Первенство УССР по футболу 1938 год.
Первая группа.

НА ЗВАННЯ ЧЕМПІОНА РЕСПУБЛІКИ
60 футбольних команд виходять на поля стадіонів
24 серпня почалися розигри першості України з футболу. Першість присвячується ХХ-річчю ВЛКСМ.
В розиграх першості України 1938 року беруть участь 50 команд міст України (в 1935 році брала участь тільки 21 команда, в 1936 році - 36 команд і в 1937 році - 46 команд).
Розигри першості проводяться за очковою системою (круговою) та за двома групами і чотирма територіальними зонами. В першій і другій групах беруть участь команди добровільних спортивних товариств, які виграли першість міста під час весняних розигрів. В зонах можуть брати участь команди спортивних товариств або збірні команди міст. Розигри першої групи почалися 24 серпня, а в другій і зональних починаються 6 вересня ц. р.
В першій групі беруть участь команди спортивних товариств: від Дніпропетровська - "Спартак" (чемпіон України 1937 р.), Сталіне - "Зеніт", Харкова - "Локомотив", Краматорська - "Авангард" (заводу ім. Орджоиікідзе), Запоріжжя - "Крила Рад", Миколаєва - "Динамо", Києва - "Динамо" (дубль), Ворошиловграда - "Дзержинець" (переможець другої групи 1937 р.), Дніпродзержинська - "Сталь", Кривого Рога - "Сталь", Одеси - "Харчовик" і Костянтинівки - "Сталь".
В другій групі беруть участь: Горлівка, Серго, Вінниця, Чернігів, Ворошиловськ і Тирасполь.
В зонах грають команди таких міст: перша зона - Красний Луч, Макіївка, Орджонікідзе, Чистяково, Бердянськ, Мелітополь, Червоноармійськ, Синельніково; в другій зоні - Казятин, Кам'янець-Подільськ, Могилів-Подільський, Умань, Бердичів, Житомир, Коростень, Новоград-Волинськ; в третій зоні - Вознесенськ, Кірово, Кременчук, Херсон, Конотоп, Полтава, Суми, Сміла; в четвертій зоні - Куп'янськ, Лисичанськ, Старобільськ, Артемівськ, Дружківка, Слов'янськ, Лозова.
Кожна зона розбита на дві підгрупи - по чотири команди в кожній.
Команда, що здобуде перше місце по першій групі, одержує звання чемпіона України 1938 року, перехідний приз ім. ХХ-річчя ВЛКСМ і грамоту комітету фізкультури при РНК УРСР.
Команди першої групи, які здобудуть другі й треті місця, переможці другої групи і зон одержують грамоти українського комітету фізкультури.
Розигри провадить республіканська футбольно-хокейна секція і обслуговує республіканська суддівська колегія з футболу. Гра першої групи обслуговуються суддями республіканської категорії.
Найближчі гри за календарем буде проведено: 27 серпня "Спартак" (Дніпропетровськ) - "Зеніт" (Сталіно), 28 серпня "Сталь" (Дніпродзержинськ) - "Динамо" (Київ). 30 серпня "Авангард" (Краматорськ) - "Дзержинець" (Ворошиловград), "Сталь" (Кривий Ріг) - "Динамо" (Миколаїв), "Крила Рад" (Запоріжжя) - "Зеніт" (Сталіне), "Локомотив" (Харків) - "Сталь" (Конотоп), "Харчовик" (Одеса) - "Спартак" (Дніпропетровськ). Гри відбудуться на полях перших.
"Радянський спорт", Київ, 1938.

ПЕРШІСТЬ УКРАЇНИ З ФУТБОЛУ
ХІД РОЗИГРІВ
27 серпня в Дніпропетровську київська команда "Динамо" програла з рахунком 3:4 місцевій команді "Сталь". Команда дніпропетровського "Спартака" виграла 3:1 у команди сталінського "Зеніта".
30 серпня "Дзержинець" (Ворошиловград) легко виграв з рахунком 4:0 у команди заводу ім. Орджонікідзе (Краматорськ).
Команда "Сталь" (Кривий Ріг) виграла у "Динамо" (Миколаїв) - 1:0, "Крила Рад" (Запоріжжя) у "Зеніта" (Сталіно) - 4:2. З таким же рахунком "Сталь" (Костянтинівка) виграла у "Локомотива" (Харків).
Дніпропетровський "Спартак" зазнав другої поразки під одеського "Харчовика", програвши з рахунком 1:3.
2 вересня миколаївська команда "Динамо" грала в Києві і здобула перемогу у місцевої команди "Динамо" з рахунком 3:1.
Чергові гри відбудуться:
5 вересня в Києві: "Сталь" (Кривий Ріг) - "Динамо" (Київ).
6 вересня у Ворошиловграді: "Дзержинець" (Ворошиловград) - "Харчовик" (Одеса).
6 вересня в Костянтинівці: "Сталь" (Костянтинівка) - "Сталь" (Дніпропетровськ).
6 вересня в Сталіно: "Зеніт" (Сталіно) - "Локомотив" (Харків).
6 вересня в Миколаєві: "Динамо" (Миколаїв) - "Крила Рад" (Запоріжжя).
6 вересня в Краматорську: "Авангард" (Краматорськ) - "Сталь" (Дніпропетровськ).
9 вересня в Краматорську: "Авангард" (Краматорськ) - "Харчовик" (Одеса).
9 вересня в Дніпропетровську: "Сталь" (Дніпродзержинськ) - "Зеніт" (Сталіне).
"Радянський спорт", Київ, 1938.

Першість УРСР з футболу
ХІД РОЗИГРІВ
Розигри першості УРСР з футболу тривають. У Харкові місцева команда "Локомотив" програла "Дзержинцю" (Ворошиловград) з рахунком 2:1. Внічию (1:1) зіграв "Спартак" (Дніпропетровськ) з командою "Крила Рад" (Запоріжжя). "Дзержинець" (Ворошиловград) приймав команду "Харчовик" (Одеса) і переміг - 2:1. З тим же рахунком краматорська команда "Авангард" перемогла команду "Сталь" (Дніпродзержинськ).
"Сталь" (Костянтинівка) виграла у дніпропетровського "Спартака" - 4:1. (Це - третя поразка "Спартака"). Команда "Зеніт" (Сталіно) завдала поразки харківському "Локомотиву" - 3:1. Команда "Динамо" (Миколаїв) з рахунком 5:1 виграла у команди "Крила Рад" (Запоріжжя).
"Авангард" (Краматорськ) виграв у "Харчовика" (Одеса) - 3:0, а "Сталь" (Дніпродзержинськ) у "Зеніта" (Сталіно) - 4:2.
"Радянський спорт", Київ, 1938.

Першість УРСР з футболу
ХІД РОЗИГРІВ
Футбольні гри на першість УРСР тривають.
В першій групі внічию з рахунком 2:2 закінчилась зустріч між командами "Зеніт" (Сталіно) і "Харчовик" (Одеса). Дніпропетровський "Спартак" програв миколаївському "Динамо" - 5:1. Команда "Авангард" (Краматорськ) завдала поразки команді "Крила Рад" (Запоріжжя) - 3:1. Команда "Сталь" (Дніпродзержинськ) з рахунком 3:0 перемогла своїх одноклубників з Кривого Рогу.
Наводимо таблицю ігор за станом на 15 вересня:
"Дзержинець" (Ворошиловград) - 12 очок; "Динамо" (Миколаїв) - 12 очок; "Сталь" (Дніпродзержинськ) - 12 очок; "Зеніт" (Сталіно) - 11 очок; "Харчовик" (Одеса) - 10 очок; "Авангард" (Краматорськ) - 10 очок; "Спартак" (Дніпропетровськ) - 9 очок; "Динамо" (Київ) - 8 очок; "Крила Рад" (Запоріжжя) - 7 очок; "Сталь" (Костянтинівка) - 6 очок; "Сталь" (Кривий Ріг) - 6 очок; "Локомотив" (Харків) - 5 очок. В другій групі команда "Авангард" (Дружківка) перемогла чернігівський "Спартак" - 5:4, "Сталь" (Ворошиловськ) завдала поразки команді "Авангард" (Горлівка) - 3:0, команда "Темп" (Вінниця) з рахунком 2:0 виграла у "Харчовика" (Тирасполь).
Перша зона: Зарахована перемога збірній Орджонікідзе за неявку команди Чистяково. "Стахановець" (Червоноармійськ) переміг "Локомотив" (Синельніково) - 2:1.
Друга зона: команда Бердичева (збірна) виграла з рахунком 5:З у збірної Н.-Волинська. Команда Коростеня програла Житомиру 3:1. З рахунком 2:1 Житомир виграв у Н.-Волинська, а Бердичів переміг Коростень 3:0. Зустріч Н.-Волинська і Коростеня закінчилась внічию - 1:1. У фінальній грі Бердичів виграв у Житомира 3:2 і зайняв перше місце в другій зоні. (підгрупа "Б")
Третя зона: команді "Знання" (Херсон) зараховано перемогу за неявку "Дзержинця" (Кременчук). Збірна Вознесенська виграла 2:0 у збірної м. Кірово і програла 3:0 херсонській команді "Знання". Вдруге не з'явилась на гру кременчуцька команда "Дзержинець" (за це українська футбольна секція зняла її з дальших розигрів). Збірна Полтави з рахунком 3:1 виграла у збірної Конотопа.
Четверта зона: дві гри виграла лисичанська команда "Стахановець" - першу гру з рахунком 4:3 у команди заводу ім. Леніна ("Донсода") і другу - 5:0 у збірної Куп'янська. Команда "Локомотив" (Лозова) з рахунком 5:0 виграла у збірної Артемівська і закінчила внічию зустріч з командою Слов'янська - 2:2.
"Радянський спорт", Київ, 1938.

Першість УРСР з футболу
ЛІДЕР - "ДЗЕРЖИНЕЦЬ"
В останні дні відбулось КІЛЬКА футбольних зустрічей на першість України. Констянтинівська команда "Сталь" з рахунком 3:1 перемогла команду товариства "Крила Рад" (Запоріжжя). Команда "Спартака" (Дніпропетровська) програла команді "Сталь" (Кривий Ріг) - 4:1. "Зеніт" (Сталіно) переміг краматорську команду "Авангард" з рахунком 2:0. Чергову перемогу здобув "Дзержинець" (Ворошиловград), вигравши з рахунком 3:2 у команди "Сталі" (Кривій Ріг). "Крила Рад" (Запоріжжя) програла дніпродзержинській команді товариства "Сталь" з рахунком 5:4. Харківський "Локомотив" одержав першу перемогу, вигравши 3:0 у команди "Авангарда" (Краматорськ).
По другій групі команда "Авангарда" (Дружківка) виграла з рахунком 6:3 у команди "Харчовика" (Тирасполь) і з рахунком 2:1 у "Темпа" (Вінниця). В свою чергу "Темп" (Вінниця) з рахунком 9:1 програла "Авангарду" (Горлівка). Гра між чернігівськими спартаківцями і командою "Авангарда" (Горлівка) закінчилась перемогою останньої з рахунком 3:0. "Сталь" (Ворошиловськ) нанесла поразку "Харчовику" (Тирасполь) - 4:3.

ПЕРЕМОГА КРАМАТОРЦІВ
У Києві зустрілись на першість УРСР з футболу клубна команда київського "Динамо" і "Авангард" (Краматорськ). На 22 хвилині краматорці з прориву забивають перший м'яч. За хвилину до перерви рахунок став 2:0 на користь гостей.
Другий тайм пройшов в бурхливому темпі. Київляни, тримаючи ініціативу протягом майже всього тайму, так і не спромоглися реалізувати свою перевагу. На 35 хвилині краматорці забивають ще один м'яч, і матч закінчується їх перемогою з рахунком 3:0.
Б. Р.
"Радянський спорт", Київ, 1938.

Футбольна першість України
ХІД РОЗИГРІВ
В повному розпалі футбольна першість України. Лідер першості "Дзержинець" (Ворошиловград) з рахунком 3:0 виграв у сталінської команди "Зеніт". Команда "Сталь" (Костянтинівка) перемогла "Динамо" (Миколаїв) з рахунком 2:0. З великим рахунком "Локомотив" (Харків) програв команді "Сталь" (Дніпродзержинськ) - 1:9 і команда "Спартак" (Дніпропетровськ) - 1:5.
Після проведення 41 гри, в першій групі місця розподіляються так:
1. "Дзержинець" (Ворошиловград) - 18 очок з 18 можливих.
2. "Сталь" (Дніпродзержинськ) - 18 очок з 21.
3. "Зеніт" (Сталіно) - 16 очок з 27.
4. "Сталь" (Костянтинівка) - 15 очок з 15.
5. "Спартак" (Дніпропетровськ)- 15 очок з 27.
6. "Динамо" (Миколаїв) - 14 очок з 21.
7. "Харчовик" (Одеса) - 13 з 21.
8. "Авангард" (Краматорськ) - 12 з 18.
9. "Динамо" (Київ) -11 очок з 18.
10. "Сталь" (Кривий Ріг) - 10 очок з 24.
11. "Локомотив" (Харків) - 10 очок з 24.
12. "Крила Рад" (Запоріжжя) - 9 очок з 18.
В другій групі команда "Сталь" (Ворошиловськ) виграла у "Темпа" (Вінниця) з рахунком 4:0. Команда "Авангард" (Горлівка) програла своїм одноклубникам з Дружківки - 1:2.
На першому місці в другій групі - "Авангард" (Дружківка), далі (послідовно) "Сталь" (Ворошиловськ), "Авангард" (Горлівка), "Темп" (Вінниця), "Спартак" (Чернігів) і "Харчовик" (Тирасполь).
"Радянський спорт", Київ, 1938.

ПЕРШІСТЬ УКРАЇНИ З ФУТБОЛУ
У розиграх першості УРСР з футболу проведено такі ігри:
Команда одеського "Харчовика" виграла з рахунком 2:1 у костянтинівської команди "Сталь", "Дзержинець" (Ворошиловград) виграв черговий матч у команди "Крила Рад" (Запоріжжя) з рахунком 4:2.
Внічию (1:1) зіграли команди "Спартак" (Дніпропетровськ) і "Сталь" (Дніпродзержинськ). З рахунком 4:0 миколаївське "Динамо" виграло у краматорського "Авангарда". З таким же рахунком харківський "Локомотив" виграв у "Сталі" (Кривий Ріг).
Команда київського "Динамо" програла з рахунком 0:2 сталінській команді "Зеніт" і з рахунком 2:5 "Крилам Рад" (Запоріжжя). "Сталь" (Дніпродзержинськ) з рахунком 5:3 виграла у своїх одноклубників з м. Костянтинівки.
"Радянський спорт", Київ, 1938.

ПЕРШІСТЬ УКРАЇНИ З ФУТБОЛУ
РОЗИГРИ ЗАКІНЧУЮТЬСЯ
Розигри першості України з футболу закінчуються. Вже проведено 57 ігор. Проте переможця першості визначити поки що не можна, бо ще лишилось ще 9 ігор.
В останні дні проведено кілька зустрічей. Команда "Дзержинець" (Ворошиловград) виграла у клубної команди "Динамо" (Київ) - 1:0. "Сталь" (Дніпродзержинськ) завдала поразки одеському "Харчовику" - 4:0. Харківський "Локомотив" програв команді "Крила Раз" (Запоріжжя) - 0:3. Миколаївським динамівцям зараховано перемогу за неявку команди "Зеніта" (Сталіно). Внічию (1:1) зіграли "Авангард" (Краматорськ) і "Спартак" (Дніпропетровськ). "Сталь" (Костянтинівка) з рахунком 5:0 виграла у одноклубників з Кривого Рогу.
В другій групі зустріч "Сталь" (Ворошиловськ) - "Авангард" (Дружківка) закінчилася перемогою команди "Сталі" - 2:1. Команда "Харчовика" (Тирасполь) програла команді "Авангарда" (Горлівка) - 1:3.
В третій зоні фінальний матч між збірною командою Полтави і херсонською командою "Знання" закінчилася з рахунком 3:2 на користь Полтави.
"Радянський спорт", Київ, 1938.

ПЕРШІСТЬ УКРАЇНИ З ФУТБОЛУ
Закінчуються розигри на першість України з футболу. За останні дні було проведено ряд зустрічей. "Авангард" (Краматорськ) виграв у команди "Сталі" (Кривий Ріг) - 6:2. З рахунком 1:1 зіграли команди товариств "Крила Рад" (Запоріжжя) та "Харчовик" (Одеса). Також внічию (0:0) зіграли миколаївське "Динамо" і ворошиловградський "Дзержинець". "Авангард" (Краматорськ) програв команді "Сталі" (Костянтинівка) - 0:2, а харківський "Локомотив" миколаївському "Динамо" - 1:3. Клубна команда київського "Динамо" виграла з рахунком 2:0 у команди "Сталі" (Костянтинівка). "Дзержинець" (Ворошиловград) виграв у "Сталі" (Костянтинівка) 2:1.
На 17 жовтня "Дзержинець" (Ворошиловград) має 26 очок після 9 ігор, "Сталь" (Дніпродзержинськ) - 26 очок після 10 ігор, "Динамо" (Миколаїв) - 25 очок після 9 ігор, "Сталь" (Костянтинівка) - 24 очка після 10 ігор, "Харчовик" (Одеса) - 23 очка після 11 ігор, "Авангард" (Краматорськ) -22 очка після 11 ігор, "Зеніт" (Сталіно), "Динамо" (Київ) і "Спартак" (Дніпропетровськ) - по 19 очок після 11 ігор, "Крила Рад" (Запоріжжя) - 18 очок після 10 ігор, "Локомотив" (Харків) - 15 очок після 11 ігор, "Сталь" (Кривий Ріг) - 10 очок після 9 ігор.
Залишилось ще дві зустрічі: Кандидатами на першість України "Дзержинець" (Ворошиловград), "Сталь" (Дніпродзержинськ) і "Динамо" (Миколаїв).
"Радянський спорт", Київ, 1938.

Турнирная таблица.

  Команда 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 И В Н П Мячи О
1 Дзержинец Ворошиловград   2:2 0:0 2:1 2:1 4:0 3:0 1:0 4:0 4:2 2:1 3:2 11 9 2 0 27-9 31
2 Сталь Днепродзержинск 2:2   2:2 5:3 4:0 1:2 4:2 4:3 1:1 5:4 9:1 3:0 11 7 3 1 40-20 28
3 Динамо Николаев 0:0 2:2   0:2 0:0 4:0 4:1 3:0 5:1 5:1 3:1 +:- 11 7 3 1 26-8 28
4 Сталь Константиновка 1:2 3:5 2:0   1:2 2:0 1:0 0:2 4:1 3:1 4:2 5:0 11 7 0 4 26-15 25
5 Пищевик Одесса 1:2 0:4 0:0 2:1   0:3 2:2 1:1 3:1 1:1 6:1 +:- 11 4 4 3 16-16 23
6 Авангард Краматорск 0:4 2:1 0:4 0:2 3:0   0:2 3:0 1:1 3:1 0:3 6:2 11 5 1 5 18-20 22
7 Зенит Сталино 0:3 2:4 1:4 0:1 2:2 2:0   2:0 1:3 2:4 3:1 5:1 11 4 1 6 20-23 20
8 Динамо-2 Киев 0:1 3:4 0:3 2:0 1:1 0:3 0:2   1:1 2:5 5:3 7:2 11 3 2 6 21-25 19
9 Спартак Днепропетровск 0:4 1:1 1:5 1:4 1:3 1:1 3:1 1:1   1:1 5:1 1:4 11 2 4 5 16-26 19
10 Крылья Советов Запорожье 2:4 4:5 1:5 1:3 1:1 1:3 4:2 5:2 1:1   3:0 -:+ 11 3 2 6 23-26 18
11 Локомотив Харьков 1:2 1:9 1:3 2:4 1:6 3:0 1:3 3:5 1:5 0:3   4:0 11 2 0 9 18-40 15
12 Сталь Кривой Рог 2:3 0:3 -:+ 0:5 -:+ 2:6 1:5 2:7 4:1 +:- 0:4   11 2 0 9 11-34 13

В турнире (24.08.1938 г. - 24.10.1938 г.) приняло участие двенадцать команд.
Состав "Дзержинца" 1938 года:
П. Свидинский, В. Гребенюк, М. Сухарев, В. Ушкалов, М. Цофнес, Г. Носко, Н. Красюк, С. Мирошников, Н. Локотош, П. Буянов, П. Юрченко, И. Фоменко, К. Пирогов, С. Бровенко, В. Мовчан, В. Ищенко.
Тренер - Иван Макарович Кладько.

 

1937 Кубок УССР - 1938 1939
     
     
Рейтинг@Mail.ru