ГОЛ - ДЕЛУ ВЕНЕЦ
На матч с "Зарей" (Бельцы) ворошиловградская "Заря" вышла в таком составе: Золотницкий, Волотек (Зуенко), Фокин, Ярмолич, Тарасенко, Погодин, Малышенко, Карачун (Бублик), Гусейнов (Коробченко), Севидов.
Гости сразу же взяли на вооружение жесткий прессинг в опеке наших нападающих и уже за первые восемь минут матча Сиротюк и Адаменко заработали по желтой карточке. Решительные действия ярославского арбитра Александрова заставили молдавских футболистов умерить пыл и действовать уже в рамках правил.
Наши ребята много атаковали, используя проходы по флангам. Здесь активность проявлял Севидов. Кстати сказать, он удачно перехватил мяч у защитников "Зари" (Бельцы), сделал точный пас Малышенко, и последний, обыграв одного из молдавских игроков, послал мяч в ворота гостей - 1:0. Это произошло на 23-й минуте.
Концовка первого тайма проходила не по ворошиловградскому сценарию. Хозяева уменьшили скорости, и гости воспользовались этим. Они провели несколько контратак. Но изменить ситуацию не смогли.
Второй тайм прошел при явном преимущества наших ребят. На 57-й минуте удачно сыграл Карачун. Вратарь гостей Чеботарь выпустил мяч, наш центрфорвард не растерялся, подхватил его, и счет стал 2:0.
Через несколько минут ворошиловградцы имели реальную возможность увеличить результат. Защитник гостей Саулевич прервал проход Севидова недозволенным приемом. Арбитр матча показал на 11-метровую отметку. Погодин пробил пенальти, но мимо ворот.
И все же за пять минут до окончания встречи ворошиловградцам удалось заставить гостей начать игру с центра поля. Автором гола на этот раз стал вышедший на замену Коробченко. Он получил пас от Севидова и точно пробил по воротам - 3:0.
("Ворошиловградская правда").

ЗНАЙОМСТВО З "ТЕЗКОЮ"
"ЗОРЯ" (ВОРОШИЛОВГРАД) - ЗОРЯ (БЄЛЬЦИ) 3:0
"ЗОРЯ" (В.): Золотницький, Волотьок (Зуєнко), Фомін, Ярмолич, Тарасенко, Мігурський, Погодін, Малишенко, Карачун (Бублик), Гусейнов (Коробченко), Севидов.
"ЗОРЯ" (Б.): Чеботар, Устинов, Славинський, Саулевич, Ісаєв, Горошинський (Муравський), Сахно, Адаменко, Бобиляк, Спиридон, Сиротюк (Гамарц).
СУДДІ: Є. Александров (м. Ярославль), Ю. Чеботарьов (м. Краснодар), М. Милосердов (м. Саратов).
ГОЛИ: Малишенко (23 хв.), Карачун (57), Коробченко (85).
На 72-й хвилині Погодін не реалізував одиннадцятиметровий.
ПОПЕРЕДЖЕНІ: Сиротюк, Адаменко ("3оря" Б). Волотьок ("Зоря" В.).
У СВОЄМУ другому "домашньому" матчі ворошиловградська "Зоря" приймала свого "тезка" з молдавського міста Бєльци. Колектив цей місцеві болільники ніколи не бачили, але, познайомившись із складом, впізнали чимало знайомих прізвищ футболістів, які грали в інших командах, в тому числі і в нашій "Зорі". Так що у принципі від гостей можна було чекати пристойного футболу. Але глядачі, які зібралися 20 квітня на стадіоні "Авангард", швидко переконалися в протилежному.
Господарі почали матч масовими атаками. І хоча діяли вони не на "космічних" швидкостях, молдавські футболісти явно не встигали за розвитком подій. І щоб стримати атакуючих, вони вдалися до грубощів.
Вже на 5-й хвилині жовту картку побачив перед своїми очима Сиротюк, на 14-й - Адаменко. Такими рішучими діями судді матчу Є. Олександрову вдалося втихомирити гостей. Але і останні, в якійсь мірі, досягли своєї мети: ворошиловградці дещо "згасли", бо перспектива травми була більш ніж реальною.
Можливостей же забити м'яч у господарів з'являлося чимало, а використав її у першому таймі лише О. Малишенко. Один Т. Гусейнов міг відзначитись принаймні тричі. Двічі був близьким до успіху В. Карачун (на 28-й хвилині він влучив у штангу). Та що не кажіть, а грати проти жорсткої, грубої команди важко, навіть, якщо її гравці нижче за класам.
Але мінімальній рахунок ніколи не може гарантувати перемогу. Це відчули і господарі на передостанній хвилині першого тайму, коли С. Золотницький з величезною напругою врятував ворота після удару О. Спиридона. Тому після перерви господарі посилили тиск на ворота М. Чеботаря. На 57-й хвилині досяг свого один з найактивніших гравців матчу В. Карачун.
А ще одним з най... хотілось би назвати Олександра Севидова. Цього разу новобранець клубу провів на полі всі дев'яносто хвилин і провів їх добре. Саме його прохід зупинили у штрафному майданчику недозволеним прийомом на 72-й хвилині. Пенальті бив С. Погодін і зробив це - гірше нікуди. Він взагалі не влучив у ворота.
Та господарі все ж забили третій гол. І знову - таки, в основному, зусиллями О. Севидова. За п'ять хвилин до кінця матчу він здійснив карколомний слалом по лівому краю і "як на блюдечку" виклав м'яч О. Коробченку. Молодий форвард не схибив.
Незважаючи на великий рахунок, болільники були не зовсім задоволені грою команди. Так, красивою її не назовеш, так молдавські футболісти "не блиснули" майстерністю. Але, напевно, краще зберегти ноги, ніж будь за що прагнути "розгромити" суперника з двозначним рахунком.
А щодо нерозкритого потенціалу "Зорі" (нашої), то його повинні перевірити два матчі на виїзді: 26 квітня з брестським "Динамо" і 29-го з "Хіміком" (Гродно). Ворошиловградці ж тепер побачать команду 6 травня. Вона прийматиме луцьку "Волинь".
Ю. БИСТРЮКОВ ("Молодогвардієць" г. Ворошиловград).

І ЗІВ'ЯЛИ РОМАШКИ...
Цей рядок з лермонтовської лірики - "И звезла с звездою говорит" - згадували болільники, коли 20 квітня на стадіоні "Авангард" дивилися матч між місцевою "Зорею" і "Зорею" з м. Бельци Молдавської РСР. За зовнішніми ознаками дві "Зорі" не можна і було сплутати: ворошиловградці виступали в темно-синіх футболках, їх суперники - в і яскраво-жовтих. Із верхніх трибун могло здатися, що на полі рухаються... польові дзвіночки і ромашки. Щодо "розмови" між ними, то вона шла під диктовку ворошиловгралської "Зорі". Вже на 23-й хвилині Олександр Малишенко хльостким ударом під планку метрів Із двадцяти відкрив рахунок - 1:0. Темно-сині продовжували облогу гостей -- і "ромашки", можна сказати, в'янули прямо на очах. Особливо це було помітно в другому таймі. Тримався тільки їх воротар М. Чоботар, який парирував кілька небезпечних ударів. Два рази гостей виручала штанга. Захисники не встигаючи за швидкими ворошиловградськими форвардами, все частіше гасять їх прориви недозволеними прийомами - і караються двома жовтими картками.
На 57-й хвилині після подачі кутового м'яч заметався у штрафному майданчику гостей, воротар кинувся до нього, але помилився, і кращий бомбардир минулого сезону Віктор Карачун забиває свій перший у нинішньому чемпіонаті м'яч - 2:0. Після цього господарі поля одержали вірну можливість збільшити рахунок: за знос у штрафному майданчику Володимира Мігурського, який проривався лівим краєм, арбітр матчу Є. Александров (Ярославль) призначив пенальті. Удар Сергія Погодіна - і стадіон ахнув від несподіванки: м'яч пролетів мимо воріт.
За п'ять хвилин до фінального свистка "ромашки" третій раз були змушені почати гру з центра поля: молодий півзахисник Олексій Коробченко, який вийшов на заміну відмінно завершив триходову комбінацію.
Отже, ворошиловградці одержали другу перемогу підряд значно поліпшили своє турнірне становище. Тепер почекаємо, що вони привезуть з турне по Білорусії, де 26 і 29 квітня проведуть матчі з брестським "Динамо" і гродненськи "Хіміком".
В. ТАЛОВИЙ ("Прапор перемоги" Ворошиловград).