ВОРОШИЛОВГРАД
"3аря" (Ворошиловград) - "Гурия" (Ланчхути). 4:0 (1:0).
8 июля. Судья А. Буров (Ленинград). 7000 зрителей.
Голы: Куксов (21), Колесников (49, 75), Стульчик (79, с 11-метрового).
"Советский спорт".

Так би і в гостях
"ЗОРЯ" - "ГУРІЯ" 4:0
"ЗОРЯ": Ставко, Найденко, Малигін, Ігнатенко, Рабочий, Оленьов (Шевлюк), Іванов, Малишенко (Лук'янчук), Колесников, Куксов, Стульчин (Галустов).
"ГУРІЯ": Імнадзе, Габрічідзе, Немсадзе, Ахабадзе, Тутберідзе (Жоржикашвілі), Квачантрадзе, Кечкебія (Болквадзе), Дуда, Чхаїдзе, Троян, Мегреладзе.
СУДДІ: О. Буров, Г. Мільх, Г. Галіков (всі - м. Ленінград).
ГОЛИ: Куксов (21), Колесников (49, 75), Стульчин (78, з пенальті).
Команди першої ліги в нинішньому сезоні, як ніколи, задають своїм болільникам одну задачку складнішу іншої. Наприклад, майже всі вони, неначе змовившись, з великими рахунками виграють вдома і з такими ж рахунками програють в гостях. Підтвердженням цьому був і минулий тур. М'ячі у ворота гостей сипалися як з рогу достатку. Не виключенням був і матч у Ворошиловграді, де "Зоря" приймала "Гурію" з Ланчхуті. Господарі переважали грузинських футболістів перш за все у русі. До того ж, "Зоря" атакувала значними силами і гостям, які не дуже-то встигали за пересуваннями ворошиловградських форвардів і півзахисників було, як-то кажуть, не до атак.
Перевагу "Зоря" реалізувала досить швидко. Вже на 21 хвилині Анатолій Куксов (безумовно кращий гравець матчу), красивим ударом відкриває рахунок. І хоч в першій половині матчу голів більше не було, відчувалося, що вони ще будуть. Майже відразу після перерви Колесников забиває другий м'яч, а згодом і третій.
Гості зовсім розклеїлися. Через три хвилини після голу вони збивають у штрафному майданчику Стульчина і сам потерпілий точно пробив пенальті.
Матч вийшов урожайним на голи. І самою грою "Зорі" можна бути задоволеними. Кидалося у вічі, що коли все йде гаразд, на підйомі ветерани, то і молоді гравці починають "заводитись".
Так і в звітній зустрічі досить азартно грав Іванов у атаці, спокійно і впевнено Найденко в обороні, та і їх партнери були в "ударі", навіть ті, хто вийшов на заміну.
Але... Ось саме про це "але" і хочеться сказати. Команда, яка ставить перед собою високі завдання (а саме такі "Зоря" поставила перед собою), не може задовольнятися відмінною грою дома і слабенькою, або навіть посередньою, в гостях. Приклад "Спартака", "Карпат" у минулих і "Таврії" в нинішньому сезонах досить яскравий у цьому смислі.
Тільки стабільність виступів протягом всього чемпіонату може принести справжній успіх. Та це розуміють, звичайно, і тренери, і футболісти. Тож треба надолужувати упущене.
(Газета "Молодогвардієць" Ворошиловград).

Бомбардири в ударі
Ігри 21-го туру чемпіонату СРСР з футболу серед команд першої ліги, які відбулися 8 липня, відзначалися насамперед підвищеною активністю бомбардирів. В ньому було забито рекордну кількість голів з початку сезону - 42, що на три м'ячі більше, ніж у найрезультативнішому до цього 16-му турі.
Ворошиловгродська "Зоря" приймала на своєму полі "Гурію" з Ланчхуті (Грузинська РСР). Ця команда - дебютант першої ліги, але будь-якому суперникові може піднести сюрприз. Про це свідчить і те, що й нападаючі перед приїздом у Ворошиловград за результативністю займали третє місце в лізі (слідом за "Таврією" і "Колосом"). Однак і пропустила "Гурія" м'ячів більше всіх.
Тож даючи установку на матч, тренери "Зорі" наголошували насамперед на необхідності нейтралізувати швидкісних і технічних форвардів гостей, у першу чергу їх лідера 23-річного М. Мегреладзе. А нападаючі і півзахисники господарів поля мали з перших хвилин вести атаки на підвищених швидкостях.
Цей план повністю удався. Грузинські футболісти в основному оборонялися. Лише зрідка вони реально загрожували воротам "Зорі", але досить надійно виконували захисні функції С. Найденко, В. Малигін, О. Ігнатенко, кілька разів виручав свою команду і голкіпер А. Ставко.
А що ж нападаючі і півзахисники "Зорі"? Половину першого тайму на електротабло світилися нулі. Та ось сигнал до більш рішучих дій подав капітан ворошиловградців Ю. Рабачий. Він помітив, як правим краєм рвонувся вперед А. Куксов, довгим діагональним пасом вивів останнього в прорив і Анатолій не упустив свого шансу - 1:0. Це трапилося на 21-й хвилині. А через 15 хвилин вірну можливість подвоїти рахунок упускає О. Малишенко, який вийшов один на один з воротарем "Гурії" Г. Імнадзе.
І в другому таймі "Зоря" продовжує утримувати ініціативу. На 49-й хвилині з відмінної подачі Ю. Іванова красиво, без обробки, другий гол у ворота гостей забив Ю. Колесников. А на 75-й хвилині він же аналогічним прийомом увігнав у сітку м'яч, "закручений" з кутового удара О. Ігнатенком. Ще через чотири хвилини захисники "Гурії" в своєму штрафному майданчику збили з ніг В. Стульчина і сам потерпілий з пенальті довів рахунок до 4:0. "Зоря" одержала свою восьму перемогу.
Найближче завдання нашої команди - надійно і результативно провести останні два матчі першого кола на своєму полі - з кутаїським "Торпедо" і харківським "Металістом".
"Прапор перемоги" Ворошиловград.

ИГРА КРАСИВА ГОЛАМИ

Чем ближе экватор чемпионата страны среди команд первой лиги, тем напряженнее проходят поединки и весомее становится каждое очко. В этом можно легко убедиться на турнирном положении ворошиловградской "Зари". Стоило нашим землякам проиграть на выезде, и они оказались среди аутсайдеров. Вот почему перед матчем "Зари" с "Гурией" из Ланчхути тренеры тепловозостроителей главное внимание обращали на атакующий футбол. И в первую очередь на игру футболистов на опережении соперников.
Ярким подтверждением этому может служить первый гол, забитый нашими земляками в ворота грузинских футболистов. Капитан "Зари" Ю. Рабочий сделал прострел на штрафную площадку. К мячу устремились двое - вратарь гостей Имнадзе и полузащитник "Зари" Куксов. На какую-то долю секунды ворошиловградец раньше коснулся мяча, и спортсмены "Гурии" вынуждены были начать игру с центра поля.
Во втором тайме инициатива также была на стороне тепловозостроителей. На протяжении получаса центрфорвард ворошиловградской команды Колесников дважды добивался успеха. Соавтором второго гола стал Иванов. Он сделал прекрасную передачу своему товарищу по команде, и тот точно пробил по воротам - 2:0. Затем Игнатенко подал угловой, и мяч вновь оказался у нападающего "Зари". Удар, и на табло стало 3:0.
Три безответных мяча психологически подействовали на футболистов "Гурии". Чтобы остановить продвижение форвардов "Зари", они чаще стали применять недозволенные приемы. На 78 минуте матча в своей штрафной площадке они сбили Стульчина, и арбитр встречи А. Буров назначил 11-метровый штрафной удар. Пенальти четко реализовал сам потерпевший - 4:0. С таким счетом и закончился этот поединок.
"Ворошиловградская правда".
Рейтинг@Mail.ru