МАТЧ НЕИСПОЛЬЗОВАННЫХ ВОЗМОЖНОСТЕЙ
В очередном туре чемпионата страны среди команд второй лиги ворошиловградская "Заря" принимала на своем поле черкасский "Днепр". На 9-й минуте гости разыграли у ворот "Зари" комбинацию, и Малый сильно и точно пробил. "Днепр" повел в счете.
Все оставшееся до конца первого тайма время футболисты "Зари" искали подходы к воротам "Днепра". Вносил свои коррективы в действия игроков и дождь. Мокрые поле и мяч стали причиной технического брака как со стороны хозяев, так и гостей. И все же на последней минуте первого тайма с подачи Тарасенко Малышенко точно пробил по воротам и установил равновесие.
Второй тайм был богаче как голами, так и количеством острых моментов, которые возникали у ворот обеих команд. На 51-й минуте футболисты "Днепра" недалеко от своей штрафной плошадки нарушили правила. Кистень отбросил мяч Малышенко, и тот с ходу послал его в нижний угол ворот - 2:1.
Прошло 13 минут, и проход Волотека зашита гостей прервала недозволенным приемом. Судья показал на 11-метровую отметку. Малышенко реализовал пенальти - 3:1.
Ворошиловградцы упустили еще две реальные возможности увеличить счет. Вначале Ярошенко не попал в пустые ворота после передачи с правого края. Затем, желая реабилитироваться в глазах болельщиков, он сделал попытку обыграть защиту "Днепра" в штрафной площадке, а те применили недозволенный прием. На этот раз Малышенко проиграл дуэль вратарю гостей, который угадал удар и парировал мяч.
А когда секундная стрелка делала последний круг по циферблату часов, футболисты "Днепра" сократили разрыв в счете до минимума. Это сделал Бодлевский.
Итак, "Заря" победила - 3:2.
Сообщаем результаты остальных игр тура: "Маяк" - "Динамо" - 1:0, "Шахтер" - "Заезда" - 1:0; СКА - "Закарпатье" - 2:0; "Судостроитель" - "Буковина" - 0:0; "Кривбасс" - "Прикарпатье" - 1:2, "Океан" - "Торпедо" - 1:0, "Чайка" - "Новатор" - 2:1, "Кристалл" - "Колос" - 0:1, "Подолье" - "Нива" (Вн) - 0:1, "Волынь" - "Ворсила" - 3:0, "Нива" (Тер) - "Кремень" - 2:0, "Авангард" - "Нефтяник" - игра перенесена.
("Ворошиловградская правда).

"НЕВДЯЧНИЙ" ВИХОВАНЕЦЬ
"ЗОРЯ" - "ДНІПРО" 3:2
"ЗОРЯ": Золотницький, Волотьок, Федющенко, Зуєнко, Тарасенко, Гусейнов, Фокін, Малишенко, Карачун, Кистень (Кононов), Ярошенко.
"ДНІПРО": Дейнека, Малишев, Євглевський, Кирилюк, Лихотворик, Заводчиков, Осташов, Подлевський, Коляда (Скунс), Малий, Смагін (Бутенко).
СУДДІ: Є. Єсін, А. Гордієнко, М. Головко (всі м. Дніпропетровськ).
ГОЛИ: Малишенко (45,51; 64 - з 11-метрового) - у "Зорі: Малий (9), Подлевський (90) - у "Дніпра". На 81 хв. Малишенко не реалізував пенальті.
У ДРУГІЙ лізі, як ні, в якій іншій, фактор свого і чужого поля став ледве не головним. На жаль, ворошиловградці, схоже, вирішили притримуватись цієї сумної традиції - втрачати очки в гостях, набирати їх вдома. Думається, що з такою "тактикою" поставленої мети не досягти.
Виграла "Зоря" і свій черговий домашній матч 17 травня у одного з аутсайдерів - черкаського "Днепра". І, незважаючи на остаточний рахунок, досить впевнено.
Порушимо традицію і подамо наше експрес-інтерв'ю після матчу на самому початку звіту. Отже В. Першин, головний тренер "Дніпра", заслужений тренер УРСР:
- Тренерові команди, яка щойно програла, давати інтерв'ю не зовсім приємно. Але нічого на вдієш. Власне, у нас було шансів мало. На сьогодні "Зоря" укомплектована набагато краще, ніж "Дніпро", досвідченими футболістами. Наше завдання було будь за що нейтралізувати двох ворошиловградських хавбеків - Кистеня і Малишенка. 3 ним команда не впоралася. Звідси і результат, і рядки на табло: три голи Малишенка говорять самі за себе. До речі, ці три голи викликали подвійна почуття. Як наставник "Дніпра" я, звичайно, не можу не бути розстроєним, а десь у глибині душі колихнулося і почуття професійної радості. Адже Олександр - мій вихованець по ворошиловградському спортінтернату. Як-то кажуть, виховав "на свою голову"...
Так, ворошиловградські болільники зі стажем пам'ятають Вячеслава Першина і як гравця "Зорі", і як наставника юних футболістів. Але повернемося до матчу. Він почався масованим наступом "Зорі", але перша ж контратака гостей призвела до того, що Золотницький дістав м'яч із сітки своїх воріт. Гол із-за штрафного майданчика сильним ударом забив капітан "Дніпра" Л. Малий. Якби під час матчу не йшов безперервний дощ, можна було б сказати, що гол став "холодним душем" для ворошиловградців. Але в даному разі така метафора "не гріє". Не тільки через дощ, а й тому, що господарі наступали ніби нічого не трапилося, і відчувалося, що черкасці, врешті-решт, не витримають такого тиску.
Так воно і сталося. Перший гол О. Малишенко забив на останній хвилині першого тайму - красиво, з розвороту. Пройшло, всього п'ять хвилин у другій половині матчу, як він же виводить "Зорю" вперед. На 64 хвилині збивають у штрафному майданчику Волотьока. Малишенку, мабуть, дуже хотілося зробити хет-трік, і він пробив пенальті сильно і чітко. А от коли на 81 хвилині О. Малишенко знову підійшов до 11-метрової позначки, було помітно, що цього разу він не такий зібраний, якийсь самовпевнений. Як результат: Дейнека вгадав напрямок польоту м'яча, бо наш хавбек пробив у той же кут воріт, що і попереднього разу.
Десь хвилин за п'ятнадцять до кінця матчу наші тренери дали можливість відпочити досі травмованому О. Кистеню. І відразу гра команди розладилася, чим і скористалися гості. На останніх секундах зустрічі гол-красень - головою, під планку - забив С. Подлевський.
"Зоря" у ці дні проведе ще два матчі на стадіоні "Авангард". Сьогодні вона приймає кіровоградську "Зірку", а 23 травня - динамівців з Білої Церкви.
Ю. БИСТРЮКОВ ("Молодогварцієць" Ворошиловград).

ХЕТ-ТРИК З ОСАДКОМ
Минулої середи відбулися ігри 16-го туру чемпіонату країни з футболу серед українських команд шостої зони другої ліги. Ворошиловградська "Зоря" у себе вдома приймала одного з аутсайдерів турніру - команду "Дніпро" з Черкас. Господарі поля грали дещо оновленим складом. З командою розпрощався дискваліфікований нею Ярмолич. На його місці виступав молодий захисник Зуєнко. Під сьомим номером грав Фокін, який перейшов до "Зорі" із сімферопольської "Таврії". У команди також новий капітан - Кистень.
Весь перший тайм проходив під дощем. І почався він із сюрпризу, піднесеного аутсайдером. Уже на дев'ятій хвилині нападаючий гостей Леонід Малий, завершуючи одну з рідких контратак, відкрив рахунок. Цей гол ніби додав сил черкащанам. Вони самовіддано боролися за м'яч на кожній ділянці поля і гасили наступальний прорив ворошиловградців. Лише під завісу тайму, коли йшла вже 46-а хвилина, Олександр Малишенко красивим і точним ударом зрівняв рахунок - 1:1.
А в другому таймі О. Малишенко здійснив хет-трик: на 51-й хвилині забив м'яч після розиграшу штрафного, на 64-й реалізував пенальті, призначений за знесення в штрафному майданчику О. Волотька. І все-таки цей хет-трик залишив осадок у болільників: на 67-й хвилині той же самий Малишенко не зумів забити м'яч з 11-метрового штрафного удару. До того ж, Ярошенко, ніби змагаючись з Малишенком, метрів з п'яти не попав у пусті ворота. Коли ж пішла остання хвилина матчу, гості забили ще один м'яч у ворота Золотницького. Отже, нелегка перемога "Зорі" - 3:2.
Результати інших матчів туру: "Маяк" - "Динамо" - 1:0, "Шахтар" - "Зірка" - 1:0, СКА (Одеса) - "Закарпаття" - 2:0, "Суднобудівник" - "Буковина" - 0:0, "Кривбас" - "Прикарпаття" - 1:2, "Океан" - "Торпедо" - 1:0, "Чайка" - "Новатор" - 2:1, "Кристал" - "Колос" - 0:1, "Поділля" - "Нива" (Вінниця) - 0:1, "Волинь" - "Ворскла" - 3:0, "Нива" (Тернопіль) - "Кремінь" - 2:0. Матч "Авангард" - "Нафтовик" перенесено.
На турнірі знову новий лідер - луцька "Волинь", яка набрала 21 очко. У "Зорі" 18 очок і 9-е місце.
Наступний тур - 20 травня "Зоря" прийматиме "Зірку" з Кіровограда.