КИШИНЕВ
"Нистру" (Кишинев) - "Заря" (Ворошиловград). 2:1 (0:0).
15 ноября. Судья Е. Александров (Ярославль). 10 000 зрителей.
Голы: у "Нистру" - Мацюра (72, с 11-метрового), Спиридон (77); у "Зари" - Малышенко (82).
Предупрежден Найденко ("Заря").
Дублеры -2:1.
"Советский спорт".

"ЗОРЯ": УРОК НА ЗАВТРА

Останню зустріч нинішньої першості ворошиловградська "Зоря" проводила в Кишиневі проти місцевої команди "Ністру". Матч сусідів у турнірній таблиці повинен був визначити, хто з них у підсумковій таблиці займе восьме місце. Для виконання цього локального завдання наших земляків влаштовувала і нічия, а господарям поля потрібна була перемога. Крім того, вони прагнули взяти реванш за поразку від ворошиловградців у першому колі.
Це і визначило малюнок гри: молдавські футболісти атакували значними силами. "Зоря" захищалась - впевнено і надійно. Здавалось, нульова нічия буде логічним підсумком цієї зустрічі. Але під кінець другого тайму ворошиловградці допускають незначне порушення правил гри у своєму штрафному майданчику, і суддя Александров із Ярославля невблаганно показує на одинадцятиметрову позначку. Півзахісник господарів поля А. Мацюра не упустив наданого йому шансу відкрити рахунок.
Футболісти "Зорі", явно збентежені цим епізодом, кілька хвилин не можуть відзнайти втрачену нитку своєї гри. І тут же поплатились за це: швидкий прохід нападаючого "Ністру" В. Спиридона призвів до другого гола.
Заключні хвилини матчу ворошиловградці провели у безперервних атаках. Одну з них результативно завершив О. Малишенко. Але досягти більшого перешкодив фінальний свисток, який зафіксував перемогу молдавських футболістів з рахунком 2:1.
Звичайно, підсумки чемпіонату будуть ретельно вивчені і проаналізовані спеціалістами і любителями футболу, тренерами і гравцями. Вони мають бути черговим щаблем для подолання вершин майстерності цієї популярної гри. Сьогодні ж оцінюючи сезон, проведений футболістами "Зорі" у першій лізі, не можна не зробити кілька загальних зауважень.
Молода за віком команда виробничого об'єднання "Ворошиловградський тепловозобудівний завод імені Жовтневої революції" не змогла виконати даного болільникам слова - повернутися у вищу лігу через ряд об'єктивних причин. Слід згадати, наприклад, що команду після її минулорічної невдачі у вищому ешелоні вітчизняного футболу залишила більшість її провідних гравців, а заміна їм знайшлася далеко не рівноцінна. Не можно не брати до уваги й те, що з "пришельцем" з вищої ліги всі команди грали з особливим настроєм.
І все ж у тому, що команда провела сезон явно нижче своїх можливостей, винні передусім самі футболісти та їх наставники. Колектив не відзначався високою морально - вольовою підготовкою. У ряді матчів де від команди вимагалася зібраність та елементарна ігрова дисципліна, окремі гравці поставали перед глядачами байдужими статистами. Це, зокрема, стосується в цілому здібного нападаючого "Зорі" В. Стульчина, який інертно провів весь сезон.
Звичайно, у команди є свої лідери. Доброго слова заслуговують її капітан півзахисник А. Куксов, захисники Ю. Рабочий, І. Теннак і А. Павлов, молодий нападаючий О. Малишенко. На жаль, тренери "Зорі" не зуміли згуртувати навколо них інших гравців у колектив однодумців.
У багатьох матчах впадали в очі низький рівень технічної підготовки окремих футболістів, очевидні тактичні помилки команди.
Над усуненням цих недоліків повинні сумлінно попрацювати під час зимових канікул як гравці "Зорі", так і її наставники на чолі із старшим тренером В.Д. Добіжою. Лише за цієї умови команда може досягти більшого, ніж у нинішньому сезоні.
Д. ІВАНЕНКО "Прапор перемоги" Ворошиловград.
Рейтинг@Mail.ru