ВОРОШИЛОВГРАД
"Заря" (Ворошиловград) - "Торпедо" (Кутаиси). 1:0 (0:0).
12 июля. Судья В. Баскаков (Москва). 6000 зрителей.
Гол: Стульчин (51, с 11-метрового).
Предупреждены Квирия ("Торпедо"), Оленев ("Заря").
"Советский спорт".

Негостинні господарі
"ЗОРЯ" - "ТОРПЕДО" 1:0
"ЗОРЯ": Ставко, Найденко, Малигін, Ігнатенко, Рабочий, Оленьов, Іванов (Лук'янчук), Малишенко (Зубенко), Колесников, Куксов, Стульчин.
"ТОРПЕДО": Мчедлідзе, Шелія, Гоголадзе, Меречко, Парулава, Андруладзе, Буркадзе, Сванадзе, Квірія, Ебаноідзе, Квернадзе (Аджоєв).
СУДДІ: В. Баскаков, М. Богомолов, В. Сараєв (всі - Москва).
ГОЛ: Стульчин (51 хв., з пенальті).
Вже не раз зазначалося, і в нашій газеті теж, що дуже невпевнено виступають команди першої ліги в гостях, що говорить про відсутність стабільності у більшості колективів. Найяскравішим у цьому смислі був минулий тур. Тому й хочеться почати цей звіт з результатів матчів. Ось як зіграли суперники: "Шинник" - "СКА" Од. - 2:0, "Факел" - "Спартак" І-Ф. - 1:0, "Іскра" - "Металург" - 5:1, "Кузбас" - "Ністру" - 4:3, СКА Хб. - "Динамо" - 3:2, "Крила Рад" - "Спартак" Нл. - 0:0, "Уралмаш" - "Спартак" Ор. - 2:1, "Металіст" - "Гурія" - 2:0, "Дніпро" - "Памір" - 2:1, "Колос" - "Бустон" - 2:1.
Як бачите, тільки одне-єдине очко вдалося взяти гостям на виїзді. Це вже десята нічия "Крилець".
Деяку відповідь на те, чому командам "не везе" на виїзді, дав, напевне, матч у Ворошиловграді, де "Зоря" приймала кутаїське "Торпедо". Грузинські футболісти, програвши попередній матч "Металісту" з великим рахунком (0:4), намагалися якомога краще створити безпеку своїм воротам. Вони старалися прикрити провідних гравців "Зорі", щоб якомога раніше руйнувати комбінації господарів. Саме це бажання, звичайно, нарікань викликати не може, а ось спосіб виконання задуманого навряд чи назвеш гідним. Наприклад, досвідченому Квірія, мабуть, було доручено нейтралізувати Куксова. Не справляючись з цим дозволеними прийомами, опікун раз по раз збивав свого подопічного з ніг, за що одержав попередження. Врешті-решт грубість покарала сама себе. Єдиний гол у зустрічі було забито з пенальті, коли Парулава, ліквідуючи черговий прорив Куксова, теж збив його з ніг. Але зробив він це у своєму штрафному майданчику.
А взагалі матч, хоч і його варто назвати красивим, був досить напруженим. У всякому разі вряд хтось би з впевненістю міг сказати до самого фінального свистка, як він закінчиться.
Напруження це часом йшло від численних помилок футболістів обох команд. Перш за все, це стосується нападаючих, які так і не змогли використати численні нагоди для взяття воріт. Багато в чому це стосується і захисників, особливо "Зорі", які то буквально рятували свої ворота, то робили елементарні помилки, і тільки нерозторопність кутаїсців дозволила утримати рахунок.
Взагалі ж, це знову хотілось би зазначити, в господарів кращими були ветерани. З молодих хотілось би відзначити Найденка. В. Стульчин, хоч і помилявся, але у звітному матчі грав гостріше, а, головне - різнобічніше, ніж завжди.
Досить цікаво виглядає зв'язка на правому краю - Лук'янчук - Ігнатенко. Вони обидва люблять атакувати, і коли один з них підключається до атаки, інший займає його місце. Правда, поки що це спроба. Але вона теж говорить про те, що в команді поступово налагоджуються зв'язки між молодими і досвідченими футболістами, як це ми бачимо у Малигіна, Найденка, Куксова, Іванова, Рабочого, Колесникова.
Словом, у команди є перспективи, і непогані.
(Газета "Молодогвардієць" Ворошиловград).

За крок до проміжного фінішу
Команди першої ліги завершують першу половину дистанції чемпіонату країни. Від проміжного фінішу їх відділяє лише один тур. В іграх 22-го туру, що відбулися 12 липня, форварди забили загалом 35 м'ячів.
Ворошиловградська "Зоря" на своєму полі приймала кутаїське "Торпедо". Наші земляки, виступали у тому ж складі, що й у попередньому матчі з "Гурією". Команда з Кутаїсі виявилася твердим горішком. Технічні й швидкохідні форварди гостей повністю домінували на полі протягом перших 15 хвилин. Захисники "Зорі", і в першу чергу О. Iгнатенко, не завжди встигали перекривати напрямки атак торпедівців. Однак останні, як правило, били мимо воріт, а в кількох випадках добре зіграв голкіпер "Зорі" А. Ставко.
А нападаючі і півзахисники воршиловградців першу чверть години діяли якось мляво. Можливо на них впливали незвичні умови матчу: термометр в тіні показував більше тридцяти градусів. Та ось вже на 13-й хвилині "Зоря" раптово спалахнула серією атак. М'яч не виходив із штрафного майданчика "Торпедо", але у ворота не потрапив.
Після перерви господарі поля нарощують тиск. На 51-й хвилині захисники "Торпедо" недозволеним прийомом переривають одну з атак ворошиловградців: в своєму штрафному майданчику вони грубо сбивають з ніг А. Куксова і арбітр матчу суддя всесоюзної категорії В. Баскаков (Москва) владним жестом показує на 11-метрову позначку. Пенальті точно реалізував В. Стульчин.
Після цього гра проходила з перемінним успіхом. "Зорі" вдалося зберегти мінімальний рахунок. Та відзначимо, що на останній хвилині матчу він міг би подвоїтися. О. Ігнатенко, вийшовши один на один з голкіпером "Торпедо", пробив сильно, але не точно.
Сімферопольська "Таврія" програла у Вільнюсі місцевому "Жальгірісу" - 0:2, але й ця поразка не похитнула лідируючого становища кримських футболістів. Знову в турнірній таблиці перші чотири місця займають українські команди.
"Прапор перемоги" Ворошиловград.

Цена одного мяча
Игры очередного 22-го тура среди команд первой лиги были характерны тем, что только один коллектив, выступающий на выезде - "Спартак" из Нальчика - поделил очки с соперником. Остальные команды потерпели поражения на чужих полях. Даже симферопольская "Таврия", возглавляющая турнирную таблицу первенства, была вынуждена отдать два очка "Жальгирису", занимавшему пятнадцатое место. Однако не надо думать, что хозяевам победа досталась легко. И красноречивым подтверждением этому может служить поединок ворошиловградской "Зари" и торпедовцев Кутаиси.
Тренеры гостей, учитывая неудачу предыдущей грузинской команды "Гурии" на футбольном поле стадиона "Авангард", решили сделать ставку на атакующий футбол, используя проходы техничных Эбаноидзе, Квирии, Квернадзе, Буркадзе. И надо сказать, что такая тактика вполне оправдала себя. Уже на первых минутах встречи, пока ворошиловградцы пытались приспособиться к темпераментной манере грузинских футболистов, Квернадзе, а затем Буркадзе доставили немало хлопот защитникам "Зари" смелыми проходами в штрафную площадку. Футболисты "Торпедо" смело шли на обострение игровой ситуации. Ворошиловградцы приняли вызов соперников.
Наши земляки забили единственный в этой встрече гол. Куксов ворвался в штрафную площадку гостей и вышел один на один с вратарем. Защитники "Торпедо" остановили Куксова недозволенным приемом. Арбитр матча В. Баскаков назначил пенальти. И Стульчин четко реализовал 11-метровый.
"Ворошиловградская правда".
Рейтинг@Mail.ru