ВОРОШИЛОВГРАД
"Заря" (Ворошиловград) - "Шинник" (Ярославль). 2:0 (1:0).
23 апреля. Судья М. Мкртчян (Ереван). 75 000 зрителей.
Голы: Рабочий (43), Малышенко (62).
"Советский спорт".

"ЗОРЯ" - "ШИННИК" - 2:0
"Зоря" (Ворошиловград) - "Шинник" (Ярославль). 2:0 (1:0). Суддя М. Мкртчян (Єреван). 15000 глядачів.
"Зоря": Ставко, Дорофєєв (Іванов, 39), Малигін, Ігнатенко (Шевлюк, 75), Робочий, Оленьов, Лук'янчук, Малишенко, Колесников (Стульчин, 60), Куксов, Кузовлев.
"Шинник": Волков (Єрмолаєв, 78), Букієвський, М. Смирнов, Миронов, Вихарєв, Шафранський, Панфілов, Рибін, Гаврилов (Клещев, 71), Ткачов, О. Смирнов.
Голи: Робочий (43), Малишенко (62).
Важко сказати, якими засобами гості прагнули взяти ворота "Зорі". Активно грав у них один Рибін, але його ніхто не підтримував. Тому за весь матч у володіннях 20-річного голкіпера ворошиловградців Ставка не виникло жодного небезпечного моменту.
Господарі поля теж не відзначалися завзяттям. Тільки тоді, коли вони підвищували темп біля воріт ярославців, виникали загрозливі ситуації. Найактивнішими у "Зорі" були Робочий і Малишенко. І саме вони забили по м'ячу: Робочий - головою після флангової передачі, а Малишенко - одержавши точний пас від Куксова.
"Зоря" не цурається активних дій, заспівувачем яких у неї є ветеран Робочий. Та не все ще у оновленої команди до ладу. З молодих відзначу 18-річного Лук'янчука. Завдяки його самовідданості "Зоря" уникла неприємностей в попередній грі з "Факелом".
Ю. БИСТРЮКОВ.
Ворошиловград (телефоном).
"Спортивна газета".

Атака приносит успех
"ЗАРЯ" (Ворошиловград) - "ШИННИК" (Ярославль) - 2:0.
Стадион "Авангард". 23 апреля.
"ЗАРЯ": А. Ставко, А. Дорофеев (Ю. Иванов), В. Малыгин, А. Игнатенко (В. Шевлюк), Ю. Рабочий, А. Оленев, А. Лукьянчук, А. Малышенко, Ю. Колесников (В. Стульчин), А. Куксов, В. Кузовлев.
"ШИННИК": В. Волков (А. Ермолаев), В. Букиевский, Н. Смирнов, Ф. Миронов, Н. Вихарев, С. Шафранский, В. Панфилов, Б. Рыбин, Б. Гаврилов (В. Клещев), В. Ткачев, А. Смирнов.
СУДЬИ: М. Мкртчян, Т. Карапетян, Р. Мирзабекян (все - Ереван).
ГОЛЫ: Ю. Рабочий (43), А. Малышенко (62).
Очередной тур среди команд первой лиги был характерен тем, что коллективы, принимавшие на своих полях соперников, действовали более решительно, демонстрировали атакующий футбол. Примером тому может служить встреча "Зари" и "Шинника".
Ворошиловградцы с первых минут матча захватили инициативу. Фланговые проходы В. Кузовлева, А. Малышенко, смелые рейды в центре Ю. Колесникова заставили гостей все силы бросить на защиту. Правда, при удобном случае они контратаковали. Однако на подходе к штрафной площадке защитники "Зари" останавливали продвижение форвардов соперника. На 43-й минуте Ю. Рабочий с подачи А. Куксова забил гол в ворота "Шинника". Первый тайм закончился со счетом 1:0 в пользу ворошиловградцев, хотя гости прилагали немало усилий, чтобы восстановить равновесие.
И во второй сорокапятиминутке игровая инициатива была у хозяев. Тренеры ворошиловградской команды используют максимальное количество замен, они вводят в бой свежие резервы. Такая тактика приносит положительные результаты.
На 62-й минуте А. Малышенко заставляет гостей вновь начать игру с центра поля.
Надо сказать, что второй тайм был более зрелищным. Ворошиловградцы, воодушевленные двумя голами, прилагали все силы, чтобы порадовать болельщиков красивой игрой, гости, в свою очередь, тоже стремились идти вперед. Однако до конца встречи счет не изменился.
Итак, "Заря" победила, вписав в свой актив два очка, что позволило команде переместиться в турнирной таблице с десятого места на восьмое.
"Ворошиловградская правда".

В ПОШУКАХ ГРИ
"ЗОРЯ" - "ШИННИК" 2:0
"Зоря": Ставко, Дорофєєв (Іванов), Малигін, Ігнатенко (Шевлюк), Рабочий, Оленьов, Лук'янчук, Малишенко, Колесников (Стульчин), Куксов, Кузовлєв.
"Шинник": Волков (Єрмолаєв), Букієвський, М. Смирнов, Миронов, Віхарєв, Шафранський, Панфілов, Рибін, Гаврилов (Клєщов), Ткачов, О. Смирнов.
Судді: М. Мкртчян, Г. Карапетян, Р. Мірзабекян (всі - Єреван).
Голи: Рабочий (43 хв.), Малишенко (63 хв.).
В чемпіонаті СРСР серед команд першої ліги пройдено чверть першого кола, а робити якісь конкретні висновки про гру більшості колективів все ще рано. Це стосується і ворошиловградської "Зорі". Після двох, здавалося, впевнених перемог на старті у себе вдома, вона двічі зазнала поразки на виїзді. Потім, вже як господарі поля, зробили досить безбарвну нічию з воронезьким "Факелом". І ось знову перемога над старожилом першої ліги "Шинником" з Ярославля. Рахунок матчу говорить про безперечну перевагу "Зорі". Голи теж можна назвати ефектними. Спочатку Оленьов, Куксов і Рабочий розіграли красиву комбінацію і останній у стрибку головою спрямував м'яч у ворота гостей. А в другому таймі стрімку атаку, яку почав Колесников, продовжив по правому краю Куксов, зробив передачу у воротарський майданчик і напористий Малишенко у боротьбі з Волковим зумів випередити голкіпера. І рахунок, і голи дійсно переконливі. А ось самою грою, мабуть, мало залишились задоволеними і болільники, і тренери, команди, і гравці. Всі наші футболісти стараються, відчувається, що вони перевершують суперників у техніці володіння м'ячем, і тактично команда виглядає досить цікавою. А ось по-справжньому колективної гри поки що не помітно.
Звичайно, головна причина - в нестабільності складу колективу в останні роки. Новому керівництву довелося терміново, по суті справи експромтом, визначати основний кістяк команди. Відчувається, що пошуки кращих варіантів ще тривають. І все ж хотілось би відзначити впевнені дії ветеранів команди, особливо Ю. Рабочого, молодих О. Малишенка, В. Кузовлєва, І. Лук'янчука. Досить приємне враження в останньому матчі справив А. Ставко, який вперше захищав ворота "Зорі".
В процесі пошуків і експериментів якісь втрати (і очкові, звичайно) неминучі. Але, думається, що період стабілізації довго не затягнеться. Потенціальні можливості омолодженої "Зорі" великі і хочеться побажати тренерам і гравцям, щоб вони розкрилися якомога швидше.
Ю. БИСТРЮКОВ "Молодогвардієць" Ворошиловград.
Рейтинг@Mail.ru