ГРУБІСТЬ НЕ ПРИКРАШУЄ ГРУ...
 "ЛОКОМОТИВ" (Вінниця) — "ТРУДОВІ РЕЗЕРВИ" (Луганськ) - 2:1
 Минулої неділі вінницький стадіон "Локомотив" був заповнений любителями футбола більша, ніж на попередніх матчах. І це зрозуміло: залізничники в черговій зустрічі приймали лідера зони — команду "Трудові резерви" м. Луганська. Тисячі вінничан небезпідставно сподівались побачити змістовний, цікавий і захоплюючий поєдинок двох сильних футбольних колективів. Але надії їх не виправдались. Враження від зустрічі було зіпсоване неспортивною поведінкою деяких футболістів Луганська і поганим суддівством бригади арбітрів з м. Ужгорода.
 М’яч у гру вводять гості, його тут же перехоплюють залізничники і на першій хвилині створюють гострий момент біля воріт Луганська. В останню мить одному з захисників вдасться вивести м’яч з лінії воріт. Проходить хвилина, і вже вінничани ліквідовують загрозу своїм воротам. Так, у гострих обопільних атаках пройшов весь перший тайм. Правда, господарі поля атакували частіше і мали більше можливостей для взяття воріт. На 11-й хвилині, під час однієї з атак Ліпський після удару Яковлєва спрямовує м’яч в сітку. Воротар гостей Джафаров симулює напад на нього, і суддя безпідставно не зараховує забитий гол. Через 15 хвилин Ліпський виводить на удар Славінського, який обігрує воротаря і відкриває рахунок.
 Програючи з рахунком 0:1, футболісти Луганська пропонують високу швидкість і силову боротьбу, яка нерідко переходить у відверту грубість. Не на висоті виявився суддя матчу О.М. Малець, який своєчасно не закликав до порядку луганців, що грубо порушували правила. В результаті воротар гостей безкарно вдарив по обличчю Славінського, що викликало справедливе обурення всіх присутніх на стадіоні. Тільки коли за дві хвилини до закінчення тайму захисник Гурєєв грубо збиває Ліпського, суддя вже змушений вивести порушника з поля.
 Після перерви гра набирає ще більш гострого характеру. Досить сказати, що протягом матчу було призначено лише за грубість з боку луганців 27 штрафних ударів, а з боку залізничників — 13. На 55 хвилині нападник гостей Костенко, використавши необачність захисту і безпорадність Кохановського, зрівнює рахунок. Через кілька хвилин за порушення правил суддя виводить з поля Молотая, ї команди продовжують боротьбу при рівних силах, але домогтись результату жодній з них не вдається. За 5 хвилин до кінця матчу захисник гостей Котенко зіграв біля воріт рукою, і Александров з одинадцятиметрового удару вивів свою команду вперед.
 З рахунком 2:1 залізничники одержали перемогу.
 Б. СТЕПАНОВ.
 "Винницкая Правда", 1962г.

Зустріч принципова — суддівство безпринципне
 "ЛОКОМОТИВ" (Вінниця) - "ТРУДРЕЗЕРВИ" (Луганськ) - 2:1
 Матч розпочався досить гостро. Вже на першій хвилині біля воріт "Трудрезервів" виникає небезпечний момент: після прострілу Ліпського, Яковлєв б’є по воротах. Лише чудом захиснику гостем Котенку вдалося відбити м’яча і врятувати свою команду від неминучого гола.
 Напруження зростає. Відчувається, що господарі поля прагнуть до реваншу за поразку в першому крузі і все частіше притискують лідера до воріт. Ось, нарешті, удар Ліпського досягає мети — м’яч у сітці. Але суддя всесоюзної категорії О. Малець (Ужгород) виявився простаком і дав ошукати себе хитрому воротарю Г. Джафарову, який, пропустивши гол, вдався до симуляції.
 Рахунок було відкрито на 28-й хвилині. Скориставшись необачним виходом воротаря гостей, І. Славінський послав м'яча у порожні ворота. 1:0.
 Цілком природньо, що поєдинок колективів, які суперничають за лідерство, проходив у гострій спортивній боротьбі. Поряд з технічним арсеналом засобів, гравці обох команд застосовували ще й силові прийоми. Але коли силова боротьба підмінюється грубістю, потрібне рішуче втручання судді. На жаль, арбітр матчу О. Малець ліберально ставишся до порушників, і це сприяло грубощам на полі.
 Справедливе обурення глядачів викликав безпрецедентний вчинок воротаря луганчан Г. Джафарова, який вдарив кулаком в обличчя І. Славінського. Таке неподобство треба кваліфікувати вже не як порушення правил гри, а як відкрите хуліганство. Тут би спортивному судді не завадило передати хулігана в руки народного судді. Але О. Малець обмежився... зауваженням. Більше того, в судійському протоколі він записав всупереч істині, що спробу вдарити противника Джафаров лише зробив рукою.
 Незадовго до перерви вінничани одержали чисельну перевагу — за допущену грубість з поля виведено захисника В. Гуреєва. Але вже на початку другого тайму шанси урівнялись. Юн Чен-ян, ліквідовуючи загрозу, хотів відбити м'яча в аут, але нападники "Трудрезервів" перехопили його і вкотили у ворота "Локомотива". Слідом за цим суддя вивів з поля півзахисника вінничан Молотая, і команди продовжували боротьбу десять на десять.
 Доля матчу вирішилась за п’ять хвилин до фінального свистка. Пробиваючи штрафний, Грутман послав м’яча в гущу гравців на воротарський майданчик. Там хтось з луганчан зіграв рукою, і суддя призначив пенальті. Одинадцятиметровий реалізував Александров.
 З рахунком 2:1 переміг "Локомотив".
 Інші матчі цього туру закінчились так: "Десна" — "Авангард" (Суми) 4:1; "Динамо" — "Азовсталь" 0:0; "Авангард" (Тернопіль) — "Нафтовик" 2:1; "Шахтар" — "Авангард" (Краматорськ) 1:0.
 І. Гриб.
 "Комсомольское племя", Винница, 1962г.

ФУТБОЛЬНИЙ ОГЛЯД
Чим ближче фініш зональних змагань чемпіонату України, тим гостріша боротьба на зелених полях. 29 липня у Вінниці проходив центральний матч третьої зони. Місцевий "Локомотив" приймав луганські "Трудові резерви". Обидві команди робили ставку тільки на перемогу. Спочатку про це заявили господарі поля. На 24-й хвилині нападаючий "Локомотива" І. Славинський відкрив рахунок. Потім "Трудові резерви" провели серію контратак, але безуспішно. У напружений момент команду підвів В. Гурєєв (№ 4). За навмисну грубість він був справедливо виведений з поля.
Після перерви "Трудові резерви" зробили необхідну перестановку гравців. Ю. Приймак зайняв місце лівого захисника, а роль центрального захисника став виконувати В. Першин. О. Кедрова на правому краю нападу замінив Д. Костенко. Друга половина матчу почалася бурхливим натиском луганців. На 55-й хвилині Д. Костенко сквитав гол. Напруження боротьби наростає. У прагненні будь-якою ціною вирвати перемогу гравці "Локомотива" грублять, допускають недозволені прийоми. За це одного з залізничників суддя матчу О. Малець (Ужгород) примусив залишити поле.
На 87-й хвилині у ворота "Трудових резервів" був призначений 11-метровий штрафний удар: правий захисник луганців О. Котенко торкнувся м'яча рукою на своїй штрафній площадці. Майстер спорту А. Александров чітко пробив пенальті, і "Локомотив" виграв зустріч з рахунком 2:1. Тепер у залізничників 24 очка після 19 ігор. Стільки ж очок, але після 18 матчів залишилось у "Трудових резервів". Завдяки кращій різниці забитих і пропущених м'ячів луганці продовжують очолювати турнірну таблицю.
Команда "Десна" (Чернігів) з рахунком 4:1 перемогла сумський "Авангард". З результатом 2:1 тернопільський "Авангард" виграв у дрогобицького "Нафтовика". Зустріч між хмельницькими динамівцями і ждановською "Азовсталлю" закінчилася нульовою нічиєю.
У другій зоні впевнено лідирує команда СКА (Одеса). Минулої неділі армійці в другому таймі забили два "сухих" м'ячі у ворота кіровоградського "Динамо". Тепер вони мають 29 очок з 36 можливих. Запорізький "Металург" зіграв унічию - 0:0 з армійцями Києва. Зустріч між ровенськими і черкаськими одноклубниками закінчилася з рахунком 2:1 на користь ровенців. Внічию - 1:1 дніпродзержинський "Дніпровець" зіграв з чернівецьким "Авангардом". Не було відкрито рахунку в змаганні луцької "Волині" з херсонським "Маяком". Горлівський "Шахтар" переміг футболістів криворізького "Гірника" - 2:0.
У першій зоні 29 липня сталися дві сенсації. Лідер зони - одеський "Чорноморець" програв у Нікополі команді "Трубник" - 0:2, а ужгородська команда "Верховина" з рахунком 3:0 "нокаутувала" полтавського "Колгоспника". Чергові два очка вписала в свій актив команда "Полісся" (Житомир), яка перемогла спартаківців Станіслава - 3:0. Донецький "Локомотив" з результатом 3:1 виграв матч у торпедівців Харкова. Армійці Львова забили два "сухих" м'ячі у ворота київського "Арсеналу". Миколаївський "Суднобудівник" зіграв унічию - 0:0 з командою "Авангард" (Жовті Води).
Кадіївський "Шахтар" у цьому турі не брав участі. 28 липня він проводив міжнародну товариську зустріч з шведською командою "ГАІК" з м. Гетеборга. Гірники здобули перемогу з рахунком 2:1.
Турнірну таблицю першої зони очолює одеський "Чорноморець" - 28 очок, на другому місці - житомирська команда "Полісся" - 26 очок, на третьому - кадіївський "Шахтар" - 23 очка.
В. БОНДАРЕНКО "Прапор перемоги" (Луганск).