Ставка "Зорі" - на молодь
"Металург" (Запоріжжя) - "Зоря" (Ворошиловград). 1:3 (0:2).
Запоріжжя. 18 травня. Хмарно. 23 градуси. Центральний стадіон "Металург". 22000 глядачів.
Судді: М. Гущев, І. Корольов (обидва - Куйбишев), Л. Акселевич (Москва).
"Металург": Лисенчук, Гуржеєв (Ю. Петров, 58), Дашкевич, Бондаренко, Шангін, Ключик, Горбик, Шарипов, Шарій, Хохлов (Петрух, 70), Нєгірєв (Шахов, 46).
"Зоря": Ставка, Кузовлєв, Малигін, Ігнатенко, Робочий, Оленєв (Стульчин, 77), Зубенко (Ю. Іванов, 70), Малишенко (Дорофєєв, 85), Колесников, Куксов, Лук'янчук.
Голи: Зубенко (4, 53), Лук'янчук (41), Горбик (70).
 Для обох суперників матч мав велике значення. Запоріжці мали довести, що їхній вдалий виїзд до Дніпропетровська і Нікополя не був випадковістю, ворошиловградці ж прагнули отримати першу перемогу на полі суперника і увійти до групи претендентів на дві путівки до вищої ліги. Металургівці розпочали гру спокійно і солідно. Щоправда відразу визначилось їхнє тяжіння до дрібного пасу.
 Гості у притаманній їм манері з перших хвилин повели розмашисті швидкісні атаки, вдало використовуючи маневрування Зубенка і Лук'янчука. Вже на четвертій хвилині Куксов в один дотик здійснив передачу Зубенку, той, помітивши розгубленість (або незлагодженість дій) захисників і воротаря, надіслав м'яча до сітки воріт "Металурга".
 До речі, середній вік "Зорі" у цьому матчі дорівнював 24 рокам. Якщо у захисті переважно діють досвідчені гравці, то своїм гостроатакуючим стилем ворошиловградська команда зобов'язана, насамперед, швидким і технічним молодим вихованцям місцевої футбольної школи.
 Металургівцям часом щастило перехопити ініціативу проте впадало у вічі, що господарям бракує швидкості, в атаці лише Шарій міг продемонструвати ривок, а виходи на ударну позицію не приносили бажаного результату в першу чергу, через відмінну гру дев'ятнадцятирічного голкіпера "Зорі" Ставки. До того ж наші футболісти не продемонстрували потрібної мобільності (більшість гравців простоювали, коли їхні товариші володіли м'ячем), не вистачало і гострих передач. Помітно нервував i Лисенчук. Він відвів удари Оленєва, але нічого не зміг протиставити снайперським якостям Лук'янчука і Зубенка.
 Єдине, що вдалось здійснити запоріжцям, - забити гол престижу. З подачі Шахова його провів до воріт ворошиловградців Горбик.
А. КОПЕЛІОВИЧ ("Комсомолец Запорожья").

ЗАПОРОЖЬЕ
"Металлург" (Запорожье) - "Заря" (Ворошиловград). 1:3 (0:2).
18 мая. Судья М. Гущев (Куйбышев). 18000 зритетей.
Голы: у "Зари" - Зубенко (3, 53), Лукьянчук (41); у "Металлурга" - Горбик (55).
Предупрежден Ставка ("Металлург").
"Советский спорт".

ИГРУ ВЕНЧАЕТ ГОЛ
Перед отъездом в Запорожье на встречу с "Металлургом" в команде "Заря" состоялся серьезный разговор не только о необходимости улучшить игру всех звеньев, но и, что сейчас очень важно, - преодолеть психологический барьер, вызванный неудачными выступлениями коллектива на полях соперников. Любители футбола знают, что из 11 очков, которые были в активе клуба, только одно тепловозостроители завоевали вне родных стен.
И вот поединок в Запорожье. После окончания встречи мы по телефону связались с городом металлургов. Старший тренер "Зари" В.Д. Добижа сообщил: "Заря" победила со счетом 3:1.
Как же проходил поединок?
- Команда вышла на игру в таком составе, - сказал Вадим Дмитриевич: - Ставко, Игнатенко, Кузовлев, Малыгин, Рабочий, Оленев, Куксов, Лукьянчук, Малышенко, Колесников, Зубенко. Мы понимали, что хозяева поля с первых минут встречи предпримут штурм наших ворот. Поэтому решили особое внимание уделить созданию на пути форвардов "Металлурга" надежного оборонительного заслона. А нападение построить на контратаках.
В прогнозах мы не ошиблись. Соперники решили сразу же штурмом взять ворота "Зари". Однако такая тактика уязвима: атакующие, увлекаясь, ослабляют оборонительную линию. Оплошностью гостей воспользовался Оленев. На 5-й минуте матча он забивает гол в ворота "Металлурга". Затем отличился Лукьянчук, который на 17-й минуте провел второй гол. Хозяева не хотели мириться с поражением, однако защита "Зари" действовала четко.
Вторая сорокапятиминутка проходила при игровом преимуществе ворошиловградцев. На 52-й минуте третий гол в ворота "Металлурга" забил Зубенко. И все же за несколько минут до конца встречи хозяевам удалось "размочить" счет. Это сделал Горбик. Итак, "Заря" победила - 3:1.
- Кто из футболистов отличился в этом матче?
- Хорошо, слаженно играли все звенья. Дружно защищали свои ворота, а обнаружив в обороне противника брешь, шли вперед. Хочу особо отметить вратаря Ставко. Он трижды выручал команду от верных голов и встречу провел собранно, действовал четко.
Таким образом, после этой победы ворошиловградцы имеют в своем активе 13 очков при соотношении мячей 16:9. что дало возможность тепловозостроителям переместиться с восьмого места на пятое.
"Ворошиловградская правда".

ТОН ЗАДАЄ МОЛОДЬ
"МЕТАЛУРГ" (Запоріжжя) - "ЗОРЯ" 1:3
"МЕТАЛУРГ": Лисенчук, Гуржеєв (Ю. Петров), Дашкевич, Бондаренко, Шангін, Ключик, Горбик, Шаріпов, Шарій, Хохлов (Петрух), Єгірєв (Шахов).
"ЗОРЯ": Ставко, Кузовлев, Малигін, Ігнатенко, Рабочий, Оленьов (Стульчин), Зубенко (Іванов), Малишенко (Дорофєєв), Колесников, Куксов, Лук'янчук.
СУДДІ: М. Гущев, І. Корольов (обидва - Куйбишев), Л. Акселевич (Москва).
ГОЛИ: Оленьов, Лук'янчук, Зубенко, Горбик.
Матч у Запоріжжі для обох команд був дещо небуденним. При щільності в турнірній таблиці першості і "Зоря", що була на дев'ятому місці, і "Металург", що посідав 15-те, в разі перемоги могли значно поліпшити своє турнірне становите. Саме ця обставина і змусила обидві команди діяти активно.
Тон у зустрічі задала молодь "Зорі". На вістрі атаки вдало грали Зубенко і Лук'янчук, які плели справжнє мереживо маневрування, ефективно взаємодіяли з партнерами. Вже на початку матчу Куксов і Оленьов розіграли "стінку" і останній влучним ударом відкрив рахунок.
Металургівці вряди-годи беруть гру до своїх рук, але щось істотне показати у них не вистачає вміння. Помітним у господарів на полі був хіба що Шарій.
Впевнено діяв голкіпер "Зорі" Ставко. А от його колега з "Металурга" Лисенчук нервував. Врешті-решт це і невпевнені дії захисників запорожців привели ще до двох голів.
Гол престижу вже ніяк не вплинув на красиву і заслужену перемогу ворошиловградців.
А. БАБІЙ. м. Запоріжжя. (Телефоном)."Молодогвардієць" Ворошиловград.

МИКРОТУРНИР
... Перед матчем с запорожцами старший тренер "Зари" В. Добижа сокрушался по поводу того, что его команда несколько матчей проводит на хорошем уровне, но в завершающей стадии футболисты теряются и упускают верные возможности для взятия ворот. В этом отношении матч против "Металлурга" сложился для ворошиловградцев удачно. Уже на 4-й минуте, используя хорошую передачу А. Куксова, В. Зубенко забил первый гол. Вскоре И. Лукьянчук забил второй гол, а на 53-й минуте еще раз отличился Зубенко. Говоря о сегодняшней "Заре", следует отметить, что в этом коллективе ведущую роль играют опытные Куксов и Рабочий, вокруг которых сосредоточиваются молодые. Чего же не хватает вчерашнему неудачнику высшей лиги? Конечно же, умения каждый матч проводить с полной отдачей. После хорошей победы над "Металлургом" ворошиловградцы посчитали свою задачу выполненной и следующие два поединка в Симферополе и Днепропетровске проиграли.
Владимир ВАРДИДЗЕВ, корреспондент газеты "Индустриальное Запорожье".
"Футбол-Хоккей"  №23 08.06.1980г.
Рейтинг@Mail.ru