ВОРОШИЛОВГРАД
"Заря" (Ворошиловград) - СКА (Хабаровск). 3:2 (2:2).
17 августа. Судья А. Буров (Ленинград). 6 000 зрителей.
Голы: у СКА - Зеленин (33), Сусин (35); у "Зари" - Куксов (34), Стульчин (41, с 11-метрового), Галустов (52).
Дублеры - 0:1.
"Советский спорт".

Тон задає ветеран
"ЗОРЯ" - СКА Хб. 3:2
"Зоря": Кубишкін, Галустов, Євсєєв, Ігнатенко, Рабочий, Оленьов, Лук'янчук, Малишенко (Іванов), Колесников, Куксов, Стульчин (Зубенко).
СКА: Кахіані, Данга, Садиков, Бичек, Рютін, Зеленін, Сусін, Кримський, Козлов, Лавров (Семенов), Бологов.
Судді: О. Буров, Ю. Денисов, В. Орлов (всі - Ленінград).
Голи: Зеленін (33), Куксов (34), Сусін (35), Стульчин (41, з пенальті), Галустов (52).
Справжній спортсмен, скільки б йому не було років, має вигляд спортсмена. Скільки ми вже дивились на гру А. Куксова, стільки ми і відчуваємо - це футболіст. Звичайно, молодим гравцям, які тільки-но починають гру у футбол, ще важко "тягатися" з "метром", але "тягнутись" до нього треба обов'язково.
А. Куксов - ексчемпіон країни, один з тих, хто виборов бронзові нагороди на мюнхенській Олімпіаді, і в титулах стоїть вище ніж інші гравці "Зорі". Декому ці титули заважають. Для А. Куксова вони стають своєрідним стимулятором. Мабуть, якби інші гравці "Зорі" так би ставились до своїх обов'язків, як Анатолій, болільникам не було б так прикро дивитись на турнірну таблицю.
Дуже багато голів було забито у звітному матчі. Але гру зробили два гравці. У "Зорі" - Куксов, у армійців - Зеленін. З самого початку матчу було видно, що вся четвірка захисту ворошиловградців не справлялась з єдиним форвардом гостей - Сергієм Зеленіним. На трибунах навіть виник відразу лозунг - "Краплі Зеленіна". Ця "мікстура", врешті-решт, спрацювала. Один гол забив сам Зеленін, інший забитий з його філігранної передачі.
У наших земляків таким "подразнювачем" був Куксов. Складалося враження, що партнери покладаються тільки на нього. У всякому разі, два голи на "совісті" саме Куксова.
Перемога, звичайно, радує. Вона окрилює і болільників, і гравців. Але для того, щоб команда грала стабільно, одного бійця замало.
Мабуть, слід згадати Рабочому, Ігнатенку, Колесникову, Малишенку, Оленьову, Стульчину, Іванову, що вони грали у вищій лізі. Складається враження, що про це думає лише один Куксов.
А взагалі-то "Зоря" довела, що вона вміє боротись і вміє перемагати. Варто подивитись, коли були забиті м'ячі, щоб зрозуміти - команда має характер. Якщо вона його витримає до кінця турніру, то, в усякому разі, вона зможе зберегти повагу болільників.
Гра проходила з явною територіальною перевагою ворошиловградців. Але, як відомо, у спорті (і не тільки в футболі) перевага не визначає перемогу. Нікому не відомий Сергій Зеленін без особливих зусиль проходив, на перший погляд, грізну оборону господарів. І, мабуть, запізнілі підмоги армійців не дозволили їм домогтись того, на що вони здібні.
"Зоря" ж, хоч і не використала принаймні сім можливостей, перемогла, і перемогла заслужено. Їй не відмовити у старанні, у більш гнучкій тактиці. І просто у класі. Та ці сім можливостей залишаються у пам'яті. І не тільки болільників, а й гравців і наставників команди. Але можливість - ще не гол. І якщо пощастило цього разу, може не пощастити у майбутньому. Адже резерв у команди є, і саме він повинен "зіграти" у недалекому майбутньому.
(Газета "Молодогвардієць" Ворошиловград).

"Зоря" бере реванш
17 серпня відбулися ігри 27-го туру чемпіонату СРСР з футболу серед команд першої ліги. Ворошиловградська "Зоря" приймала на своєму полі футболістів хабаровського спортивного клубу армії - дебютантів першої ліги. В першому колі, як відомо, ворошиловградці програли хабаровчанам (1:2) і тепер, звісно, прагнули взяти реванш.
Однак дебютанти виявилися не з лякливого десятка. На атаки "Зорі" вони відповідали гострими контратаками. Через відсутність В. Малигіна (він одержав травму в Харкові у матчі з "Металістом") захист господарів поля виявився значно послабленим. Молоді захисними В. Галустов і В. Євсєєв почувають себе ще невпевнено у ролі стопперів і не завжди встигають приймати вірні рішення під час контратак гостей. На 33-й хвилині С. Зеленін відкрив рахунок, і "Зоря" почала гру з центра поля.
А далі події на полі завертілися як у калейдоскопі. Не встигло ще повністю з'явитися на електротабло прізвище автора гола, а ветеран "Зорі" А. Куксов здійснив швидкісний рейд по лівому краю, обіграв двох захисників і під гострим кутом послав м'яч у "дев'ятку".
Тільки прізвище А. Куксова з'явилося на електротабло, як тут же армієць В. Сусін знову скористався нерозторопністю захисників і воротар "Зорі" Ю. Кубишкін пропустив другий гол.
Ще до перерви ворошиловградцям вдалося сквитати рахунок.
Після перерви футболісти "Зорі" заграли активніше, і гості в основному тільки оборонялися. На 52-й хвилині В. Галустов забив третій гол у ворота СКА - 3:2. Цей рахунок не змінився до фінального свистка арбітра матчу О. Гурова (Ленінград).
"Прапор перемоги" Ворошиловград.

ТРУДНАЯ ПОБЕДА
"ЗАРЯ" (Ворошиловград) - СКА (Хабаровск).
Ворошиловград, стадион "Авангард". 3:2.
"ЗАРЯ": Ю. Кубышкин, В. Галустов, В. Евсеев, А. Игнатенко, Ю. Рабочий, А. Оленев, И. Лукьянчук, А. Малышенко (Ю. Иванов), Ю. Колесников, А. Куксов, В. Стульчин (В. Зубенко).
СКА: Г. Кахиани, В. Данга, В. Садыков, В. Бычок, Г. Рютин, С. Зеленин, В. Сусин, В. Крымский, В. Козлов, В. Лавров (В. Семенов), С. Бологов.
СУДЬИ: А. Гуров, Ю. Денисов, В. Орлов (все - Ленинград).
ГОЛЫ: С. Зеленин (33), А. Куксов (34), В. Сусин (35), В. Стульчин (41, с пенальти), В. Галустов (52).
В первые тридцать минут ворошиловградцы обрушили на ворота соперников шквал атак. Но игра не получалась. Поспешность приводила к ошибкам в действиях наших земляков. Гости, сдержав натиск, сами предприняли атаку, и армеец С. Зеленин открыл счет.
Дальше события развивались в темпе хоккейного поединка: через минуту А. Куксов красивым ударом послал мяч в "девятку" ворот СКА. Не успевают на трибунах смолкнуть радостные возгласы ворошиловградцев, как В. Сусин заставляет хозяев вновь начать игру с центра поля. За три минуты три гола!
Только в конце первого тайма футболистам "Зари" удалось установить равновесие. В. Куксов прорвался в штрафную площадку армейцев. Там ворошиловградца остановили недозволенным приемом, и арбитр матча А. Гуров назначил 11-метровый штрафной удар. В. Стульчин, который в последнее время специализируется на реализации пенальти, и на этот раз был точен. Команды ушли на перерыв со счетом 2:2.
Во втором тайме армейцы не только умело защищались, но и предпринимали острые атаки на ворота команды тепловозостроителей. Тем не менее на 52-й минуте матча А. Оленев в штрафной площаде гостей обыграл трех защитников СКА, отдал мяч В. Галустову, и тот поставил победную точку.
Итак, "Заря" взяла верх со счетом 3:2.
"Ворошиловградская правда".
Рейтинг@Mail.ru