ПЕРЕД ВИРІШАЛЬНИМ НАСТУПОМ
Відомо, що цифри забитих і пропущених м'ячів - переконливе свідчення футбольного суперництва. Якщо подивитися на турнірні таблиці трьох зон класу "Б", то неважко помітити зрослу результативність матчів. В одвічному спорі "броні з снарядом" перевага зараз на боці "снаряда". Яскраве свідчення цього - хороші показники житомирського "Полісся", одеського "Чорноморця",  запорізького "Металурга", вінницького "Локомотива". Ці команди мають високотехнічних майстрів атаки, грають уміло і врівноважено.
Минулі змагання дають також ясну уяву про сили команд, манеру гри, їх технічні можливості. Набув, зрештою, впевненості запорізький "Металург". На відміну від минулого року він демонструє стабільність, злагоджену гру. Тон швидкому і технічному нападу команди задає досвідчений тактик В. Гришин, який особливо вправно веде "повітряні дуелі".
Вдало виступають футболісти житомирського "Полісся". Старший тренер, колишній гравець київського "Динамо" В. Фомін зумів створити боєздатний ансамбль. Для футболістів Одеси характерні зібраність, бойовий дух у відповідальних матчах, уміння добитися перелому гри у скрутних умовах.
Порівняно з минулим сезоном помітно зросла майстерність спортсменів кадіївського "шахтаря", донецького "Локомотива", дніпродзержинського "Дніпровця", тернопільського "Авангарду", команд "Десна" (Чернігів), "Дніпро" (Дніпропетровськ) та ін.
Особливо відрадний успіх футболістів Кадіївки, які відзначаються тепер стійкістю в обороні і завидною впертістю у завоюванні очок. Хороші морально-вольові якості більшості членів команди дозволяють "Шахтареві" грати все більш цілеспрямовано і змістовно. Молодим кадіївським нападаючим хочеться побажати частіше міняти напрям атак, з будь-яких позицій бити по воротах суперника.
Розчаровують інколи своїх прихильників луганські "Трудові резерви". Дуже нерівно виступають вони. Луганці в хорошому стилі обіграли тернопільський "Авангард" і вінницький "Локомотив", але в'яло, без ентузіазму провели матчі з дрогобицьким "Нафтовиком", динамівцями Хмельницького і сімферопольським "Авангардом".
Команді "Трудові резерви" дорого обійшлися грубі промахи в діях колишнього воротаря команди С. Басюка, технічний брак напівзахисників, неузгоджена гра нападу. Зараз "Трудові резерви" набули певної стрункості в грі, стабілізували склад. Прихильники цієї команди сподіваються, що футболісти і обласного центру закріплять свої позиції на чолі зони.
Щодо спортсменів північнодонецького "Хіміка", то вони знайшли в собі сили і мужність вийти з прориву, в якому опинилися на старті першості через хворобу ряду провідних гравців. Головні козирі "Хіміка" - швидкість, витривалість і велика працездатність.
Зараз українські команди майстрів класу "Б" займають вихідні рубежі для вирішального наступу на фініші першого кола. Успіх незмінний там, де гармонійно поєднується більш раціональна тактика, висока техніка, атлетизм і вольові якості футболістів. Тільки воля і праця до перемоги ведуть!
В. БОНДАРЕНКО "Прапор перемоги" (Луганск).

Рейтинг@Mail.ru