Нестабільність і похідні
 "ЗОРЯ" (Ворошиловград) — "НИВА" (Вінниця) — 0:0.
 Нестабільність. Ось, мабуть, головне, що характеризує дотеперішні виступи вінницької "Ниви". Начебто й небагато, всього 6 очок, відділяють нашу команду від лідера, луцької "Волині". І саме ці шість очок, а то й більше, втрата їх — результат все тієї ж нестабільності, головним виразником якої є поразки в рідних стінах. Так, саме в рідних стінах "Нива" головним чином втрачала свої претензії на те, щоб впевнено очолити турнірну таблицю.
 Нічию у Ворошиловграді хочеться розглядати, як відрадний факт. Після кадрової лихоманки, чистки рядів на початку червня, "Нива", переказують, на виїзді випустила на поле чергових дебютантів. Детальніше про це ми повідомимо в найближчих номерах газети.
 Під знаком нестабільності опинилися не тільки наші земляки. Потужний залп у звітному турі по майже всій десятці лідерів випустили команди нижчого стану. Поразки "Волині", "Буковини", "Закарпаття", "Прикарпаття", "Ворскли" пригальмували підняття лідерської планки на нову висоту. А "Ниві" з Вінниці здобуте очко дозволило навіть просунутися на одну сходинку вище — з дев’ятої на восьму. Дуже зміцнили свої шанси тернопільчани, обігравши "Волинь", маючи проти неї одну гру в запасі.
 На другій сходинці відтепер "Кривбас", однак у нього тільки на очко більше від "Буковини", але й на дві гри більше.
 "Комсомольское племя", Винница, 1989г.

А на табло все, як назло ...

"ЗОРЯ" - "НИВА" (Вінниця) - 0:0
"ЗОРЯ": Золотницький, Федющенко, Трухан, Лук'янчук (Волотьок), Тарасенко, Галустов, Фокін (Беліченко), Малишенко (Гусейнов), Карачун, Кистень, Ярошенко (Грицина).
"НИВА": Леонов, Заєць, Причиненко, Руденко, Паламар, Касанов (Кулаков), Тимофєєв, Шубін (Бондарчук), Циганков (Фокін), Мареєв (Муханов), Акбаров (Савенко).
СУДДІ: М. Ступар (Івано-Франківськ), В. Гришко (Миргород), О. Науменко (Полтава).
Попереджано Причиненка.
БОЛІЛЬНИКИ зі стажем, впевнений, відразу згадають, звідки взяті слова, винесені в заголовок. В часи всезагальної боротьби з невиразними нічиїми була популярна пісенька із приспівом: "А на табло, все, как назло, одни нули, одни нули..." Вона згадалася мені після матчу "Зорі" з вінницькою "Нивою", що відбувся на стадіоні "Авангард" 17 червня.
Хоча невиразною цю зустріч ніяк не можна назвати, на душі у прихильників ворошиловградської команди залишився неприємний осадок. І не тому, що "Зоря" не перемогла, а через те, як вона зіграла. У самому рахунку нічого незвичайного немає. У футболі все буває. До того ж "Нива" одна з провідних команд шостої зони. Головне в тому, що через два тижні закінчується перше коло чемпіонату, а враження таке,що "Зоря" все ще знаходиться у стадії становлення. Команда грає начебто і непогано, її склад чи не найкращий у другій лізі, а колективу на полі не видно.
Щодо самого матчу. Перші хвилин 15 були за господарями. Вони атакували великими силами і тричі були близькими до успіху. Але поступово гості вирівняли гру і провели кілька небезпечних атак. Вінничани обрали, напевно, єдино правильний план на матч. Вони протиставили солідній, але прямолінійній грі "Зорі", темп і швидкість, часте переміщення футболістів, мобільність як в захисті, так і в нападі. Господарі вимушені були прийняти такий темп. Тому відразу по перерві замість Лук'янчука і Фокіна на поле вийшли більш швидкі Волотьок і Беліченко. Згодом Малишенка і Ярошенка замінили молоді Гусейнов і Грицина. Їх вихід, особливо Тимура Гусейнова, явно пішов на користь господарям. Вони створили кілька небезпечних моментів біля воріт Леонова, але досягти успіху так і не змогли.
ЕКСПРЕС-ІНТЕРВ'Ю ПІСЛЯ МАТЧУ. М. Ступар, суддя міжнародної категорії, арбітр матчу:
- ВРАЖЕНЬ у мене багато, але вони стосуються не стільки самої гри, скільки поведінки ваших болільників. І враження, на жаль, не дуже приємні. Мене просто-таки здивувала недоброзичливість ваших прихильників футболу до своєї команди. Іноді здавалося, що матч проходить у Вінниці, а не у Ворошиловграді.(Хоча у будь-якому місті такого не повинно бути). Образливі вигуки на адресу тренерів, футболістів чулися протягом всього матчу. Таке враження, що більшість людей прийшли на стадіон, щоб порадіти поразці "Зорі", якщо вона програє.
У мене величезний досвід суддівства, в тому числі і на міжнародних турнірах найвищого рівня, і, повірте, я вперше зустрічаю таку недоброзичливість до своєї команди. Підкреслюю, СВОЄЇ.
Я розумію, болільникам хочеться, щоб "Зоря" грала краще, розумію, що вони бачили матчі більш високого рівця, що ворошиловградці вже скучили за великим футболом. І все ж треба розуміти, що все взаємопов'язано. Команда не може показати все, на що здатна, без підтримки своїх прихильників. Для кого ж тоді грати? Думаю, тут треба попрацювати активістам клубу "Зоря". Напевно, і вам, журналістам. Треба бути терпимішими.
Щодо самого матчу, то найбільше кинулося у вічі те, що вся гра будується на О. Кистені. Він, звичайно, футболіст досвідчений І талановитий, але ж не такий вже молодий. І розраховувати тільки на нього, на мою думку, помилково. Треба шукати і інші варіанти.
...Сьогодні "Зоря" проводить свій останній матч вдома у першому колі. Вона прийми житомирський "Спартак".
("Молодогварцієць" Ворошиловград).

ВТРАЧЕНЕ ОЧКО
На матч з вінницької "Нивою" ворошиловградська "Зоря" вийшла в тому ж складі, що й у попередньому поєдинку з хмельницьким "Поділлям" (тільки замість Грицини виступав Фокін).Ворошиловградці, особливо в першому таймі, мали значну ігрову й територіальну перевагу, безперервно атакували. Однак так і не зуміли знайти прогалини в обороні гостей, які явно дотримувалися захисного варанту і при нагоді самі гостро контратакували. До того ж форвардів і півзахисників "Зорі" підводила поспішність у завершальних стадіях атак. Реальні шанси відкрити рахунок упустили, зокрема, Бєличенко і Гусейнов. Отож на електротабло до кінця матчу світилися цифри 0:0.
Після цієї нічиєї "Зоря" набрала 27 очок. І займає сьоме місце в турнірній таблиці.
Сьогодні, 20 червня, відбудуться ігри 24-го туру. "Зоря" зустрінеться з житомирським "Поліссям".
("Прапор перемоги" Ворошиловград).
Рейтинг@Mail.ru