ВОРОШИЛОВГРАД
"Заря" (Ворошиловград) - "Спартак" (Нальчик). 2:1 (0:1).
29 октября. Судья Г. Мильх (Ленинград). 6 000 зрителей.
Голы: у "Спартака" - Наурузов (23); у "Зари" - Малышенко (57), Шевлюк (84).
Дублеры - 6:0.
"Советский спорт".

Вдала заміна
"ЗОРЯ" - "СПАРТАК" (Нч.) 2:1
"ЗОРЯ": Ставко, Найденко, Павлов, Теннак, Євсєєв (Шевлюк), Галустов (Іванов), Лук'янчук (Ігнатенко), Малишенко, Колесников, Куксов, Стульчик.
"СПАРТАК": Кокорін, Попович, Камарзаєв, Пазов, Вітковський, Шарпан, Нікітін, Трубіцин, Ахобеков, Наурузов, Бєков.
СУДДІ: Г. Мільх, Ю. Якобсон, С. Байдаков (всі м. Ленінград).
ГОЛИ: Наурузов (23 хв.), Малишенко (57), Шевлюк (85).
Після минулого туру стала відома ще одна команда (крім "Уралмашу"), яка залишить першу лігу вітчизняного футболу. Нею став "Спартак" із Нальчика, зазнавши поразки у Ворошиловграді від "Зорі". Тепер він навіть теоретично не зможе наздогнати запорізький "Металург", якому, в свою чергу, загрожує та ж сама участь, що й "Спартака".
Оскільки тільки перемога залишала спартаківцям якісь, хоч і маленькі, шанси на продовження прописки у першій лізі, вони почали матч досить зібрано і активно.
Можливо, ворошиловградці вирішили що подолають опір аутсайдера без особливої напруги, можливо, старших по рангу "розхолодив" рахунок в зустрічі дублерів, в якій резервісти "Зорі" взяли гору з хокейним рахунком 6:0, можливо, ще з якихось причин, але господарі спочатку явно не настроїлися на боротьбу, діяли мляво і з неохотою.
Не "пішла" гра у Лук'янчука, який мав напрочуд велику свободу дій на своєму фланзі, але так і не зумів використати по-справжньому цю свободу, не прагнули особливо турбувати Кокоріна нападаючі Малишенко, Стульчин, Колесников. При такому "колисковому" темпі зосім "заснув" Галустов.
Так чи інакше, але таким поворотом подій досить швидко скористалися гості. Захист "Зорі" відверто забув про десятку спартаківців Наурузова, який вільно прийняв м'яч, обвів Ставка і на 23-й хвилині відкрив рахунок.
Але навіть гол не вивів ворошиловградців з "дрімоти". І тільки в другому таймі господарі, нарешті, "включили оберти". Гра пішла жвавіше. У якійсь мірі цьому сприяли заміни. Замість Галустова і Лук'янчука вийшли Іванов та Ігнатенко. Зокрема після сильного удару останнього воротар гостей з трудом виручив команду. Але він був вже безсилий проти удару Малишенка на 57 хвилині.
Та більшого ворошиловградці не могли зробити. Матч наближався до кінця і здавалося, що він так і закінчиться внічию.
Під кінець зустрічі тренери "Зорі" роблять ще одну заміну. Замість молодого Євсєєва виходить досвідчений Шевлюк. Саме він і поставив крапку в матчі, провівши на полі лише три хвилини.
Сильний удар Куксова прийшовся у перекладину. Гості ввели м'яч у гру і невдало ним розпорядилися. Шевлюк здалеку несильно, але точно пробив. Голкіпер не зовсім був готовий до удару - і м'яч опинився в сітці воріт спартаківців, перекресливши їм будь - які надії на вдалий фініш в сезоні.
Лідирують, як і раніше, "Таврія", "Дніпро" і "Металіст". Саме ці три команди, напевне, і розіграють дві путівки у вищу лігу.
Завтра, 2 листопада, "Зоря" проведе свій останній матч на своєму полі. Вона прийматиме спартаківців Орджонікідзе.
Ю. БИСТРЮКОВ (Газета "Молодогвардієць" Ворошиловград).

Хоча й перемогли
Кілька тисяч найбільш стійких прихильників ворошиловградської "Зорі", які прийшли минулої середи на стадіон "Авангард" подивитися її матч із спартаківцями Нальчика, хоч і стали свідками перемоги своїх земляків, але задоволення від гри не одержали.
Гості, які вже втратили шанси залишитись у першій лізі, виглядали, на подив, організованим, добре технічно підготовленим колективом. І по грі створювалось враження, що не вони, а господарі поля є аутсайдерами нинішньої першості.
У першому таймі швидкі й небезпечні контратаки спартаківців постійно тримали в напруженні захист "Зорі". Один з таких стрімких флангових проходів завершився влучним ударом Б. Наурузова. Рахунок 1:0 на користь гостей став логічним підтвердженням співвідношення сил на полі. Про явно слабку гру господарів, їх безвольність, технічний брак у роботі з м'ячем, тактичні прорахунки у перші 45 хвилин гри свідчить хоча б те, що за цей час ворошиловградці по суті не зробили жодного удару по воротах гостей.
І в другій половині гри в спартаківців було більше шансів послати м'яч у сітку воріт "Зорі", ніж у їх суперників, та спортивне щастя усміхнулося останнім. Правда, якоюсь мірою винні у цьому самі футболісти Нальчика, які задовго до кінця гри, мабуть, повірили в те, що зуміють утримати мінімальну перевагу в рахунку. Так чи інакше, але господарі поля зуміли зусиллями О. Малишенка і В. Шевлюка забити два м'ячі у ворота аутсайдера, взявши тим самим блідий реванш за поразку від спартаківців з великим рахунком (0:3) у першому колі.
Висновок з цієї гри можна зробити лише один: якщо футболісти "Зорі" ставлять перед собою мету досягти більшого, ніж вони добилися у перший рік перебування в першій лізі, вони повинні докорінно переглянути своє ставлення до гри, відпрацьовувати техніку, доводити до логічних завершень власні тактичні ходи, зміцнювати фізичні та вольові якості кожного гравця окремо і команди в цілому.
Після цієї перемоги "Зоря" продовжує займати десятий рядок у турнірній таблиці.
Д. ІВАНЕНКО "Прапор перемоги" Ворошиловград.

УДАЧНАЯ ЗАМЕНА
После двух поражений на выезде "Заря" провела матч на своем поле против аутсайдера чемпионата - "Спартака" из Нальчика. Уже на 23-й минуте первого тайма гости повели в счете.
После перерыва А. Малышенко сравнял счет. Забитый гол, как ни странно, не добавил ворошиловградским игрокам решительности. Мяч в этот вечер плохо "слушался" многих игроков нашей команды. За пять минут до окончания встречи не сильный, но точный удар вышедшего на замену В. Шевлюка позволил "Заре" одержать победу - 2:1.
Ю. СИПУНОВ, инженер. "Ворошиловградская правда".
Рейтинг@Mail.ru