чтобы остановить Гусейнова, ворвавшегося в штрафную площадку, защита "Маяка" прибегнула к недозволенному приему, и арбитр матча В. Чекас указал на 11-метровую отметку. Полузащитник "Зари" Ф. Сорока четко реализовал пенальти. 1:0. Это произошло на 4-й минуте матча.
А через 20 минут отличился Ю. Ярошенко. Во втором тайме, несмотря на многие усилия ворошиловградцев, счет остался без изменения. Итак, тепловозостроители победили, записав в свой актив два очка.
В Стаханове местный "Стахановец" принимал на своем поле черниговскую "Десну". Горняки не смогли наладить игру, особенно в линии защиты, и пропустили в свои ворота два мяча.
И. КОСТИН ("Ворошиловградская правда").
30 11 1999
Результат є, а гра?
"ЗОРЯ" - "ДЕСНА" - 2:1
ВОРОШИЛОВГРАД. Стадіон "Авангард". 14 травня 1986 року. 8000 глядачів. Хмарно. 22 градуси тепла.
СУДДІ: М. Малкін (Запоріжжя), В. Козенко, С. Орловський (обидва - Бердянськ).
"ЗОРЯ": Занін, Найденко (Дорофєєв), Ковтун (Горковенко), Ярмолич, Тарасенко, Кобзарєв, Сорока, Свердлов (Литвинов), Колесников, Погодін (Юран), Ярошенко.
"ДЕСНА": Овчаров, Жуков, Лазаренко, Литвин, Причиненко, Третяков, Ковальов (Дарвишев), Леонідов, Корнієнко, Горшков, Жилін (Завальнюк).
ГОЛИ: Ярошенко (17), Сорока (48 - з пенальті), Литвин (60).
ТУРНІРНЕ становище ворошиловградської "Зорі" примушує її футболістів грати тільки на виграш. Тим більше на своєму полі. Двічі поспіль тепловозобудівникам це вдалося. Результатом можна бути задоволеними, а от грою...
В перші двадцять хвилин звітної зустрічі господарі поля повністю контролювали хід подій. Атаки їх були різноманітними і гострими. Логічним втіленням переваги футболістів "Зорі" був гол, забитий у ворота голкіпера Юрія Овчарова. Сергій Найденко із штрафного зробив націлену передачу, і Юрій Ярошенко головою з близької відстані влучив у ціль.
Після цього гості, яким уже нічого було втрачати, рушили уперед. І тут виявилось, що захисна ланка "Зорі" діє не так уже й упевнено. В усякому разі 33-річний центрфорвард "Десни" Геннадій Горшков перегравав захисників насамперед у швидкості. Особливої тривоги поодинокі атаки гостей у захисників "Зорі" не викликали. Тим більше, що гострота біля протилежних воріт не зменшувалась. Але знову доводиться говорити про наболіле. Як це вже було не раз цього сезону, ворошиловградці дуже часто помиляються в завершальній стадії атаки.
Коли відразу після перерви Федір Сорока з пенальті подвоїв рахунок, господарі поля почали грати на утримання рахунку. Але відразу ж були покарані. Після подачі кутового м'яч, торкнувшись Сергія Ярмолича, опинився у сітці воріт "Зорі".
Ворошиловградці занервували, гра почала складатись важко.
Другу перемогу в першості здобув "Стахановець" (Стаханов). На своєму полі він подолав "Маяк" з Харкова - 1:0. Гол на рахунку Ю. Болдарєва.
М. НІКІШИН ("Молодогвардієць" Ворошиловград).

УСПІШНИЙ ТУР
Ігри 12-го туру чемпіонату країни з футболу серед команд першої підгрупи шостої зони другої ліги, які відбулися 14 травня, принесли успіх обом командам нашої області.
Стахановський "Стахановець" після серії невдач переміг харківський "Маяк", забивши в його ворота єдиний гол.
Виграла і ворошиловградська "Зоря", яка приймала у себе вдома чернігівську "Десну". На 16-й хвилині, скориставшись помилкою голкіпера гостей, Юрій Ярошенко головою переправив м'яч у ворота "Десни".
Після перерви, коли йшла 49 хвилина матчу, захисники "Десни", ліквідовуючи гострий прорив ворошиловградців, збили з ніг Сергія Ярмолича в штрафному майданчику. Пенальті чітка реалізував Федір Сорока.
Після цього гравці "Зорі" дещо знизили активність, і на 60-й хвилині нападаючий "Десни" Микола Литвин забив гол у ворота "Зорі".
("Прапор перемоги" Ворошиловград).

На футбольных полях
В очередном туре чемпионата страны по футболу среди команд второй лиги шестой зоны ворошиловградская "Заря" принимала на своем поле черниговскую "Десну". Соперники не стали вести разведку боем. Хозяева сразу же бросились на штурм ворот гостей. Однако поспешность, с которой они это делали, рождала брак в действиях средней линии и особенно нападения. Лишь на 15-й минуте в игре ворошиловградцев стали просматриваться четкость и взаимопонимание. Проходы по краям с последующими передачами в штрафную площадку держали в постоянном напряжений защиту и особенно вратаря гостей Овчарова. Он несколько раз неуверенно сыграл на выходе. Именно этим и воспользовались тепловозостроители. Последовал проход по правому краю защитника "Зари" Найденко, подача во вратарскую площадку, и Ярошенко открывает счет - 1:0.
Во втором тайме тренеры "Зари" и "Десны" вводят в игру свежие силы. На 49-й минуте матча защитник "Зари" Ярмолич врывается в штрафную площадку гостей. И оборона "Десны", чтобы остановить продвижение ворошиловградца к своим воротам, применила недозволенный прием. Арбитр матча М. Малкин назначил 11-метровый удар. Полузащитник "Зари" Сорока четко реализовал пенальти - 2:0.
Черниговским футболистам на 60-й минуте удалось забить гол. До конца матча ни "Заре", ни "Десне" не удалось изменить счет. Итак, тепловозостроители победили - 2:1.
Стахановский "Стахановец" в этом туре принимал на своем поле харьковский "Маяк" и порадовал своих болельщиков результативной игрой. После, серии неудач горняки победили со счетом 1:0.
("Ворошиловградская правда").
30 11 1999
ЩЕ НЕ ВСЕ ВТРАЧЕНО
Протягом тижня відбулися матчі чергових турів першості країни з футболу серед команд шостої зони другої ліги. Перед "Зорею" і "Стахановцем", які грали на виїзді в Ровно і Луцьку, стояло одне завдання - набрати в двох зустрічах по два очка. Адже відступати командам вже нікуди.
Отже, в понеділок "Зоря" зустрілася в Ровно з "Авангардом". Матч виявився бойовим. Обидві команди гостро атакували, і хоч "Зоря" мала більше моментів для взяття воріт, зробити це тепловозобудівникам вдалося лише раз, гол на рахунку С. Горковенка. Однак і господарі поля відповіли голом. Нічия - 1:1.
В цей же день "Стахановець" поступився в Луцьку торпедівцям 0:2.
У четвер з "Торпедо" зустрілася "Зоря". Дев'яносто хвилин матчу не дали переваги жодному супернику. Нічия - 0:0. А "Стахановець" програв в Ровно "Авангарду" 1:2.
Отже, ворошиловградські футболісти, незважаючи на невдачі початку сезону, знов здобули шанси потрапити в провідну сімку команд і продовжити боротьбу за повернення до першої ліги.
("Молодогвардієць" Ворошиловград).
30 11 1999
ВРЕМЯ ПРОЯВИТЬ ХАРАКТЕР
К итогам выступлений "Зари" и "Стахановца" в первом круге предварительных игр 49-го чемпионата страны.
Итак, команды преодолели половину дистанции предварительных поединков. Сыгранные 13 туров дают возможность оценить действия "Зари" и "Стахановца" как у себя дома, так и на выезде. Первый круг предварительных игр "Заря" завершила на 8-м месте, набрав 13 очков. Из 13 проведенных матчей в 3 тепловозостроители победили, в 7 была зафиксирована ничья, в трех - проиграли. Футболисты "Зари" забили в ворота соперников 10 мячей, а пропустили в свои 13. А потеря 13 очков (4 на своем поле и 9 на выезде) не дала возможности занять более высокое место в таблице чемпионата. Поэтому выступление тепловозостроителей на данном этапе чемпионата можно с полным основанием считать неудовлетворительным.
В чем же причина неудач? Успех любого коллектива слагается из многих факторов - сочетания индивидуальных и коллективных действий, игровой дисциплины, взаимопонимания, физической, технической, тактической и психологической подготовки. Все это вместе взятое и создает ансамбль единомышленников, способный решать большие задачи па поле.
"Заря" состоит из воспитанников ворошиловградского футбола. Одни только стали играть в команде, другие вернулись в коллектив с желанием возродить утраченные позиции в отечественном футболе. "Заря" приняла их с надеждой, что стремления футболистов воплотятся в конкретные действия на зеленом газоне футбольного поля. Что же получается на самом деле?
Тот состав, по утверждению старшего тренера В. Добижи, который был наигран на учебно-тренировочных сборах, изменился в связи с болезнью и травмами ведущих игроков. И получился парадокс - наставники до сих пор не могут найти на время выбывшим из строя спортсменам достойную замену. Затянувшийся поиск привел к тому, что практически во всех линиях команды есть много брака.
Самой уязвимой остается средняя линия. С переходом А. Куксова на тренерскую работу в коллективе продолжает оставаться вакантным место диспетчера.
И полузащита до сих пор не стала тем основным звеном команды, где рождаются и воплощаются в конкретные действия замыслы тренера.
Не на уровне исполнительское мастерство нападения, особенно в завершающей стадии атак. С. Горковенко, Ю. Ярошенко, Ю. Колесников - опытные футболисты, но они еще никак не могут стать той ударной мощью "Зари", которая бы венчала игровой порыв коллектива. Учитывая игровой опыт этих футболистов, болельщики вправе потребовать от них большего.
В некоторых играх на выездах "Заря", имея территориальное преимущество, не реализовывала его в победу и приезжала домой с нулями. Действуя по принципу "авось забьем", они забывали об обороне, оставляли без присмотра свои ворота. Проигрывали еще и из за слабой игровой дисциплины, нежелания или неумения выполнять все установки тренера.
Много недостатков и в действиях защитной линии. 13 пропущенных мячей говорят о том, что оборона "Зари" не стала надежной преградой на пути форвардов команды соперников. Отсюда и неуверенность в действиях голкиперов А. Чистякова и В. Занина.
Сегодня нельзя упрекнуть игроков "Зари" в неумении обострить игру. Но с полным основанием можно сделать упрек в слабой психологической подготовке коллектива, когда в матчах на своем поле игроки "Зари" "перегорали" еще до начала поединка. И, как следствие, допускали много брака, наигранные на тренировках комбинации разрушались на подходе к воротам соперника.
Положение "Стахановца" в таблице чемпионата, прямо скажем, незавидное. 14-е место в своей группе, в активе - всего 6 очков. Из 13 сыгранных матчей только два(!) выигрыша, столько же ничьих и 9 поражений.
Нет никакой надобности сегодня делать детальный разбор каждого поединка. Дело в том, что уже на старте чемпионата коллектив начало лихорадить. Ненадежность защиты, бесцветная игра нападения явились следствием не тактических просчетов старшего тренера А. Росторгуева и его помощников, а низкой дисциплины. За грубое нарушение спортивного режима отчислены из команды нападающие А. Довженок, В. Макаров, защитник А. Рыданский.
Пришлось в спешном порядке доукомплектовывать команду. В ее линиях образовались бреши, которые приходится латать. Сейчас перед "Стахановцем" стоит довольно трудная задача - укрепить тылы, сцементировать защиту, поднять роль нападения.
В положении, сложившемся в команде, есть вина, и немалая, администрации профсоюзного комитета и спортклуба шахты имени Ильича производственного объединения "Стахановуголь", которую коллектив представляет в чемпионате. Руководству угольного предприятия следует обратить на футбольную команду больше внимания, проявить о ней максимум заботы. Без этого нельзя. Тогда проблемы "Стахановца" не будут только проблемами тренерского совета и игроков, а всего многотысячного шахтерского коллектива. А вместе их решать значительно легче. Хочется верить, что "Стахановец" найдет в себе силы и поправит свое турнирное положение.
В первой группе, где выступают тепловозостройтели и горняки, четыре команды - "Маяк", "Судостроитель","Кристалл" и "Заря" - имеют одинаковое количество очков. Как видно, уже в первом круге шла упорная борьба за место в семерке сильнейших. Сумеет ли "Заря" войти в число команд, которые поведут борьбу за выход в первую лигу, зависит только от коллектива, его сплоченности, сыгранности, понимания тех задач, которые стоят перед ним.
И. МИЛЮТИН ("Ворошиловградская правда").
30 11 1999
КУДИ ПОДІЛАСЯ ГРА?
"ЗОРЯ" - "АВАНГАРД" - 2:1
Ворошиловград. Стадіон "Авангард". 30 травня 1986 року. Ясно. 26 градусів. 7800 глядачів.
Судді: В. Кибальников, Б. Мочалін, В. Мандийчук (всі - Херсон).
"Зоря": Занін, Волотьок, Кузовльов (Зінченко), Ярмолич, Тарасенко, Кобзарєв, Гусейнов, Свердлов (Дорофєєв), Колесников (Горковенко), Сорока, Ярошенко (Юран).
"Авангард": Кубишкін, Гриценко, Стручалін (Синицький), Тимофєєв, Василюк, Фігель, Мельник, Новак, Довголець, Різник, Казаков (Сєроштан).
Голи: Казаков (10), Гусейнов (58), Ярошенко (63).
Менш ніж два тижні тому суперники зустрічались у Ровно. Тоді ігрова перевага була повністю на боці ворошиловградців. Вони створили безліч гострих моментів біля воріт свого колишнього одноклубника Юрія Кубишкіна. Але скористалися лише одним. Відзначився Сергій Горковенко.
Господарі ж поля лише раз завдали прицільного удару по воротах Василя Заніна та цього вистачило для нічиєї. І у звітному матчі авангардівці не упустили свій шанс. Вже на початку зустрічі, скориставшись неузгодженістю воротаря і захисників "Зорі", Олексій Казаков відкрив рахунок. Якщо ж до цього додати, що гості цього разу виглядали більш боєздатним колективом, ніж у Ровно, то подолати їх ворошиловградцям було непросто.
До того ж у першому таймі гравці "Зорі" самі допомагали авангардівцям спокійно утримувати переможний рахунок. Браку в передачах м'яча було стільки, що його вистачило б на кілька матчів. Іноді здавалося, що господарі просто не розуміють, що ж робити з м'ячем.
До честі наших земляків у другому таймі вони за рахунок вольових зусиль спромоглися переломити хід поєдинку. Спочатку відзначився Тімерлан Гусейнов, який ще до перерви влучив у штангу. Згодом помилкою захисників гостей скористався Юрій Ярошенко.
Рахунок змінився на користь ворошиловградців. Але своєї гри вони так і не знайшли. Лише завдяки спортивному щастю гравці "Зорі" зберегли свої ворота від неприємностей. Двічі гості мали добру нагоду зрівняти рахунок, але одного разу м'яч влучив у штангу, другого - пройшов поряд з нею.
Тож перемога здобута. Перша у першому матчі другого кола. Чекатимемо наступні і сподіваємось побачити виразну гру футболістів "Зорі".
А от "Стахановець" знову засмутив. Вдома він поступився луцькому "Торпедо" - 0:1.
М. НІКІШИН ("Молодогвардієць" Ворошиловград).

КОЛЕКТИВНІ ДІЇ - ЦЕ УСПІХ
Важко даються очки футболістам "Зорі". Пояснення цьому - складний період становлення колективу. Зараз у команді виступають переважно зовсім молоді гравці. А їм, як відомо, властивий юнацький максималізм. Кожний прагне сам зробити те, чого можна досягти тільки з допомогою своїх товаришів. Ця проста істина ще раз була підтверджена у черговому матчі, що відбувся минулої п'ятниці на ворошиловградському стадіоні "Авангард". У ньому наші земляки зустрічалися з ровенським "Авангардом".
Господарі поля активно і багато атакували, але їх дії носили розрізнений характер. Тільки тоді, коли зав'язувалися комбінації, біля воріт суперників виникали гострі ситуації. Однак колективну гру наші земляки "знайшли" тільки у другому таймі. А в першій половині гри їм довелося з самого початку відігрувати пропущений вже на десятій хвилині гол. Він, до речі, теж був наслідком індивідуальної гри наших футболістів, які кілька разів пропускали різкі контратаки гостей.
Як уже говорилось, тільки колективні дії у другому таймі дозволили тепловозобудівникам спочатку на 50-й хвилині матчу зрівняти рахунок (Т. Гусейнов), а через чотири хвилини і вийти вперед (Ю. Ярошенко). Отже, важка перемога "Зорі" - 2:1.
Очевидно, тренерам команди варто звернути найпильнішу увагу на постановку комбінаційної гри.
Завтра "Зоря" у черговому матчі приймає на своєму стадіоні луцьке "Торпедо"
Д. ІВАНЕНКО ("Прапор перемоги" Ворошиловград).

Игры второго круга
В минувшую   пятницу   начались игры второго круга. "Стахановец" принимал на своем поле "Торпедо" из Луцка. "Заря" - ровенский "Авангард". Поединки показали, что в действиях обеих команд еще много брака. Вновь ненадежность игры защиты "Стахановца" привела к тому, что гости на 7-й минуте забили мяч в ворота хозяев. Затем, надежно закрыв подступы к своей штрафной площадке, сумели нейтрализовать "Стахановца". В итоге - горняки потерпели поражение на своем поле со счетом 0:1. "Заре" также пришлось отыгрываться. На 10-й минуте матча ошиблась защитная линия. Нападающий "Авангарда" Казаков, воспользовавшись этой оплошностью, перебросил мяч через вратаря "Зари" Занина. 1:0 в счете повели гости. Старший тренер команды В. Добижа начал производить замены, по ходу игры подбирать оптимальный вариант линий команды. Это дало свои положительные результаты. На 59-й минуте первый гол в ворота гостей забил Гусейнов. Через четыре минуты отличился Ярошенко. "Заря" повела в счете 2:1. Однако под занавес матча тепловозостроители, имея игровое преимущество, не смогли увеличить разрыл в счете. Нападение команды допускало много ошибок в завершающей стадии атак. Был брак и в действиях средней линии.
Итак. "Заря" записала в свой актив два очка.
("Ворошиловградская правда").
30 11 1999
КРАСИВО, ПЕРЕКОНЛИВО
"ЗОРЯ" - "ТОРПЕДО" 3:1
ВОРОШИЛОВГРАД. Стадіон "Авангард". 2 червня 1986 року. Ясно. 33 градуси. 7 тисяч глядачів.
Судді: М. Ступар, В. Сушко, С. Каліниченко (всі - Івано-Франківськ).
"Зоря": Занін (Суслов), Найденко, Дорофєєв (Зінченко), Ярмолич, Тарасенко, Кобзарєв, Горковенко (Колесников), Волотьок (Погодін), Гусейнов, Сорока (Свердлов), Ярошенко.
"Торпедо": Бурч, Крищишин (Лужний), Фролов, Антонюк, Польний, Леськів (Мудрий), Коротаєв, Федецький, Юрчишин, Бердовський, Філонюк (Клец).
Голи: Горковенко (8), Сорока (70), Федецький (73), Ярошенко (81).
Попереджено Волотька, Леськіва.
Увага болільників зараз прикута до подій чемпіонату світу у Мексіці. Тому на другий план відійшли справи внутрішньої першості. Саме цим можна пояснити той факт, що на стадіоні "Авангард" за матчем "Зорі" з одним з лідерів групи спостерігало значно менше глядачів, ніж могло бути. Але ті, хто прийшов, не пожалкували.
Футболісти "Зорі", нарешті, продемонстрували всі свої найкращі якості. У їх виконанні ми побачили гру, якої давно вже чекали. Звичайно, не все ще виходило так, як хотілося. Були помилки в передачах м'яча, при завершальних ударах. Але значно менше, ніж завжди. До того ж, не помиляється той, хто нічого не робить. А гравці "Зорі" робили на полі справжнє видовище, за що раз у раз на їх адресу лунали гучні оплески вдячних глядачів.
Ворошиловградці вже в дебюті зустрічі досягли успіху. Сергій Горковенко, обігравши кількох суперників, пробив по цілі. М'яч, змінивши напрям польоту і торкнувшись когось із захисників гостей, влетів у ближній кут воріт. Але основні події розгорнулись на полі після перерви. Господарі поля ошелешили цілим феєрверком стрімких атак. Відмінно грав у ці хвилини один з кращих воротарів шостої зони Михайло Бурч. Та й він був безсилий проти потужних ударів Федора Сороки і Юрія Ярошенка.
Гості до останньої хвилини вели боротьбу. При рахунку 2:0 їм вдалося скоротити розрив до одного м'яча. Футболістів "Зорі" це не засмутило. Вони продовжували грати у комбінаційну гру із стрімким проходженням середини поля, швидкою зміною напрямків атаки. Що ж, здасться, гру знайдено. Тепер важливо зберегти її і на виїзді у Харкові і Чернігові.
М. НІКІШИН ("Молодогвардієць" Ворошиловград).

По игре и результат
Матч с "Зарей" футболисты луцкого "Торпедо" начали со штурма ворот хозяев поля. Но оборона "Зари" на этот раз действовала согласованно и четно. Вскоре наша команда завладела инициативой. На 9-й минуте матча Горковенко ворвался в штрафную площадку гостей, последовал удар, и счет стал 1:0.
Весь первый тайм ворошиловградцы имели территориальное и игровое преимущество, но увеличить счет им не удалось.
Во второй половине игры "Заря" усилила натиск. Атаки следовали одна за другой. И настойчивость хозяев была вознаграждена. На этот раз отличился Сорока. Он стал автором второго гола в ворота "Торпедо". Это произошло на 75-й минуте матча. Но через три минуты футболист луцкого "Торпедо" Федецкий сократил разрыв - 2:1.
Под занавес матча хорошо сыграл Ярошенко, забив в ворота "Торпедо" третий мяч.
3:1 - окончательный итог этого поединка.
Стахановский "Стахановец" принимал на своем поле ровенский "Авангард". 90 минут игры так и не определили победителя. В итоге ничья - 0:0.
После двух игр второго круга "Заря" имеет в своем активе 17 очков и занимает четвертое место в таблице чемпионата. "Стахановец" пока на 14-м месте.
Два последующих тура "Заря" и "Стахановец" проведут на выезде в Чернигове и Харькове.
И. АНДРЕЕВ ("Ворошиловградская правда").
30 11 1999
Результативный тур
Очередной тур чемпионата страны по футболу среди команд второй лиги шестой украинской зоны "Заря" и "Стахановец" проводили на выезде.
Футболисты "Зари" в поединке с черниговской "Десной" добились успеха. Уже на 5-й минуте матча Горковенко получил пас от Колесникова и уверенно поразил ворота хозяев. Прошло шесть минут, и Ярошенко заставил черниговских футболистов второй раз начать игру с центра поля. Во втором тайме тепловозостроители продолжали владеть игровой инициативой и еще дважды добились успеха. "Заря" победила со счетом - 4:0.
"Стахановец" в этом туре играл в Харькове с местным "Маяком". Соперники обменялись голами и поделили очки - 1:1.
Несмотря на удачно проведенные игры на выезде, "Заря" осталась на четвертом месте в турнирной таблице, имея в своем активе 20 очков. "Стахановец" с 8-ю очками по-прежнему на 14-м месте в группе.
Сообщаем результаты остальных матчей тура: "Нива" - "Таврия" - 0:2, "Прикарпатье" -    "Атлантика" - 1:0, "Судостроитель" - "Буковина" - 2:0. "Кристалл" - СКА (Одесса) -    1:1.
М. ИГОРЕНКО ("Ворошиловградская правда").
30 11 1999
"Зоря" йде навздогін
"ЗОРЯ" - "НИВА" - 3:1.
Ворошиловград. Стадіон "Авангард". 15 червня 1986 року. Ясно. 27 градусів. 7.200 глядачів.
Судді: В. Баглай (Київ), В. Агафоненко (Харків), В. Григоров (Куп'янськ).
"Зоря": Занін, Дорофєєв, (Литвинов), Кузовлєв (Зінченко), Ярмолич, Тарасенко, Кобзарєв, Горковенко, Волотьок (Гусейнов), Колесников (Погодін), Сорока, Ярошенко.
"Нива": Квасников, Галюта, Цисельський, Вересюк, Мацюпа, Біскуп, Саулевич (Кузнецов), Венгринович, Прядун, Сухенко, Яворський.
Голи: Яворський (27), Горковенко (42) , Гусейнов (47), Ярошенко (79).
Здійснивши затримку на старті першості (три нічиї в трьох матчах на своєму полі), "Зоря" дала фору сімферопольській "Таврії", яка захопила позицію лідера. Знайшовши врешті-решт свою гру, ворошиловградці кинулися навздогін. Особливо вражає початок другого кола попередніх змагань - дев'ять очок у п'яти іграх. Чергові два тепловозобудівники здобули у двобої з тернопільською "Нивою", яка тривалий час посідала другу сходинку турнірної таблиці першої групи.
Матч вийшов бойовим, напруженим. Гості ні в якому разі не збирались поступатись ініціативою господарям. В перші хвилини гра йшла на "зустрічних курсах". І гору в цьому обміні взяли футболісти "Ниви". На 27-й хвилині, звільнившись від опіки захисників "Зорі", Ігор Яворський вийшов сам на сам з Василем Заніним і спрямував м'яч у сітку воріт.
Після цього на тривалий час перебіг подій на полі плинув в одному напрямку - до воріт Сергія Квасникова. Захист гостей працював із повним напруженням. І все ж не витримав. Стрімка атака господарів лівим краєм завершилась передачею в штрафний майданчик. Тут краще за всіх розібрався в ситуації Сергій Горковенко, який головою надіслав м'яч у ворота - 1:1.
Відразу по перерві "Зоря" вийшла вперед. Відзначився Тімерлан Гусейнов, що вийшов на заміну.
Після цього активізувались вже гості, яким втрачати стало нічого. Кілька разів відводив загрози Василь Занін, часто виходив переможцем у двобої з найгострішим форвардом гостей Петром Прядуном Олександр Дорофєєв, вправно діяли інші гравці оборони господарів. Це сприяло тому, що ворота "Зорі" залишились у недоторканості.
А от самі ворошиловградці ще раз досягли успіху. Сергій Горковенко - найактивніший у складі "Зорі" - здійснив рейд правим краєм і відкинув м'яч під удар Юрію Ярошенку. Останній не схибив. Це був уже восьмий м'яч головного "гол-майстра" "Зорі" в цьому чемпіонаті. А всього на рахунку тепловозобудівників тепер 23 м'ячі і 22 очка. З кожним туром "Зоря" наближається до "Таврії". Чи наздожене? Відповідь на запитання в наступних матчах.
Черговий ворошиловградці грають на своєму полі 18 червня проти "Прикарпаття" (Івано-Франківськ), яке в позаминулому турі піднесло сюрприз, обігравши "Таврію" з рахунком 4:1.
М. НІКІШИН ("Молодогвардієць" Ворошиловград).

ВАЖНАЯ ПОБЕДА
"ЗАРЯ" - "НИВА" (ТЕРНОПОЛЬ) - 3:1
В очередном туре первенства страны "Заря" принимала на своем поле одного из лидеров - "Ниву" из г. Тернополя. Отобрать два очка у сильной команды означало для наших футболистов не только основательно закрепиться в лидирующей группе, но и обрести уверенность в своих силах.
Впрочем, поначалу далеко не все в действиях наших футболистов удовлетворяло. Не случайно и первый гол на 27-й минуте влетел в сетку ворот "Зари". На перерыв, однако, футболисты ушли при ничейном результате. Горьковенко удачно вышел на прострельную передачу и на 42-й минуте головой забил гол.
После перерыва, буквально через пару минут Гусейнов довел счет до 2:1. И уже под занавес встречи, на 79-й минуте, Ярошенко с подачи все того же, в целом неплохо проведшего матч, Горьковенко забил третий мяч в ворота "Нивы".
Что ж победа обнадеживает, "Заря" удерживает свои позиции в первой тройке.
Очередной матч на "Авангарде" 18 июня - "Заря" - "Прикарпатье" (Ивано-Франковск).
И. ЮРЧЕНКО

Взяли реванш
Два тура "Заря" и "Стахановец" провели на своем поле. Тепловозостроители принимали тернопольскую "Ниву" и ивано-франковское "Прикарпатье".
В первом круге, выступая в Тернополе против местной "Нивы", тепловозостроители проиграли со счетом 0:2. В ответном матче, в Ворошиловграде, тернопольские футболисты на 28-й минуте первыми добились успеха. Это сделал Яворский. Однако этот гол не дал превосходства гостям. За две минуты до окончания первого тайма футболисты "Зари" установили равновесие - 1:1. Это сделал Горковенко с подачи Сороки.
Во второй половине игры было полное преимущество хозяев. Тренеры "Зари" провели несколько замен, и вышедший на поле Гусейнов на 47-й минуте матча точным ударом заставил голкипера "Нивы" Квасникова достать мяч из сетки ворот.
Тернопольцы прилагали много усилий, чтобы уйти от поражения. Они меняли направления атаки, но хозяева действовали расчетливо и без ошибок. "Заря" контролировала практически все участки поля. На 79-й минуте матча трехходовая комбинация Погодин - Горковенко - Ярошенко завершилась третьим голом в ворота "Нивы" - 3:1.
До конца встречи соперникам не удалось изменить результат. Матч закончился со счетом 3:1 в пользу ворошиловградцев.
И. МИЛЮТИН ("Ворошиловградская правда").

Переконлива перемога
Минулої неділі відбулися ігри чергового туру чемпіонату країни з футболу серед команд шостої зони другої ліги. Ворошиловградська "Зоря" на своєму полі приймала - тернопільську "Ниву".
Господарі поля без зайвих розвідок і зразу приступили до активних атакуючих дій. Однак гості вміло оборонялися і досить гостро контратакували, і на 28-й хвилині відкрили рахунок.
Пропущений гол не змінив малюнок гри господарів поля, які успіх шукали в атаках. Особливо виділявся своєю наполегливістю, тактичним мисленням Федір Сорока. За дві хвилини до свистка на перерву він видав точний пас Сергію Горковенку і останній головою відправив м'яч в сітку воріт "Ниви" - 1:1.
Після перерви в складі "Зорі" були проведені зразу три заміни. Зокрема, замість Олега Волотька на поле вийшов Тімур Гусейнов. Тільки почався другий тайм, а рахунок вже став 2:1 на користь "Зорі: прорвавшись лівим краєм, Гусейнов холоднокровно відправив м'яч у ворота гостей. Після цього тернопільці стали більш жорстко опікати Тімура, однак він частенько ставив у тупик оборону "Ниви". За 16 хвилин до фінального свистка комбінацію, в якій брали участь Сергій Погодін і Сергій Горковенко, відмінно завершив Юрій Ярошенко, поставивши крапку в остаточному рахунку матчу - 3:1.
Стахановський "Стаханавець" у себе вдома приймав команду "Прикарпаття" з Івано-Франківська і програв - 0:1.
("Прапор перемоги" Ворошиловград).
30 11 1999
КОЛИ ФОРВАРДИ В УДАРІ
"ЗОРЯ" - "ПРИКАРПАТТЯ" - 3:1
Ворошиловград. Стадіон "Авангард". 18 червня 1986 року. Хмарно. 16 градусів. 7500 глядачів.
Судді: О. Леваньков, В. Головко (обидва - Дніпропетровськ), В. Глазков (Ворошиловград).
"Зоря": Занін, Дорофєєв (Погодін), Волотьок, Ярмолич, Тарасенко (Литвинов), Кобзарєв, Горковенко, Зінченко, Гусейнов (Колесников), Сорока (Свердлов), Ярошенко.
"Прикарпаття": Кузь, Гуменяк, Ватаманюк, Чикало, Мельничук, Мельник, Угрін, Гузієнко (Юрченко), Дебенко (Ступар), Москвін (Цимбал), Попович (Турянський).
Голи: Сорока (21 - з пенальті), Гусейнов (41, 59), Цимбал (90).
Попереджено Тарасенка.
Про те, що у другому колі попереднього туру чемпіонату країни серед команд шостої зони другої ліги футболісти "Зорі" значно додали у грі, красномовно свідчать цифри. Якщо у 13-ти зустрічах першого кола тепловозобудівники забили лише десять м'ячів, то після шести у другому колі - шістнадцять. Кількість набраних очок, відповідно, 13 і 11. Причому, підвищення результативності пов'язане з тим, що належної форми набула трійка форвардів "Зорі" - Ярошенко, Горковенко і Гусейнов. На їхньому рахунку 18 з 26 забитих ворошиловградцями голів.
У матчі з "Прикарпаттям" це тріо виступало у повному складі від першої до останньої хвилини, що не часто бувало цього сезону. І себе виявило з найкращого боку. Хоча Горковенко і Ярошенко цього разу пішли з поля без "своїх голів", доля їхньої участі у перемозі досить вагома. Обидва були активними, обидва весь час тримали захист гостей у напрузі. І перший гол відбувся після того, як суперники "негостинно" зустріли Горковенка у своєму штрафному майданчику. Пенальті чітко виконав Сорока. До речі, на рахунку цього півзахисника вже шість м'ячів, з них чотири забито з пенальті.
Міг відзначитись наприкінці зустрічі і Ярошенко, але м'яч після його потужного удару влучив у штангу.
А от третій форвард "Зорі" Гусейнов був у звітному матчі найпомітнішим. Ще минулого сезону він добре зарекомендував себе у грі на "другому поверсі". Більшість з дев'яти м'ячів, що були на його рахунку у 48-му чемпіонаті, забиті головою. І тепер він добре вистрибнув на навісну подачу з правого краю, забивши головою другий м'яч у ворота гостей. А після перерви краще за всіх розібрався у складній ситуації, що склалася у вратарському майданчику "Прикарпаття".
І все ж перемога дісталася нашим землякам не так легко, як може здатися на перший погляд. У другому колі і "Прикарпаття" значно додало у грі. Чого вартий лише сенсаційний виграш у лідера зони сімферопольської "Таврії" - 4:1. Часом гості дуже гостро атакували. Особливо виділявся в їхньому складі Угрін, настирливий і технічний півзахисник. І тут треба відзначити воротаря ворошиловградців Заніна. Кілька разів він виручив свою команду і не випадково одержав приз кращого гравця у складі "Зорі".
Лише на останній хвилині гості забили "гол престижу", але він мало скрасив гіркоту їхньої поразки.
Отже, втретє у другому колі ворошиловградці перемогли з рахунком 3:1 і продовжують гонку за лідером - "Таврією". Наступні матчі тепловозобудівники проведуть в гостях проти "Суднобудівника" і "Кристала".
М. НІКІШИН ("Молодогвардієць" Ворошиловград).

Взяли реванш
В матче с "Прикарпатьем" из Ивано-Франковска, который состоялся в первом круге, "Заря" также потерпела поражение. Хозяева забили два гола с 11-метровых штрафных ударов. Поэтому и этот поединок был для тепловозостроителей престижным.
Уже с первых минут встречи наши земляки захватили инициативу. На 21-й минуте Горковенко ворвался в штрафную площадку "Прикарпатья". Защита гостей остановила ворошиловградца недозволенным приемом, и арбитр матча А. Леваньков назначил пенальти. Сорока четко реализовал его. А через 20 минут отличился Гусейнов. Дорофеев пробил штрафной удар. Мяч попал к Гусейнову, и он с ходу направил его в ворота гостей - 2:0. Во втором тайме на 59-й минуте матча Гусейнов заставил    ивано-франковских футболистов начать игру с центра поля в третий раз. Однако спортсменам "Прикарпатья" все же удалось забить гол престижа. Это произошло на последней минуте матча. Его автором стал Цымбал.
Итак, со счетом 3:1 победили ворошиловградцы. В обоих матчах они взяли реванш у соперников. Сейчас в активе команды 24 очка.
Футболисты "Стахановца" в двух турах на своем поле потерпели поражение. Вначале со счетом 0:1 от "Прикарпатья", а затем от тернопольской "Нивы". На три гола, забитых гостями, горняки сумели ответить только одним.
("Ворошиловградская правда").
30 11 1999
ВИРІШИВ ПЕРШИЙ ТАЙМ
"КРИСТАЛ" - "ЗОРЯ" 0:2
Херсон. Стадіон "Кристал". 26 червня 1986 року. 2000 глядачів. Хмарно. 18 градусів.
Судді: В. Литвинов (Донецьк). В. Жездров, М. Шевчук (обидва - Одеса).
"Кристал": Баталов, Бабак, Романюк, Романенко, Варавенко, Мартинов (Коляда), Малишев, Меньшиков (Дідух), Шевченко, Жосан, Середенко.
"Зоря": Занін, Литвинов (Дорофєєв), Волотьок, Ярмолич, Тарасенко (Кузовлєв), Кобзарєв, Горковенко (Зубенко), Зінченко (Свердлов), Гусейнов (Колесников), Сорока, Ярошенко.
Голи: Волотьок (26), Ярошенко (44).
Попереджено Бабака, Литвинова, Горковенка.
Обидва свої матчі на чужих полях футболісти ворошиловградської "Зорі" починали дуже активно. І першими досягали успіху. Але, якщо у Миколаєві при рахунку 1:0 в свою користь, гості відійшли у захист, через що і поступилися - 1:2, то у Херсоні тепловозобудівники не віддавали ініціативи протягом всієї гри.
Рахунок було відкрито в середині першого тайму, коли Олег Волотьок наважився на удар з далекої відстані. Воротар господарів виявився не готовим відвести загрозу. І до цього і після ворошиловградці мали ще кілька можливостей для взяття воріт. Але використали лише одну. Швидка атака гостей завершилась передачею у штрафний майданчик. Кращий бомбардир "Зорі" Юрій Ярошенко в один дотик переправив м'яч у сітку.
Так вже в першому таймі "Зоря" досягла переможного для себе рахунку. Після перерви господарі дещо активізувалися, провели кілька гострих атак. Та впевнена гра Василя Заніна звела нанівець всі їхні зусилля.
Сам матч проходив у нервовій обстановці, чому сприяло й не дуже кваліфіковане суддівство донецького арбітра В. Литвинова. На початку зустрічі він не зумів вгамувати пристрасті на полі. Це врешті-решт привело до "низьких" жовтих карток і численних травм, насамперед, гравців "Зорі". А на вирішальному етапі першості втрата того чи іншого гравця основного окладу може коштувати занадто дорого.
М. НІКІШИН ("Молодогвардієць" Ворошиловград).

МАТЧІ НА ВИЇЗДІ
Ігри чергових двох турів чемпіонату країни з футболу серед команд шостої зони другої ліги не внесли істотних змін в турнірну таблицю. Як і раніше, в першій підгрупі впевнено лідирує сімферопольська "Таврія", яка, маючи дві гри в запасі, випереджає найближчих суперників на два очка (матч сімферопольців з одеським СКА перенесено з 26 червня на 26 липня).
По дві зустрічі провели на чужих полях команди нашої області. В матчі з миколаївським "Суднобудівником" ворошиловградська "Зоря" могла відкрити рахунок вже на 1-й хвилині: удар Тимура Гусейнова прийшовся в бокову штангу. Через 15 хвилин більш пощастило Юрію Колесникову, який і відкрив рахунок. Але потім ворошиловградці пропустили у свої ворота два м'ячі.
Зовсім інша картина була в матчі з херсонським "Кристалом". Там ворошиловградці володіли ініціативою від початку до кінця. Вони примусили херсонців двічі починати гру з центру поля - після точних ударів Олега Волотька і Юрія Ярошенка (на 26-й і 45-й хвилинах). Господарі поля, які і в першому таймі не церемонилися з нападаючими гостей, після перерви взагалі зробили нормою грубі прийоми в обороні. В результаті вони вивели з строю кількох гравців "Зорі". Серйозну травму, зокрема, одержав Віталій Тарасенко, травмовані також Олег Волотьок і Сергій Ярмолич. Так що перемога в Херсоні дісталася "Зорі" дорогою ціною.
Стахановський "Стахановець" з ігр на виїзді повернувся з одним очком. Він зіграв внічию - 0:0 з херсонським "Кристалом" і програв миколаївському "Суднобудівнику" - 0:2.
"Зоря" з 26 очками займає третє місце в турнірній таблиці, а замикає її, як і раніше, "Стахановець" - 9 очок.
("Прапор перемоги" Ворошиловград).
30 11 1999
ДЕСЯТА ПЕРЕМОГА
"ЗОРЯ" - СКА Од. - 1:0
ВОРОШИЛОВГРАД. Стадіон "Авангард" 4 липня 1986 р. Ясно. 27 градусів. 7.100 глядачів.
СУДДІ: М. Сидор, І. Пивоварник, Е. Кузинкевич (всі - Львів).
"ЗОРЯ": Занін, Литвинов (Кузовлєв), Гусейнов (Зубенко), Ярмолич, Тарасенко (Дорофєєв), Кобзарєв, Горковенко, Зінченко (Погодін), Колесников (Свердлов), Сорока, Ярошенко.
СКА: Петров, Матухно, Максим, Гончаров, Чілібі, Марусин, Харьковщенко, Чернов, Никифоров (Гапоненко), Решетник (Андросов), Гусєв (Проценко). ГОЛ: Погодін (58).
ПОПЕРЕДЖЕНО: Матухно.
Гості прибули до Ворошиловграда з явним наміром здобути тут очко. Це стало ясно вже з перших хвилин матчу. Армійці вдало перекрили всі підступи до свого штрафного майданчика. І намагання футболістів "Зорі" примусити гостей помилитись ні до чого не привели.
Ворошиловградці довго контролювали м'яч, багато комбінували. Але робили все це досить повільно. І це було на руку армійцям. Господарі спробували використати випробувану при перенасиченій обороні зброю - дальні удари. Та з чотирьох, що їх зробили ворошиловградці, лише один удар був небезпечним. Однак на висоті виявився воротар СКА Олександр Петров. Рахунок міг бути відкритим відразу по перерві, коли Юрій Ярошенко добре відгукнувся на флангову передачу і сильно пробив по воротах головою. М'яч пройшов кількома сантиметрами вище воріт.
На 58-й хвилині після подачі кутового м'яч відскочив у район одинадцятиметрової позначки. Звідси потужним ударом Сергій Погодін увігнав його під перекладину. Це був перший м'яч здібного півзахисника "Зорі", забитий ним під час виступів у другій лізі.
Після цього характер гри мало змінився. Хіба що гості, сподіваючись відігратись, провели кілька контратак, з яких лише одна була по-справжньому гострою. На останніх хвилинах матчу могли подвоїти рахунок господарі, але Юрій Ярошенко, що одержав передачу від Олександра Дорофєєва, із зручної позиції у ворота не влучив.
Отже, десята перемога "Зорі" у нинішньому чемпіонаті країни. І перша, коли для виграшу ворошиловградцям вистачило забити лише один м'яч.
М. НІКІШИН ("Молодогвардієць" Ворошиловград).

НАВЗДОГІН ЗА ЛІДЕРОМ
До проміжного фінішу командам шостої зони другої ліги залишилося зіграти по 5 - 6 матчів. Минулої п'ятниці відбулися ігри 23-го туру. Чергового успіху добився лідер першої підгрупи - сімферопольська "Таврія". В пропущеному матчі з рахунком - 5:1 вона завдала поразки миколаївському "Суднобудівнику". У "Таврії" зараз 32 очка.
В погоні за лідером йдуть три команди, в тому числі ворошиловградська "Зоря". 4 липня наші земляки приймали на своєму полі футболістів одеського СКА. У першому колі ворошиловградці поступилися одеситам на їхньому полі (0:3) і тепер, звісно, прагнули взяти реванш.
Весь перший тайм ігровою ініціативою володіли господарі поля, які атакували частіше і наполегливіше. Але атакам бракувало прискорення в районі штрафного майданчика гостей і точності у їх завершенні. До того ж чітко грали оборона і воротар гостей.
Після перерви в складі "Зорі" було зроблено ряд замін. Зокрема, замість Володимира Зінченка на поле вийшов молодий півзахисник Сергій Погодін. Саме йому на 59-й хвилині і вдалося забити гол у ворота армійців після того, як Федір Сорока з кутового навісив м'яч на штрафний майданчик.
Після цього одесити значно активізувалися, їх контратаки стали гострими і небезпечними. Однак і оборона "Зорі", треба сказати, виявилася на висоті. Особливо вдало діяв на підступах до своїх воріт Сергій Ярмолич, якого, до речі, було визнано кращим гравцем серед ворошиловградців. Переможний рахунок, хоча й мінімальний, "Зоря" зберегла до фінального свистка.
Слід відзначити і перемогу стахановського "Стахановця" над чернівецькою "Буковиною" з рахунком 2:1.
Результати інших матчів, зіграних 4 липня: "Торпедо" (Луцьк) - "Кристал" (Херсон) - 1:0, "Маяк" (Харків) - "Нива" (Тернопіль) - 0:1, "Десна" (Чернігів) - "Прикарпаття" (Івано-Франківськ) - 2:1. Зустріч "Авангард" (Ровно) - "Суднобудівник" (Миколаїв) перенесено на 8 липня.
Отже, квартет лідируючої групи не зазнав змін. Вслід за "Таврією" ідуть тернопільська "Нива" і ворошиловградська "Зоря", на рахунку яких по 28 очок, на очко відстає від них луцьке "Торпедо". П'яту й шосту сходинку таблиці займають "Суднобудівник" і "Десна" - по 22 очка, у "Прикарпаття" - 21. Це та сімка, до якої прагнуть потрапити команди, щоб продовжити боротьбу за перше місце на другому етапі змагань.
В. ТАЛОВИЙ ("Прапор перемоги" Ворошиловград).

Успех на своем поле
В очередном туре чемпионата страны среди команд второй лиги шестой украинской зоны ворошиловградская "Заря" принимала на своем поле армейцев из Одессы. Хозяева поля имели территориальное и игровое преимущество. Однако добиться успеха сразу не смогли. Лишь на 59-й минуте после розыгрыша углового Погодин забил в ворота гостей единственный мяч, который и решил исход встречи.
"Стахановец" встречался с командой "Буковина" из Черновиц и победил с результатом 2:1.
После этого тура в активе тепловозостроителей 28 очнов, горняков - 11. Несмотря на победу, "Стахановец" продолжает замыкать турнирную таблицу среди команд первой подгруппы.
("Ворошиловградская правда").
30 11 1999
ГЕНЕРАЛЬНА РЕПЕТИЦІЯ
"ЗОРЯ" - "БУКОВИНА" - 3:2
ВОРОШИЛОВГРАД. Стадіон "Авангард". 7 липня 1986 року. Хмарно. 27 градусів. 7500 глядачів.
СУДДІ: А. Котов, Ю. Бондаренко, В. П'яних (всі - Донецьк).
"ЗОРЯ": Занін, Дорофєєв (Литвинов), Ковтун (Свердлов), Ярмолич, Тарасенко, Найденко (Кузовлєв), Горковенко, Погодін, Колесников (Гусейнов), Сорока, Ярошенко.
"БУКОВИНА": Нікітін, Сарафінчан, Гакман, Угренчук, Максимчук (Бідулько), Мазур (Шмундяк), Бурчак, Гий, Шемпицький (Батич), Савка (Заводчиков), Рубцов.
ГОЛИ: Мазур (27, у власні ворота), Горковенко (33), Рубцов (35), Ярошенко (78), Гакман (80).
ПОПЕРЕДЖЕНО Гия.
"Зоря" проводила останній матч попереднього етапу першості на своєму полі. Друге коло вона має закінчувати трьома іграми на виїзді. І найвідповідальніша з них - 12 липня у Сімферополі проти лідера - "Таврії". Тому звітний матч можна було б розглядати як генеральну репетицію перед відповідальним екзаменом.
На відміну від зустрічі з одеським СКА у стартовому складі "Зорі" сталися суттєві зміни. Замість Литвинова, Гусейнова, Кобзарєва і Зінченка на полі з'явились Дорофєєв, Погодін, Найденко і Ковтун. Та сила цьогорічного складу "Зорі" в тому, що такі істотні зміни суттєво не позначились на загальному малюнку гри.
Цього разу гості не збирались відсиджуватись у захисті. Обидві команди шукали щастя в атаці. При цьому не завжди чітко діяли в обороні.
На 27-й хвилині гості дозволили господарям розіграти "стінку" у своєму штрафному майданчику. Прийнявши м'яч від Ярошенка, Сорока зробив простріл вздовж воріт. Захисник "Буковини" Мазур сподівався відбити м'яч на кутовий, але спрямував його в свої ворота.
Незабаром футболісти "Зорі" подвоїли рахунок. Високу майстерність продемонстрував Горковенко. Знаходячись спиною до воріт, він наніс удар у падінні через себе. Воротар "Буковини" навіть не відреагував.
Та вже через хвилину розрив у рахунку став знову мінімальним. Захисники "Зорі" дозволили гостям розстріляти свої ворота майже впритул. Перший удар Занін парирував, а проти другого був безсилим.
Після перерви господарі додали у швидкості. Гострі моменти біля воріт "Буковини" стали виникати частіше. На 47-й хвилині Погодін пройшов через центр поля, точним пасом вивів на удар Ярошенка. Той влучив у штангу. І м'яч відскочив до Сороки. Та наш півзахисник цього разу помилився. Двічі мав відзначитись Колесников, але і його ударам не вистачало влучності.
Врешті-решт активність ворошиловградців була винагороджена. Гусейнов, що вийшов на заміну, зробив прострільну передачу, і Ярошенко в падінні головою забив свій десятий м'яч у нинішньому сезоні -3:1.
Гості боролися до кінця. На 80-й хвилині "Зоря" помилилась при виконанні "штучного офсайду". Гакман скористався цим.
"Зоря" перемогла - 3:2. Але гра захисної ланки напередодні матчу з "Таврією" викликає занепокоєння. Хай і не часто помилялись захисники, але помилялись. І якщо помилки не пробачали футболісти "Буковини", то це ж робитимуть і гравці "Таврії", клас яких значно вищий. Час внести потрібні корективи у гру ще є. І, безумовно, тренери "Зорі" займатимуться цим.
Нагадаємо, що до фінального турніру з кожної з двох груп виходять по сім найсильніших команд. Вони й розіграють звання чемпіона України. У фіналі команди гратимуть з представниками іншої групи, всі очки, набрані на попередньому етапі, зараховуються.
Решта команд гратиме за 15-28 місця.
Чемпіон УРСР продовжить боротьбу за путівку до першої ліги в одному з турнірів переможців зон другої ліги.
М. НІКІШИН ("Молодогвардієць" Ворошиловград).

ГОЛИ НА ВСІ СМАКИ
Шанувальники футболу, які минулого понеділка прийшли на стадіон "Авангард", щоб подивитися зустріч ворошиловградської "Зорі" з чернівецькою "Буковиною", ще не бачили з початку сезону стільки голів в одному матчі. Причому, голи були на різні смаки: закономірні, технічно красиві й... несподівані.
Перша несподіванка виникла на 27-й хвилині. Завершуючи чергову атаку в штрафному майданчику "Буковини", Федір Сорока метрів з п'ятнадцяти зробив сильний удар. Захисник гостей Дмитро Мазур, бажаючи змінити напрям м'яча, не розрахував прийом і... забив гол у власні ворота.
Минуло ще шість хвилин - і стадіон вибухнув оплесками. Вони адресувалися нападаючому "Зорі" Сергію Горковенку, який забив рідкісний за красою і технікою виконання гол - у падінні через себе, знаходячись до воріт спиною.
Повівши з рахунком 2:0, господарі поля дещо заспокоїлися. Під час однієї з контратак гостей захисники "прогавили" ривок правим краєм нападаючого "Буковини" Володимира Рубцова. Він вийшов один на один з воротарем Василем Заніним і точно пробив м'яч під планку.
Після перерви обидві команди демонстрували відкритий футбол. Атаки накочувалися то на одні, то на інші ворота. На 78-й хвилині відзначився форвард "Зорі" Юрій Ярошенко. Завершуючи комбінацію, він у падінні, головою послав м'яч у ворота "Буковини". До речі, це був його десятий гол у нинішньому сезоні - майже третина від забитих командою.
Матч наближався до кінця, деякі глядачі вже підіймалися з своїх місць. Та ось на 80-й хвилині під час контратаки гостей захисники "Зорі" нечітко здійснили маневр по створенню положення "поза грою" (затримався в своїй зоні Геннадій Литвинов) - і третій номер "Буковини" Іван Гакман без перешкод здійснив затяжний ривок і скоротив рахунок до мінімуму. Ця перемога вивела "Зорю" на друге місце.
Другої перемоги підряд добився стахановський "Стахановець". У себе вдома він обіграв армійців Одеси - 3:1 і, нарешті, покинув останній рядок турнірної таблиці, обійшовши севастопольську "Атлантику".
("Прапор перемоги" Ворошиловград).

Результативная игра
В очередном туре чемпионата страны среди команд второй лиги шестой украинской зоны ворошиловградская "Заря" принимала на своем поле футболистов "Буковины" из Черновцов. В первом круге матч между ними завершился вничью. Как сложился поединок на этот раз?
Тепловозостроители сразу бросились в атаку, и на 27-й минуте матча удар Сороки достиг цели. А через шесть минут отличился Горковенко. Он забил красивый гол в падении, стоя спиной к воротам "Буковины". За десять минут до окончания первого тайма нападающий "Буковины" Рубцов сократил разрыв - 2:1.
Во втором тайме команды обменялись голами. На 78-й минуте автором третьего гола в ворота "Буковины" стал Ярошенко. Это был десятый мяч, забитый форвардом в чемпионате. И все же тепловозостроителям не удалось сохранить этот счет до окончания встречи. Под занавес матча Гакман заставил хозяев начать игру с центра поля - 3:2. Итак, "Заря" победила, записав в свой актив такие важные два очка.
На сей раз порадовал результативной игрой своих болельщиков и стахановский "Стахановец". Принимая на своем поле одесских армейцев, горняки сумели показать интересную, результативную игру. Они забили в ворота соперников три мяча, пропустив в свои лишь один.
До окончания предварительных игр чемпионата "Заре" и "Стахановцу" осталось провести три матча. Поэтому сегодня как никогда высока цена каждого очка. Тем более, что все встречи "Заря" проводит на выезде. Что касается горняков, то в двух поединках они встречаются вне родных стен, а в последнем принимают земляков - тепловозостроителей.
И. АНДРЕЕВ ("Ворошиловградская правда").
30 11 1999
ВТРАЧЕНИЙ ШАНС
У суботу відбувся черговий 24-й тур попереднього турніру серед команд шостої зони другої ліги. Центральним матчем туру була зустріч у Сімферополі, де місцева "Таврія" приймала ворошиловградську "Зорю". Ці команди займають два верхні рядки турнірної таблиці. Для "Таврії" (32 очка з 21 гри) перемога по суті вирішувала долю єдиної путівки в першу лігу. А "Зоря" (30 очок з 23 ігор) в разі успіху могла майже впритул наблизитися до лідера. Тож і боротьба в матчі виявилася вкрай напруженою. Дуже велику ціну мала перемога для кожної з команд. Гострі атаки вели і ворошиловградці, і сімферопольці. Але якщо "Зорі" бракувало влучності ударів, то господарі все ж змогли забити один м'яч, здобувши дуже важливу перемогу.
("Молодогвардієць" Ворошиловград).

ЛІДЕР ІДЕ У ВІДРИВ
Центральним матчем 25-го туру чемпіонату країни з футболу серед команд шостої зони була зустріч у Сімферополі: лідер першої підгрупи "Таврія" у себе вдома приймала ворошиловградську "Зорю". Поєдинок був бойовим і напруженим. Рахунок відкрили гості: на 26-й хвилині гол у ворота кримчан забив Сергій Горковенко. Однак у другому таймі футболісти "Таврії" зуміли зрівняти рахунок, а потім і вийти вперед - 2:1.
Стахановський "Стахановець" на виїзді програв севастопольській "Атлантиці" - 0:2.
Після цього туру "Таврія" закріпила позиції одноособового лідера: у неї 34 очка і дві гри в запасі, "Зоря" і "Нива" набрали по 30 очок, у "Торпедо" - 29, у "Суднобудівника" - 25 очок.
До сімки колективів, які продовжать боротьбу за перше місце на другому етапі змагань (з кращою сімкою команд другої групи), поки що входять також "Десна" і "Прикарпаття", у яких відповідно 23 і 22 очка. На місце в сімці реально претендують ще чотири команди (одеський СКА, "Маяк", "Буковина" і "Кристал"), кожна з яких набрала по 21 очку. Все вирішиться в останніх трьох турах.
("Прапор перемоги" Ворошиловград).
30 11 1999
БОМБАРДИРИ РОЗІГРАЛИСЯ
Липень не тільки пік літа, а й пік футбольного сезону. До цього часу команди, як правило досягають і піку своєї спортивної форми, розігруються форварди, більш стабільно грають захисники. Це добре видно на прикладі ворошиловградської "Зорі". Якщо в першому колі її нападаючі забили тільки 10 м'ячів, то в 12 матчах другого кола вони примушували суперників 27 раз починати гру з центру поля. До того ж "Зоря" здобула три перемоги і на виїзді, в тому числі дві з великим рахунком (4:0 і 4:1).
Остання така перемога була зафіксована в 26-у турі. "Зоря" зустрічалася у Севастополі з місцевою "Атлантикою". Матч проходив під диктовку гостей, які атакували гостріше і оборонялися надійніше. На 20-й хвилині чергова атака "Зорі" увінчалася успіхом: з подачі Юрія Колесникова рахунок відкрив Олег Волотьок.
Зразу ж після перерви індивідуальну майстерність продемонстрував Юрій Ярошенко, який на швидкості обіграв двох захисників "Атлантики", вийшов один на один з воротарем і довів рахунок до 2:0. Це був його 11-й гол у нинішньому сезоні. Після цього господарям поля вдалося сквитати один м'яч. Однак ворошиловградці продовжували атакувати і ще двічі добивалися успіху. Спочатку, скориставшись точним пасом Федора Сороки, Тимур Гусейнов головою забив третій гол. А під завісу зустрічі Сергій Ярмолич поставив остаточну крапку, добивши м'яч, який після удару Ігоря Фокіна потрапив у перекладину і відскочив у поле.
Відзначилися форварди і ще в одному кримському матчі: футболісти сімферопольської "Таврії" у себе вдома з рахунком 6:1 обіграли стахановський "Стахановець".
На попередньому етапі змагань "Зорі" залишилося зіграти один матч: 20 липня вона зустрінеться із "Стахановцем" на його полі.
("Прапор перемоги" Ворошиловград).

Убедительная победа
В отличии от поединка с "Таврией" интенсивность игры с севастопольской "Атлантикой" была ниже. Однако "Заря" превосходила соперников во всех линиях за счет лучшей технико-тактической и физической подготовки. Именно это и определило исход матча.
На 20-й минуте первым отличился Волотек. Хозяева поля приложили немало сил, чтобы установить равновесие. Но Ярошенко вновь заставил футболистов Севастополя начать игру с центра поля - 2:0.
Во втором тайме нападающему "Атлантики" Алексееву с подачи углового удалось сократить разрыв. Автором третьего гола стал Гусейнов, который с подачи Сороки головой направил мяч в ворота соперников. И под занавес матча ворошиловградцы забили четвертый мяч. Сильный удар Фокина пришелся в перекладину. Ярмолич на мгновение опередил защиту "Атлантики" и добил мяч в ворота - 4:1.
Сейчас в активе ворошиловградцев 32 очка, и они занимают вторую строчку турнирной таблицы первой группы среди команд второй лиги шестой украинской зоны. А лидирует симферопольская "Таврия", которая, принимая на своем поле стахановский "Стахановец", нанесла поражение горнякам, забив в их ворота 6 мячей, пропустив в свои только один. Сейчас у крымских футболистов 36 очков. "Стахановец" занимает 14 место в группе, имея в активе всего 13 очков.
И. АНДРЕЕВ ("Ворошиловградская правда").
30 11 1999
РОЗІЙШЛИСЯ ШЛЯХИ ЗЕМЛЯКІВ
"Стахановець" - "Зоря" - 1:2
СТАХАНОВ. Стадіон "Перемога". 20 липня 1986 року. Ясно. 25 градусів. 2000 глядачів.
СУДДІ: М. Курилко, М. Щербина, М. Олійник (всі - Харків).
"СТАХАНОВЕЦЬ": Листопадов, Тарасов (Рудницький), Федющенко, Кондрашов, Капустін, Безверхий (Хромей), Дудник, Бєлих, Болдарєв, Баткаєв, Макаренко (Ницецький).
"ЗОРЯ": Занін, Дорофєєв (Литвинов), Волотьок (Фокін), Ярмолич, Тарасенко (Кузовлєв), Кобзарєв, Горковенко, Зінченко (Гусейнов), Погодін (Свердлов), Сорока, Ярошенко.
ГОЛИ: Ярошенко (8), Баткаєв (15), Сорока (47 - з пенальті).
ДО СВОГО останнього матчу попереднього турніру чемпіонату країни у шостій зоні другої ліги команди Ворошиловградської області підійшли, знаходячись на різних полюсах турнірної таблиці. "Зоря" посідає другу сходинку в першій групі, "Стахановець" - на останньому місці. Але тим і приваблюють матчі земляків, що боротьба в них йде вперта, незважаючи на різний турнірний стан суперників.
Так було і цього разу.
З перших хвилин уперед пішли ворошиловградці. Вони розіграли кілька швидких комбінацій, одна з яких і закінчилась голом. Це Ярошенко, відгукнувшись на діагональну передачу з флангу, головою спрямував м'яч повз воротаря господарів Листопадова.
Швидкий гол зіграв з футболістами "Зорі" злий жарт. Замість впевненості у їх діях стала проглядати самовпевненість. А звідси - часті помилки у найпростіших ситуаціях. Так було і на 15-й хвилині, коли гості залишили без догляду швидкого півзахисника "Стахановця" Баткаєва. Той вийшов сам на сам із Заніним і поновив рівновагу у рахунку. Через хвилину мав відзначитись юний Дудник. Та від неприємностей "Зорю" врятував воротар.
"Стахановець" зараз складають переважно вихованці ворошиловградського футболу, яким з тієї чи іншої причини не знайшлося місця в "Зорі". Тому в звітному матчі такі футболісти, як Федющенко, Безверхий, Дудник, Макаренко, Хромей, Рудницький, намагались продемонструвати всі свої найкращі якості з тим, щоб привернути до себе увагу тренерів "Зорі". На фоні їхнього завзяття особливо кидалась у вічі надто спокійна манера гри ворошиловградських футболістів.
І все ж "Зоря" довела свою перевагу в класі. Пенальті, вправно реалізований Сорокою, врешті-решт виявився переможним. Ворошиловградці, незважаючи на результати ігор останнього двадцять восьмого туру, посіли в підсумковій таблиці попереднього турніру в першій групі друге місце слідом за сімферопольською "Таврією". На рахунку тепловозобудівників 13 перемог, 8 нічиїх, 5 поразок. 34 очка при різниці м'ячів 40-26. Тепер вони у головному фіналі продовжують боротьбу за звання чемпіона України.
"Стахановець", як і рік тому, залишився останнім у групі: 4 перемоги, 5 нічиїх, 17 поразок, 17 м'ячів забито, 40 пропущено, 13 очок. Гірники на другому етапі змагань виборюватимуть місця з 15-го по 28-е.
М. НІКІШИН ("Молодогвардієць" Ворошиловград).

Такие важные очки
В первом круге поединком "Заря" - "Стахановец" открылся футбольный сезон в нашей области. На этот раз встреча между командами , но уже в Стаханове, подводила итог выступления коллективов в предварительных играх чемпионата страны.
На 10-й минуте матча мячом завладел Сорока. Последовала передача на вратарскую площадку. Нападающий "Зари" Ярошенко удачно выбрал позицию и головой направил мяч в сетку ворот "Стахановца". Через 6 минут Баткаев получил пас, сильно пробил по воротам "Зари". Голкипер ворошиловградской команды Занин не сумел отразить этот удар. Счет стал 1:1.
Во втором тайме на 48-й минуте в штрафной площадке хозяев поля возникает опасная ситуация. Нападающего "Зари" Горковенко в борьбе за мяч грубо останавливают. Арбитр матча назначает 11-метровый. Сорока четно реализует его - 2:1 в пользу "Зари". Этот результат сохранился до окончания встречи.
Итак, сейчас у тепловозостроителей 34 очка. Они занимают второе место в первой группе. "Стахановец" потерпел 17-е поражение. Горняки имеют 13 очков и по-прежнему 14-е место.
Если "Заря" и "Стахановец" завершили предварительные игры, то остальным коллективам предстоит встретиться в 26 туре, а симферопольской "Таврии", кроме игры в этом туре, придется выходить на поле и 26 июля. Вот тогда и будет определена семерка команд первой группы, которая поведет борьбу на финальном этапе чемпионата СССР среди команд шестой украинской зоны второй лиги.
М. АНДРЕЕВ ("Ворошиловградская правда").
30 11 1999
БОРОТЬБА ЗАГОСТРЮЄТЬСЯ
"Зоря" - "Кривбас" - 2:2
Ворошиловград. Стадіон "Авангард". 9 серпня 1986 року.
Ясно. 34 градуси. 7.200 глядачів.
Судді: В. Борзило, В. Петров, В. Григоров (всі - Харків).
"Зоря": Занін, Дорофєєв (Литвинов), Волотьок ( Зінченко), Ярмолич, Тарасенко, Кобзарєв, Горковенко, Найденко (Колесников), Гусейнов (Погодін), Сорока, Ярошенко (Свердлов).
"Кривбас": Чумак, Походзило, Миргородський, Малеванець, Копил, Тимофєєв (Рудинський), Усатий (Овчинников), Мудрий (Таран), Братчиков, Волкобой (Катеруша), Насташевський.
Голи: Ярошенко (2), Усатий (30), Насташевський (50), Ярмолич (57).
ОТЖЕ, "Зоря" взяла старт у фінальному турнірі за 1-14 місця серед команд шостої зони другої ліги. І перша її гра проти "Кривбасу" залишила подвійне враження. З одного боку, в окремих епізодах ми бачили команду, здатну продемонструвати футбол найвищого гатунку. З другого - більшу частину ігрового часу футболісти "Зорі" діяли мляво, без натхнення.
Звичайно, можна говорити про те, що на діях ворошиловградців позначалась надзвичайна спека. Не сприяло піднесенню настрою неякісне суддівство арбітра з Харкова Володимира Борзила, який на 3-й хвилині не зарахував чисте взяття воріт гостей, а потім протягом гри за явні порушення не призначив трьох (!) пенальті у ворота Юрія Чумака. І все ж класна команда, якою ми не без підстав вважаємо "Зорю", мала довести свою перевагу над суперниками.
Пригадаємо лише перший тайм. Спочатку Олег Волотьок завдає удару метрів з двадцяти - м'яч іде кількома сантиметрами вище воріт. Згодом Сергій Ярмолич після подачі кутовою головою б'є поряд із штангою. Із зручної ситуації не потрапляє у ворота Федір Сорока.
Перелік гострих моментів можна було б продовжувати. Але жоден з них не завершився голом. Свої м'ячі "Зоря" забивала після стандартних положень. Рахунок було відкрито після того, як штрафний майстерно виконав Володимир Кобзарєв, а Юрій Ярошенко головою з близької відстані розстріляв ворота. Те ж саме зробив у другому таймі і Сергій Ярмолич, з тією лише різницею, що бив вій по м'ячу ногою.
Самі ж ворошиловградці пропускали голи після помилок гравців захисту. Нападаючий гостей Віктор Насташевський раз по раз ставив перед своїм опікуном Олександром Дорофєєвим важкі завдання. І двічі вони лишились твердим горішком для захисника "Зорі". Спочатку Насташевський зробив гольову передачу, а згодом відзначився сам.
Нічия 2:2 особливої радості ані футболістам "Зорі", ані прихильникам команди не принесла. Але віримо, що тепловозобудівники зробили правильні висновки із своєї невдалої гри і сьогодні у матчі із запорізьким "Торпедо" продемонструють всі свої найкращі якості. Боротьба у фіналі загострилась. І це потребує від футболістів "Зорі" повної самовідданості на полі.
М. НІКІШИН ("Молодогвардієць" Ворошиловград).

КОЖНЕ ОЧКО ДУЖЕ ВАЖЛИВЕ
9 серпня, в День фізкультурника, команди шостої (української) зони почали другий етап чемпіонату країни з футболу серед колективів другої ліги. Перші ж матчі фінальних турнірів пройшли в безкомпромісній боротьбі. Особливо напружено проходили поєдинки у головному фіналі. І це зрозуміло: 14 кращих команд зони виборюють не тільки єдину путівку у перехідну пульку: треба ще й зайняти місце, не нижче восьмого, щоб наступного сезону виступати в одній з трьох сильніших зон реорганізованої другої ліги.
Ворошиловградська "Зоря" у себе вдома приймала криворізький "Кривбас", який за підсумками попереднього етапу займав сьоме місце і відставав від "Зорі" на чотири очка.
Термометр в тіні показував 34 градуси. Матч розпочався стрімкими атаками господарів поля. І вже на 2-й хвилині, після навісної передачі в штрафний майданчик суперників Юрій Ярошенко ударом голови посилав м'яч у сітку воріт гостей - 1:0.
Незабаром на 30-й хвилині захисники "Зорі" не змогли завадити комбінації, яку розіграли криворіжці, і Олександр Усатий з близької відстані зрівняв рахунок - 1:1. А перед цим ворошиловградець Федір Сорока з вигідної позиції (метрів з десяти) не влучив у створ воріт: м'яч пролетів вище перекладини.
А коли почався другий тайм, в рахунку вже повели гості - після удару Віктора Насташевського. І тепер уже господарям поля треба було відігруватися. Вони відігралися: на 57-й хвилині рахунок зрівняв Сергій Ярмолич. До кінця матчу залишалося ще більше півгодини. "Зоря" безперервно атакувала, але вийти вперед так і не змогла. Так на старті фінального турніру було втрачено важливе очко.
("Прапор перемоги" Ворошиловград).

БОРОТЬСЯ НАДО ДО КОНЦА

Начались игры финального турнира команд шестой украинской зоны второй лиги. В борьбе за 1 - 14-е места ворошиловградская "Заря" принимала на своем поле криворожский "Кривбасс". Стахановский "Стахановец", выступающий среди коллективов, которые борются за места с 15 по 28-е, играл на выезде в Кировограде с местной "Звездой".
Болельщики, заполнившие трибуны ворошиловградского стадиона "Авангард", пришли на матч с надеждой увидеть атакующий, комбинационный футбол, где роль первой скрипки по праву должна была принадлежать тепловозостроителям. Уже на второй минуте матча отличился Ярошенко, головой направивший мяч в ворота гостей - 1:0. Столь бурное начало внесло замешательство в оборонительные ряды "Кривбасса", и через две минуты второй мяч влетел в их ворота. Однако арбитр матча харьковчанин В. Борзило не засчитывает его.
На 30-й минуте футболист "Кривбасса" Усатый сравнял счет - 1:1. Во втором тайме Насташевский вывел команду гостей вперед, и "Заре" пришлось отыгрываться. На 67-й минуте Ярмолич установил равновесие 2:2. Тренеры обеих команд провели серию замен в надежде изменить ход поединка. Однако этого сделать не удалось. Соперники поделили очки.
В Кировограде "Стахановец" в матче с местной "Звездой" продемонстрировал практически равноценную игру. Вначале счет открыли хозяева. Но гости не остались в долгу и сравняли результат. Затем кировоградские футболисты дважды подряд добивались успеха. К сожалению, на эти два забитых мяча "Стахановец" сумел ответить только одним. Общий итог встречи 3:2 в пользу хозяев.
И. АНДРЕЕВ ("Ворошиловградская правда").
30 11 1999
ЗАСПОКОЇЛИСЯ ПЕРЕДЧАСНО
 Вже початок матчу показав, що боротьба буде гострою. Обидві команди зробили ставку на високу швидкість атак. І якщо "Зоря" мала деяку територіальну перевагу, то гострі моменти виникали біля обох воріт. Уже на 1-й хвилині рахунок міг бути 1:1. Форвард торпедівців Тимошенко не встиг до м'яча, а Ярмолич пробив вище воріт Рудики. На 6-й хвилині той же Ярмолич головою пробив метрів з чотирьох, і тільки майстерність голкіпера врятувала ворота гостей від гола.
 На 10-й хвилині можливість відкрити рахунок втратив Чанцев, котрий надто довго обробляв м'яч у воротарському майданчику "Зорі", а буквально через 30 секунд удар Ярошенка довелося парирувати Рудиці. Запам'яталися два проходи Ходирєва. Скориставшись тим, що лівий захисник "Зорі" Ярмолич йшов уперед, Ходирєв вривався у його зону, створюючи голеві моменти. Одну з його передач не зумів використувати Чанцев, а на іншу форварди "Торпедо" не відгукнулися.
 Парко було й біля воріт автозаводців. Двічі після ударів Гусейнова і Ярошенка рятував свою команду Рудика. Та й він був безсилий, коли на 41-й хвилині ці гравці розіграли швидку двоходівку.
 Другий тайм розпочався атаками торпедівців. І на 52-й хвилині Єфіменко метрів з 25-ти забив рідкісний за красою гол, зрівнявши рахунок.
 І ось тут автозаводці заспокоїлися, ініціатива перейшла до "Зорі". Двічі виходів сам на сам з Рудикою форвард господарів Гусейнов, і обидва рази голкіпер був на висоті ( він, до речі, здобув приз кращого гравця матчу).
 Вирішальний гол було забито за таких обставин. Прохід Ярошенка зупинив недозволенним прийомом Чєботаєв, і Сорока чітко реалізував пенальті. Більше голів у матчі не було, але запам'яталася самовідданість Чанцева, котрий по-хокейному кинувся під удар Сороки і зазнав травми. На жаль, в атаці у "Торпедо" такої самовідданості наприкінці матчу не вистачало.
С.Сорокін, кореспондент газети "Молодогвардієць".
м. Ворошиловград (Телефоном. Спеціально для "Комсомольця Запоріжжя").

Нелегкий шлях до перемоги
"Зоря" - "Торпедо" - 2:1
ВОРОШИЛОВГРАД. Стадіон "Авангард". 12 серпня 1986 року. Ясно. 30 градусів. 7.200 глядачів.
Судді: В. Попович (Іршава), В. Чомбокош, В. Бабич (обидва - Ужгород).
"Зоря": Занін, Литвинов, Волотьок (Ковтун), Ярмолич, Тарасенко, Кобзарєв, Горковенко (Юран), Свердлов (Зінченко), Гусейнов (Зубенко), Сорока, Ярошенко.
"Торпедо": Олексій Рудика, Ходирєв, Васильєв, Черкун, Кривенко, Ключик, Чеботаєв, Єфименко, Чанцев (Олександр Рудика), Тимошенко, Степаненко (Гончаров).
Голи: Ярошенко (41), Єфименко (52), Сорока (65, з пенальті).
Попереджено: Ходирєва, Горковенка.
У ПОРІВНЯННІ з минулим матчем з "Кривбасом" у стартовому складі "Зорі" відбулись дві заміни. На правому краю захисту Олександра Дорофєєва змінив Геннадій Литвинов, а місце опорного півзахисника було віддане Юрію Свердлову. Але змінився не тільки склад, а й сама гра. Ворошиловградці цього разу діяли більш обережніше в захисті і значно активніше в середині поля. Якщо в попередньому матчі футболісти "Зорі" дуже рідко використовували фланги при атаках, особливо лівий, де діяв Федір Сорока, то тепер атаки господарів будувалися здебільшого саме флангами. Це раз по раз приводило до загострень біля воріт Олексія Рудики.
Саме після флангової атаки було відкрито рахунок у звітній зустрічі. Віталій Тарасенко кинув у прорив правим краєм Сергія Горковенка. Той увірвався до штрафного майданчика і відпасував м'яч під удар Юрію Ярошенку. Кращий бомбардир "Зорі" відзначився вчотирнадцяте в нинішньому чемпіонаті. Але не всіх помилок попереднього матчу вдалося уникнути. Відразу після перерви гості, які у першому таймі особливих загострень біля воріт Василя Заніна не створили, провели швидку атаку. Захисники господарів не встигли розібрати гравців запоріжців. Це призвело до того, що Олександр Єфименко, який залишився без догляду, невідпорним ударом зрівняв рахунок.
В цьому матчі у "Зорі" був гравець, здатний сам вирішити долю поєдинку. Це Сергій Горковенко. У нього виходило майже все. Він і вміло відкривався, і передачі робив товаришам найточніші. А от завдати влучного завершального удару так і не зміг. Двічі він залишав позаду себе захисників автозаводців, але воротаря гостей перехитрити не вдалося.
Мав це зробити Юрій Ярошенко, коли теж "вийшов на побачення" з Олексієм Рудикою. Але, коли він вже був готовий завдати удар у кут воріт, його збили з ніг. Одинадцятиметровий штрафний удар бездоганно виконав "штрафний" пенальтіст "Зорі" Федір Сорока.
Після цього тренери господарів зробили кілька замін. На полі з'явились гравці, яких ми не часто бачимо цього сезону. Це Віталій Ковтун, Сергій Юран, Валерій Зубенко. Найбільш вдало увійшов у гру Юран. Але йому не вистачило досвіду при завершенні однієї з атак. Інакше рахунок мав би збільшитись.
І все ж "Зоря" перемогла, скоротивши тим самим розрив в очках з "Таврією" до трьох. Але сімферопольці провели на гру менше. Тепер "Зорю" чекає нелегке випробування на чужих полях. 18 серпня вона гратиме у Києві з місцевими армійцями, які теж намагаються наздогнати лідера. 21 серпня ворошиловградці виступатимуть у Вінниці проти "Ниви".
М. НІКІШИН ("Молодогвардієць" Ворошиловград).

ЩО ПОКАЖЕ ДРУГИЙ РАУНД?
Календар ігор фінальних турнірів команд шостої (української) зони другої ліги складено так, що сімки колективів двох підгруп почергово грають по два матчі спочатку вдома, потім на виїзді. Перший двоматчовий раунд таких змагань в якому господарями поля були шість команд першої підгрупи (в кожному турі два колективи вільні від ігор), закінчився загалом на їх користь з перевагою в чотири очка 14:10 (у першому турі був зафіксований нічийний результат - 6:6).
Ворошиловградська "Зоря" почала фінальний турнір з нічиєї на своєму полі. У другому матчі вона вдома приймала запорізьке "Торпедо". Господарі поля атакували часто і наполегливо, старалися заплутати захист гостей несподіваними зміщеннями напрямків ударів, чимало комбінували. Кілька красивих швидкісних проривів по лівому флангу здійснив молодий нападаючий Тимур Гусейнов. Кожний такий прорив він завершував прострільною передачею у штрафний майданчик. Але ні Федір Сорока, ні Сергій Горковенко не зуміли точно завершити атакуючі комбінації: то били мимо воріт, то в руки воротарю.
І лише перед закінченням першого тайму відзначився Юрій Ярошенко. На 41-й хвилині він з близької відстані відкрив рахунок.
Після перерви, як це вже не раз бувало, "Зоря" дещо "зменшила обороти", у захисників притупилася пильність. В усякому разі, коли на 52-й хвилині нападаючий гостей А. Єфименко вийшов на ударну позицію, вони не завадили йому направити м'яч у ворота Василя Заніна - 1:1. Після припущеного гола ворошиловградці заграли більш енергійно і напористо. На 65-й хвилині захисники "Торпедо" збили з ніг у штрафному майданчику Юрія Ярошенка, який виходив один на один з воротарем торпедівців Олексієм Рудикою, і арбітр матчу В. Попович (м. Іршава) показав рукою на 11-метрову позначку. Пенальті впевнено реалізував Федір Сорока - 2:1. Цей рахунок залишився до фінального свистка.
Тепер "Зорі" належить провести два матчі на виїзді: 18 серпня з київським СКА і 21 серпня з вінницькою "Нивою". Їх результати покажуть, чи "вагома заявка ворошиловградців на місце у вісімці кращих команд, які наступного сезону виступатимуть в одній з трьох найсильніших зон.
В турнірі за 15-28 місця стахановський "Стахановець" програв на виїзді ахтирському "Нафтовику" - 0:1.
("Прапор перемоги" Ворошиловград).

В актив - два очка
Во втором туре финальных игр ворошиловградская "Заря" принимала на своем поле запорожское "Торпедо".
Счет открыли наши земляки. Горковенко сделал рывок к воротам гостей, затем переадресовал мяч Ярошенко и тот точно пробил по воротам. "Заря" повела в счете - 1:0.
Во втором тайме торпедовцы не теряли надежды отыграться. Во время одной из контратак тепловозостроители не смогли создать на пути к своим воротам надежный заслон, и полузащитник гостей Ефименко заставил хозяев начать игру с центра поля - 1:1.
Однако равновесие в счете было недолгим. На 65-й минуте матча Ярошенко ворвался в штрафную площадку гостей, и защитник "Торпедо" Васильев остановил нападающего "Зари" недозволенным приемом. Арбитр матча В. Попович указал на 11-метровую отметку. Сорока реализовал пенальти - 2:1.
До конца встречи счет на табло остался неизменным. Сейчас тепловозостроители имеют 37 очков и занимают третье место в турнирной таблице.
Стахановский "Стахановец" вторую игру финальных соревнований проводил на выезде в Ахтырке против местного "Нефтяника". Хозяева оказались сильнее. Они забили в ворота горняков единственный мяч, который и решил судьбу поединка.
И. МИЛЮТИН ("Ворошиловградская правда").
16 09 2013
ПРИНЦИПОВА ЗУСТРІЧ
В понеділок відбулися чергові матчі чемпіонату країни з футболу у фінальному турнірі шостої зони другої ліги. Увага болільників була прикута до зустрічей в Запоріжжі, де місцеві торпедівці приймали "Таврію", і в Черкасах, де зустрілись СКА (Київ) і "Зоря".
Лідер шостої зони "Таврія" не зуміла подолати дружну команду автозаводців (нічия 1:1), і учасники другого матчу одержали можливість наблизитися до лідера, адже армійці і "Зоря" займають друге і трете місце серед команд шостої зони. Спортивне щастя посміхнулося ворошиловградцям, котрі в край напруженому і нервовому поєдинку взяли верх над господарями з рахунком 2:0. "Зоря" знов вийшла на друге місце, відстаючи від "Таврії" на два очка. Щоправда, у сімферопольців гра в запасі.
С. АНАТОЛЬЄВ ("Молодогвардієць" Ворошиловград).

Порадовали болельщиков
До третьего тура финальных игр команд второй лиги шестой украинской зоны, оспаривающих места с 1-го по 14-е в чемпионате страны, футболисты СКА (Киев) и ворошиловградской "Зари" имели одинаковое количество очков - по 37. Однако лучшая разница забитых и пропущенных мячей давала армейцам право занимать вторую строчку турнирной таблицы. Наши земляки были третьими. Поэтому поединок между командами имел принципиальное значение и должен был расставить точки над "i".
Если принять во внимание, что "Заря" матч третьего тура проводила на выезде, то станет ясно, что задача перед коллективом стояла трудная - только победа давала возможность тепловозостроителям обойти армейцев. И, надо сказать, наши земляки на этот раз проявили настоящий бойцовский характер. Напористо действовали в нападении, осмотрительно в защите. Это принесло свои результаты. Ворошиловградцы дважды заставляли армейцев начинать игру с центра поля. Оба гола забил Ярошенко.
Итак, победив со счетом 2:0, "Заря" с 39 очками заняла вторую строчку турнирной таблицы, уступая симферопольской "Таврии".
Порадовал на этот раз своих поклонников и стахановский "Стахановец". Горняки принимали дома "Динамо" (Ирпень). Хозяева поля оказались и хозяевами положения. Они имели игровое и территориальное преимущество. В первом тайме отличились Безверхий и Марченко. Во втором - успех своих товарищей закрепил Дудник. Однако за несколько минут до окончания встречи гости сумели забить гол престижа. Со счетом 3:1 победил "Стахановец".
И. АНДРЕЕВ ("Ворошиловградская правда").
24 05 2011
ЩЕ КРОК НАЗАД
 "НИВА" (Вінниця) — "ЗОРЯ" (Ворошиловград) — 0:2.
 У 1966 році "Зоря" пробилась до вищої ліги, де через п'ять сезонів стала чемпіоном Радянського Союзу. Двічі — в 1974 і 1975 роках була фіналістом Кубка СРСР. І от у 1979-у вибула з вищої, а в 1984-у з першої ліги. Звісно, ворошиловградці мріють повернути втрачені позиції. Про це, зокрема, свідчить їх упевнена гра в нинішньому сезоні. Ще одним підтвердженням став матч з вінничанами.
 На 13-й хвилині тріо в складі С. Горковенка, Ю. Свердлова та майстра спорту Ю. Колесникова здійснило комбінацію, котра й завершилась влучним ударом останнього. На 52-й хвилині футболісти "Зорі" продемонстрували ще одну цікаву задумку: "стінка", складена з гравців "Ниви", очікувала, що буде пробито штрафний по воротах і цим все закінчиться. Але... повз м’яч пробіг один, другий футболіст і лише Ф. Сорока обійшов стінку ліворуч, вийшов "тет-а-тет" з голкіпером і спокійно подвоїв рахунок.
 Мали можливості і наші земляки забити, принаймні, два м’ячі. Проте їм бракувало точності. А гостей виручала штанга й перекладина.
 Наставники "Ниви" використали всі можливі варіанти замін, але й це успіху не принесло. Ось в якому складі виступали вінничани: М. Загоруйко (62, О. Дейнека), С. Сапронов (46, Ю. Соломко), В. Яцишин, І. Паламар, О. Бобарико, П. Касанов, І. Буловчак, В. Никитенко (72, В. Гаман), С. Шевченко (46, Б. Карпиловський), В. Снилик (76, В. Сорокін), В. Опаренюк.
 Інші команди в четвертому турі зіграли так: "Кривбас" — "Таврія"— 2:2, "Торпедо" Зп.— "Суднобудівник" — 2:1, "Закарпаття" — "Авангард" — 4:1, "Поділля" — "Торпедо" Лц.— 3:0, "Океан" — СКА Од. — 1:0.
 Нині в турнірній таблиці таке становище; "Таврія" (Сімферополь) — 42, "Зоря" (Ворошиловград) — 40, СКА (Київ) — 37, "Торпедо" (Луцьк), "Нива" (Тернопіль) і "Закарпаття" (Ужгород) набрали по 36 очок, У вінничан — 30 очок — 12 місце.
 П. Пилипчук.
 "Винницкая Правда", 1986г.
 
 БЕЗ ВАРІАНТІВ
 "НИВА" (Вінниця) — "ЗОРЯ" (Ворошиловград) - 0:2
 Господарі поля на перших хвилинах спробували шукати успіху в центрі атаки, де мала спрацювати зв'язка рослих, атлетичних С. Шевченка та В. Снилика, згодом першого замінив дебютант, в'юнкий, швидкий, яскраво виражений крайній нападаючий Ю. Соломко, учорашній гравець серебрійського "Колоса" з Могилів-Подільського району. Однак все було марно. Гості діяли на диво спокійно, чітко захищаючись, добротно і грунтовно перехопивши ініціативу у вирішальній, середній лінії. Саме півзахисники на 13 хвилині гри в два доторки до м'яча блискавично вивели на ударну позицію свого центрального нападаючого Ю. Колеснікова, і він відкрив рахунок.
 Повівши 1:0, "Зоря" набула ще більшої впевненості. Активно діють її нападаючі Ф. Сорока, Ю. Ярошенко, півзахисник С. Горковенко. Після перерви на 53 хвилині гри вони чітко розігрують штрафний удар, застосувавши відволікаючий маневр, і Ф. Сорока вдруге примушує капітулювати М. Загоруйка. Доречно буде зауважити на адресу нашого воротаря, що в обох випадках пропустив він далеко не безнадійні удари. Можливо, сама це примусило тренерів поміняти стража воріт — на поле вийшов А. Дайнека, але, зрозуміло, успіху в атаці це не прибавило. Більше того, навіть в тих рідких нагодах, які вінничанам і траплялися, завершальні удари виходили неточними і в П. Касанова, і в І. Паламаря, і в інших їх товаришів.
 Програвши цей дуже важливий в психологічному плані матч, "Нива" "закріпилася" в нижньому поверсі турнірної таблиці. Без варіантів бачаться тепер її найближчі виступи на полях "Суднобудівника" і "Таврії". А втім, всяке трапляється.
 М. ЛИСТОПАД.
 "Комсомольское племя", Винница, 1986г.

ЗНОВУ ПЕРЕМОГИ

ЗДАЄТЬСЯ, що команди нашої області, які виступають в турнірі шостої зони другої ліги, нарешті відшукали свою гру. Протягом сезону не радував болільників "Стахановець". Однак опинившись в загрозливому становищі, гірники виявили справжні бійцівські якості. В понеділок вони обіграли динамівців з Ірпеня 3:1, а позавчора взяли гору над "Спартаком" з Житомира 2:0.
Однак головна увага болільників прикута зараз до "Зорі", що бореться за перемогу в зоні. Як вже повідомлялося, в минулому турі ворошиловградці перемогли в гостях одного з головних конкурентів - армійців Києва (2:0, обидва м'яча на рахунку Ю. Ярошенка), і впритул наблизилися до лідера.
У четвер "Зоря" грала у Вінниці з місцевою "Нивою" і знов святкувала перемогу з таким же рахунком 2:0. Авторами голів стали Ф. Сорока і Ю. Колесников. "Таврія" в цьому ж турі втратила очко в матчі з "Кривбасом" (2:2). Таким чином, лише очко відділяє ворошиловградців від лідера.
С. АНАТОЛЬЄВ ("Молодогвардієць" Ворошиловград).

"ЗОРЯ" ЗМІЦНЮЄ ПОЗИЦІЇ
На піднесенні проводить матчі фінального туру ворошиловградська "Зоря". Ось і минулого четверга у зустрічі на виїзді з вінницькою "Нивою" наші земляки знову добилися перемоги - 2:0. Вміло атакуючи і надійно захищаючись, ворошиловградці повністю домінували на полі. У першому таймі відзначився Ю. Колесников, який завершив одну з багатоходових комбінацій товаришів по команді. Після перерви перевагу гостей закріпив Ф. Сорока.
Після цієї перемоги наших земляків відділяє від лідера "Таврії" лише одне очко. У ньому турі кримські футболісти знову зіграли внічию на виїзді (2:2) з криворізьким "Кривбасом".
("Прапор перемоги" Ворошиловград).

Результативный тур
В очередном туре заключительного этапа чемпионата страны среди команд второй лиги шестой украинской зоны ворошиловградская "Заря", проводила встречу в Виннице с местной "Нивой".
Мы попросили прокомментировать выступление команды в Виннице старшего тренера "Зари" В. Добижу. Вот что он сказал:
- Все футболисты серьезно отнеслись к этому поединку. Штурм ворот соперников начали сразу. На 15-й минуте Колесников обыграл двух защитников "Нивы" и послал мяч в сетку ворот - 1:0. "Заря" повела в счете.
В первом тайме ребята имели еще несколько моментов для взятия ворот. Однако точно завершить удары мешали мокрое поле и сильный ветер.
"Заря" умело использовала для организации атак середину поля. Грамотно действовала средняя линия. Сорока, Свердлов, Волотек подключались к нападению, успевали возвращаться назад, чтобы укрепить оборону. На 58-й минуте матча в сторону ворот хозяев был назначен свободный удар. Ребята умело разыграли, как говорят, домашнюю заготовку, и Сорока забил второй гол в ворота "Нивы" - 2:0.
До конца встречи счет не изменился. "Заря" выступала в таком составе: Занин, Литвинов, Кобзарев, Ярмолич, Тарасенко, Волотек, Свердлов, Сорока, Горковенко, Колесников, Ярошенко. На замену выходили: Зинченко, Юран, Ковтун, Кузовлев, Погодин.
В двух последующих турах "Заря" проводит встречи на своем поле и надо надеяться, что порадует болельщиков результативными играми.
"Стахановец" принимал у себя дома житомирский "Спартак". 58 минут хозяева искали брешь в обороне гостей. Однако защита "Спартака" действовала осмотрительно. И все же спартаковцы нарушили правила в своей штрафной площадке, и Макаренко реализовал пенальти - 1:0. Вышедший на замену Рудницкий на 75-й минуте довел счет до 2:0. С таким результатом завершился этот поединок.
("Ворошиловградская правда").
01 06 2014
В УДАРІ ФОРВАРДИ І... ВОРОТАР
"ЗОРЯ" - "ЗАКАРПАТТЯ" 4:1
Ворошиловград. Стадіон "Авангард". 26 серпня 1986 року. Ясно. 21 градус. 8.400 глядачів.
Судді: О. Литвиненко, І. Шеламов, М. Цаповецький (всі - Київ).
"Зоря": Занін (Суслов), Литвинов, Погодін (Гусейнов), Ярмолич, Тарасенко (Найденко), Кобзарєв, Горковєнко, Свердлов (Зінченко), Колесников (Кузовлєв), Сорока, Ярошенко.
"Закарпаття": Страшненко, Касперський (Рущак), Погоріляк, Іваненко, Ідяртов (Васьків), Ковач, Гецько, Лукач (Пфайфер), Ловська, Зубанич (Бенедек), Коман.
Голи: Горковенко (7), Зубанич (38), Колесников (45), Гусейнов (58), Сорока (86 - з пенальті).
Не часто буває таке - команда перемагає з переконливим рахунком, а кращим в її складі визнають не бомбардирів, а воротаря. Саме такий випадок стався у матчі "Зоря" - "Закарпаття".
Не беруся ставити під сумнів кваліфікацію гравців оборони ворошиловградців. Всі вони добре розуміються в численних тактичних загадках, що їх ставлять нападаючі суперників. Вміють діяти вправно і надійно, але у звітному матчі в окремих епізодах робили невиправдані помилки, і тоді на останньому рубежі команди лишався її воротар. Василь Занін врятував "Зорю" принаймні від чотирьох голів. Він парирував небезпечні удари з далекої і близької відстані. І все ж не зміг одного разу захистити свої ворота. На 38-ій хвилині захисники залишили без догляду Віктора Зубанича, який метрів з п'яти пробив мимо Заніна у дальній від нього кут.
До цього "Зоря" вже вела у рахунку. За звичним сценарієм ворошиловградці відразу після початку матчу пішли в атаку. І на 7-ій хвилині Сергій Горковенко рідкісним за красою ударом головою у самісіньку "дев'ятку" відкрив рахунок. Але на відміну від попередніх матчів фінального турніру після цього футболісти "Зорі" не стали форсувати події. Гра перейшла у надто спокійне русло. Чим і скористалася гості.
Але, як тільки рівновага в рахунку відновилась, господарі відразу додали обертів. Мав відзначитись Федір Сорока, але його удар з близької відстані прийшовся у воротаря. На останній хвилині першого тайму після швидкої атаки ворошиловградців м'яч потрапив до Юрія Колесникова, який з гострого кута забив другий м'яч.
Після перерви суперники вели боротьбу на зустрічних курсах. Але успіху домоглися лише господарі. На 58-ій хвилині Федір Сорока зробив навісну передачу у штрафний майданчик, де Тімерлан Гусейнов виграв "повітряну дуель" у захисників "Закарпаття" і спрямував м'яч у сітку воріт гостей.
Намагався збільшити рахунок забитих м'ячів у чемпіонаті і кращий бомбардир "Зорі" Юрій Ярошенко. Кілька разів йому не вистачало влучності у завершальній стадії атаки. А на 85-ій хвилині, коли він врешті-решт вийшов сам-на-сам із Сергієм Страшненком. Юрія збили з ніг захисники гостей. Пенальті холоднокровно виконав Федір Сорока. Довівши загальний рахунок матчу до 4:1 на користь "Зорі".
М. НІКІШИН ("Молодогвардієць" Ворошиловград).

У ПОГОНІ ЗА ЛІДЕРОМ
П'ятий тур у фінальних групах команд шостої зони не вніс змін у становище лідерів. Цього дня сімферопольська "Таврія", яка займає перше місце в турнірній таблиці, перемогла на своєму полі вінницьку "Ниву" з рахунком 2:1.
Наші земляки у звітному турі приймали на своєму полі ужгородську команду "Закарпаття". Гра пройшла з повною перевагою господарів поля і завершилась їх перемогою з рахунком 4:1. Голи у ворошиловградців провели С. Горковенко, Ю. Колесников, Т. Гусейнов та Ф. Сорока.
("Прапор перемоги" Ворошиловград).

УБЕДИТЕЛЬНАЯ ПОБЕДА
Турнирное положение, которое занимает сейчас "Заря", обязывает тепловозостроителей играть только на победу: на протяжении нескольких туров ворошиловградцы идут вплотную с симферопольской "Таврией", наступают, как говорят, ей на пятки, но никак не могут преодолеть разрыв в одно очко.
Встреча футболистов "Зари" с ужгородской командой "Закарпатье" еще раз показала, что с каждым туром тепловозостроители демонстрируют стабильную, результативную игру.
Наши гости играли от обороны. Они осмотрительно действовали в защите, старались надежно перекрыть путь к своим воротам нападающим "Зари". Тепловозостроители меняли направление атаки. И на 7-й минуте матча проход по краю Ярошенко с последующей передачей мяча в штрафную площадку завершился точным ударом Горковенко: он головой направил мяч в ворота "Закарпатья" - 1:0.
Окрыленные успехом, тепловозостроители вновь бросились в атаку. Но не смогли реализовать свое преимущество. Хуже того, пропустили мяч в собственные ворота - защита "Зари" не смогла удержать Зубанича и он установил равновесие - 1:1. Это произошло на 38-й минуте.
Казалось, что результат останется неизменным до окончания тайма. Однако на последних секундах первой сорокапятиминутки Колесников точным ударом вывел свою команду вперед - 2:1.
Во втором тайме ворошиловградцы еще дважды добивались успеха. Вначале отличился Гусейнов, а под "занавес" матча гости нарушили правила в своей штрафной площадке, и арбитр А. Литвиненко назначил 11-метровый штрафной удар. Сорока четко реализовал пенальти - 4:1.
С таким результатом и завершился этот матч. Однако убедительная победа тепловозостроителей не дала им возможности настигнуть "Таврию" - симферопольцы принимали у себя "Ниву" из Винницы и победили со счетом 2:1. Они продолжают возглавлять таблицу соревнований, имея в своем активе 44 очка. У ворошиловградской "Зари" - 43.
Неудачной оказалась игра на выезде для стахановского "Стахановца". Горняки проводили встречу в Горловке с местным "Шахтером". Хозяева победили со счетом 2:1.
Следующий тур состоится сегодня. "Заря" принимает "Подолье" из Хмельницкого. "Стахановец" играет в Павлограде с местным "Шахтером".
И. АНДРЕЕВ ("Ворошиловградская правда").
30 11 1999
ТРИ ХВИЛИНИ І ВЕСЬ МАТЧ
"ЗОРЯ" - "ПОДІЛЛЯ" - 2:1.
ВОРОШИЛОВГРАД. Стадіон "Авангард". 29 серпня 1986 року.
28 градусів. Ясно. 9.000 глядачів.
СУДДІ: А. Попов, К. Вихров, В. Засуха (всі - Київ).
"ЗОРЯ": Занін, Литвинов (Найденко), Волотьок (Колесников), Ярмолич, Тарасенко, Кобзарєв, Горковенко, Свердлов (Зінченко), Гусейнов (Юран), Сорока (Ковтун), Ярошенко.
"ПОДІЛЛЯ": Котов, Пасемчук, Єндик, Устинов (Виноградов), Беляй, Нич (Коновалов), Валенко (Бугай), Казаков (Ковалець), Петрик, Ушаков, Муравський.
ГОЛИ: Юран (55), Сорока (58 - з пенальті), Бугай (83).
У ЗВІТАХ про такі матчі, яким була зустріч "Зорі" і "Поділля", репортери застосовують вислів "матч невикористаних можливостей". І це відповідає дійсності. Гра розпочалася за звичним вже сценарієм - ворошиловградці відразу ж розпочали активні дії. Не встигла ще стрілка секундоміра зробити своє перше коло, а м'яч вже потрапив у перекладину воріт гостей. Це Сергій Горковенко добре відгукнувся на флангову передачу. Через хвилину він знову опинився на вістрі атаки, але знову йому не пощастило. За весь матч Сергій мав шість стопроцентних нагод вразити ціль. Та жодною не скористався. Наприкінці першого тайму наш нападаючий опинився один за п'ять метрів проти порожніх воріт, і все ж умудрився пробити мимо.
Не таланило не тільки Горковенку. Другу гру поспіль йде без гола Юрій Ярошенко, промахувався з вигідних позицій Тимерлан Гусейнов.
Долю матчу вирішили три хвилини другого тайму. Після перерви на полі в складі "Зорі" з'явився 17-річнніі форвард Сергій Юран. І у великій мірі завдяки його старанням "Зоря" зламала хід поєдинку.
Перший м'яч Сергій забив сам, а потім його знесли у штрафному майданчику гостей. І Федір Сорока у восьме в цьому сезоні бездоганно виконав 11-метровий штрафний удар.
Після цього гра перейшла в спокійне русло. Кілька разів суперники намагалися загострити перебіг подій. Запам'ятався ще один вихід на ворота Сергія Юрана. Цього разу він мав віддати м'яч під удар товаришеві, але не зробив цього, і двобій виграв воротар.
Наприкінці матчу помилився Василь Занін і "Поділля" провело "гол престижу". М'яч на рахунку Віталія Бугая.
У черговому турі, що відбудеться в п'ятницю, ворошиловградці будуть вільними від ігор. А наступного понеділка гратимуть у Керчі проти "Океана".
31 серпня "Зоря" зіграла товариський матч на честь Дня шахтаря із горлівським "Шахтарем". Перемогли тепловозобудівники - 3:2.
М. НІКІШИН ("Молодогвардієць" Ворошиловград).

У ГОСТРІЙ БОРОТЬБІ
Все більш гострою стає боротьба за перемогу у шостій зоні між Сімферопольською "Таврією" і ворошиловградською "Зорею". Ось і в шостому турі, що відбувся минулої п'ятниці, обидва лідери здобули по два чергові очки.
Наші земляки у цей день приймали на своєму полі хмельницьке "Поділля" - команду, яка в цілому вдало виступає в нинішньому сезоні. Її форварди забили уже 49 м'ячів у ворота суперників, що є третім показником у зоні.
"Зоря" планомірно вела атаки на ворота гостей, але їй часто не вистачало точності при завершальних ударах, і гості змогли в першому таймі відстояти свої ворота "сухими". Зате, коли розпочалася друга половина гри, господарі поля протягом кількох хвилин зуміли двічі вразити ворота гостей: на 56-й хвилині відзначився С. Юран, а на 58-й Ф. Сорока чітко реалізував 11-метровий за грубу гру гостей у штрафному майданчику проти Ю. Колесникова.
Після цього ворошиловградці дещо заспокоїлися, чим скористалися хмельничани. За 8 хвилин до кінця зустрічі їм вдалося сквитати один м'яч. Гол на рахунку В. Бугая.
Цього ж дня "Таврія" виграла на своєму полі у київських армійців з рахунком 4:2 і таким чином зберегла відрив в одне очко від "Зорі".
("Прапор перемоги" Ворошиловград).

ГОНКА ЗА ЛИДЕРОМ
Проблема единственного очка, которое не дает возможности тепловозостроителям хотя бы сравняться с симферопольской "Таврией", с повестки дня не снимается. Даже победив на своем поле футболистов "Подолья" из Хмельницкого со счетом 2:1, спортсмены "Зари" не смогли установить равновесие или выйти вперед. Крымские футболисты, принимая армейцев из Киева, также добились над ними победы с результатом 4:2, и теперь имеют в своем активе 46 очков. У наших земляков на очко меньше - 45.
Вот как складывалась борьба на зеленом газоне футбольного поля ворошиловградского стадиона "Авангард".
В первом тайме хозяева, имея игровое и территориальное преимущество, никак не могли найти слабые места в обороне гостей. Когда дело доходило до завершения атак, форварды "Зари" допускали брак. Лишь только на 56-й минуте вышедший на замену Юран сумел открыть счет - 1:0. На 58-й минуте защита гостей грубо нарушила правила игры в штрафной площадке, и судья матча указал на 11-метровую отметку. Сорока четко реализовал пенальти - 2:0.
И все же ворошиловградцам не удалось сохранить этот счет. На 82-й минуте Бугай из "Подолья" забил гол. С результатом 2:1 завершился этот поединок.
Стахановский "Стахановец" выступал в Павлоград" против местного "Шахтера". В первом тайме наши земляки проигрывали со счетом 0:2, во втором сумели ответить лишь одним мячом. Таким образом, хозяева победили - 2:1.
И. АНДРЕЕВ ("Ворошиловградская правда").
30 11 1999
МАЙСТЕРНІСТЬ І НАТХНЕННЯ
"ОКЕАН" - "ЗОРЯ" 0:3
Керч. Стадіон імені 50-річчя Жовтня. 8 вересня 1986 року. Ясно. 27 градусів. 4000 глядачів.
Судді: Л. Бавикін, М. Щербина, В. Шаленно (всі -    Харків).
"ОКЕАН": Жуков, Захаряк. Терещенко, Умрихін (Сюсько), Пронін, Бєлозерський, Родченков (Черльонок), Ященко (Андрейченко), Петров, Гущак, Сулла.
"ЗОРЯ": Занін, Литвинов, Дорофєєв, Волотьок (Погодін), Ярмолич, Тарасенко (Кузовлєв), Кобзарєв, Горковенко, Зінченко (Свердлов), Колесников (Юран), Сорока, Ярошенко.
ГОЛИ: Горковенко (22), Тарасенко (48), Ярошенко (60).
Впевненість у своїх силах - от що відзначає зараз футболістів "Зорі". Вони не пристосовуються до манери гри суперників, а самі диктують їм свою волю. Так було і у звітному матчі у Керчі. Гості відразу ж захопили середину поля і не дали господарям часу для організації атак. Кримські футболісти змушені були відходити ближче до своїх воріт, щоб налагодити атаку. Але робити націлені передачі з глибини поля значно важче, ніж тоді, коли ти господарюєш у центрі. Тому з атакою в "Океана" явно не залагодилося.
Незабаром стало зрозумілим, що і у захисті господарі поля теж діють далеко не бездоганно. Швидкісні атаки футболістів "Зорі" дедалі гострішали. І нарешті все прийшло до логічного завершення. На 22-ій хвилині Юрій Ярошенко небезпечно пробив по воротах господарів - воротар парирував м'яч на кутовий. Після його подачі мав відзначитись Юрій Колесников, але удар у нього не вийшов. Та поряд опинився Сергій Горковенко, який і відкрив рахунок у матчі.
Після цього господарі почали грати дещо активніше. Двічі гострі моменти виникали біля воріт Василя Заніна після розиграшу стандартних положень.
У цій ситуації потрібен був другий гол. І він відбувся. Вкотре вже в матчі захисники "Океана" для організації атаки віддавали м'яч назад своєму воротареві. Але цього разу невдало. Пас перехопив Віталій Тарасенко і, обігравши Юрія Жукова, спрямував м'яч у сітку воріт "Океану".
На 60-ій хвилині Федір Сорока зробив вивірену до сантиметра передачу під удар Юрію Ярошенку. І той забив свій шістнадцятий м'яч у нинішньому чемпіонаті.
Отже, вже в середині другого тайму справу було зроблено. Та ворошиловградці продовжували демонструвати красивий комбінаційний футбол, який сподобався керченським вболівальникам. Не раз вони нагороджували оплесками футболістів "Зорі", які провели матч у Керчі з натхненням. І заслужено перемогли з рахунком 3:0.
Цим матчем тепловозобудівники завершили виступ у першому колі фінального турніру.
Отже, розрив між "Таврією" і "Зорею" протягом семи матчів скоротився ще на два очка. До кінця першості лишається ще сім матчів. Розрив - лише очко.
М. НІКІШИН ("Молодогвардієць" Ворошиловград).
30 11 1999
Бенефіс дебютанта
"ЗОРЯ" - "ОКЕАН" - 4:1
Ворошиловград. Стадион "Авангард". 18 вересня 1986 року. Ясно. 22 градуси. 10.000 глядачів.
Судд|: В. Лужанінов, А. Морговський, А. Шиманський (всі з м. Хмельницького).
"Зоря": Занін (Суслов), Литвинов (Дорофєєв), Волотьок (Погодін), Ярмолич, Тарасенко, Кобзарєв, Горковенко (Колесников), Зінченко (Свердлов), Юран, Сорока, Ярошенко.
"Океан": Жуков, Захаряк, Сюсько (Гущак), Умрихін, Пронін, Белозерський, Родченков (Терещенко), Ященко, Петров, Андрейченко, Сулла.
Голи: Юран (8, 40), Сорока (26 - з пенальті), Ярмолич (60), Гущин (86 - з пенальті).
Попереджено Зінченка і Проніна.
Напередодні матчу між "Зорею" і "Океаном", який відбувся у Керчі 8 серпня, у газеті "Крымская правда" було вміщено матеріал під красномовною назвою "Якби не "Зоря". В ній відомий футбольний оглядач Г. Немировський, розмірковуючи про виступ сімферопольської "Таврії" в цьогорічному чемпіонаті, підкреслює, що тільки ворошиловградська "Зоря" "заважає" його землякам достроково вибороти першість. І це незважаючи на те, що кримчани грають за "чемпіонським графіком" - перемога вдома, нічия на виїзді. Підбиваючи підсумок, Г. Немировський наголошував на тому, що футболісти "Океану" мають допомогти головній команді Криму відірватись від "Зорі". Не допомогли. Не зуміли добути навіть очка.
Тренери хокейних команд першої ліги наголошують на тому, як важко проводити їх підопічним другий матч із спареної серії, з яких будується календар ігор в цьому турнірі. Особливо, якщо в першому здобуто легку перемогу. Важко настроювати гравців на боротьбу. І тому часто в таких зустрічах вчорашній переможець зазнає поразки.
Волею календаря таку ж спарену серію проводили між собою ворошиловградська "Зоря" і керченський "Океан". В Керчі наші земляки перемогли переконливо: 3:0.
- Але це нічого не значить, - підкреслював перед звітною зустріччю один з тренерів тепловозобудівників Анатолій Якович Куксов. - Матч буде важким.
Турботи наставників "Зорі" можна було зрозуміти. Адже крім психологічних проблем, на порядку денному постали і проблеми складу. Так, не зовсім здоровим був цілий ряд гравців основного складу Володимир Кобзарєв, Віталій Тарасенко, Юрій Ярошенко, Сергій Горковенко, Тімерлан Гусейнов. Та не було б щастя - нещастя допомогло. Згідно з положенням про змагання у другій лізі у матчах на своєму полі у складі команди-господаря має грати 18-річний гравець. Тому замість Гусейнова у стартовому складі "Зорі" мав бути молодий футболіст. Було заявлено випускника Ворошиловградської школи - інтернату спортивного профілю Сергія Юрана.
Ім'я цього гравця вже знайоме шанувальникам футболу. Двічі він з'являвся у складі "Зорі" в минулому сезоні. Регулярно виходив на заміну цього року. Зіграв він хвилин десять і у Керчі. Мав відзначитись, коли вийшов сам на сам з Юрієм Жуковим, але програв двобій воротареві.
Та за цей промах він віддав сповна вдома. Неабияка техніка, відмінне бачення поля, культура паса - все було як у досвідченого майстра. Що ж, хочеться поздоровити Сергія - вперше провів він на полі всі дев'яносто хвилин і відразу примусив говорити про себе.
Дійсно, три м'ячі з чотирьох були забиті при безпосередній участі Сергія Юрана. Перший після відмінного проходу лівим краєм Юрія Ярошенка. Не скористатись його відмінною передачею було неможливо.
На 26-й хвилині Сергій одержав м'яч у безпосередній близькості від воріт гостей, але захисники його грубо атакували. Пенальті чітко виконав Федір Сорока. А наприкінці першого тайму Юран блиснув індивідуальною майстерністю. Приємно відзначало гру молодого форварда те, що він не зловживав дриблінгом, а при першій ліпшій нагоді робив паси партнерам. Один Юрій Ярошенко після його передач мав відзначитись принаймні тричі. Але найкращому бомбардирові "Зорі" цього вечора не пощастило.
Отже, гра Сергія Юрана сподобалась і глядачам, і спеціалістам. А першою нагородою юнакові був приз кращого гравця матчу у складі "Зорі". Хотілося б, щоб після цього Сергій не зробив висновок, що він всього вже досяг у футболі, а продовжував вдосконалювати свою майстерність. Адже разом з Олегом Волотьком, Сергієм Погодіним, Тімерланом Гусейновим, Олегом Сусловим він уособлює майбутнє "Зорі".
А сьогодення її - це Василь Занін, який вдало провів далеко не прогулянковий матч. Кілька разів виручав команду. І лише з пенальті пропустив м'яч у свої ворота. Це Геннадій Литвинов, який сподобався надійною грою у захисті з небезпечними підключеннями до атаки. Це Сергій Ярмолич, який записав до свого рахунку ще один м'яч. Одним словом, вся команда, яка продовжує нелегку гонку за лідером.
Закінчуючи звіт, ми теж могли б зітхнути, якби не "Таврія". Але не будемо принижувати суперника. При відсутності "Зорі" або "Таврії" не було б такого цікавого сюжету у першості. Не було б і досвіду конкурентної боротьби, якого так не вистачало "Таврії" минулого сезону у перехідному турнірі. А відповідь на запитання, кому ж бути першими, ми можемо одержати вже через тиждень. Лідери вирушають на виїзд. "Таврія" зіграє у Києві і Вінниці, "Зоря" в Ужгороді і Хмельницькому. Для обох команд важливо з найменшими втратами повернутись додому.
М. НІКІШИН ("Молодогвардієць" Ворошиловград).

В атаці - Сергій Юран
10 тисяч шанувальників футболу прийшли минулого етверга на стадіон "Авангард", де ворошиловградська "Зоря" в першому матчі другого кола фінального турніру приймала керченський "Океан". Цю зустріч наші земляки проводили своїм бойовим складом: Занін (Суслов), Литвинов (Дорофєєв), Волотьок (Погодін), Ярмолич, Тарасенко, Кобзарев, Горковенко (Колесников), Зінченко (Свердлов), Юран, Сорока, Ярошенко.
І зразу скажемо, що героєм цього матчу став 17-річний форвард "Зорі", вихованець футбольного класу школи інтернату спортивного профілю, ворошиловградець Сергій Юран. Ще зовсім недавно він робив перші несміливі кроки в основному складі команди, а тепер заявив про себе на повний голос. Володіючи хорошим дриблінгом і стартовим прискоренням, Сергій сміливо вступає в боротьбу із захисниками суперника, постійно націлений на м'яч, сам вміє бити по воротах і точний пас може дати товаришу, який знаходиться в більш вигідній позиції. Все це молодий нападаючий продемонстрував і в матчі з керченцями.
Уже на 8-й хвилині, скориставшись добрим пасом Юрія Ярошенка, Сергій Юран відкрив рахунок зустрічі. На 27-й хвилині захисники "Океану" зупинили його прорив недозволенним прийомом: збили з ніг у штрафному майданчику. І Федір Сорока з пенальті довів рахунок до 2:0. Через 12 хвилин, одержавши м'яч в центрі, Сергій обіграв двох захисників гостей, воротаря і точним ударом послав м'яч у сітку - 3:0.
Після перерви "Зоря" продовжувала домінувати на полі. І на 60-й хвилині захисник Сергій Ярмолич в сутолоці на штрафному майданчику забив четвертий м'яч у ворота "Океану". Лише після цього футболісти Керчі, яким, як говориться, вже нічого було втрачати, стали діяти більш агресивно на контратаках. Один з їх проривів захисники "Зорі" ліквідували забороненим прийомом і поплатилися за це 11-метровим штрафним ударом: його на 66-й хвилині реалізував В. Гущак. Отже, чергова перемога "Зорі" - 4:1.
В цей же день конкуренти ворошиловградців у боротьбі за перше місце - футболісти сімферопольської "Таврії" - приймали у себе вдома команду "Закарпаття" (Ужгород) і виграли - 2:1.
("Прапор перемоги" Ворошиловград).

Победа "Зари"
Так уж вышло, что во втором круге финального турнира ворошиловградская "Заря" и "Океан" из Керчи начали игры со второго тура. В первом симферопольская "Таврия" принимала на своем поле "Подолье" из Хмельницкого, добилась победы со счетом 2:1, и отрыв крымских футболистов от ворошиловградцев составил 3 очка. Поэтому "Заре", чтобы не отстать, нужна была только победа над соперниками. Тем более, что "Таврия" принимала у себя дома "Закарпатье".
Ворошиловградцы сразу же бросились на штурм ворот "Океана", и на 8-й минуте встречи нападающий тепловозостроителей Юран заставил гостей начать игру с центра поля.
19-я минута. Напряженную обстановку создал в штрафной площадке опять же Юран. Чтобы преградить ему путь к воротам, защита "Океана" сыграла грубо, и арбитр встречи В. Лужанинов назначил 11-метровый. Его четко реализовал Сорока.
А на 39-й минуте вновь отличился Юран, который стал автором третьего гола в ворота "Океана". С таким результатом и завершился первый тайм.
Во втором соперники обменялись голами. Вначале на 60-й минуте защитник "Зари" Ярмолич довел счет до 4:0 в пользу "Зари". Но через шесть минут оборона тепловозостроителей нарушила правила в своей штрафной площадке, и Гущак с 11-метрового забил гол престижа в ворота наших земляков. До конца встречи счет не изменился, "Заря" победила - 4:1.
Выиграла на своем поле с результатом 2:1 и симферопольская "Таврия" у "Закарпатья". Таким образом, пока разрыв в 3 очка сохраняется. Но у "Зари" на одну игру меньше.
"Стахановец" играл в Жданове против местного "Новатора", и уступил со счетом 0:4.
Очередной тур состоится 25 сентября, "Заря" играет на выезде с "Закарпатьем", "Стахановец" принимает на своем поле горловский "Шахтер".
И. АНДРЕЕВ ("Ворошиловградская правда").
30 11 1999
І СУДДЯ НЕ ДОПОМІГ
"ПОДІЛЛЯ" - "ЗОРЯ" - 0:1
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. Стадіон "Поділля". 28 серпня 1986 року. Ясно. 16 градусів. 8.000 глядачів. "Поділля" (Хмельницький) - "Зоря" (Ворошиловград) - 0:1.
СУДДІ: М. Ступар, М. Овчар, О. Ломницький (всі - Івано-Франківськ).
"ПОДІЛЛЯ": Фурцев, Пасимчук, Коновалов, Устинов, Беляй, Петрик (Ниг), Валенко, Ковалець (Виноградов), Бугай (Казаков), Ушаков, Муравський.
"ЗОРЯ": Занін, Литвинов, Волотьок (Дорофєєв), Ярмолич, Тарасенко, Кобзарєв, Горковенко (Юран), Зінченко, Колесников (Фокін), Сорока, Ярошенко.
ГОЛ: Ярмолич (30).
На 31-й хвилині Бугай, а на 57-й хвилині Валенко не реалізували пенальті.
ДО ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ворошиловградська "Зоря" прибула у ранзі потенційних лідерів шостої зони. Після перемоги в Ужгороді над "Закарпаттям" - 2:1 (голи у гостей на рахунку Ярошенка і Ярмолича) і поразки "Таврії" у Вінниці від "Ниви" - 2:3, наші земляки випередили сімферопольців за втраченими очками. Тож треба було закріпити успіх.
Але й "Поділлю" відступати було нікуди. Потрібні були очки, щоб закріпитись у вісімці найсильніших. Отже, матч мав бути безкомпромісним. Так воно і сталося.
Ворошиловградці, захопивши відразу середину поля, не поспішали форсувати події. Господарі при першій ліпшій нагоді намагалися відразу перевести м'яч поближче до воріт Василя Заніна. Але атаки їм здебільшого не вдавалися.
Відносний спокій було порушено на 30-ій хвилині, коли Юрій Ярошенко наніс сильний удар з-за меж штрафного майданчика. Воротар господарів його парирував, але прямо на Сергія Ярмолича. Удар останнього був невідпорним.
Відразу ж по тому в гру включився... суддя. Арбітр міжнародної категорії Мирослав Ступар з Івано-Франківська дуже хотів, щоб господарі не програли. Вже через хвилину після гола він призначив у ворота "Зорі" сумнівний пенальті. Але вище всяких похвал зіграв Василь Занін, який парирував удар Віталія Бугая з одинадцятиметрової позначки. Важко перелічити кількість штрафних ударів у ворота "Зорі", що їх призначав суддя матчу. В крайньому разі, їх було не менше, ніж пробивалося у ворота ворошиловградців протягом сезону.
Нарешті, на початку другого тайму після чергового артистичного падіння гравця "Поділля", у штрафному майданчику, М. Ступар призначає ще один пенальті. Цього разу бив Едуард Валенко, але не влучив у рамку воріт, м'яч пройшов значно вище.
Коли не вистачає майстерності, не допоможе і суддя. Ворошиловградці, продемонструвавши неабияку витримку (не кидалися у суперечку із суддею, а грою намагались довести свою перевагу), перемоги не упустили. У другому таймі вони атакували частіше за господарів, але збільшити рахунок не вдалося.
Цього ж дня "Таврія" зробила чергову (чотирнадцяту!) нічию на чужому полі. У Києві вона поділила очки з місцевими армійцями - 3:3. Отже, "Зоря" і "Таврія" зрівнялись за набраними очками. У обох команд по 53 очка. Але наші земляки провели на гру менше. Доля першого місця має вирішитись в останніх матчах. "Таврія" двічі зіграє вдома з "Торпедо" (Запоріжжя) і "Кривбасом" (Кривий Ріг), а також виїжджає у Керч на матч з "Океаном".
"Зоря" 4 і 7 жовтня прийматиме армійців Києва і вінницьку "Ниву". А потім виїжджає до Кривого Рога і Запоріжжя.
М. НІКІШИН ("Молодогвардієць" Ворошиловград).

НА ТУРНІРІ - ДВОВЛАДДЯ
Команди шостої (української) зони другої ліги виходять на фінішну пряму. В дванадцятому турі головного фінального турніру ключові поєдинки проходили в Києві і Хмельницькому, де виступали лідери. У столиці України місцеві армійці відібрали очко у сімферопольської "Таврії" - 3:3.
Ворошиловградська "Зоря" в Хмельницькому зустрічалася з місцевим "Поділлям". На цю зустріч, як і в попередньому матчі в Ужгороді із "Закарпаттям", "Зоря" вийшла з бойовим настроєм і вже з перших хвилин повела атаки на ворота "Поділля". На 30-й хвилині сильний удар метрів з двадцяти Юрія Ярошенка воротар парирував, але Сергій Ярмолич добив м'яч у сітку. Зазначимо, що і в ужгородському матчі відзначилися ці ж футболісти, забивши по одному голу.
Кращим гравцем хмельницької зустрічі у "Зорі" був визнаний захисник Сергій Ярмолич, який чітко діяв в обороні, надійно підстраховував своїх партнерів по зоні і до нападу розумно підключався.
Слід відзначити також і голкіпера "Зорі" Василя Заніна. Двічі суддя матчу М. Ступар призначав пенальті у його ворота. Перший 11-метровий удар Василь парирував, а в другому випадку нерви не витримали у нападаючого "Поділля", який послав м'яч вище планки. "Зоря" перемогла - 1:0.
("Прапор перемоги" Ворошиловград).
30 11 1999
Лідери крокують в ногу
4 жовтня команди шостої (української) зони другої ліги провели ігри 13-го фінального туру. Центральними були матчі у Сімферополі та Ворошиловграді з участю лідерів - "Таврії" і "Зорі".
На зустріч з київським СКА ворошиловградці вийшли своїм бойовим складом: Занін, Литвинов, Волотьок, Ярмолич, Тарасенко, Кобзарєв, Горковенко, Зінченко, Юран, Сорока і Ярошенко. Господарі поля розуміли, що армійці столиці України, які в першому колі програли "Зорі" у себе вдома (0:2), тепер прагнутимуть взяти реванш. Але в першому таймі гостям було не до атак. Їх зусилля були спрямовані насамперед на те, щоб стримувати атаки ворошиловградців.
На 25-й хвилині центр нападу "Зорі" С. Юран, одержавши м'яч, обіграв захисника і з ходу хльостким ударом з лівого флангу забив гол. Рівно через дві хвилини воротареві СКА Ігорю Андреєву знову довелося виймати м'яч із сітки: цього разу красиву комбінацію завершив С. Горковенко.
Форварди і півзахисники "Зорі" і після цього продовжували володіти ігровою ініціативою, однак допускали неточності в завершальних стадіях атак.
Під час перерви стало відомо, що з таким же рахунком - 2:0 виграла перший тайм і сімферопольська "Таврія" у матчі із запорізьким "Торпедо". Забігаючи наперед, скажемо, що кримчани в другому таймі забили ще один гол і таким чином здобули ще два очка.
А от "Зоря" в другому таймі зменшила оберти і ледве не поплатилася за це. Тренери замінили Ф. Сороку (він виходив на матч не цілком здоровим) і С. Юрана на Т. Гусейнова і Ю. Колесникова. І атакуючий порив "Зорі" поблід. Суперники цим зразу скористалися. Їм вдалося сквитати один гол (на 73-й хвилині м'яч забив Ю. Лень).
"Зоря" здобула у фіналі десяту перемогу підряд, набрала 55 очок (стільки ж очок і в "Таврії") і, маючи одну гру в запасі, продовжує боротися за перше місце.
Сьогодні "Зоря" у себе вдома зустрічається з вінницькою "Нивою", а "Таврія" приймає криворізький "Кривбас".
В. ТАЛОВИЙ ("Прапор перемоги" Ворошиловград).

СОХРАНИТЬ ЛИДЕРСТВО
В очередном туре финальных игр чемпионата страны среди команд второй лиги шестой украинской зоны ворошиловградская "Заря" принимала на своем поле армейцев из Киева и победила со счетом 2:1. У ворошиловградцев отличились на 25-й минуте Юран, на 27-й минуте - Горковенко. За 15 минут до окончания встречи киевлянин Лень сократил разрыв - 2:1. С таким результатом и завершился этот важный для "Зари" матч. Тепловозостроители записали в свой актив два очка. Мы попросили старшего тренера "Зари" В. Добижу прокомментировать этот поединок. Вот что он сказал:
- Матч с киевскими армейцами можно разделить на две части: первый тайм - явное игровое преимущество нашей команды, второй - "Заря" потеряла игровую инициативу. Почему это произошло?
В ситуации, которая сложилась сегодня в турнирной таблице, команде нельзя терять ни одного очка. И для успешного завершения поединка коллективу необходимо постоянно проявлять физическое, технико - тактическое и моральное преимущество над соперником. Однако постоянное "давление очками" порой вносит изменения в соотношение этих качеств. На финишной прямой чемпионата, когда нервы напряжены до предела, малейшая несогласованность нарушает связи как между отдельными игроками, так и целыми звеньями.
В первом тайме "Заря" за счет переводных передач на фланги сумела завладеть игровым и территориальным преимуществом. Она была хозяином середины поля. Именно это давало ей возможность маневрировать, разрушать оборону гостей. В защитных линиях армейцев образовались бреши, которыми умело воспользовались Юран и Горковенко.
К сожалению, во втором тайме "Заря" уступила середину поля соперникам. Колесников и Свердлов не смогли создать надежность в игре нападения и особенно - защиты. Средняя линия команды как бы провалилась. В действиях обороны появилась несогласованность. Так, когда наши футболисты попытались создать искусственное положение вне игры, а Литвинов замешкался, то этой оплошностью воспользовались соперники и сократили разрыв.
Существует еще один фактор, от которого зависит успех коллектива - умение футболистов, вышедших на замену, сразу включиться в игру. На финише финального турнира команда должна избавиться от таких понятий, как удачная или неудачная замена. В команде равноценные по своей подготовке игроки. Все зависит от их психологического настроя и чувства ответственности за исход игры.
Матч с киевскими армейцами показал, что у команды есть свой рисунок игры, она может демонстрировать атакующий комбинационный футбол, если избегает в своих действиях шаблона.
"Заря" продолжает возглавлять турнирную таблицу, имея с симферопольской "Таврией" одинаковое количество очков - 55. Крымские футболисты, принимая на своем поле "Торпедо" из Запорожья, победили со счетом 3:0. У наших земляков на один матч сыграно меньше, но побед больше. Задача тепловозостроителей - до окончания чемпионата сохранить лидерство, завоевать право участвовать в переходных играх за выход в первую лигу. Для этого необходимо максимальное чувство ответственности, полная самоотдача, нацеленность только на победу.
И. АНДРЕЕВ ("Ворошиловградская правда").

Ще одна перемога "Зорі"
На зусріч з київським СКА "Зоря" вийшла в складі: Занін, Литвинов, Волотьок, Ярмолич, Тарасенко, Кобзарєв, Горковенко, Зінченко, Юран, Сорока, Ярошенко.
Футболісти СКА, які програли нашій команді вдома з рахунком 0:2, прагнули взяти реванш. Але на протязі всього першого тайму їм довелось захищатись. В атаці відзначалися "заспівувачі" попередніх ігор - Ф. Сорока, С. Юран, С. Горковенко.
Одна з атак на 35-й хвилині, яку завершив Сергій Юран, виявилась результативною. А через дві хвилини влучно пробив по воротах Сергій Горковенко. З рахунком 2:0 "Зоря" пішла на перепочинок. І в другому таймі ворошиловградці намагалися атакувати, але гості налагодили оборону і самі штурмували ворота господарів поля.
На 73-й хвилині кияни змусили "Зорю" починати гру з центра поля. Гол забив Ю. Лень.
Підбадьорені цим, футболісти СКА намагалися зрівняти рахунок, але часу було вже обмаль.
Таким чином, "Зоря" здобула чергову перемогу. Виграла зустріч з запорізьким "Торпедо" і сімферопольська "Теорія". Отже, вперта боротьба двох лідерів триває.
Сьогодні "Зоря" на стадіоні "Авангард" приймає вінницьку "Ниву", "Таврія" у себе вдома зустрічається з криворізьким "Кривбасом".
В. ДІМЧЕНКО ("Молодогвардієць" Ворошиловград).
30 11 1999

 «ПерваяПредыдущая12СледующаяПоследняя» 

Страница 1 из 2


Powered by AlphaContent 4.0.18 © 2005-2019 - All rights reserved
Рейтинг@Mail.ru