МАТЧ ЧЕМПИОНОВ
Вчера на центральном стадионе гор. Киева в присутствии 40 тысяч зрителей проходила первая игра за право перехода в класс "А". Встречались сильнейшие команды республики - чемпион Украины 1962 года луганские "Трудовые резервы" и чемпион прошлого года одесский "Черноморец".
Поединок чемпионов начался по сигналу судьи Всесоюзной категории Константина Андзюлиса (Прибалтика). Первые полчаса счет был ничейным - 0:0. На 31 минуте удачный прорыв луганского нападающего Г. Середнякова закончился голом в ворота "Черноморца". Мяч забил И. Балаба. Вскоре одесситы сквитали счет. Это сделал их нападающий А. Двоенков, заставивший вратаря "Трудовых резервов" Г. Джафарова вынуть мяч из сетки. Со счетом 1:1 команды ушли на отдых.
После перерыва луганчане усилили нажим на ворота "Черноморца". В самом начале тайма Г. Середняков забил второй гол в ворота одесситов. За шестнадцать минут до конца этого напряженного матча Г. Середняков с углового удара довел счет до 3:1. В оставшееся время одесские футболисты не смогли отквитать голы и были вынуждены признать себя побежденными. Луганская команда "Трудовые резервы" сделала еще один, предпоследний шаг на пути в класс "А".
Второй переходной матч состоится 5 ноября в Киеве.
"Луганская правда".

КИЇВ АПЛОДУЄ ЛУГАНСЬКУ
"Трудові резерви" - "Чорноморець"... Не було в передсвяткові листопадові дні в столиці України таких рекламних щитів, де б не красувалися назви цих двох популярних українських команд майстрів. Кияни виявили неабиякий інтерес до зустрічей луганських футболістів з одеситами. Розмови про наступні матчі можна було почути скрізь - у трамваї, в тролейбусі, в магазині.
І ось перший перехідний матч. На Центральному стадіоні зібралося більше 40 тисяч глядачів. Уважно, але перший час мовчазно спостерігають вони гру. Та ось луганці, вимотавши свого досить наполегливого суперника, переходять у наступ, починають показувати властивий їм атакуючий футбол.
Нестримно рветься вперед правий крайній нападаючий Г. Середняков. У хорошому стилі обігрує він одного гравця "Чорноморця", другого, третього, а пробити по воротах все ніяк... Прострільна передача - і лівий крайній нападаючий І. Балаба в падінні забиває красивий гол.
З цієї хвилини серця киян - на боці луганців. Такі голи їм доводилось бачити тільки тоді, коли улюблена динамівська команда була в зеніті футбольної слави.
Але ось луганців спіткала невдача. Лівий інсайд "Чорноморця" А. Двоєнков ("таран" - як встигли охрестити його київські болільники) зрівнює рахунок. "Так не може закінчитись цей напружений матч, - роблять висновок багато знавців футбола. - "Трудові резерви" свіжі, енергійні, одеситів же хоч вижми: втомлені, знервовані, сердиті, розгублені".
Що ж, прогнози глядачів збулися. Після перерви луганці запропонували такий темп, що сприйняти його одеські спортсмени вже були безсилими. П'ятихвилинний навальний штурм закінчився взяттям воріт "Чорноморця". Удар Г. Середякова виявився невідпорним.
І знову йдуть у наступ донбасівці. Тепер їх уже дружно, на весь голос, підгримують київські глядачі. Підбадьорені такою підтримкою, луганці демонструють справді високий клас гри в усіх лініях.
А що ж одесити? Безадресові передачі, метушня, помилка за помилкою. Ось один з їх захисників у паніці відбиває м'яч за лицьову лінію. Кутовий іде подавати майстер цих ударів Г. Середняков. Розгін - удар! М'яч, описавши дугу, несподівано завертає і, вдарившись об груди одного з гравців "Чорноморця", влітає в сітку.
3:1. Це вже перемога. Відчутна, переконлива. Кияни гаряче вітають нового чемпіона республіки.
...Два дні відпочинку. В одній з кімнат готелю "Москва" тренери "Трудових резервів" зібрали своїх вихованців. Докладно розбирається гра всієї команди і кожного футболіста зокрема. Тут же визначається практичний план наступного поєдинку з тим же суперником. На закінчення зачитуються послання від земляків. Їх багато. Близько 100 телеграм одержали футболісти Луганська за ці два дні. І що не депеша, то щирі побажання другого виграшу. Ось лише кілька з них: "Донецька команда "Шахтар" поздоровляє вас з першою перемогою. Бажаємо вам повторного успіху. Чекаємо в класі "А". Старший тренер Ошенков".
"Незмірно раді вашому успіхові. Надіємося, хвилюємося, чекаємо. Колектив гірників шахти № 10 імені Артема тресту "Комунарськвугілля".
"Чорнухинські шахтарі поздоровляють з перемогою. Бажаємо перемоги 5 листопада. Заслужений шахтар УРСР Сергій Воротников".
На повторну гру з "Чорноморцем" "Трудові резерви" вийшли з бойовим запалом, прагненням довести, що не випадково вони завоювали в нинішньому сезоні звання чемпіона республіки. Твердий намір узяти реванш за попередні два програші луганцям (28 жовтня і 2 листопада) був у одеситів. На другий перехідний матч вони переставили свої бойові порядки, ввели двох свіжих гравців.
"Трудові резерви" не стали експериментувати. 5 листопада команда вступила в змагання у тому ж самому складі, в якому вона грала проти "Чорноморця" два дні тому. Це - воротар Г. Джафаров, захисники О. Котенко, Ю. Приймак і В. Гурєєв, півзахисники І. Терлецький і В. Галустов, нападаючі Г. Середняков, Д. Костенко, В. Першин, Є. Волченков і І. Балаба.
І хоча "Чорноморець" готувався взяти реванш за поразку, луганці зруйнували всі його плани в першому таймі, а потім, як кажуть, стали диктувати одеситам свою волю. Цей матч багато в чому був схожий на попередній. Як і в першому перехідному поєдинку, луганці знову показали високе мистецтво захисту і неабияке вміння навіть малими силами гостро атакувати.
Найбільше ж розкрили вони свої здібності в другому таймі. Після перерви луганці стали повновладними господарями поля. Їх прориви були дуже гострими, небезпечними.
На 54-й хвилині м'ячем оволодіває Г. Середняков, який змістився на лівий край. Його удар метрів з восьми був настільки сильним, що в сітці одночасно опинилися і м'яч, і воротар "Чорноморця" Г. Городенко.
Новий шквал атак. "Трудові резерви" безперервно штурмують ворота суперників. Кияни, які встигли за короткий час полюбити футболістів Луганська, гаряче підтримують команду. Тривалий натиск кінець кінцем завершується другим голом у ворота "Чорноморця". Сталося це на 74-й хвилині матчу. Перебуваючи в оточенні кількох гравців одеської команди, Є. Волченков відпасував м'яч управо, куди вчасно перемістився І. Балаба. Лівий крайній нападаючий "Трудових резервів" не став довго роздумувати: блискавично пробив по воротах. Парирувати сильний і несподіваний низовий удар воротар "Чорноморця" не зміг. На світловому табло з'явилася цифра 2.
Та й на цьому луганці не заспокоїлися. Вони продовжували атакувати до кінця гри. І ось пролунав фінальний свисток судді всесоюзної категорії І. Літвінаса (Вільнюс). Луганці кинулись обіймати один одного.
Гравці "Трудових резервів" здобули право на присвоєння їм почесного звання майстрів спорту. Високо оцінені і заслуги спортивних наставників луганських футболістів. Старшому тренерові команди Г.С. Зоніну і його колезі Г.Ф. Балабі присвоєне звання заслужених тренерів УРСР. Г.С. Зонін призначений тренером збірної української команди майстрів класу "Б", яка відстоюватиме спортивну честь республіки у традиційних змаганнях із збірною другого ешелону Російської Федерації.
...Отже, кількарічна гегемонія одеситів порушена. На республіканський п'єдестал футбольної слави піднялася нова команда, ім'я якій - "Трудові резерви". Хай і далі супутником вашим, футболісти орденоносного Луганська, завжди буде тільки успіх!
В. СМАГА, наш спеціальний кореспондент.
"Прапор перемоги" (Луганск).

Рейтинг@Mail.ru