За футбольною логікою
"ЗОРЯ" - "ФАКЕЛ" - 1:0
"ЗОРЯ": Ткаченко, Лук'янчук, Тарасенко, Чередниченко, Рабочий, Зінченко (Свердлов), Ярошенко, Малишенко, Колесников (Гриценко), Куксов, Бобков.
"ФАКЕЛ": Меровщиков, Лосев, Савченко (Пономарьов), Шашкін, Мхітарян (Шардикін), Осипов, Соколов, Смирнов, Минаєв, Мурашкинцев, Пімушин (Корешков).
СУДДІ: К. Єрмаков (м. Фергана), В. Кечинов, О. Блинков (обидва м. Ташкент).
ГОЛ: Ткаченко (3 хв. з пенальті).
Перший матч після перерви "Зоря" проводила з грізним суперником. Справа не лише в тому, що воронезький "Факел" одна з провідних команд ліги, а й в тому, що він традиційно "незручний" противник для ворошиловградців. У всякому разі минулого року воронезці виграли у "Зорі" обидва матчі - і дома, і в гостях. Зустріч першого кола нинішнього року знову завершилася перемогою "Факелу". Тому два очки, завойовані нашими футболістами, можна розцінювати як успіх, хоча болільники навряд чи були повністю задоволені грою команди. "Зоря" дійсно виграла не дуже переконливо. Але у футболі, як і в будь-якій іншій справі, є своя логіка. Чітко проглядалася вона і в цьому матчі.
Так, це був не кращий матч у ворошиловградської команди. Не такою грізною, ніж звичайно, виглядала лінія нападу, якось загубився в середині поля Зінченко, який звик діяти попереду не такими активними, як завжди, були Куксов і, особливо, Колесников. Тому здавалося, що гості, а не господарі "диктують" гру. І що вони ось-ось зуміють переломити хід поєдинку на свою користь.
Почнемо з гола. Малишенко у безнадійній ситуації, вже лежачи на землі, продовжував боротись за м'яч і досяг свого. Захисник гостей, мабуть несподівано для себе самого зіграв рукою... Ткаченко, як завжди, чітко реалізував пенальті.
А потім ворошиловградці хоч і не показали красивої гри в атаці (хоча гольові моменти звичайно, були), зробили все можливе, щоб не дати розвернутися відомим форвардам хавбекам гостей: Минаєву, Пімушину, Смирнову, Шардикіну, Мхітаряну. Більш-менш надійно зіграли захисники "Зорі". А коли вони помилялися, на шляху м'яча ставав Олександр Ткаченко, який провів матч просто-таки блискуче.
При такій ситуації, коли не забиваються "стопроцентні м'ячі, футболісти починають поспішати і помилятися. Сам це і сталося з ворошиловградцями, які з вигідних позицій раз по раз стали посилати м'яч мимо воріт.
Ю. БИСТРЮКОВ "Молодогвардієць" Ворошиловград.

ПОБЕДА ПОСЛЕ АНТРАКТА
Команды первой лиги после длительного футбольного антракта начали игры второго круга. Как использовали его коллективы, какие выводы сделали перед заключительными играми? На этот и другие вопросы должен был ответить матч "Зари" и "Факела".
Начался он размашистыми атаками ворошиловградцев и уже на третьей минуте острую передачу, выполненную Малышенко в штрафной площадке, остановил рукой защитник воронежцев. Пенальти уверенно реализовал вратарь "Зари" Тначенко.
Поведя в счете, наша команда затем отдала середину поля, а вместе с ней и инициативу гостям. В эти минуты блеснул отличной реакцией Ткаченко, отстоявший свои ворота после сильных ударов Пимушина, Минаева, Мурашкинцева. Нелегко пришлось обороне "Зари", но старательные и трудолюбивые Рабочий и Лукьянчук компенсировали провалы в середине поля, где, кроме капитана команды Куксова, игравшего, как всегда, энергично, самоотверженно, и выделить-то некого. Ярошенко, Колесников, Зинченко и заменивший его Свердлов не стали тем ударным звеном, которое бы подыгрывало нападающим и помогало в обороне. Второй тайм не внес существенных изменений в характер игры, хотя "Заря" в нем выглядела предпочтительнее. Теперь в активе нашей команды 24 очка и по-прежнему десятое место.
Армейцы Ростова стали единоличными лидерами. У них 32 очка, по 30 - у "Ротора" и "Кайрата". 24-й тур сегодня. "Заря" на своем поле принимает "Динамо" из Кирова.
Ю. СИПУНОВ "Ворошиловградская правда".

НА СТАРТІ ДРУГОГО КОЛА
Минулої суботи відбулися матчі першого туру другого кола чемпіонату країни з футболу серед команд першої ліги. У цей день ворошиловградська "Зоря" приймала на своєму полі футболістів воронезького "Факела". Гості після першого кола займали п'яту позицію у турнірній таблиці, а "Зоря" - десяту.
Гру команди почали обережно. Футболісти "Зорі" весь час оглядалися на свої тили, пам'ятаючи про нерівну гру лінії захисту в останніх матчах, а "Факел", виступаючи у гостях, теж не особливо турбував воротаря господарів поля.
Все ж на початку першого тайму був забитий єдиний гол, який вирішив долю цієї зустрічі. Під час однієї з атак ворошиловградців захисники "Факела" порушили правила у своєму штрафному майданчику, і Олександр Ткаченко чітко реалізував одинадцятиметровий.
У другому таймі воронезькі футболісти прагнули будь-що переломити хід гри на свою користь, але на цей раз вдало зіграли захисники і воротар "Зорі".
Здобувши перемогу з мінімальним рахунком 1:0, наші земляки так і залишились в турнірній таблиці на десятому місці, а продовжують утримувати лідерство армійці Ростова-на-Дону, які у звітному турі завдали поразки своїм одноклубникам з Хабаровська - 3:0. Другу позицію у турнірній таблиці зайняли футболісти волгоградського "Ротора", які у цьому турі виграли в кіровського "Динамо" з рахунком 1:0. Один з лідерів чемпіонату алма-атинський "Кайрат" на цей раз зазнав невдачі на виїзді у матчі з командою "Гурія" (Ланчхуті) - 0:2.
"Прапор перемоги" Ворошиловград.
Рейтинг@Mail.ru