МАТЧ НЕИСПОЛЬЗОВАННЫХ ВОЗМОЖНОСТЕЙ
"Заря" - "Прикарпатье" - 1:0
Уже в середине первого тайма могла наступить развязка. Гости - футболисты "Прикарпатья" из Ивано-Франковска - нарушили правила в своей штрафной площадке, и арбитр назначил пенальти. У форварда "Зари" Малышенко "сработали" нервы, и голкипер соперников Баталов угадал направление полета мяча, парировал удар. Беличенко добивал отскочивший мяч, но сделал это поспешно, сильно и... неточно, не попав в пустые ворота.
Затем хозяева поля - футболисты "Зари" прочно захватили игровую инициативу в свои руки. Проходы по краям завершались навесами на вратарскую площадку. Но рослый Баталов довольно легко прерывал эти передачи. Были моменты, когда нападение "Зари", в полном смысле этого слова, "расстреливало" ворота гостей. Однако в одних случаях умело действовал голкипер "Прикарпатья", в других - мяч пролетал рядом со штангами и никак не хотел влетать в ворота.
Вообще, этот поединок с полным основанием можно назвать матчем неиспользованных возможностей. Их у ворошиловградцев было предостаточно. Видимо, здесь сыграло злую шутку большое желание забить гол во что бы то ни стало. А поспешность плюс волнение рождали брак в завершающей стадии атаки.
И все же наши земляки заставили гостей начать игру с центра поля. На 69-й минуте матча комбинация Малышенко - Кистень завершилась точным ударом последнего по воротам, и счет стал 1:0.
Не изменился он до окончания встречи, хотя тренеры "Зари" сделали несколько замен. Вместо Гусейнова, Грицины и Тарасенко на поле вышли Ярошенко, Лукьянчук, Фокин. Наши земляки прижали футболистов "Прикарпатья" к их штрафной площадке. Гости в редких случаях отвечали контратаками. Хозяева полностью доминировали на поле. Однако больше не смогли реализовать игровое и территориальное преимущество. Игра завершилась со счетом 1:0 в пользу "Зари".
("Ворошиловградская правда).

ЧИ В АВАНГАРДІ "АВАНГАРД"?
"ЗОРЯ" - "ПРИКАРПАТТЯ" 1:0
"Зоря": Золотницький, Волотьок, Грицина (Лукянчук), Ярмолич, Тарасенко (Фокін), Галустов, Беліченко, Малишенко, Карачун, Кистень, Гусейнов (Ярошенко).
"Прикарпаття": Баталов, Хомін, Ватаманюк, Вінник, Мельничук, Думанський, Турянський, Толочко, Ю. Шулятицький, А. Шулятицький, Мельник.
Судді:    А. Арановський, О. Первушин, Ю. Корбут (всі м. Київ).
Гол: Кистень (69 хв.).
Вже в другій серії домашніх матчів "Зоря" показала стопроцентний результат. Подолавши опір "Буковини" і "Закарпаття", ворошиловградці взяли гору над івано-франківським "Прикарпаттям". Хоча ця команда явно нижча за класом від попередніх, "Зоря" ледве не "спіткнулася". Маючи абсолютну як ігрову, так і територіальну перевагу, вона забила єдиний гол, який врешті-решт і приніс такі бажані два очка.
Навіть декого з тих, хто прийшов минулої неділі на стадіон "Авангард", було важко переконати в тому, що ворошиловградці провели одну з кращих своїх ігор. Читачів же, які судитимуть лише по результату, мабуть, взагалі не переконаєш. Але тут вже повірте "на слово". Як сказав після матчу популярний в минулому футболіст "Зорі" Олександр Костенко, "Зоря" зіграла просто прекрасно". Але, але, але...
Скільки б я не ставив крапок - гол все ж таки один. І коли капітан команди Олександр Кистень його забив, трибуни, як по команді, видихнули: "Слава богу!".
Один Олександр Малишенко міг забити принаймні п'ять м'ячів. "Тріщали" штанги, неймовірне творив у воротах бородатий воротар гостей А. Баталов.
Після матчу його гамірно вітали експресивні ворошиловградські болільники. І було за що! Бо практично чинив справжній опір один він, його ж команда тільки зрідка турбувала колегу Сергія Золотницького, всі свої зусилля зосередивши на власній половині поля...
Не знаю, можливо, гості і досягли бажаного, пропустивши всього один гол, але, не граючи самі, вони зробили все, щоб не дати грати супернику.
Та, якщо чесно, нам вистачило і цього єдиного гола. Бо "Зоря" і так лідирує по забитих м'ячах.
Тепер головне - очки. Це тим більше важливо, що "Зорі" належить провести три матчі на виїзді (Запоріжжя, Маріуполь і Нікополь), потім три вдома, а тоді чотири знову на виїзді. Хоча закінчує сезон команда вдома - 17 жовтня з "Шахтарем"...
Останні після трикрапки рядки були написані до звіту за 31 серпня. Редакція в останній момент вирішила їх не друкувати. Але, як показала неділя, 3 вересня нічого не змінилося.
І як результат - на "Буковині" - 9 тисяч глядачів, на "Закарпатті" - 8 тисяч, на "Прикарпатті" - 7.
...Замість традиційного інтерв'ю після матчу хочеться пояснити, чому у заголовок винесені такі слова. Взагалі-то цих інтерв'ю і до матчу, і після нього було чимало. Вірніше не інтерв'ю, а монологів, реплік тих, заради кого, власне, і відбувається гра, - болільників.
А справа ось у чому. Людей багато що не влаштовує на стадіоні "Авангард". Не відрізняються оригінальністю програми на матчі, до того ж з помилками, які, до речі, бувають і в афішах. В перерві між таймами фантазії спортивних працівників вистачає лише на те, щоб випустити на поле з десяток юних футболістів (а колись же в ці хвилини відбувалися цікаві різноманітні змагання, показові виступи). "Не йде" спортивна лотерея. Виграші не розігруються тому, що мало придбано білетів, а білети не купують тому, що людина не знає, чи дочекається розиграшу. Ну, і чашу терпіння переповнила торгівля. 31 серпня для восьми з половиною тисяч болільників на "Авангарді" хвилин 20 - 30 попрацювала одна лотошниця. Ні квасу, ні морозива (у 30 градусну спеку), ні води, ні пиріжка. Нічого...
Зрозуміло - госпрозрахунок. Зрозуміло - стадіон і футбольний клуб поділили "сфери впливу". Але при чому тут болільники? І чи не затягнулася дискусія: "Хто що повинен робити?"
В цій ситуації напрошується думка, що не стільки гра "Зорі" не приваблює болільників на стадіон, скільки абсолютна зневага до них.
Ю. БИСТРЮКОВ ("Молодогварцієць" Ворошиловград).

ЗДОБУТО ДВА ОЧКА, АЛЕ...
Трапляються футбольні матчі, коли болільники команди - переможниці залишають стадіон не зовсім задоволеними. Саме такою була чергова зустріч чемпіонату країни між командами другої ліги "Зоря" (Ворошиловград) - "Прикарпаття" (Івано-Франківськ), що відбулася минулої неділі на стадіоні "Авангард".
Господарі поля перемогли з рахунком 1:0, записали у турнірну таблицю чергові два очка, але їх гра викликала неоднозначну оцінку глядачів. З одного боку, весь ігровий час команда атакувала, а з іншого - до завершення власних атак ставилась просто безвідповідально. Один лише О. Малишенко примудрився шість разів не влучити у ворота, коли перебував у позиціях, які серед болільників прийнято називати "стопроцентними". Він же на 21-й хвилині не зумів реалізувати одинадцятиметровий штрафний удар. Такою ж незібраністю відзначалися в цей вечір Ю. Бєличенко, Т. Гусейнов і кращий бомбардир команди В. Карачун. Може, м'яч так не побував би у воротах гостей, які продемонстрували відверто слабку гру, якби на 69-й хвилині до чергової атаки господарів поля вдало не підключився півзахисник О. Кистень. Саме його чіткий удар приніс "Зорі" два очка.
("Прапор перемоги" Ворошиловград).
Рейтинг@Mail.ru