ВОРОШИЛОВГРАД
"Заря" (Ворошиловград) - "Нистру" (Кишинев). 3:0 (1:0).
24 июня. Судья А. Кадетов (Москва). 6500 зрителей.
Голы: Малышенко (44), Оленев (49), Куксов (67).
"Советский спорт".

ПРИКЛАД ПОДАЮТЬ ВЕТЕРАНИ
"Зоря" - "Ністру" 3:0
"Зоря": Ставко (Лахтін), Найденко, Малигін, Ігнатенко, Рабочий, Оленьов, Іванов (Дорофєєв), Малишенко (Галустов), Колесников, Куксов, Стульчин.
"Ністру": Чеботар, Тегляцов, Карас, Рибак, Руссу, Баришев (Спиридон), Дубровін, Мацюра, Бірюков (Семенов), Хлопотнов, Чебану (Альошкін).
Судді: А. Кадетов, Ю. Верейкін, В. Орлов (всі м. Москва).
Голи: Малишенко (44), Оленьов (49), Куксов (67).
На початку сезону спеціалісти і болільники вважали, що ворошиловградська "Зоря", яка тільки-но вибула з іншого ешелону, і кишинівська "Ністру" будуть фаворитами у першій лізі. Молдавські футболісти, наприклад, чудово виступили у попередньому турнірі розиграшу Кубка СРСР, поступившись у своїй зоні тільки київським динамівцям.
Здавалося, непогано почали команди і чемпіонат. Але ось пройдено третину його дистанції і обидва колективи опинилися поряд, але в нижній частині турнірної таблиці (відповідно 18-е і 19-е місця). Відступати їм було, як кажуть, нікуди, тому болільники, які прийшли на стадіон "Авангард" минулого вівторка, сподівалися на гостру, принципову гру. Відразу можна зазначити, що вони не помилилися.
І справа не тільки у великому рахунку (він міг бути ще більшим), а в бажанні господарів поля реабілітувати себе перед любителями футболу за останні невдачі.
Порівняно з минулою зустріччю у ворошиловградців сталися зміни як у складі, так і у тактичному малюнку. У воротах стояв Ставко, місце центрального захисника зайняв Найденко, з перших же хвилин на своєму звичному місці грав Ігнатенко. І головне - попереду в "Зорі" грало відразу чотири форварди: Колесников, Іванов, Малишенко і Стульчин.
Перевага господарів позначилася відразу, але першого гола чекати довелося довго. Відрядивши в оборону значні сили, кишинівці перекривали всі підступи до штрафного майданчика, а удари здалеку не досягали своєї мети. І тільки коли до атаки підключився Ігнатенко, навішуючи м'яч на штрафний, або подаючи кутові, ситуація відразу загострювалася. Під час одного з кутових Стульчин випередив воротаря гостей і сильно пробив головою, та м'яч влучив у перекладину. Але ворошиловградці чомусь ніяк не могли скористатися тим, що молдавські футболісти у самому штрафному майданчику почуваються набагато гірше, ніж на підступах до нього. І лише наприкінці першого тайму Малишенко відмінно використав таку нагоду. Одержавши точний пас на вихід на кут воротарського майданчика, він дотепно несильним але точним ударом обвів Чеботаря, і "Зоря" повела в рахунку. Взагалі у звітному матчі Малишенко був досить активним, чого чекають від здібного форварда в кожному матчі.
Початок другої половини - і господарі збільшують рахунок. Сильно б'є Малишенко, Чеботар парирує удар, і Оленьов, що йшов на швидкості, по правому краю посилає м'яч у сітку. Третій гол забив Куксов після вдалої передачі Стульчина. За кілька хвилин до цього Стульчин одержав ідеальний пас, вийшов сам на сам з воротарем, але пробив занадто неточно. А наприкінці матчу він знову вийшов на великій швидкості один проти Чеботаря. Та чи занадто сильне бажання реабілітуватися перед болільниками і командою (він не забив ще жодного гола), чи просто відсутність майстерності і цього разу завадили йому правильно розпорядитись м'ячем. Рахунок так і не змінився.
Хотілося б ще сказати кілька теплих слів на адресу ветеранів команди Малигіна, Рабочого і, особливо, Куксова. Їм всім вже за тридцять, але саме вони виділяються не тільки майстерністю, а й справжньою жагою до боротьби.
Ю. БИСТРЮКОВ (Газета "Молодогвардієць" Ворошиловград).

ВЕНЕЦ ИГРЫ - АТАКА
Чтобы реабилитироваться перед болельщиками за неудачу в предыдущем туре, ворошиловградцы во встрече с кишиневской "Нистру" решили показать остроатакующий футбол, создав мощное звено из игроков средней линии и нападения. Первый тайм протекал по сценарию разработанному тренерами "Зари", но на табло светились нули: хозяева поля торопились быстрее забить гол, и из-за поспешности допускали ошибки. Только за минуту до конца тайма А. Малышенко наконец удается вывести свою команду вперед - 1:0.
Во второй сорокапятиминутке действия футболистов "Зари" носили более целенаправленный характер. Хорошо организованные атаки доставляют немало хлопот вратарю гостей. Четко сыграли В. Стульчин, А. Малышенко и А. Оленев. Первый, пройдя по краю, отдал пас А. Малышенко. Тот, не мешкая, пробил по воротам. Голкипер "Нистру" Н. Чеботарь в падении отбил мяч, и набежавший А. Оленев оказался одни на один с пустыми воротами. Удар -на табло стал 2:0.
Комбинация, приведшая к третьему голу, напоминала предыдущую. Снова проход В. Стульчина по левому краю. На этот раз форвард "3ари" прорвался ближе к воротам. Н. Чеботарь принял удар, но не удержал мяч. В этой ситуации отличился А. Куксов, который забил третий гол. Это произошло на 67-й минуте.
Впрочем, результат мог быть и выше. Имел две реальные возможности увеличить счет В. Стульчин, когда выходил один на один с вратарем. Однако форвард "Зари" не сумел воспользоваться выгодными ситуациями.
Эта победа дала возможность "Заре" поправить разницу забитых и пропущенных мячей. Сейчас она у тепловозостроителей нулевая - 24:24.
"Заря" с 17 очками занимает 16-е место в турнирной таблице.
"Ворошиловградская правда".
Рейтинг@Mail.ru