ВОРОШИЛОВГРАД
"Заря" (Ворошиловград) - "Металлист" (Харьков). 4:3 (2:1).
17 июля. Судья Р. Мириманян (Октемберян). 8 000 зрителей.
Голы: у "Металлиста" - Милько (1), Линке (58, 86); у "Зари" - Малышенко (2, 56), Куксов (17), Стульчин (74).
Предупрежден Куксов ("Заря").
"Советский спорт".

Суперники зіграли у відкритий футбол, який сподобався глядачам, оскільки був багатим на голи. Як тільки пролунав свисток на початок зустрічі, харків’яни наблизились до воріт Зорі, і Малько без обробки послав м’яч у ціль. Ставко не був готовий прийняти удар. Розпочавши з центра, ворошиловградці негайно ж, у свою чергу, пішли вперед, і Малишенко проштовхнув м’яч у ворота повз Сивуху, який кинувся назустріч.
Бурхливо розвивалися події й надалі. Одну з атак Зоря провела правим флангом, куди змістився Куксов. Він несподіваним ударом вивів господарів уперед.
Друга половина зустрічі почалася з атак Металіста. Запал гостей, однак, застудив Малишенко. Майже відразу Лінке відквитав один м’яч. Наприкінці зустрічі суперники обмінялися голами.
("Спортивна Газета").

АТАКА ПРИНОСИТЬ УСПІХ
"ЗОРЯ" (ВОРОШИЛОВГРАД) - "МЕТАЛІСТ" (ХАРКІВ) 4:3 (2:1)
"Зоря": Ставко, Найденко, Малигін, Ігнатенко (Дорофєєв), Рабочий, Оленьов (Лук'янчук), Іванов, Малишенко, Колесников, Куксов, Стульчин.
"Металіст": Сивуха (Двуреченський), Журавчик, Поточняк, Крячко, Косолапов, Берников (Лінке), Ткаченко, Дегтярьов, Манько, Бачишвілі (Сааков), Довбій.
Судді: Р. Мириманян (м. Октябрян), В. Грачов (м. Москва), Г. Сепіашвілі (м. Тбілісі).
Голи: Малько (1-а), Малишенко (2-а і 56-а), Куксов (17-а), Стульчин (74-а), Лінке (58-а і 86-а).
Попереджений: Куксов.
Гра вийшла бойовою, результативною. Це був відкритий футбол, багатий на гострі, стрімкі комбінації.
Ледь свисток судді сповістив про початок зустрічі, як гості наблизилися до штрафного майданчика "Зорі". М'яч одержав Малько і без обробки пробив по воротах. Ставко не був готовий до відбиття загрози. Почавши з центру поля, ворошиловградці стрімко увірвалися у штрафний майданчик "Металіста" М'яч одержав Малишенко і зрівняв рахунок. Рівновага була недовгою. Чергову атаку господарі поля повели по правому краю куди перемістився Куксов. Його удар був несподіваним. Одразу ж після перерви гості майже всією командою пішли до воріт "Зорі". Але їх запал "остудив" Малишенко, забивши третій м'яч у ворота "Металіста". Досягши переваги у два м'ячі, ворошиловградці знизили активність, за що й поплатилися пропущеним голом. А забив його у ворота "Зорі" Лінке, який активно включився у гру. Тут же харків'яни допустили помилку. Коли Двуреченський розігрував м'яч із захисником, до штрафного майданчика увірвався Стульчин відняв у них м'яч і направив його у сітку. Наприкінці матчу Лінке забив ще один гол, але гостям так і не вдалося відігратися.
(Газета "Молодогвардієць" Ворошиловград).

ДЕСЯТА ПЕРЕМОГА
Волею футбольного календаря ворошиловградська "Зоря" і харківський "Металіст" в кожному двоматчевому циклі, на виїзді і вдома, по черзі зустрічаються з одними й тими ж командами і мають можливість ніби порівнювати співвідношення своїх сил. В останньому такому циклі, як відомо, ворошиловградці і харків'яни у себе вдома упевнено обіграли грузинські команди "Гурію" і "Торпедо", забивши загалом 11 м'ячів і не пропустивши жодного.
І ось "Зоря" й "Металіст" зустрілися між собою в останньому турі першого кола. Матч, що проходив у Ворошиловграді почався бурхливо і ніби якось нелогічно. Глядачі ще не встигли як слід розсістися на трибунах, а на електротабло вже світилися цифри 1:1. На першій хвилині зустрічі рахунок відкрив центральний нападаючий "Металіста" С. Малько, а буквально через хвилину ворошиловградець О. Малишенко встановив рівновагу.
На 17-й хвилині після розіграшу кутового захисники гостей безладно відбивають м'яч на А. Куксова і останній точним ударом відправляє м'яч у нижній лівий кут воріт, мимо розгубленого Ю. Сивухи.
Тренери "Металіста" ставлять у ворота другого голкіпера - В. Двурєченського і замість С. Берникова випускають на поле одного з головних бомбардирів команди В. Лінке.
Гра дещо стабілізувалася, але не надовго. Після перерви, коли йшла 56-а хвилина матчу, Малишенко вийшов один на один з Двурєченським і холоднокровно забив свій другий гол - 3:1. Тут же Лінке скоротив розрив до мінімуму.
У відповідь - чергова серія атак на ворота "Металіста". Захисники харків'ян у своєму штрафному майданчику збили з ніг Ю. Колесникова, але мовчав свисток арбітра матчу Р. Міріманяна, який, до речі, взагалі провів суддівство не кращим чином.
Найбільш дивний гол було забито на 74-й хвилині. В кількох метрах від лінії свого штрафного майданчика півзахисник "Металіста" О. Косолапов секунди три роздумував - відпасувати м'яч воротарю чи відправити його в поле. Закінчилося це тим, що набігаючий В. Стульчин "вкрав" м'яч у захисника, обіграв воротаря і довів рахунок до 4:2. За чотири хвилини до фінального свистка В. Лінке знову скоротив розрив, але більшого добитися харків'яни не змогли.
"Зоря" одержала десяту перемогу і значно поліпшила своє турнірне становище.
"Прапор перемоги" Ворошиловград.

На экваторе чемпионата
18 команд первой лиги подошли к экватору чемпионата. Минувший 23-й тур был последним в первом круге. Еще шесть коллективов проведут встречи сегодня и только тогда можно будет определить, с каким очковым багажом команды закончили половину дистанции первенства страны.
А теперь вернемся к последнему матчу "Зари" в первом круге на своем поле. Тепловозостроители на этот раз принимали футболистов харьковского "Металлиста", который сегодня находится в группе лидеров. И надо сказать, что болельщики, заполнившие трибуны стадиона "Авангард", стали свидетелями самого результативного поединка "Зари" в этом сезоне. За 90 минут встречи мяч семь раз побывал в воротах.
Такого начала никто не ожидал. Едва прозвучал свисток арбитра, как гости сделали рывок к штрафной площадке "Зари" и центрфорвард "Металлиста* Малько пробил по воротам. Голкипер тепловозостроителей Ставко не ожидал удара, и хозяевам пришлось начинать игру с центра поля.
А затем начались непонятные метаморфозы в действиях команд. Всего минута потребовалась "Заре", чтобы установить равновесие. Это сделал Малышенко - 1:1. А прошло еще 15 минут, и Куксов неожиданным ударом заставил гостей вынимать мяч из сетки своих ворот - 2:1.
Во втором тайме вновь отличился Малышенко, забивший третий мяч - 3:1. Однако Линке сумел сократить разрыв - 3:2. Но Стульчин, используя ошибку вратаря и защитника при розыгрыше мяча, стал автором четвертого гола в ворота соперников. Казалось, что ворошиловградцы сумеют сохранить разницу в два мяча. Но за 4 минуты до окончания поединка Линке довел счет до 4:3.
Итак, "Заря" победила, записав в свой актив еще 2 очка.
"Ворошиловградская правда".
Рейтинг@Mail.ru