"ЗОРЯ": Золотницький, Федющенко, Трухан, Ярмолич, Тарасенко, Свердлов (Кистень), Самолюк (Грицина), Малишенко, Карачун, Гусейнов, Ярошенко.
"НОВАТОР": Кузь, Бутасков, Диковець, Люлін (Пилипенко), Рура, Рудаков, Савченко, Калиниченко, Волков, Варшавський, Романов.
СУДДІ: К. Панчик, О. Тищенко, І. Житнюк (всі - м. Сімферополь).
ГОЛИ: Гусейнов (69) - у "Зорі"; Рура (55) - у "Новатора".
На 51 хвилині Малишенко не реалізував пенальті.
"ЕКСПРЕС-інтерв'ю після матчу" в сьогоднішньому звіті не буде. Тому, що до кого б я не звертався, - наставників "Зорі", колишніх футболістів, суддів матчу і навіть болільників, всі, як один, знизували плечима і розводили руками. Коментувати цю зустріч відразу після її завершення було дійсно майже неможливо.
З одного боку "Зоря" могла не просто виграти, а розгромити суперника, бо мала можливість забити принаймні п'ять-шість голів. 3 іншого - з таким же успіхом розгромного рахунку міг добитися і "Новатор".
Матч можна поділити на дві половини, пов'язані не таймами, а замінами. За півгодини гри стартовий склад "Зорі" яскраво показав, що добитись успіху він... не в змозі. Перш за все, через надзвичайно слабку гру півзахисту.
Травмований капітан "Зорі" Кистень не втримався і сам попросився на поле. Він і Грицина вже на 35-й хвилині замінили Свердлова і Самолюка. Гра господарів відразу набула мобільності і гостроти. За хвилину перебування на полі сильно б'є по воротах Грицина. Тут же Карачун влучив у "хрестовину". Він же ще двічі небезпечно атакує ворота Кузя.
Здавалося, що ще трішки-трішки і гості не витримають. У всякому разі початок другого тайму настроював саме на це. Але після того, як Малишенко з одинадцятиметрового влучив у штангу, а "Зоря" ще з більшою енергією пішла вперед, "Новатор" у красивій контратаці забиває гол.
Тут треба сказати про те, що скільки б контратак не проводили маріупольці, майже всі вони закінчувалися відверто гольовими ситуаціями. Захист "Зорі" в цьому матчі виглядав, м'яко кажучи, не на висоті. Причому всі чотири гравці оборони. Тільки нерозпорядливість гостей не дозволила їм забити більше одного гола.
А якщо говорити про сам рахунок 1:1, то він ілюструє ще більшу неумілість завершувати атаки з боку господарів. Слушні моменти біля воріт "Новатора" просто неможливо перелічити. На ударні позиції виходили Карачун, Малишенко, Гусейнов, Ярошенко. Вони били по воротах (бувало, ледве не з метра) і з флангів, і по центру, і головою, і ногами, і після прострілів. І після Індивідуальних дій. Били у воротаря і у порожні ворота. Але весь час мимо цілі. Лише удар Гусейнова досяг мети.
Як і попередній, матч, зустріч з "Новатором" не розвіяла тривоги прихильників "Зорі".
Після завтрашнього матчу з "Колосом" команда вирушає у нелегке турне в Чернівці, Ужгород та Івано-Франківськ, де господарі завжди настроєні на перемогу.
Ю. БИСТРЮКОВ ("Молодогварцієць" Ворошиловград).

А ШАНСЫ БЫЛИ...
Очередным соперником "Зари" в чемпионате СССР среди команд второй лиги был "Новатор" из Мариуполя. В начале второго тайма гости сыграли грубо в штрафной площадке против Ярмолича и судья назначил пенальти. Но Малышенко пробил в штангу. На 55-й минуте защитник гостей Рура, выиграв верхний мяч у обороны "Зари", послал его головой в ворота Золотницкого. Во время одной из атак на 69-й минуте Гусейнов головой забил ответный гол  - 1:1.
С таким счетом и закончилась встреча.
("Ворошиловградская правда).

ПОКИ ГРІМ НЕ ВДАРИТЬ...
На матч з маріупольським "Новатором", який проходив 25 квітня на стадіоні "Авангард", ворошиловградська "Зоря" вийшла майже в тому ж складі, що й у попередній зустрічі із запорізьким "Торпедо", тільки замість Волотька під одинадцятим номером виступав Ярошенко. Вийшла, можна сказати, з благодушним настроєм, з нічим не виправданим олімпійським спокоєм. Минала хвилина за хвилиною, а на полі йшла нудна гра, м'яч рідко доходив до штрафних майданчиків, явно нудьгували воротарі. У першому таймі запам'ятавсь лише один гострий момент біля воріт маріупольців: сильний удар Карачуна потряс хрестовину воріт.
Незадовго до перерви тренери "Зорі" провели дві заміни: замість Свердлова і Самолюка на поле вийшли Кистень і Грицина. Це внесло деяке пожвавлення у гру. Але якість її залишалася низькою. Господарі поля явно не поспішали. Складалося таке враження, що вони ніби чекають помилок гостей в обороні. Дійсно, дочекалися, на 52-й хвилині захисники "Новатора" збили з ніг Ярмолича в штрафному майданчику, і арбітр матчу К. Панчик (Сімферополь) показав на 11-метрову позначку. До м'яча впевнено підійшов Малишенко і сильним ударом послав його... в штангу.
А через три хвилини маріупольці здійснили одну з рідних контратак і півзахисник М. Рура, скориставшись неповороткістю захисників "Зорі", відкрив рахунок у матчі.
У народі говорять, що мужик не перехреститься, поки грім не вдарить. "Зоря" в грі після пропущеного гола. На 69-й хвилині одну з чергових атак успішно завершив Тімур Гусейнов - 1:1. Після цього натиск на ворота маріупольців продовжувався, господарі поля мали можливість подвоїти, а то й потроїти рахунок. Однак підводила надмірна поспішність, якась розгубленість при завершенні атак, коли м'яч не забивався у пусті ворота з трьох-чотирьох метрів. Матч так і завершився нічиєю.
Результати інших матчів 11-го туру: "Маяк" - "Колос" - 1:0, "Шахтар" - "Торпедо" - 0:0, СКА (Одеса) - "Океан" - 3:2, "Суднобудівник" - "Кристал" - 2:0, "Кривбас" - "Чайка" - 3:0,"Кремінь" - "Ворскла" - 2:2, "Поділля" - "Зірка" - 1:0, "Нива" (Вінниця) - "Динамо" - 5:2, "Полісся" - "Дніпро" - 2:0, "Волинь" - "Прикарпаття" - 1:2, "Авангард" - "Закарпаття" - 0:1. Матч "Нива" (Тернопіль) - "Буковина" перенесено.