ЛИДЕРЫ СОХРАНИЛИ ПОЗИЦИИ
 Волею жребия в минувшем туре, состоявшемся 27 сентября, днепропетровский "Днепр" и харьковский "Металлист" играли на своих полях, а симферопольская "Таврия" и душанбинский "Памир" выступали в гостях. И надо же было такому случиться, что все они одержали победы и не поступились своими позициями.
 Крымчане в Ворошиловграде встречались с "Зарей". После проигрыша в Харькове наши земляки очень собранно провели весь матч, активно действовали в нападении и надежно защищались. Уверенно чувствовал себя вратарь В.Юрковский, который взял несколько трудных мячей. Несмотря на все усилия хозяев овладеть инициативой, футболисты "Таврии" не позволили им это сделать, сами часто и большими силами шли вперед.
 Первыми добились успеха крымчане. На 43-й минуте они подали угловой, и полузащитник В.Синельник головой отправил мяч в сетку ворот соперников.
 После перерыва ворошиловградцы много старались, чтобы отквитать гол. Это им удалось лишь на 68-й минуте, когда А.Куксов пробил мяч со штрафного удара. Мяч попал в "стенку" симферопольцев и вновь возвратился к А.Куксову. Повторный его удар был сильным и точным.
 За четыре минуты до финального свистка, наши земляки провели быструю и четкую комбинацию, и В. Синельник мощным ударом метров с 28 послал второй мяч под перекладину ворот "Зари". 2:1 — победила "Таврия", которая выступала в составе: В.Юрковский, С.Матухно, В.Королев, К.Панчик, Е.Король, Б.Маринцов, В.Синельник, В.Причиненко, Ю.Зуйков. (А.Черемисин), В.Петров, В.Науменко.
"Крымская правда", 1980 г.

ВОРОШИЛОВГРАД
"Заря" (Ворошиловград) - "Таврия" (Симферополь). 1:2 (0:1).
27 сентября. Судья В. Чехоев (Орджоникидзе). 8500 зрителей.
Голы: у "Таврии" - Синельник (43, 83); у "Зари" - Куксов (61).
Дублеры - 1:0.
"Советский спорт".

Фортуна в формі воротаря
"ЗОРЯ" - "ТАВРІЯ" 1:2
"Зоря": Ставко, Найденко, Павлов, Євсєєв, Теннак, Оленьов (Зубенко), Галустов, Малишенко, Колесников, Куксов, Стульчин (Лук'янчук, Іванов).
"Таврія": Юрковський, Панчик, Матухно, Король, Корольов, Маринцов, Зуйков (Черемісін), Причиненко, Петров, Науменко, Синельник.
Суддя: В. Чахоєв (м. Орджонікідзе).
Голи: у ""Таврії" - Синельник (43, 86), у "Зорі" - Куксов (61).
У минулому турі ворошиловградська " Зоря" приймала одного з лідерів першості з футболу серед команд першої ліги - сімферопольську "Таврію". Перед цим кримчани зазнали нищівної поразки в Харкові від "Металіста" - 0:4, ворошиловградці впевнено переграли запоріжський "Металург". Тому, болільники сподівалися на гру гостру і безкомпромісну. І треба відразу зазначити, що вони не помилилися у своїх сподіваннях.
"Таврії" треба було довести, що її зрив у Харкові був випадковим, "Зоря" ж у разі успіху могла впритул наблизитись до лідерів. Як не прикро для ворошиловградських болільників, але завдання виконала лише "Таврія". Хоча, відверто, "Зоря" заслуговувала, якщо і не виграшу, то у всякому разі нічиєї. Але цього вечора фортуна явно відвернулась від господарів. Крім всього вище всіляких похвал зіграв воротар кримчан Віктор Юрковський. Важко навіть перелічити всі моменти, коли він виручав свою команду, з принаймні тричі взагалі взяв м'ячі, які відносяться до розряду тих, що не беруться. Та страж воріт гостей довів, що безвихідних ситуацій не буває.
"Зоря" протягом майже всієї гри наступала, мала безперечну перевагу і... програла.
Під завісу і першого, і другого таймів Синельник забив два голи, які аж ніяк не витікали з логіки гри. Захисники господарів, прикриваючи основних бомбардирів "Таврії" Науменка і Петрова, обидва рази прогавили молодого Синельника.
"Зоря виступила омолодженим складом, керованим досвідченим Куксовим, який безумовно був кращим у команді і не тому, що він став автором гола. Просто ветеран, як-то кажуть, "бився" від першої до останньої хвилини, що, на жаль, не можна сказати про його молодих партнерів.
І все ж, незважаючи на програш, "Зоря" довела, що резерви в колективі є, і непогані, і вона виглядає перспективною.
Турнірну таблицю продовжують очолювати "Дніпро", "Таврія", "Металіст" і "Памір", у яких по 46 очок.
"Зоря" з 37-ма очками займає десяте місце.
(Газета "Молодогвардієць" Ворошиловград).

У групі лідерів - без змін
У черговому, 36-му турі чемпіонату країни з футболу серед команд першої ліги всі чотири лідери "Дніпро", "Металіст", "Таврія" і "Памір" - здобули чергові перемоги і дружно продовжують очолювати турнірну таблицю. Причому останні дві команди добились успіху на виїзді.
"Таврія" у звітному турі грала у Ворошиловграді проти наших земляків - команди "Зоря" виробничого об'єднання "Ворошиловградський тепловозобудівний завод імені Жовтневої революції". Господарі поля відразу ж захопили ініціативу, гостро атакували, але, як часто буває в таких випадках, успіху добилась команда, яка захищалась. В одній з контратак перед завісою першого тайму гості відкрили рахунок.
У другій половині гри ворошиловградці додають у темпі, затискують гостей у їх штрафному майданчику, і на 61-й хвилині півзахисник "Зорі" А. Куксов після подачі кутового зрівнює рахунок.
Господарі поля продовжують атакувати великими силами, але м'яч у ворота гостей не йде. Зразки високої майстерності демонструє досвідчений воротар "Таврії" - В. Юрковський. Здавалося, що команди розділять очки у цій грі, але несподівано ворошиловградці зробили "подарунок" гостям після вільного удару від воріт воротар ворошиловградців А. Ставко пробив прямо на гравця "Таврії" В. Синельника, який тут же невідпорним ударом забив переможний гол у ворота господарів поля.
Так при явній перевазі у цьому матчі "Зоря" втратила два дуже важливих очки і знову в турнірній таблиці перемістилась на десяте місце.
"Прапор перемоги" Ворошиловград.

Лидеры прежние
Состоялись игры 35-го тура первенства страны среди команд первой лиги. "Заря" на своем поле принимала одного из лидеров чемпионата симферопольскую "Таврию". Появление в составе ворошиловградцев опытного мастера А. Куксова позволило нашей команде подолгу контролировать мяч в середине поля. Однако неумение его партнеров принять нестандартное решение, отсутствие неожиданных ходов не позволили взять ворота гостей. Больше того, в одной из контратак незадолго до перерыва крымчане повели в счете 1:0.
После перерыва в "Заре" произошла замена: вместо В. Стульчина на поле вышел молодой В. Лукьянчук. На 61-й минуте после розыгрыша штрафного Куксов сильным ударом послал мяч в сетку ворот. Сравняв счет, "Заря" заиграла энергичнее. Но удары В. Зубенко, Ю. Колесникова отражает отлично играющий голкипер "Таврии". Ворошиловградцы настолько увлеклись атаками, что в спешке при выполнении удара от своих ворот мяч был направлен игроку гостей В. Синельнику, который отличным ударом в угол ворот забил победный гол.
Обидное поражение. При большом игровом преимуществе наша команда потеряла как минимум очко, переместившись на десятое место.
Турнирную таблицу по-прежнему возглавляют четыре команды - "Днепр", "Таврия", "Памир" и "Металлист", набравшие по 46 очков.
Ю. СИПУНОВ. инженер. "Ворошиловградская правда".

Рейтинг@Mail.ru