ДВА ОЧКА В АКТИВ
В очередном туре чемпионата страны среди команд второй лиги ворошиловградская "Заря" принимала на своем поле житомирское "Полесье".
В дебюте матча ворошиловградцы не смогли найти свою игру. Но в середине первого тайма трехходовка Лукьянчук - Кистень - Карачун завершилась точным ударом Карачуна по воротам "Полесья".
За пять минут до окончания первого тайма быстрый проход по левому краю сделал Ярошенко и дал точный пас Малышенко. На табло - 2:0 в пользу "Зари".
Вторая половина игры опять прошла при явном преимуществе хозяев поля. Тренеры обеих команд произвели ряд замен. Но перегруппировка сил для "Полесья" не принесла никаких изменений. Карачун удачно подает угловой, и Малышенко в высоком прыжке направляет третий мяч в ворота гостей. Ворошиловградцы продолжали атаковать, и на 81-й минуте матча гости, спасая свои ворота, грубо сыграли против Беличенко. Арбитр встречи киевлянин Попов назначил 11-метровый. Малышенко забил свой третий гол в этом матче. За пять минут до окончания встречи гости также получили право на пенальти, и Талько четко реализовал его - 4:1.
А. АНДРЕЕВ ("Ворошиловградская правда).

НАСТРІЙ НА ВИЇЗД
"ЗОРЯ" - "ПОЛІССЯ"" - 4:1
"Зоря": Золотницький (Малигін), Федющенко, Трухан. Лук'янчук (Волотьок), Тарасенко, Галустов, Фокін (Беліченко), Малишенко, Карачун (Грицина), Кистень (Гусенов), Ярошенко.
"Полісся": Страшненко, Скорик (Устинов), Хруслов, Сечін (Сухарєв), Стрихарчук (Ракитинець), Баран, Лапін, Желтоносов, Талько, Мудрий (Лукашенко), Шишков (Рудько).
Судді: А. Попов (м. Київ), В. Ніколаєв, Д. Мартинюк (обидва м. Дніпропетровськ).
Голи: Карачун (27), Малишенко (40, 58, 84 - з пенальті) - у "Зорі": Талько (85 - з пенальті) - у "Полісся".
ПІСЛЯ нульової нічиєї з вінницькою "Нивою" і наставники, і футболісти "Зорі" розуміли, що в зустрічі з житомирським "Поліссям" їм потрібен виграш, як повітря. Бо перше коло команда завершує трьома матчами на виїзді - в Тернополі, Луцьку та Ровно. І їхати в це турне з поганим настроєм, звичайно, нікому не хотілося. Адже настрій у спорті справа далеко не остання.
Чи то вантаж відповідальності за важливість матчу "давив" футболістів, чи то господарі свідомо вирішили не форсувати подій, але перші хвилини зустрічі пройшли досить спокійно, якщо не сказати, кволо - без звичного стартового спалаху "Зорі". Перший удар по воротах гостей капітан команди О. Кистень наніс на 8-й хвилині. Пробив він, хоч і здалеку, але сильно і досить точно. С. Страшненко з трудом перевів м'яч на кутовий. Другий удар, теж здалеку, зробив Лук'янчук аж через 13 хвилин. Болільники почали вже було нудьгувати, як швидка комбінація Лук'янчук - Кистень - Карачун закінчилася голом. Через хвилину Малишенко головою направив м'яч під перекладину, але гостей виручав Страшненко.
Стало зрозумілим, що "Зоря" "впіймала" свою гру. Вона створює кілька небезпечних моментів. А на 40-й хвилині просто-таки блискучий прохід по лівому краю здійснив Ярошенко і "на блюдечку" виклав м'яч Малишенку, який знаходився один проти порожніх воріт. Сумніви в тому, що цього разу ворошиловградці не віддадуть перемоги, розвіялися, напевно, і у найбільших скептиків.
Мабуть, це зрозуміли і наставники "Полісся". По перерві вони замінили відразу трьох гравців. Ще двох - в ході другого тайму. Але нічого зробити гості вже не змогли.
Друга половина зустрічі взагалі пройшла при повній перевазі господарів. На 58-й хвилині удвох проти одного захисника вийшли Карачун і Малишенко. Останній знаходився просто в ідеальній позиції, але Карачун вирішив пробити сам і влучив у захисника. Але обидва футболісти реабілітувалися" всього через кілька секунд. Карачун вдало подає кутовий і Малишенко у високому стрибку головою направляє м'яч у ворота. Свій третій гол у матчі О. Малишенко забив з одинадцятиметрового, після зносу у штрафному майданчику Беліченка.
Через хвилину було призначено ще одне пенальті, цього разу у ворота господарів. Його чітко виконав І. Талько.
ЕКСПРЕС - ІНТЕРВ'Ю ПІСЛЯ МАТЧУ. О. ГУЛЕВСЬКИЙ, МАЙСТЕР СПОРТУ, СУДДЯ - ІНСПЕКТОР ЗУСТРІЧІ: Важко коментувати гру, в якій такий рахунок. На мій подив, "Полісся" практично не змогло вчинити опір господарям. Звичайно, це ніяк не зменшує заслуг "Зорі". Грала вона чітко, злагоджено, солідно. Можливо, тільки дещо повільно. Сподобалися мені ваші молоді футболісти Гусейнов, Грицина, Бєліченко, Малигін. А ось Малишенко, незважаючи на те, що він забив три голи, я вважаю, зіграв не на повну силу. Без ентузіазму, чи що. Загалом же команда укомплектована досить добре. І відчувається, що резерви для поліпшення гри у неї є. Головне - резерви ці пускати у діло.
...Як вже говорилося, перше коло "Зоря" закінчує іграми на виїзді. Ворошиловградці ж зустрінуться з командою вже наступного місяця. 8-го, 11-го і 14-го липня вона проведе матчі з тими ж командами, з якими завершує перше коло. Причому, в тому ж порядку: "Нива" (Тернопіль), "Волинь" (Луцьк), "Авангард" (Ровно).
Ю. БИСТРЮКОВ ("Молодогварцієць" Ворошиловград).

ТЕПЕР - ІГРИ НА ВИЇЗДІ
Після нульової нічиєї з вінницькою "Нивою" у деяких шанувальників ворошиловградської "Зорі" став закрадатися сумнів: чи не настав спад бойової форми у її форвардів? Матч з житомирським "Поліссям", який у рамках 24-го туру відбувся 20 червня на стадіоні "Авангард", розвіяв ці сумніви.
Весь поєдинок господарі поля проводили зібрано, енергійно, з піднесенням. Як завжди, невтомно й винахідливо, на високих швидкостях діяв Віктор Карачун. Він і відкрив рахунок на 27-й хвилині, зігравши на випередження.
А потім тричі підряд на електротабло загорялося прізвище Олександра Малишенка. Так, кращий форвард "Зорі" здійснив другий у нинішньому сезоні хет-трик, забивши м'ячі на 40-й, 58-й і 84-й хвилинах (останній - з пенальті). Гостям вдалося "розмочити" рахунок на 85-й хвилині, коли у ворота ворошиловградців був призначений одинадцятиметровий штрафний удар і який реалізував Ігор Талько.
Цей тур назвав нового лідера. На перше місце у турнірній таблиці з 32 очками вийшов криворізький "Кривбас". На очко менше в луцької "Волині". "Зоря" з 29 очками перемістилася на п'яте місце.
До проміжного фінішу чемпіонату залишилося три тури. Останні три матчі першого кола "Зоря" проведе на виїзді - з тернопільською "Нивою", "Волинню" і "Авангардом".