ВВИДУ ЯВНОГО ПРЕИМУЩЕСТВА
Давно болельщики не видели такой содержательной и результативной игры, которую показали футболисты "Зари" против "Динамо" из Белой Церкви в 18-м туре чемпионата страны среди команд второй лиги. Хозяева поля на протяжении 90 минут матча полностью владели игровой инициативой, имели территориальное преимущество, и уже на 15-й минуте трехходовка - Малышенко - Ярошенко - Гусейнов - завершилась взятием ворот гостей - 1:0.
А через шесть минут вновь отличился Гусейнов, который на какое-то мгновение опередил защитников "Динамо" и головой направил мяч в ворога Цыткина - 2:0.
С таким счетом завершился первый тайм. На 53-й минуте капитан "Зари" Кистень получил пас от Фокина и сильным ударом послал мяч в девятку - 3:0.
Затем ворошиловградцы получили право на штрафной удар. Его удачно выполнил Кистень - 4:0. С таким счетом и завершилась встреча.
Теперь ворошиловградцам предстоит провести три игры на выезде в Кременчуге, Ахтырке и Полтаве. Сумеют ли они и вне родных стен показать хороший футбол, сыгранность в действиях всех линий, как, например, это было в последнем матче с динамовцами?
Сейчас "Заря" занимает 4-е место в турнирной таблице.
Сообщаем результаты остальных матчей тура: "Маяк" - "Звезда" - 0:0, "Шахтер" - "Днепр" - 2:2; СКА - "Прикарпатье" - 1:0, "Судостроитель" - "Закарпатье" - 1:2, "Кривбасс" - "Буковина" - 1:1, "Океан" - "Колос" 3:1, "Чайка" - "Торпедо" (Зп) - 0:1, "Кристалл" - "Новатор" - 2:1, "Нива" (Вн) - "Полесье" - 2:0, "Волынь" - "Нефтяник" - 4:2, "Авангард" - "Кремень" - 0:1, "Нива" (Тер.) - "Ворсила" - 2:1.
("Ворошиловградская правда).

І ВІДРАЗУ ІНШИЙ НАСТРІЙ
"ЗОРЯ" - "ДИНАМО" 4:0
"30РЯ": Золотницький (Малигін), Волотьок (Гетьман), Федющенко, Зуєнко, Тарасенко, Гусейнов (Кононов), Фокін, Малишенко, Карачун (Беліченко), Кистень (Свердлов), Ярошенко.
"ДИНАМО": Циткін, Пелипенко, Пономаренко, Черников, Лазаренко, Шаменков (Русін), Крестьяненко, Тамазашвили, Хоружий, Кондратович, Воротиляк.
СУДДІ: Г. Савчук, С. Чемезов, В. Лапін (всі м. Київ).
ГОЛИ: Гусейнов (15, 21), Кистень (53, 64).
ПОПЕРЕДЖЕНО: Хоружого та Черникова.
УВАЖНИЙ ЧИТАЧ, мабуть, відразу звернув увагу, що у "Зорі" у звітному матчі на поле виходило 16(!) чоловік. Такий "широкий жест" наставники команди дозволили собі не тільки тому, що на табло за 25 хвилин до кінця зустрічі значилося вже 4:0, а тому, що господарі мали таку велику ігрову перевагу, при якій виключалися навіть несподіванки. Настрій на лаві запасних ворошиловградців був чудовий, і тренери без вагань дали змогу пограти молодим Гетьману, Коконову і вісімнадцятирічному Юрію Малигіну (сину відомого в минулому захисника "Зорі"). До речі, у самих болільників настрій теж був цього разу піднесений. Адже вони стали свідками не просто виграшу з великим рахунком, що само по собі теж приємно, а чотирьох голів - красенів. А таке буває, погодьтесь, не часто.
На п'ятнадцятій хвилині ворошиловградці розіграли комбінацію, немов взяту з підручника. Малишенко, одержавши по центру м'яч, переадресував його наліво Ярошенку. Той зробив точний навіс на штрафний майданчик, і Тимур Гусейнов без будь-яких перешкод з боку гостей красиво "скинув" головою м'яч у ворота. Незважаючи на те, що захисники білоцерківського "Динамо" явно переважали господарів у зрості, свій другий гол Гусейнов забив знову-таки головою, у високому стрибку прийнявши простріл з правого флангу.
У першому таймі у того ж Т. Гусейнова було принаймні ще дві нагоди відзначитись. А у другому настала черга капітана "Зорі" Олександра Кистеня. Спочатку сильним ударом у дев'ятку він забив м'яч з гри після точного пасу Фокіна. А потім майже з того ж місця (метрів 35 до воріт) вдало пробив штрафний. Причому, Циткін чекав такого ж, як і попередній, удару у верхній кут воріт, вийшов трохи вперед, а Кистень пробив низом.
І до цього динамівці з Білої Церкви не витримували високого темпу, нав'язаного господарями, а після четвертого гола команда взагалі "розвалилася". І навіть коли на поле у "Зорі" вийшло п'ять нових гравців, загальний малюнок три не змінився. Ворошиловградці мали повну і безперечну перевагу. У всякому разі, воні щонайменше тричі могли вразити ворота гостей у ледве не стопроцентних ситуаціях.
У попередньому звіті йшлося про те, що дуже вже сподіваються наші футболісти на пенальті. Цього разу в ньому не було необхідності. Ось так би частіше.
ЕКСПРЕС - ІНТЕРВ'Ю ПІСЛЯ МАТЧУ.
О. Кистень, капітан "Зорі": Перш за все хочеться звернутися до болільників: "Вірте команді". Це не чергова обіцянка. У нас зараз в колективі чудовий мікроклімат. Просто чудовий. Все налагодиться. Команда набуває впевненості, міцніють ігрові зв'язки. У нас непогані молоді футболісти. І коли є можливість, як, наприклад, сьогодні, їм дають змогу повчитися на практиці. На жаль, не завжди така можливість є. Адже будувати нову команду доводиться в умовах, коли ніяк не можна втрачати очки. Але ще раз повторюю: впевнений, що все незабаром налагодиться. І мета наша залишається тією ж, що і на початку сезону - перша ліга. Тільки так. Інакше ніхти і не думає.
Що до самого матчу, то про нього сказати особливо немає чого. На сьогодні "Зоря" просто вище класом. До того ж, відразу "пішла" гра. З'явився хороший настрій. А значить, і впевненість у перемозі.
Капітан "Зорі", звичайно, правий. Настрій - не остання справа у футболі. Особливо для болільника. І якщо команда гратиме так, як 23 травня, то, думається, і на стадіоні з'явиться побільше її прихильників.
Тепер ми розлучаємося із "Зорею" до 14 червня. Їй належить зіграні три матчі на виїзді з кременчуцьким "Кременем", "Нафтовиком" (Охтирка) та полтавською "Ворсклою".
Ю. БОРИСОВ ("Молодогварцієць" Ворошиловград).

ПЕРЕМОГА, ЯКА ПОДАЄ НАДІЮ...
На матч з командою "Динамо" (Біла Церква), який відбувся 23 травня, ворошиловградська "Зоря" вийшла тим же складом, що й у попередньому поєдинку з кіровоградською "Зіркою". Однак якість її гри і головне, кінцевий результат виявилися набагато вагомішими. Цього разу в захисті і в нападі господарі поля діяли надійно, весь час підтримували високий темп, комбінували. І вже в середині першого тайму "Зоря" вела з рахунком 2:0. Обидва голи забив головою Тимур Гусейнов на 15-й і 21-й хвилинах.
Після перерви характер гри не змінився. Ігрова і територіальна перевага ворошиловградців була беззаперечною. Тонку майстерність продемонстрував капітан "Зорі" Олександр Кистень. На 53-й хвилині він забив красивий гол під планку, а ще через кілька хвилин провів четвертий м'яч зі штрафного удару. Рахунок міг би бути і більший, але господарі поля не скористалися багатьма гольовими моментами.
Це була перша в нинішньому сезоні перемога "Зорі" з великим рахунком. Зараз у неї 22 очка і четверте місце.
А лідирує, як і раніше, луцька "Волинь" - 25 очок.
Результати інших матчів туру: "Маяк" - "Зірка" - 0:0, "Шахтар" - "Дніпро" - 2:2, СКА (Одеса) - "Прикарпаття" - 1:0, "Суднобудівник" - "Закарпаття" - 1:2, "Кривбас" - "Буковина" - 1:1, "Океан" - "Колос" - 3:1, "Чайка" - "Торпедо" - 0:1, "Кристал" - "Новатор" - 2:1, "Нива" (Вінниця) - "Полісся" - 2:0, "Волинь" - "Нафтовик" - 4:2, "Авангард" - "Кремінь" - 0:1, "Нива" (Тернопіль) - "Ворскла" - 2:1.