ВОРОШИЛОВГРАД
"Заря" (Ворошиловград) - "Спартак" (Орджоникидзе). 2:0 (0:0).
2 ноября. Судья Р. Мириманян (Ереван). 4500 зрителей.
Голы: Игнатенко (48, 89).
Зазроев ("Спартак") на 23-й мин. не реализовал 11-метровый.
Предупреждены: Козырев и Олейник ("Спартак"), Теннак ("Заря").
Дублеры - 0:2.
"Советский спорт".

Під завісу сезону
"Зоря" - "Спартак" Орджонікідзе 2:0
"Зоря": Ставко (Лахтін), Найденко, Павлов, Теннак (Славинський), Євсєєв, Шевлюк, Ігнатенко, Малишенко, Колесников, Куксов, Стульчин (Лук'янчук).
"Спартак": Олейник, Козирєв, Суанов, Георгієв (Качмазов), Худієв, Міріков, Васильєв, Хуадонов, Секінаєв, Зазроєв, Бакузаров (Амбалов).
Судді: Р. Міріманян, В. Шароян (обидва - м. Октемберян), С. Геворкян (м. Єреван).
Голи: Ігнатенко (48, 89 хв.).
Минулої неділі погода у Ворошиловграді неначе вирішила довести далекоглядність складачів календаря для першої ліги. "Зоря" проводила свою останню зустріч на рідному стадіоні. Незадовго до матчу пішов дрібний жорсткий сніг. Він швидко вкрив і бігові доріжки стадіону, і саме футбольне поле, яке нагадувало цього вечора хорошу ілюстрацію до пісні "Білий сніг на зеленому листі".
Зрозуміло, що така погода аж ніяк не сприяла добротній грі. Принаймні у першому таймі. Хоч і було холодно, гра почалася у повільному темпі. Можливо, футболістам заважало не тільки важке поле, але й положення команд. Адже обидві вони вже втратили шанси на призові місця, а вихід у другу лігу їм не загрожував. Так що зустріч носила, так би мовити, престижний характер. Хоча престиж теж непоганий "подразнювач".
Перевага "Зорі" визначилася відразу. Але стопроцентну можливість відкрити рахунок мали якраз гості.
Вже на третій хвилині Олейник ногою зумів відбити м'яч після удару Куксова. На п'ятнадцятій - Шевлюк добре "закрутив" кутовий. Двоє спартаківців опинилися у воротах, але м'яч у сітку не потрапив.
І тут же Бакузаров демонструє хороший дриблінг, виходить сам на сам з Ставком і Євсєєв збиває його у штрафному майданчику. Досвідчений Зазроєв пробив точно, але не дуже сильно і Ставко парирує пенальті.
За хвилину до перерви Олейник якимось чудом відбив відмінний удар Стульчина. Ось і всі, мабуть, гострі моменти в першому таймі.
А ось друга половина матчу була більш насиченою гострими ситуаціями. Правда, виникали вони в основному, біля воріт гостей. Після того, як на 48-й хвилині Ігнатенко "замкнув" дальню штангу після подачі Малишенка, спартаківці, мабуть, вже мало вірили в те, що зуміють переломити хід поєдинку на свою користь.
"Зоря" атакувала гостро, великими силами, але подвоїти результат змогла лише за хвилину до кінця зустрічі. Куксов, який до цього мав кілька реальних можливостей вразити ворота, сильно пробив під гострим кутом. Олейник відбив м'яч прямо на Ігнатенка, який змусив гостей почати з центру.
Коли до кінця матчу залишилось чотири хвилини, на поле вийшов новий гравець "Зорі" В. Славинський. І хоч за такий проміжок часу важко показати, на що ти здатен, молодий футболіст справив непогане перше враження.
Хотілось би зазначити, що незважаючи на важке поле, гра була коректною. І три попередження, які виніс суддя Козирєву, Олейнику і Теннаку, слід більше розглядати, як профілактичні.
Ю. БИСТРЮКОВ (Газета "Молодогвардієць" Ворошиловград).

ДО НОВОГО СЕЗОНУ!
Хоч до кінця чемпіонату країни з футболу серед команд першої ліги залишилося зіграти ще два тури, для ворошиловградських прихильників шкіряного м'яча сезон вже завершився. Минулої неділі команда "Зоря" виробничого об'єднання "Ворошиловградський тепловозобудівний завод імені Жовтневої революції" провела на стадіоні "Авангард" обласного центру останній матч на своєму полі в нинішній першості.
Гра, в якій ворошиловградці виступали проти спартаківців Орджонікідзе, проходила в незвичайних погодних умовах: весь час йшов мокрий сніг, було холодно. Краще налагоджені колективні дії ворошиловградців визначили їх помітну ігрову перевагу протягом усього матчу. І тільки поспішність у завершальних моментах атак не дозволила футболістам "Зорі" відкрити рахунок у першому таймі.
В другій половині гри комбінації господарів поля носили більш осмислений характер. І це не забарилось позначитись на результаті. Спочатку О. Ігнатенко виявився в необхідній точці боротьби, "замкнувши" у воротарському майданчику гостей багатоходову комбінацію, розіграну ворошиловградцями після подачі кутового.
Потім, під завісу матчу, Олександр відзначився ще раз: після швидкої атаки господарів з близької відстані послав м'яч у ворота спартаківців мимо воротаря гостей В. Олійника.
Футболісти з Північної Осетії реальних загроз воротам господарів поля створювали мало. Причина цього - у відсутності продуманих колективних дій. І все ж вони мали нагоду забити принаймні гол престижу. В кінці першого тайму під час однієї з швидких контратак спартаківців захисники "Зорі" в своєму штрафному майданчику порушили правило, за що були покарані одинадцятиметровим штрафним. Однак А. Чіхладзе не зовсім впевнено його виконав. I воротар ворошиловградців А. Ставко відбив м'яч у поле.
Отже, переконлива перемога "Зорі" - 2:0. Вона дозволила ворошиловградцям переміститися в турнірній таблиці з десятого на восьме місце.
Тепер нашим землякам до кінця залишилося провести ще два матчі на виїзді - з командами "Динамо" (Ставрополь) і "Ністру" (Кишинів).
"Прапор перемоги" Ворошиловград.

УЖ ФИНИШ БЛИЗОК
Матчем 44-го тура первенства страны среди команд первой лиги "Заря" завершила свое выступление в Ворошиловграде. В минувшее воскресенье наша команда принимала спартаковцев из Орджоникидзе.
В первом тайме гости получили право на одиннадцатиметровый удар. Но вратарь команды А. Ставка отразил удар.
Энергичней стали действовать ворошиловградцы во втором тайме и сразу же добились успеха. На 48-й минуте на передачу А. Малышенко своевременно вышел А. Игнатенко и с близкого расстояния послал мяч в ворота. Под занавес встречи он отличился вновь, став автором второго гола. Это была девятнадцатая победа наших земляков. Теперь у них 46 очков и два оставшихся матча в Ставрополе и Кишиневе.
Ю. СИПУНОВ "Ворошиловградская правда".
Рейтинг@Mail.ru