Не заб'єш - не виграш
"Зоря" - СКА (Од). 0:0
"ЗОРЯ": Золотницький, Волотьок, Трухан, Ярмолич, Тарасенко, Свердлов (Гусейнов), Беліченко (Грицина), Малишенко, Карачун, Кистень, Ярошенко.
СКА: Крапивкін, Лумпов, Дем'яненко, Микитін, Чилібі, Заярни (Мокан), Цимболарь, Кошелюк, Сахно, Костиков, Тарахневич (Зинич).
СУДДІ: М. Курилко, О. Косолапов, І. Терехов (всі м. Харків).
СЛОВА, винесені у заголовок, - така вже "дитяча" прописна футбольна істина, що її і нагадувати незручно. Та під час минулого матчу "Зорі" з армійцями Одеси весь час здавалося, що наші гравці залишили поза увагою цю прописну істину. Вони робили все можливе для виграшу: мали величезну територіальну перевагу, багато рухалися, створювали безліч небезпечних ситуацій біля воріт суперника і "не хотіли" забивати голи.
Про перевагу господарів може свідчити така жартівливи фраза мого сусіда по трибуні: "Так ми можемо і до кінця сезону не взнати, на що здатен Юрій Трухан". Мається на увазі, що новобранець "Зорі", колишній мінський динамовець грає на місці вільного заднього захисника і вже в трьох домашніх матчах практично не має справжньої "роботи ". Невміння ворошиловградців завершувати атаки кидалося у вічі й у перших двох іграх на своєму стадіоні. Але у ворота і "Маяка", і "Суднобудівника" по одному голу все ж вдалося забити. Тепер не вдалося і цього. Перераховувати всі слушні моменти не варто, їх було багато. Два з них, коли на 42-й хвилині у порожні ворота бив Ярмолич, і коли наприкінці зустрічі в такій же ситуації помилився Малишенко, можна назвати стопроцентними. Інші ж закінчувалися іноді просто безпорадними ударами.
Зрозуміло, що важко грати проти команди, яка обирає суто оборонну тактику. Але зрозуміло і те, що, не навчившись зламувати "бетон", не можна розраховувати на успіх.
ЕКСПРЕС - ІНТЕРВ'Ю ПІСЛЯ МАТЧУ.
В. МАЛИГІН, майстер спорту:
- Що хочеться зазначити перш за все. Прикро, але факт: найкраще виглядають на полі новобранці "Зорі" Карачун, Кистень, Золотницький. Із ворошиловградців, мабуть, один Ярмолич не викликає нарікань. Мені здалося, що О. Малишенко, на якого особливо сподіваються в атаці, часто лише імітує боротьбу і аж ніяк не бореться по-справжньому. В кінці сезону цьому можна знайти виправдання. А на початку... Ну, і дивує у деяких гравців повна відсутність майстерності. Але оскільки я добре знайомий з футболістами і знаю, що вони багато що вміють, то бачу тут дві причини. Або хлопці занадто хвилюються, що цілком можливо, адже клуб перейшов на госпрозрахунок. або грішать звичайно безвідповідальністю. Це стосується перш за все Ю. Ярошенка. Адже він капітан команди і саме він повинен бути найбільше зібраним, цілеспрямованим і, врешті-решт, найбільш мудрим, чи що. Загалом же, думаю, команді треба знаходити такі тактичні ходи, при яких міг би повністю розкритися весь її потенціал. А він є, безумовно. І всі мої критичні зауваження на адресу земляків, самі розумієте, продиктовані бажанням бачити справжній дієздатний колектив.
Ю. БИСТРЮКОВ ("Молодогварцієць" Ворошиловград).

СПЕШКА -НЕ ЛУЧШИЙ ПОМОЩНИК
Итак, после трех побед подряд ворошиловградская "Заря", принимая на своем поле футболистов одесского СКА, завершила матч вничью, не сумев забить в ворота соперников ни одного мяча. Хотя возможностей открыть счет было достаточно.
Гости взяли на вооружение тактику жесткой обороны с персональной опекой отдельных наших игроков. Малышенко, Карачун, Кистень не имели возможности маневрировать, защитники СКА следили за ними внимательно. Упрекнуть нападение и среднюю линию "Зари" в отсутствии движения нельзя. Наши ребята много перемещались по полю, меняли направление атаки. Но не смогли найти "ключик", чтобы им "открыть" оборону гостей. Были моменты, когда казалось, что развязка должна наступить, но поспешность, с которой игроки производили удары по воротам, мешала им быть результативными.
У команды есть брак в техническом исполнении передач, приеме мяча, на заключительной фазе атаки. Это не недостаток мастерства. Чемпионат по существу только начался. За четыре тура трудно ликвидировать все просчеты, которые всегда есть и будут в команде на старте соревнований. Главное, что у "Зари" есть свой почерк, есть свои исполнители во всех линиях, есть желание показывать добротный футбол.
И. МИЛЮТИН ("Ворошиловградская правда).

НЕ ЗДОЛАВШИ МАСОВАНУ ОБОРОНУ
Одним з центральних матчів п'ятого туру чемпіонату країни з футболу серед команд шостої (української) зони другої ліги, які пройшли 1 квітня, безперечно, був поєдинок ворошиловградської "Зорі" з бронзовим призером України минулого року одеським СКА. Хоча одесити і невдало стартували в нинішньому сезоні (лише два очка набрали в чотирьох матчах), вони все ж таки залишаються міцним горішком для будь-якого суперника і не рахуватися з ними не можна. Це підтвердила й зустріч у Ворошиловграді.
"Зоря" у цьому матчі виступала тим же складом, що і в попередньому з миколаївським "Суднобудівником". Господарям поля не відмовиш у прагненні підтримувати високий темп гри. З перших хвилин вони захопили ініціативу, наполегливо штурмували ворота гостей. Але останні, застосовуючи масовану оборону, дозволяли ворошиловградцям комбінувати лише на підступах до штрафного майданчика. Коли ж форвардам "Зорі" вдавалося прорватися на ударну позицію, то їх ударам, як правило, не вистачало точності. Слід віддати належне й воротареві армійців Ігорю Крапивкіну, який принаймні двічі рятував свою команду після прицільних ударів Олександра Малишенка і Віктора Карачуна.
Глядачі сподівалися, що в другому таймі, граючи за вітром, "Зоря" все-таки знайде ключик до воріт армійців. Однак цього не сталося, і проходи по флангах, і прориви по центру в'язли у захисних лініях одеситів. Матч так і завершився нульовою нічиєю. Сьогодні ворошиловградці прийматимуть на своєму полі криворізький "Кривбас" - одного з лідерів шостої зони.
Результати інших матчів п'ятого туру: "Маяк" - "Кривбас" - 0:1, "Шахтар" - "Суднобудівник" - 1:0, "Зірка" - "Дніпро" - 3:2, "Ворскла" - "Прикарпаття" - 2:0. "Нафтовик" - "Закарпаття" - 1:1, "Кремінь" - "Буковина" - 0:0, "Поділля" - "Колос" - 1:0, "Нива" (Вінниця) - "Торпедо" - 3:0, "Полісся" - "Новатор" - 2:0, "Волинь" - "Кристал" - 2:1, "Авангард" - "Океан" - 0:0, "Нива" (Тернопіль) - "Чайка" - 2:0.
("Прапор перемоги" Ворошиловград).
Рейтинг@Mail.ru