"ТОРПЕДО" - "ЗАРЯ" - 1:0
"Торпедо" (Москва) - "Заря" (Ворошиловград). 1:0 (0:0).
Москва. Стадион "Торпедо". 22 апреля. Ясно. 6 градусов. 12 000 зрителей.
Судьи Ю. Игнатов (Калуга), Н. Захаров (Владимир), Е. Александров (Ярославль).
"Торпедо": Чанов, Пригода, Жупиков, Бутурлакин, Миронов, Сучилин, Филатов (Сахаров, 46), Васильев, Ванюшкин, Грачев (Храбростин, 71), Яковлев.
"Заря": Князев, Найденко, Малыгин, Игнатенко, Рабочий (Сорокалет, 46), Журавлев, Кузнецов (Колесников, 81), Иванов, Гамула, Куксов, Быков.
Гол: Журавлев (в свои ворота, 57).
Дублеры: 2:0. Голы забили Зотов и Козлов.
Это был первый матч в Москве. Приход футбола в столицу был отмечен достаточно торжественно на торпедовском стадионе. После того, как капитаны команд Бутурлакин и Куксов подняли флаг открытия сезона в столицей соперникам, которые до того не блистали в первенстве страны, предстояло продемонстрировать публике свое умение.
До перерыва этого умения было показано не слишком много. Пожалуй, следует сказать, что в целом зрители явились свидетелями незатейливой, посредственной игры. И вот в перерыве в составе торпедовцев произведена замена. Вместо Филатова вышел Сахаров. Думаю, что он мог заменить и любого другого. Филатов в конце концов не выглядел худшим, но и не блистал, не выделялся из общего, довольно унылого фона.
Действия Сахарова в первые же минуты второго тайма явились яркой иллюстрацией того, чего не хватало обеим командам в этом матче - быстрых, нешаблонный атак, напористости, хлестких ударов. За три минуты Сахаров дважды пробил по цели. В первом случае мяч промчался рядом с углом ворот, а во втором угодил в стойку. Игра оживилась, и вот уже мяч оказался в сетке. Сахаров получил дальний пас от Яковлева. Его преследовал Журавлев. Ворошиловградец пытался ударить первым, и ударил первым, но направил мяч мимо вратаря в сетку. Пожалуй, иной развязки в этом эпизоде просто быть не могло. Гол записали на табло Сахарову, что по существу было справедливым.
Второй тайм проходил живее. Были возможности и у гостей отличиться, но заряженности на удар в концовках атак им недоставало. Не хватило такой заряженности и Храбростину, когда он прорвался на 81-й минуте один к воротам, бил без помех, должен был поразить цель, но поразил штангу ворот.
Г. РАДЧУК "Советский спорт".

"ТОРПЕДО" - "ЗОРЯ" - 1:0
"Торпедо" (Москва) - "Зоря" (Ворошиловград). 1:0 (0:0).
Москва. Стадіон "Торпедо". 22 квітня. Хмарно. 6 градусів. 12 000 глядачів.
Судді: Ю. Ігнатов (Калуга), М. Захаров (Владимир), Є. Александров (Ярославль).
"Торпедо": Чанов, Пригода, Жупиков, Бутурлакін, Миронов, Сучилін, Філатов (Сахаров, 46), Васильєв, Ванюшкін, Грачов (Храбростін, 70), Яковлєв.
"Зоря": Князєв, Найденко, Малигін, Ігнатенко, Робочий (Сорокалет, 46), Журавльов, Кузнецов (Колесников, 83), О. Іванов, Гамула, Куксов, Биков.
Гол: Сахаров (57).
Дублери - 2:0. Голи - Зотов, Козлов.
У ПРОТОКОЛІ матчу, який є офіційним документом, записано, що гол відкриття сезону в столиці забив Сахаров. Насправді він так і не встиг торкнутися м'яча перед тим, як той затріпотів у сітці воріт "Зорі". Таким було зорове сприйняття, це ж підтвердили після зустрічі арбітри, а в точності першого враження переконав відеозапис програми "Час". Яковлєв зробив безадресну передачу вперед. Першим біля м'яча, природно, опинився досвідченіший Журавльов, але його активно почав атакувати не менш досвідчений Сахаров. Тому ворошиловградець прийняв єдине вірне рішення - напівсили вдарив по своїх воротах. Князєв, у якого, треба визнати, руки горіли від напруження, вирішив випередити події, вибіг з воріт, а м'яч потрапив у сітку.
І все ж у тому, що, погрішивши проти істини, гол приписали Сахарову, є своя правда, бо провини ворошиловградця тут нема. Якщо не зраджує пам'ять, ось уже третій рік підряд ветеран "Зорі" та й усього нашого футболу Журавльов прощається з грою, переходить на тренерську роботу, але напередодні сезону з'ясовується, що заміни нема, і він знову взуває бутси.
Гідним відзнаки був і торпедівський ветеран Сахаров, який за 45 хвилин перебування на полі, принаймні, чотири рази міг записати своє ім'я на табло: тричі м'яч після його несподіваних ударів ледве не залітав у ворота, а одного разу влучив у штангу.
У матчі ми побачили чимало новачків, але увагу глядачів привернули не вони, що загалом сумно, а ті, кого ми знаємо вже багато років. Нехай цього разу не були в ударі Куксов і Кузнецов, але Журавльов, Малигін, Сахаров, Бутурлакін, Яковлєв стали головними дійовими особами.
Гості через травми не змогли виставити найкращий варіант складу. І тому почувалися на чужому стадіоні непевно, не боролися по всьому полю, а сподівалися тільки на контратаки. Однак в другому таймі були такі затяжні періоди, коли "Зоря" ставала господарем становища. Їй в ці хвилини не вистачало, мабуть, тільки колективних зусиль...
В. БЕРЕЗОВСЬКИЙ. Москва (телефоном). "Спортивна газета".
Рейтинг@Mail.ru