ТАКИЕ ТРУДНЫЕ ОЧКИ
В 17-м туре чемпионата страны среди команд второй лиги ворошиловградская "Заря" принимала на своем поле "Звезду" из Кировограда. Гости, которые взяли на вооружение тактику "игры от обороны", надежно защищались и при первой возможности устремлялись вперед. Тактика же ворошиловградцев сводилась к одной наигранной и, как казалось хозяевам, оправдывающей себя схеме - проход по краю, навес на штрафную площадку в надежде, что нападение "Зари" сумеет там умело распорядиться мячом. Однако рослые защитники "Звезды" выигрывали верхние мячи.
На 32-й минуте полузащита "Зари" небрежно сыграла в центре поля. Мячом завладели гости, и комбинация, разыгранная на правом крае, завершилась голом в ворота Золотницкого. Это сделал центрфорвард "Звезды" Степашко - 0:1. Через 12 минут Карачун исполнил сольный проход в штрафную плошадку гостей, обыграл нескольких защитников и точно пробил по воротам, установив равновесие - 1:1.
Во втором тайме игра обострилась. После того, как за грубость и пререкания с судьей с поля был удален игрок "Звезды" Паламарчук, кировоградцы достаточно разумно организовали оборону своих ворот, действовали самоотверженно и надежно. Бурю эмоций на поле и трибунах вызвал пенальти, назначенный арбитром на 89-й минуте в ворота "Звезды". А произошло вот что, Беличенко, заменивший Ярошенко, сделал проход по левому краю, ворвался в штрафную площадку гостей и... оказался на зеленом газоне. Игроки "Звезды" стеной пошли на арбитра, вытесняя его с поля. Футболисты "Зари" встали на защиту судьи. Главному тренеру "Звезды" пришлось вмешаться во взаимоотношения игроков с арбитром.
И все же Карачун пробил пенальти. Счет стал 2:1 в пользу "Зари".
Несколько слов о культуре тех, кто заполняет трибуны стадиона. Чувство стыда вызывает поступок отдельных горе-болельщиков, которые провожали кировоградских футболистов обильным "дождиком" из семечек и шелухи.
Сейчас "Заря" занимает 5-е место в таблице чемпионата.
("Ворошиловградская правда).

АТАКА НА... АРБІТРА
Йдучи на матч ворошиловградської "Зорі" з кіровоградською "Зіркою", який у рамках 17-го туру проходив на стадіоні "Авангард", любителі футболу були настроєні лірично. Адже їм належало побачити, майже за Лермонтовим, як "звезда с звездою говорит".
"Розмова" в першому таймі проходила, можна сказати, на рівних. Більше того, гості більш чітко грали в пас, більше проявляли самовідданості, гостріше контратакували. Правда. створювати гострі моменти в штрафному майданчику форвардам "Зірки" "допомагали" самі гравці "Зорі". На 32-й хвилині грубо помилившись, Ю. Ярошенко дав пас у ноги центральному нападаючому кіровоградців С. Степашку, і останній добре скористався несподіваним подарунком: рвонувся вперед і під гострим кутом послав м'яч у ворота мимо С. Золотницького.
Отже, тепер футбольна "розмова" загрожувала обернутися монологом у кіровоградському виконанні. Це питання висіло в повітрі майже до свистка на перерву. Після цілої серії атак, які завершувалася безрезультатно, місію рятівника від поразки взяв на себе центральний нападаючий "Зорі" Віктор Карачун. На 44-й хвилині він в одиночку, продемонструвавши каскад фінтів, обіграв кількох суперників і метрів з п'ятнадцяти хльостким ударом увігнав м'яч в сітку.
Після перерви "Зоря" ще додала в русі. На 61-й хвилині Олександр Малишенко виходив один на один з воротарем, але його грубо збили з ніг на підступах до штрафного майданчика. Арбітр зустрічі суддя всесоюзної категорії В. Литвиненко (Київ) цілком справедливо показав червону карточку центральному    захисникові "Зірки" М. Паламарчуку. Кіровоградці довго заперечували рішення судді. Та все ж їм довелося догравати матч вдесятьох.
А під завісу зустрічі футболісти "Зірки" дружно атакували... арбітра і силовими прийомами виштовхали його в аут, за межі поля. Так вони зреагували на пенальті, призначений у їх ворота за знесення в штрафному майданчику Ю. Бєличенка. 11-метровий удар чітко реалізував В. Карачун. "Зоря" перемогла - 2:1 і тепер з 20 очками знаходиться на п'ятому місці.
Результати інших матчів туру: "Маяк" - "Дніпро" - 0:0, "Шахтар" - "Динамо" - 0:1. СКА (Одеса) - "Буковина" - 1:1, "Суднобудівник" - "Прикарпаття" - 1:1, "Кривбас" - "Закарпаття" - 3:0. "Океан" - "Новатор" - 1:0, "Чайка" - "Колос" - 3:1, "Кристал" - "Торпедо" - 2:0,
"Полісся" - "Поділля" - 0:1, "Волинь" - "Кремінь" - 1:0, "Авангард" - "Ворскла" - 0:1, "Нива" (Тернопіль) - "Нафтовик" - 1:1.
18-й тур відбудеться сьогодні. 23 травня. "Зоря" прийматиме "Динамо" з Білої Церкви.
В. ТАЛОВИЙ ("Прапор перемоги" Ворошиловград).

Чи завжди виручить пенальті?
"ЗОРЯ" - "ЗІРКА" 2:1
На 89-й хвилині матчу Беліченко увірвався у штрафний майданчик кіровоградців, його збивають, і суддя матчу показав на одинадцятиметрову позначку. Гості кинулися в атаку на... арбітра, а господарі дружно стали на його захист. Як майже завжди буває, суддя свого рішення не відмінив. Карачун пробив пенальті чітко, і "Зоря" вирвала-таки перемогу 20 травня.
А до цього події розвивалися по сценарію, до якого, на жаль, звикає ворошиловградський болільник. "Зоря" починає з атаки... і з пропущеного голу у свої ворота. На 32-й хвилині м'яч забив Степашка. На останній хвилині першого тайму сольний карколомний прохід здійснив Карачун, сам же пробив і зрівняв рахунок. У другому таймі господарі мали перевагу, але діяли одноманітно, так би мовити, "без сюрпризів", і захист кіровоградців без особливих зусиль зводив нанівець зусилля атакуючих. Ну а потім, як вже говорилося, був пенальті.
Завдяки йому "Зоря" піднялася на п'яте місце в турнірній таблиці. Що само по собі, звичайно, радує. Тривожить інше. Майже в кожному домашньому матчі команда виграє практично саме завдяки одинадцятиметровим. Якщо навіть жоден з них не викликає сумніву, то сумнівна сама надія на пенальті, як засіб здобуття перемоги. З одного боку, не завжди на це йдуть судді, а з іншого, пенальті можна і не забити (як це двічі не вийшло у Малишенка). А головне, такі "вимучені" виграші аж ніяк не підносять настрій ні болільникам, ні самим футболістам. Прихильники команди вже зачекалися гри емоційної, цікавої, результативної. Адже, судячи по складу, колектив на це спроможний.
"Зоря" виступала в такому складі: Золотницький, Волотьок, Федющенко, Зуєнко, Тарасенко, Гусейнов, Фокін, Малишенко, Карачун, Кистень, Ярошенко (Беліченко).
Ю. БИСТРЮКОВ ("Молодогварцієць" Ворошиловград).
Рейтинг@Mail.ru