ПЕРШІ МАТЧІ: ЗДОБУТКИ І ВТРАТИ
"ЗОРЯ" - "МАЯК" - 1:0.
"Зоря": Золотницький, Волотьок, Трухан, Ярмолич, Тарасенко, Кобзарєв (Свердлов, 65), Беліченко, Малишенко (Гусейнов, 65), Карачун, Кистень, Ярошенко (Грицина,89);
"Маяк": Дудка,Бік, Ушмаєв, комаров (Чуприн, 87), Ледней, Молчан (Супрун, 61), Задорожний (Мазепа, 82), Бахмет'єв, Ярмак, Худяков (Стариков, 74), Рубан.
Судді: В. Звягінцев, О. Чорний, А. Котов (всі Донецьк).
Гол: Карачун (27 хв.).
МИНУЛОЇ суботи одинадцять з половиною тисяч ворошиловградців і гостей міста стали свідками урочистого відкриття 52-го чемпіонату СРСР з футболу серед команд шостої зони другої ліги і першого календарного матчу оновленої ".Зорі". Так, команду залишили з різних причин В. Елінскас, Ю. Авдєєнко, Ю. Колесников, О. Шинкарьов, В. Поляков, Р. Зуб, Г. Литвинов, В. Попелнуха та інші. І вже в першому матчі глядачі познайомилися з новобранцями колективу С. Золотницьким, Ю. Труханом, О. Кистенем, В. Карачуном. Відразу зазначимо, що вони справили досить приємне враження, як і свої" С. Ярмолич, О. Волотьок, Т. Гусейнов, що повернулися до рідного клубу.
Харківський "Маяк", який був першим суперником "Зорі" в чемпіонаті, не належить до "еліти" другої ліги. І завдання команди ставлять перед собою різні. Але гра вийшла важкою, і перемога дісталася господарям не без зусиль. Але ворошиловградці вже зараз повинні настроюватись на те, що легких матчів у найстабільнішій і найчисленнішій (27 команд) шостій українській зоні, мабуть, і не буде.
Що ж до самої гри, то "Зоря" хоч і не дуже переконливо, але цілком закономірно. З перших же хвилин ворошиловградці захопили ініціативу і поступалися нею лише в окремих епізодах матчу.
Досить перспективним виглядає тандем нападаючих Малишенко - Карачун. Приємно, що швидко "обжився" у новому колективі недавній кайратівець Віктор Карачун. Він, мабуть, найбільше дошкуляв захистові гостей. І в тому, що гол забив саме Карачун (з чудової подачі ново капітана "Зорі" Ю. Ярошенка), є своя футбольна логіка.
Непогано для стартового поєдинку виглядали Ярмолич, Кистень, Волотьок, Беліченко та й інші футболісти. Хоча вад у грі ще достатньо. І перш за все у півзахисті. Особливо це стало помітно, коли Кобзарева замінив Свердлов. Загалом же було помітно, що більшість помилок в діях команди відбувалося через незіграність окремих ланок. В ході чемпіонату цю ваду можна ліквідувати. У принципі ж "Зоря" свій перший матч зіграло непогано і деякі надії вселила. Будемо сподіватися на креще. Зараз головне для колективу - підтримка болільників, і якщо вона буде, будуть і здобутки на футбольній ниві.
ЕКСПРЕС - ІНТЕРВ'Ю ПІСЛЯ МАТЧУ.
Суддя - інспектор, майстер спорту, заслужений тренер УРСР В. І. Бельков:
- По одній зустрічі, до того ж першій в чемпіонаті, важко судити про готовність команди і її можливості. І все ж скажу, що перспектива у "Зорі" проглядається досить чітко. Я знаю практично всі команди шостої зони і впевнений, що ворошиловградці спроможні боротися за лідируюче положення. Звичайно. роботи у тренерів ще чимало. Фізично гравці виглядають непогано -і головне тепер визначити основний склад, зігратися у ланках і загалом командою. "Матеріал", якщо можна так сказати, у "Зорі" є. Треба ним тепер ефективно скористатися. Бажаю успіхів ворошиловградцям і як спеціаліст, і просто як людина. Адже з цією командою пов'язана моя футбольна молодість. І хоч минуло три десятки літ - ті роки згадую із задоволенням.
Ю. БИСТРЮКОВ ("Молодогварцієць" Ворошиловград).

УСПЕХ - В АТАКЕ
Перед матчем 52-го чемпионата страны среди команд второй лиги в Ворошиловграде, на стадионе "Авангард", состоялось торжественное открытие чемпионата. В нем, кроме футболистов "Зари" и "Маяка", приняли участие команды производственных коллективов, ДЮСШ, школы - интерната спортивного профиля, а также участники соревновании на призы ЦК ВЛКСМ "Кожаный мяч". Капитаны команд Ю. Ярошенко ("Заря") и Ю. Ушмаев ("Маяк") под звуки Государственного гимна СССР подняли флаг чемпионата.
На свой первый матч "Заря" вышла в таком составе: Золотницкий, Волотек. Трухан, Ярмолич, Тарасенко, Кобзарев, Беличенко, Малышенко, Карачун, Кистень, Ярошенко. Серия массированных атак, которые ворошиловградцы провели большими силами, сразу обозначила бреши в обороне харьковчан. Хозяева поля уже с первых минут матча стали хозяевами положения.
И все же мяч упрямо не хотел влетать в ворота "Маяка". Развязка наступила на 27-й минуте, когда гости грубо сыграли при отборе мяча. Судья назначил штрафной. Последовал прострел на левый край Ярошенко, последний не мешкая переадресовал мяч Карачуну, и тот забил гол, который и принес победу "Заре". Хотя имели еще возможность отличиться Малышенко и Ярмолич.
Если, говорить о втором тайме этого матча, то он проходил с переменным успехом. Как хозяева, так и гости провели несколько замен. Однако перестановка сил ничего не изменила.
Итак, что показала первая встреча "Зари" на своем поле? В действиях команды было много брака, который, по словам игроков В. Кобзарева, А. Малышенко, главного тренера А. Н. Байдачного, был следствием волнения, связанного с началом чемпионата и первой игрой на своем поле. Всем игрокам хотелось показать себя с лучшей стороны, завоевать авторитет в глазах болельщиков. И, несмотря на отдельные огрехи в действиях футболистов, они оставили приятное впечатление. У .команды хорошие потенциальные возможности.
И. АНДРЕЕВ ("Ворошиловградская правда).

ВАЖКА ПЕРЕМОГА НА СТАРТІ
Близько дванадцяти тисяч ворошиловградців і гостей міста прийшли минулої суботи на стадіон "Авангард", де відбулося урочисте відкриття нового футбольного сезону і перший матч в рамках 52-го чемпіонату країни серед команд другої ліги. Парадним маршем по доріжках стадіону пройшли футболісти різних поколінь. Капітани ворошиловградської "Зорі" і харківського "Маяка" підняли на флагштоку прапор змагань. І ось уже свисток арбітра зустрічі В. Звягінцева (Донецьк) викликає суперників на зелений газон поля.
"Зоря" проводила зустріч таким складом: Золотницький, Волотьок, Трухан, Ярмолич, Тарасенко, Кобзарєв (Свердлов), Беличенко, Малишенко (Гусейнов), Карачун, Кистень, Ярошенко (Грицина).
Коли говорити відверто, то майстерність гравців "Зорі", їх досвід значно віщі, ніж у харків'ян. Торік "Маяк" ледве втримався у другій лізі, зайнявши передостаннє, 25-е місце в своїй зоні. І зараз в ньому виступають в основному молоді футболісти. У господарів же поля п'ять гравців мають за плечима досвід виступів у вищій лізі.
Але болільники знають, що зарані прогнозувати результат матчу, тим більше стартового, пуста справа. Досвід одних натикається на нестримне бажання менш досвідчених зіграти гідно з більш іменитим суперником і вирвати в нього хоча б очко. Крім того, над "Зорею" висів, мов дамоклів меч, фактор невезіння у стартових матчах: чотири сезони підряд вона не могла подолати суперників у перших поєдинках. Звісно, це теж додавало хвилювання гравцям.
Минала хвилина за хвилиною, ворошиловградці безперервно атакували, мали ігрову й територіальну перевагу, створили чимало гольових ситуацій у штрафному майданчику гостей, але м'яч у ворота "Маяка" не йшов і все. То нападаючі "Зорі" поспішали із завершальними ударами, то воротар харків'ян Валерій Дудка брав "мертві" м'ячі. Та ось, нарешті, на 27-й хвилині тривалий штурм воріт увінчався успіхом: завершуючи чітку комбінацію, хльостким ударом нападаючий господарів поля Микола Карачун посилає м'яч в сітку.
Повівши в рахунку, "Зоря" не знизила обертів. Але гра йшла в тому ж ключі, що й до гола. Ворошиловградці активно діяли лише на підходах до штрафного майданчика. Гості відчайдушно, але точно захищалися і самі гостро контратакували. Принаймні в двох моментах Сергій Золотницький врятував свої ворота від неприємностей. Тож матч так і закінчився з мінімальним рахунком на користь "Зорі".
В перерві між таймами відбулася перша футбольна лотерея. Легковий автомобіль, ВА3-21063 виграв будівельник з Ворошиловграда М. О. Кишенін.
Сьогодні у Павлограді "Зоря" зустрінеться в матчі другого туру з місцевим "Шахтарем".
Наводимо результати інших матчів першого туру: СКА - "Волинь" - 0:0, "Суднобудівник" - "Авангард" - 0:0. "Кривбас" -- "Нива" (Тернопіль) - 5:1, "Океан" - "Поділля" - 1:2. "Чайка" - "Нива" (Вінниця) - 0:1. "Кристал" - "Спартак" - 1:1, "Торпедо" - "Нафтовик" - 1:0. "Новатор" -"Ворскла" - 0:0, "Колос" - "Кремінь" - 0:0, "Закарпаття" - "Динамо" - 1:0, "Буковина" - "Зірка" - 1:0, "Прикарпаття" - "Дніпро" - 2:0.
В. НЄМЧЕНКО ("Прапор перемоги" Ворошиловград).
Рейтинг@Mail.ru