БЕСЦВЕТНЫЙ МАТЧ
В минувшую среду на стадионе им. Ворошилова луганская команда "Трудовые резервы" принимала футболистов северодонецкого "Химика". К началу этого календарного матча лидера второй украинской зоны и северодонецких спортсменов разделяло солидное расстояние: "Химик" находился внизу турнирной таблицы, "Трудовые резервы" занимали первое место. Во время этой встречи любители спорта надеялись увидеть интересную игру лидера, но их постигло разочарование.
С первых минут матча стало ясно, что луганчане переоценили свои силы, они играли вяло. Ни одна из их атак не достигала цели. Нападающие А. Гулевский, В. Швец, В. Першин и И. Балаба еле-еле пробивались к воротам гостей и не могли открыть счет. Зрителям невольно приходил на память недавний матч с кадиевским "Шахтером", который "Трудовые резервы" свели вничью.
После отдыха, игра чуть оживилась. В один из моментов мяч оказывается у полузащитника Валерия Галустова. Удар, и мяч в сетке ворот северодонецкого "Химика". Но игроки "Трудовых резервов" так и не смогли использовать многих возможностей увеличить этот минимальный счет 1:0.
Известно, что в спорте побеждает сильнейший. Бесспорно, "Трудовые резервы" более подготовлены, чем северодонецкий "Химик", что подтверждается турнирной таблицей. Любители спорта, однако, остались недовольны последним матчем. И они правы: большого футбола на этот раз в Луганске не было. Команду "Трудовые резервы" точно подменили.
Спортивную общественность области очень беспокоит, смогут ли "Трудовые резервы" удержать в дальнейшем первое место в зоне? Вялость и безынициативность, проявленные командой в двух последних играх, не могут не тревожить. Ведь впереди встречи с футболистами Желтых Вод, Севастополя и Полтавы. Есть над чем задуматься старшему тренеру команды Г.Ф. Балабе!
А что можно сказать о северодонецком "Химике"? Нам кажется, что эта команда располагает необходимыми возможностями играть лучше, результативнее.
После прошедшего матча у команды "Трудовые резервы" 26 очков, у северодонецкого "Химика" по-прежнему 10. Положение остальных команд в турнирной таблице выяснится после очередных матчей, которые состоятся сегодня.
А. НИКАНОРОВ, "Луганская правда".

Безбарвна гра
Великі надії покладали численні болільники футбола на зустріч луганської команди майстрів класу "Б" "Трудові резерви" з Сєвєродонецьким "Хіміком". Луганчанам був конче потрібен виграш для того, щоб закріпитись на першому місці. Важливе значення мала перемога і для спортсменів Сєвєродонецька. Адже вона дозволяла їм значно поліпшити своє турнірне становите. Всі сподівалися побачити цікаву, темпераментну гру. Та не так сталося, як гадалося.
Матч між цими командами, що відбувся 14 червня на луганському стадіоні імені Ворошилова, розчарував глядачів. Гра була на рідкість сірою і млявою, безбарвною. Просто не вірилось, що це виступають колективи майстрів футбола. Часом здавалося, що суперники змагаються між собою в тому, хто допустить більше технічних і тактичних помилок.
Навіть такі досвідчені футболісти, як майстер спорту Ю. Приймак, В. Першин і О. Гулевський, цього разу грали набагато нижче своїх можливостей. А вони ж повинні були задавати тон футбольній молоді. Недбало грали й інші футболісти.
Важко сказати щось похвальне і на адресу сєвєродонецького "Хіміка". Команда діяла сумбурно, без будь-якого тактичного задуму. Навіть гол, забитий на 64-й хвилині у ворота "Хіміка" півзахисником луганської команди В. Галустовим, не примусив спортсменів Сєвєродонецька перебудувати гру. До кінця матчу вони продовжували грати здебільшого на відбій.
Проведений матч не робить честі ні тому, ні іншому колективові. Він закінчився мінімальною перемогою "Трудових резервів" - 1:0.
Наступну календарну зустріч "Трудові резерви" проведуть 7 липня - після повернення з братньої Румунії, де їм належить зіграти кілька товариських міжнародний матчів.
В. САВЧЕНКО, "Прапор перемоги", Луганськ.

ЧОМУ ПРОГРАЄ "ХІМІК"?
14 ЧЕРВНЯ в Луганську лідер другої української зони класу "Б" команда "Трудових резервів" свою п'ятнадцяту зустріч провела з північнодонецьким "Хіміком". В'яла, нецікава гра, в якій суперники допустили багато помилок, принесла перемогу господарям поля з рахунком 1:0. Луганчани зміцнили своє становище лідера, "Хімік" зазнав сьомої поразки.
Чому так безбарвно грає в цьому сезоні "Хімік"? Що це? Випадковість, смуга невезінь чи закономірність?
Минулого року новачок класу "Б" виступив непогано, посівши 12 місце з співвідношенням забитих і пропущених м'ячів 38:44. Але в цьому сезоні хіміки втратили свій бойовий стиль, більшість зустрічей провели без властивих їм раніше піднесення, волі до перемоги.
Зустріч з "Трудовими резервами" показала, що спортсмени "Хіміка" погано маневрують на полі, перетримують м'яч, уповільнюючи тим самим темп розвитку атаки. Напад - найслабкіша ланка в команді. В чотирнадцяти зустрічах форварди "Хіміка" забили тільки шість м'ячів, менше за всіх у зоні. І все лихо в тому, що вони не володіють технікою високих швидкостей, обігрування захисників з ходу, чіткого володіння м'ячем у русі. Гірше стали грати в команді Юрій Рудаков і Василь Сорокін. Вони дещо втратили почуття маневру і діють часто занадто прямолінійно.
Напівзахисники "Хіміка" Роберт Аванесов і Юрій Звьоздкін неохоче вклинюються в ряди атакуючих. Погано і те, що "Хімік" часто виступає в "перелицьованому" складі, тобто гравці переставляються з місця на місце. Навряд чи це корисно. Молодь, яка включається до складу команди, повинна мати основну "спеціальність". Універсалізм у футболі - справа сумнівна.
В'яла, неорганізована гра нападаючих, нечітка взаємодія інших ланок команди, тактична бідність свідчать про серйозні недоліки в учбово-тренувальній роботі старшого тренера "Хіміка" П.Я. Боголюбова. Через невисоку кваліфікацію нещодавно звільнений від обов'язків тренера Н.М. Петров. Отже, команда "Хімік" серйозно потребує зміцніння керівного складу.
Я не помилюсь, коли скажу, що відсутність міцної дружби між гравцями призводить до того, що і на полі в них немає потрібного колективізму, взаємовиручки. "Хіміку" довелось розлучитись з Миколою Шаламовим, Володимиром Медведєвим, які знизили вимогливість до себе і стали поганим прикладом для молодих спортсменів.
Північнодонецька команда, як і раніше, - пасинок в обласної секції футбола (голова т. Діченсков). Вона не одержує достатньої кваліфікованої допомоги від спортивної громадськості Лисичанського хімкомбінату. Чи варто після цього дивуватись, що "Хімік" їде зі скрипом на возі аутсайдерів?
В. БОНДАРЕНКО, позаштатний футбольний оглядач "Молодої гвардії".
"Молода гвардія" (Луганск).

Рейтинг@Mail.ru