ВОРОШИЛОВГРАД
"Заря" (Ворошиловград) - "Жальгирис" (Вильнюс). 0:0.
9 сентября. Судья Н. Походенко (Майкоп). 7500 зрителей.
Дублеры - 1:2.
"Советский спорт".

А НА ТАБЛО - НУЛІ
9 вересня відбулися ігри 32-го туру чемпіонату СРСР з футболу серед команд першої ліги. Вони виявилися досить результативними в 12 матчах було забито 35 голів - п'ятий показник з початку сезону. Як і в попередньому турі, слабо виступити гості, набравши тільки 4 очки 24 можливих. Навіть лідер сімферопольська "Таврія" - не уникнув втрат, в Орджонікідзе кримчани програли місцевому "Спартаку" 1:3. І тепер за більшою кількістю перемог на перше місце вийшли футболісти "Дніпра", які у себе вдома взяли гору над ярославським Шинником" - 1:0.
Ворошиловградська "Зоря" на своєму полі зустрічалася з вільнюським "Жальгірісом". У литовських футболістів надійні оборонні лінії: вони пропустили у свої ворота м'ячів менше всіх у першій лізі. До речі, і матч першого кола "Зоря" і "Жальгіріс" завершили нульовою нічною.
Як можна розрушити захисні редути і вийти на ударну позицію? Атакувати на високих швидкостях, міняти напрямки ударів, заплутувати захисників в мереживі стрімких комбінацій. Все це "Зоря" і демонструвала майже на протязі всього першого тайму. Але демонструвала з меншою швидкістю, ніж хотілося б і тому захисники гостей встигали "гасити" кінцівки атак, а в окремих випадках просто блискуче грав воротар "Жальгіріса" В. Юркус.
У другому таймі запам'ятався сильний удар захисника "Зорі" I. Теннака, але м'яч влучив у перекладину. Коротше кажучи, 90 хвилин гри виявилися безрезультатними 0:0. Це перший із проведених вдома 16 матчів, у якому ворошиловградці не забили жодного м'яча.
Тепер "Зорі" належить провести два матчі на виїзді - з івано - франківським "Спартаком" і одеським СКА.
"Прапор перемоги" Ворошиловград.

НІЧИЯ... І ЗНОВУ НІЧИЯ
"ЗОРЯ" - "ЖАЛЬГІРІС" 0:0
Цього разу захотілося порушити традицію нашої газети і навести результати чергового туру чемпіонату СРСР серед команд першої ліги не в кінці звіту, а на його початку. Ось як зіграли команди: "Ністру" - СКА Од - 2:0, "Динамо" - "Спартак" Ів-Ф - 3:1, "Спартак" Ор - "Таврія" - 3:1, "Спартак" Нл - "Металург" - 1:3, "Металіст" - "Іскра" - 1:1, "Дніпро" - "Шинник" - 1:0, "Колос" - "Факел" - 4:1, "Памір" -"Крила Рад" - 3:0, "Бустон" - "Уралмаш" - 3:0, "Торпедо" - "Кузбас" - 4:1, "Гурія" - СКА Хб - 3:0.
Ну, а в зустрічі "Зорі" з "Жальгірісом" рахунок відкрито не було. І, як бачите, це був єдиний матч, де не було забито жодного гола. На фоні інших результатів, а глядачі стали свідками 34 голів, ця зустріч виділяється не в кращу сторону.
І якщо "Жальгіріс", який взагалі справив непогане враження, практично і не мав можливості забити гол, то "Зоря", мабуть, все ж повинна була виграти. Двічі гостей рятувала штанга, і ще кілька разів їх "рятувала" нерозторопність ворошиловградських форвардів. Важко, наприклад, збагнути як Стульчин спромігся не влучити у пусті ворота, коли м'яч, після удару Куксова, від штанги відскочив точно на ногу нашому форварду. І якщо згадати, то таких нагод у цьому сезоні у Стульчина трапляється безліч, а закінчуються вони безрезультатно, то варто, напевне, говорити не стільки про невезіння, скільки про безвідповідальність і зниження майстерності. Не відзначалися цього разу винахідливістю й інші партнери Стульчина по нападу, хоча, як вже говорилося, "Зоря" могла виграти і це було б закономірно.
Але якщо нічия з "Іскрою" пересунула ворошиловградців на два місця вище в турнірній таблиці, то на цей раз їм довелося пропустити вперед спартаківців Орджонікідзе. До того ж, в притул наблизилися до "Зорі" команди, що займають місця в нижній половині таблиці. А виграй тепловозобудівники звітний матч, вони піднялися б місцем вище і наблизилися до лідерів.
Ось така ціна очка в ситуації, що склалася зараз у першій лізі. Так що роздавати їх досить ризиковано.
"Зоря" виступала в такому складі: Ставко, Найденко (Лук'янчук), Павлов, Ігнатенко, Рабочий, Оленьов, Теннак, Малишенко, Колесников, Куксов, Стульчин (Зубенко).
(Газета "Молодогвардієць" Ворошиловград).
Рейтинг@Mail.ru