ВОРОШИЛОВГРАД
"Заря" (Ворошиловград) - "Днепр" (Днепропетровск). 1:1 (1:0).
6 октября. Судья В. Кузнецов (Омск). 8500 зрителей.
Голы: у "Зари" - Стульчин (33); у "Днепра" - Павленко (83, с 11-метрового).
На 3-й мин. Стульчин не реализовал 11-метровый.
Предупрежден Лысенко ("Днепр").
Дублеры - 2:0.
"Советский спорт".

Гості задоволені. А господарі?
"Зоря" - "Дніпро" (Дніпропетровськ) 1:1
Судді: В. Кузнецов, Ю. Костянтинов (обидва - Омськ), О. Балакін (Київ).
"Зоря": Ставко, Павлов, Малигін (Найденко), Теннак, Іванов (Зубенко), Галустов, Малишенко, Колесников, Куксов, Стульчин.
"Дніпро": Краковський, Мотуз (Самойленко), Трошкін (Лютий), Кутузов, Лисенко, Васютич, Черних, Павленко, Шевчук, Яковлев (Дієв), Крамаренко.
Голи забили: у "Зорі" - Стульчин (33); у "Дніпра" - Павленко (82, з пенальті).
Стульчин не реалізував пенальті.
Попереджено Лисенка ("Дніпро").
На початку гри господарі провели кілька гострих атак. На четвертій хвилині м'яч після сильного удару Куксова потрапляє в штангу. Першим до нього встигає Малишенко. Рятуючи становище, захисник гостей грає рукою.
Віддаючи належне майстерності Краковського, все ж не реалізований одинадцятиметровий штрафний удар швидше треба віднести в пасив нашому форвардові, ніж в актив воротареві "Дніпра". Несильний удар Стульчина парирувати йому не склало особливих труднощів. Чи не занадто часто наші футболісти програють двобій воротарям суперників?
В аналогічній ситуації форвард "Дніпра" Павленко не залишив ніяких шансів Ставкові, за всіма правилами футбольної майстерності "поклавши" його в один бік, а м'яч спрямувавши в інший. Але це станеться за вісім хвилин до кінця матчу. Проміжок часу між цими двома епізодами проходив у напруженій боротьбі з перевагою господарів поля. Треба віддати належне Стульчину, який після прикрої невдачі діяв наполегливо, докладаючи всіх зусиль, щоб виправити помилку. Саме він, скориставшись неузгодженими діями захисників "Дніпра", і відкрив рахунок. Футболісти "Зорі" мали багато можливостей збільшити рахунок. Кілька разів близькими до успіху були Малишенко, Стульчин. Але в завершальній стадії атак наші земляки діяли не кращим чином. У господарів поля, як і завжди, багато і плідно діяв Куксов, привернула увагу і гра молодого Євсєєва. У гравця юнацької збірної СРСР є всі задатки, щоб стати провідним футболістом. При умові, звичайно, що він показуватиме стабільну гру. Адже саме цієї стабільності бракує молодим футболістам "Зорі".
Ну, а що "Дніпро"? В цьому році колектив - один з головних претендентів на вихід у вищу лігу. Незважаючи на високе місце, у гостей багато невирішених проблем. І, в першу чергу, в організації гри. В команді, яка претендує на роль лідера, вона повинна бути більш продуманою, цілеспрямованою. У всякому випадку, їх головні суперники "Таврія" і "Металіст" показали на полі стадіону "Авангард" більш змістовну гру. Епізодичні спроби Шевчука, Павленка та Лютого, який вийшов на поле у другому таймі, оживити дії партнерів особливого успіху не принесли. В команді відчувається відсутність диспетчера. Яковлев, який після перерви повернувся в команду, далеко не в кращій спортивній формі. Після закінчення матчу гості не приховували, що задоволені його результатом. А чи може бути задоволена "Зоря"?
На першому місці йде "Таврія" - 50 очок. На два очка менше мають "Дніпро", "Памір" та "Металіст". "Зоря" з 39 очками посідає одинадцяте місце.
В. УСЕНКО (Газета "Молодогвардієць" Ворошиловград).

ВТРАЧЕНЕ ОЧКО
Матчем невикоринстаних можливостей можна назвати цю зустріч з чергового, 38-го туру чемпіонату СРСР з футболу між командами першої ліги "Зоря" і "Дніпро". Ворошиловградці, приймаючи на своєму полі одного з лідерів першості, прагнули будь-що продемонструвати перед своїми прихильниками хорошу гру.
Початок зустрічі господарі поля провели зібрано, цілеспрямовано, атакуючи ворота дніпропетровців великими силами. Воротар гостей С. Краковський - весь час у грі.
На 5-й хвилині матчу гості порушують правила у своєму штрафному майданчику. І "Зоря" одержує право на одиннадцятиметровий удар. На жаль, його дуже недбало виконав В. Стульчин: слабо посланий ним м'яч став, як кажуть, легкою здобиччю воротаря гостей.
Ворошиловградці продовжують активно наступати і на 33-й хвилині добиваються успіху: ніби виправдовуючи свій промах на початку гри, В. Стульчин завершив чергову атаку своїх товаришів по команді сильним ударом під гострим кутом і м'яч потрапляє у ворота "Дніпра".
Другий тайм зустрічі за малюнком гри мало чим відрізнявся від першого. Більшу частину часу господарі провели в атаці. Та знову чудові голеві моменти не використовують А. Куксов, О. Малишенко, В. Стульчин. Здавалося, зустріч так і закінчиться з мінімальною перевагою в рахунку господарів поля. Але на останніх хвилинах гри у ворота "Зорі" призначається одиннадцятиметровий штрафний удар, і "Дніпро" (зусиллями С. Павленка) несподівано здобуває очко. Нічия - 1:1.
"Прапор перемоги" Ворошиловград.

ПОБЕДА БЫЛА БЛИЗКА
Немногим более месяца отдепяет команды первой лиги от завершения чемпионата страны. Позали 38-й тур первенства, в котором "Заря" на своем поле принимала одного из кандидатов на переход в высшую лигу днепропетровский "Днепр".
Уже к третьей минуте встречи ворошиловградцы могли повести в счете. Сильный удар А. Куксова отразила перекладина, отскочивший мяч пытался добить А. Малышенко, однако защитник гостей сыграл рукой. Судья назначил пенальти. Удар В. Стульчина парировал вратарь С. Краковский.
Неудача в начале встречи не ослабила атакующей мощи хозяев. На 33-й минуте матча в ситуации, которая не предвещала гостям угрозы, отлично сыграл В. Стульчин. Он реабилитировал себя перед командой и болельщиками, с острого угла направив мяч в ворота - 1:0.
После перерыва зрители стали свидетелями поединка, изобилующего многими голевыми моментами. И здесь предпочтение надо отдать ворошиловградцам. Они были более активны. Однако ни Колесников, ни Малышенко, имевшие много удобных позиций для взятия ворот, так и не смогли увеличить счет. А гол забили гости с одиннадцатиметрового удара. Это произошло на 83-й минуте. В итоге ничья - 1:1.
Ю. СИПУНОВ. инженер. "Ворошиловградская правда".
Рейтинг@Mail.ru