Багато переваги - гол один
"Зоря" - "Суднобудівник" 1:0
"ЗОРЯ": Золотницький, Волотьок, Трухан, Ярмолич, Тарасенко (Самолюк), Свердлов, Беліченко (Грицина), Малишенко, Карачунї, Кистень, Ярошенко (Гусейнов).
"СУДНОБУДІВНИК": Ставка, Лук'янчук (Ведерников), Руссу, Зінченко, Сич, Яковенко (Шишов), Довгалець, Мілюкін, Горячев, Зубчук (Брунджадзе), Бузник.
СУДДІ: П. Кобичек, П. Бондарчук, В. Орлецький (всі - м. Чернівці).
ГОЛ: Малишенко (75 хв.).
У ДВОХ стартових матчах і дома, і на виїзді "Зоря" перемогла, хоч і з мінімальною перевагою. Треті її зустріч з миколаївським "Суднобудівником" повинна була в якійсь мірі відповісти - випадкові ці виграші чи команда дійсно настроєна без всіляких розкачок заявити свої претензії як потенційного лідере у шостій зоні. Минулого четверга ворошиловградці знову мали мінімальну перевагу в голах, але ніяк не а самій грі.
Відразу, після свистка арбітра про початок зустрічі "Заря" пішла вперед. Атаки йшли одна за одною. Нестандартно діють Карачун, Малишенко, Беліченко. Але запалу вистачило хвилин на десять. Потім, при зовнішній активності, дії команди розладилися, стали неефективними. Склалося враження, що масована оборона гостей виявилася для господарів несподіванкою. Хоча саме таку тактику і треба було чекати.
Приємно зазначити, що під час перерви команда зуміла внести корективи у гру, і другий тайм провела з повною і безперечною перевагою. На ударні позиції виходили, мабуть всі футболісти "Зорі", крім центрального захисника Ю. Трухана та воротаря С. Золотницького. Але гол глядачі побачили тільки один, коли чудову багатоходовку ворошиловградців завершив О. Малишенко на 75-й хвилині. Господарі не використали ще кілька слушних можливостей. Особливо запам'ятався момент на 68-й хвилині, коли Тарасенко у карколомному слаломі обіграв поспіль чотирьох миколаївців, вийшов на ударну позицію, але вирішив надати право завершального удару Карачуну. Той, у свою чергу, віддав пас Малишенку, який був ще у кращій позиції. Але той, мабуть, не чекав такого "подарунку".
Експрес-інтерв 'ю після матчу.
В. ГАЛУСТОВ, майстер спорту, заслужений тренер УРСР:
- Перший тайм мені не сподобався. Наші футболісти, після того, як їм не вдалося добитися успіху в перші хвилини, неначе "образилися на долю". Виділю тільки Карачуна і Ярмолича. Особливо першого, який весь час намагався іграти якомога ефективніше. У другій половині зустрічі "Зоря" додала в русі й відразу виявилася її перевага. За рахунок цього вона, врешті-решт, і перемогла.
Загалом же про гру команди, мабуть, говорити рано. Відчувається, що колектив ще знаходиться у пошуці, гра не стабілізувалася. Але перспективи у команди, звичайно, непогані. Наприклад, моментами чітко проглядалася тенденція на колективний відбір м'яча, що завжди ставить суперника у скрутне становище. Словом, резервів для посилення гри чимало.
Ю. БИСТРЮКОВ ("Молодогварцієць" Ворошиловград).
Сьогодні "Зоря" зустрічається на стадіоні "Авангард" з армійцями Одеси. Матч починається о 17 годині.

В АКТИВ - ДВА ОЧКА
Очередным соперником, которого "Заря" принимала на своем поле в рамках чемпионата страны среди команд второй лиги, были футболисты "Судостроителя" из Николаева. Ворошиловградцы вышли на игру в таком составе: Золотницкий, Волотек, Трухан, Ярмолич, Тарасенко, Свердлов, Беличенко, Малышенко, Карачун, Кистень, Ярошенко.
Гости избрали тактику игры от обороны. Они надежно закрыли подступы к своим воротам. Хозяевам следовало бы чуть быстрее разыгрывать мяч в центре поля и на более высоких скоростях атаковать николаевцев на флангах. Однако в первом тайм вместо того, чтобы навязать соперникам свой темп игры, футболисты "Зари", наоборот, приспособились к темпу соперника. Неудивительно поэтому, что все попытки взять штурмом ворота "Судостроителя" заканчивались неудачно. Нападение "Зари" в полном смысле этого слова "увязало" в защитных линиях николаевцев. По существу, в первом тайме проходила позиционная борьба, в которой трудно было отдать кому-либо предпочтение.
Во втором тайме футболисты "Зари" прибавили в скорости, стали чаше использовать быстрые проходы по флангам. И около ворот "Судостроителя" возникло несколько голевых ситуаций, одна из которых могла принести успех "Заре". Но Малышенко поспешил, и удар пришелся мимо ворот. Правда, Малышенко реабилитировал себя в глазах болельщиков за допущенную оплошность. На 76-й минуте он забил единственный гол, который и решил судьбу матча, "Зоря" записала в свой актив еще два очка.
В. АБРАМОВ, мастер спорта СССР ("Ворошиловградская правда).

ПОКИ ЩО БЕЗ ВТРАТ
Миколаївський "Суднобудівник", з яким ворошиловградська "Зоря" зустрічалася минулої середи на своєму полі в матчі четвертого туру, - один із старожилів шостої (української) зони. Він брав участь у всіх вісімнадцяти чемпіонатах країни в рамках другої ліги і за сумарними результатами займає друге місце (вслід за чернівецькою "Буковиною") у зведеній турнірній таблиці.
Попередні зустрічі цих команд у рамках чемпіонатів СРСР - на користь миколаївців, які виграли чотири матчі і два програли. Звичайно, склади колективів тепер зовсім інші, але футбольна статистика примушує пам'ятати старі рахунки.
Матч із "Суднобудівником" "Зоря" проводила в такому складі: Золотницький, Волотьок, Трухан, Ярмолич, Тарасенко (Самолюк), Свердлов, Беличенко (Грицина), Малишенко, Карачун, Кистень, Ярошенко (Гусейнов). Як і в стартовому матчі з харківським "Маяком", господарі поля з перших же хвилин захопили ігрову ініціативу. Вони безперервно штурмували ворота "Суднобудівника", але їх атаки гасилися в основному на підступах до штрафного майданчика. Прицільні удари форвардів "Зорі" можна було перелічити на пальцях однієї руки. Грамотно діяли захисники гостей. Про це говорить і той факт, що протягом першого тайму "Зоря" лише один раз "заробила" кутовий удар.
Після перерви ворошиловградці прибавили в грі. Але на електротабло ще довго світилися сиротливі нулі. І лише на 75-й хвилині, завершуючи одну з чергових атак "Зорі", Олександр Малишенко добив м'яч у ворота "Суднобудівника", відкривши свій форвардський рахунок у нинішньому сезоні. Після цього господарі поля ще не раз мали можливість подвоїти результат, але фортуна відверталася від них. Фінальний свисток зафіксував їх перемогу з мінімальним рахунком.
Наводимо результати інших матчів четвертого туру: "Маяк" -    СКА (Одеса) - 2:1, "Шахтар" - "Кривбас" - 1:0, "Дніпро" - "Динамо" - 3:2, "Ворскла" - "Закарпаття" - 1:0, "Нафтовик" - "Буковина" - 0:0, "Кремінь" - "Прикарпаття" - 1:0, "Поділля" - "Торпедо" - 3:0, "Нива" (Вінниця) - "Новатор" - 2:0, "Полісся" - "Колос" - 0:0, "Волинь" - "Океан" - 2:1, "Авангард" - "Чайка" - 4:1, "Нива" (Тернопіль) - "Кристал" - 1:1.
Після чотирьох турів у групі лідерів з шістьма очками йдуть зразу п'ять колективів, у тому числі "Зоря", але вона має одну гру в запасі. "Зоря" - єдина команда з двадцяти семи, яка поки що не втратила жодного очка.
Завтра ворошиловградці на своєму полі приймають одеський СКА.
("Прапор перемоги" Ворошиловград).
Рейтинг@Mail.ru