А «ЗОРЮ» НЕ ЗДОЛАЛИ
 «Сьогодні я розповім про матчі «Кременя» з павлоградським «Шахтарем», харківським «Мая-ком», ворошиловградською «Зорею».
 Почну з того, як захисник гірників Володимир Єлізаров у першому таймі, незважаючи на всі старання, все ж так і не зумів справитися із своїм завданням — завадити результативно зіграти Сергію Райку. Нападаючий «Кременя», уміло звільняючись від свого опікуна і отримуючи точні паси від Івана Іванченка та Сергія Мурадяна, забивав голи на 8-й і 31-й хвилинах. Ще один м'яч у ворота, які захищав майстер спорту Віктор Консевич, провів на 24-й хвилині Сергій Мурадян.
 На початку другого тайму гості могли «розмочити» рахунок. Та на висоті виявився воротар Олександр Мулиндін, який відвів м'яч на кутовий після потужного удару Юрія Гревцова. Увесь час шукав нагоди забити кременчужанам гол і Микола Самойленко.
 Десь із 70-і хвилини темп зустрічі уповільнився. Здається, «Шахтар» зрозумів, що поразки йому не уникнути, а «Кремінь» такий рахунок, очевидно влаштовув. Отже — 3:0.
 Затим наші футболісти провели гру з харківським «Маяком». Уже на третій хвилині Іван Іванченко влучив у перекладину. Це мабуть, дещо заспокоїло кременчужан, а тому вони у захисті припустилися ряду похибок. І на сьомій хвилині харків'янин Роман Пец мав стопроцентну нагоду відкрити рахунок, але щастя від нього відвернулося.
 Отямившись і зрозумівши, що за недбальство можна поплатитись, «Кремінь» додав у темпі, почав діяти грамотніше. Результат не забарився: на 18-й хвилині Михайло Кутельмах невідпорно послав м'яч у ворота «Маяка». Потім гол із пенальті на 43-й хвилині забив Віктор Копил, а через дві хвилини відзначився Сергій Райко.
 У другому таймі воротарю гостей Валерію Дудці довелося вчетверте дістати м'яч із сітки воріт. Трапилося це на 79-й хвилині, коли не схибив Альберт Карпонай.
 Ну, а що ж харків'яни? Гра у них на цей раз не вийшла, хоча можливість забити принаймні хоч один гол вони мали.
 Кращим у їхній команді, безумовно, був Іван Ледней.
 «Кремінь» переміг — 4:0.
 І ось центральна зустріч із «Зорею», командою, яка ще торік, нагадаю, грала у першій лізі, а нині прагне до неї повернутись. Свідченням тому — наявність у складі ворошиловградців кількох майстрів спорту.
 Матч почався стрімкими атаками гостей. І якби не висока майстерність воротаря «Кременя» Олександра Мулиндша, то голи могли б забити Віктор Галустов, Олександр Малишенко, Олександр Кістень.
 Господарі також не засиджувалися, у захисті, шукали нагоду забити гол. І знайшли. На 42-й хвилині м'яч провів Альберт Карпонай.
 І в другій половині зустрічі він міг відзначитись, проте нападаючого на 75-й хвилині грубо перечепили у штрафному майданчику. Пенальті. Однак Віктор Копил не зумів переграти воротаря «Зорі» Сергія Золотницького.
 А до цього рахунок уже був 1:1. М'яч у відповідь ,забив на 63-й хвилині Віктор Карачун. Досягти більшого жодній команді так і не вдалося.
 «Кремінь» продовжує утримуватись у верхній частині турнірної таблиці.
 Наступні матчі наші футболісти проведуть на виїзді з командами «Кривбас» (Кривий Ріг), «Суднобудівник» (Миколаїв), СКА (Одеса).
 Три заключні ігри першого кола «Кремінь» проведе на своєму полі. За календарем 26 червня він зустрінеться з «Кристалом» (Херсон), 29 червня — з «Чайкою» (Севастополь), 2 липня — «Океаном» (Керч)».
 Г. ГОЛЯКОВ, спортивний оглядач «Перемоги».
 «Перемога», 15 июня 1989 (четверг).

НІЧИЯ ЗАМІСТЬ ВИГРАШУ
 «Цього матчу з нетерпінням чекали любителі футболу в Кременчуці. Адже «Зоря» провела не один десяток сезонів у вищій та першій лігах і тільки минулого року прийшла в другий ешелон вітчизняного футболу. До того ж, у її складі виступає шість майстрів спорту, що додає команді не тільки авторитету, а й робить її претендентом № 1 на перемогу в зоні.
 Свої прагнення і силу гості продемонстрували і в звітному матчі. Уже на другій хвилині В. Галустов прицільно і сильно пробив по воротах «Кременя», даючи знати господарям поля, що ворошиловградці не збираються відсиджуватися у захисті і тим пача ділити з сміливим дебютантом очки чи віддавати їх зовсім. Ці наміри гостей незабаром підтвердили і О. Малишенко, і О. Кистень, котрі небезпечно били по воротах «Кременя».
 Не залишалися в боргу й наші земляки. Особливо активними були В. Линін, С. Райко, С. Мурадян, А. Карпонай. Останній і відкрив рахунок після того, як І. Іванченко подав кутовий. М'яч спочатку посилав у ворота М. Кутельмах, а коли захисники «Зорі» відбили його — не помилився наш лівий крайній нападаючий.
 Після відпочинку кременчужани спробували розвинути успіх зусиллями С. Райка та І. Іванченка. Та гол провели гості. Це зробив їх центральний нападаючий В. Карачун після сольного проходу правим краем і сильного удару в дальній від О. Мулиндна кут воріт.
 Апогеєм цього чудового поєдинку стала 75 хвилина. Розігравши штрафний удар котрий виконував В Лозинський, м'яч потрапив до А. Карпоная, а тому завадили пробити по воротах, хоч він і звільнився від свого опікуна. Суддя вказав на 11-метрову позначку. Дуель В. Копила і С. Золо- ткнського закінчилася на користь воротаря.
 Незважаючи на всі зусилля «Кременя», команди дограли цей цікавий і напружений матч, поділивши очки порівну. Мабуть, це закономірний результат старожила й новачка футбольного світу.
 Полтавська «Ворскла» в себе вдома провела відкладений матч з охтирським «Нафтовиком» і зазнала поразки з мінімальним рахуй ком — 0:1».
 Б. КОВАЛЬ, суддя республіканської категорії.
 «Кременчуцька зоря», 10 июня 1989 (суббота).
"КРЕМЕНЬ" - "ЗАРЯ" -1:1
В Кременчуге ворошиловградская "Заря" провела матч с местным "Кремнем" - одним из лидеров чемпионата страны среди команд второй лиги шестой украинской зоны. На 41-й минуте хозяева разыграли штрафной и забили гол в ворота "Зари". Равновесие нашим землякам удалось установить на 70-й минуте. Отличился Карачун - 1:1.
За 12 минут до финального свистка арбитр встречи Попович усмотрел в действиях защиты ворошиловградской команды нарушение правил и назначил 11-метровый удар. Но Золотницкий парировал его.
Следующую встречу с "Нефтяником", которая была также перенесена в связи с игрой на Кубок СССР, "Заря" проведет в Ахтырке 10 июня.
("Ворошиловградская правда).

ЩЕ ОЧКО НА ВИЇЗДІ
Минулої середи на чемпіонаті країни з футболу серед українських команд шостої зони другої ліги зіграно п'ять матчів, пропущених у попередніх турах. Ворошиловградська "Зоря" зустрічалася в Кременчуку з місцевим "Кременем". Останній є дебютантом другої ліги, але виступає в ній, як кажуть, без страху і докору. У новачка міцний захист (тільки 10 пропущених м'ячів) і досить агресивний напад: у попередніх двох матчах вдома "Кремінь" забив сім "сухих" м'ячів ("Шахтарю" та "Маяку") і вийшов на друге місце в турнірній таблиці.
Тож у матчі з футболістами Кременчука ворошиловградці старалися насамперед чітко діяти в обороні. І все ж господарі поля зуміли першими відкрити рахунок наприкінці першого тайму. Після перерви "Зоря" більш активно діяла в нападі і на 70-й хвилині Віктор Карачун зрівняв рахунок - 1:1. За 12 хвилин до фінального свистка у ворота "Зорі" було призначено 11-метровий штрафний удар. Але воротар Сергій Золотницький парирував його і врятував свою команду від поразки.
Результати інших пропущених матчів, зіграних 7 травня: "Буковина" - "Океан" - 2:0, "Дніпро" - "Кривбас" - 0:0, "Динамо" - СКА (Одеса) - 2:2, "Ворскла" -"Маяк" - 0:1.
Як і раніше, турнірну таблицю з 29 очками очолює луцька "Волинь". "Кремінь" і "Буковина" набрали по 27 очок. Чотири команди мають по 25 очок. У "Зорі" 24 очка (дев'яте місце) і одна гра в запасі. Пропущений матч з охтирським "Нафтовиком" вона зіграє на його полі завтра, 10 червня.
("Прапор перемоги" Ворошиловград).

ГРА СПОДОБАЛАСЬ ГЛЯДАЧАМ
"Кремінь" (Кременчук) - "Зоря" (Ворошиловград) - 1:1 (1:0)
Кременчук. 7 червня, стадіон "Дніпро", 7950 глядвчів.
Судді: В. Попович (Іршава), В. Володін, В. Кібальников (Херсон).
"Кремінь": Мулиндін, Лозинський, Самара, Гусак, Копил, Кутельмах (Петренко, 46 хв.), Іванченко, Лінін, Мурадян, Райко (Делі, 70 хв.), А. Карпонай (Білих, 77 хв.).
"Зоря": Золотницький, Волотьок, Трухан, Ярмолець, Лук'янчук, Галустоа, Біліченко (Ярошенко, 79 хв.), Малишенко (Зуєнко, 89 хв.), Карачун, Кистень (Гусейнов, 46 хв.), Грицина (Яцик, 46 хв.).
Голи: А. Карпонай (42), Карачун (63).
Гості розпочали гру без попередньої розвідки. Вже на другій хвилині Галустов сильно б'є головою по воротах "Креміня". Активно діють у складі гостей Малишенко, Кистень. Втім, кременчужани не спасували перед авторитетом. Наприкінці першого тайму Іванченко подає кутовий, м'яч б'є Кутельмах. Захисники "Зорі" відбивають його прямо на ногу А.Карпоная, і після сильного удару рахунок стає 1:0 на користь господарів.
Другий тайм розпочався атаками "Кременя". Та на 63-й хвилині Карачун підключається правим краєм до контратаки і з кута штрафного майданчика посилає м'яч повз Мулиндіна у дальній кут воріт - 1:1.
"Кремінь" продовжує атакувати. На 75-й хвилині за грубу гру проти А. Карпоная арбітр призначає пенальті у ворота "Зорі". Копил пробиває, але Золотницький, який був визнаний кращим у складі гостей, парирує одинадцятиметровий удар. Останні п'ять хвилин матчу "Зоря" захищалася всією командою.
Отже, бойова нічия і красивий футбол, який сподобався глядачам.
М. НЕВМИВАКА "Комсомолець Полтавщини".

ОЧОК НЕДОРАХУВАЛИСЯ
У десятиденному проміжку між черговими турами чемпіонату СРСР (22-й тур у середу, 14 червня) суперники проводять пропущені матчі.
"Кремінь", який зараз займає другий рядок у турнірній таблиці, записав у свій актив ще одне очко, зігравши вдома з "Зорею" внічию - 1:1.
Наприкінці першого тайму А. Карпонай відкрив рахунок, на 62-й хвилині ворошиловградець В. Карачун встановив рівновагу. Кременчужани могли вийти вперед, та В. Копил, б'ючи 11-метровий, влучив у воротаря "Зорі". У "Кременя" 27 очок.
"Ворскла" ж до 21 очка не додала жодного, програла - 0:1 охтирському "Нафтовику". Гостям вдалося провести м'яч уже на першій хвилини зустрічі.