"ЛОКОМОТИВ" - ПРИЗЕР ПЕРШОСТІ РЕСПУБЛІКИ
 Більше півроку минуло з того часу, коли на зелених полях стадіонів країни розпочалися календарні ігри нового футбольного сезону. І ось лише кілька днів тому вирішилась доля чемпіонів і володарів кубків.
 Поєдинком з чернігівською "Десною" вінницькі залізничники розпочали 9 квітня боротьбу в чемпіонаті республіки. Нелегким був цьогорічний турнір команд майстрів класу "Б". 37 колективів другого ешелону, розподілених на дві зони, виборювали першість України.
 Почесне звання чемпіона республіки завоював переможець першої зони — одеський "Чорноморець", який у другій стиковій грі завдав поразки своїм землякам — команді СКА з рахунком 2:1 (перша їх зустріч закінчилась безрезультатно — 0:0). Армійці Одеси, таким чином, зайняли друге місце в першості України.
 Доля третього призера вирішувалась у Вінниці 29 жовтня в матчі між місцевими залізничниками і луганськими "Трудрезервами", які посіли другі місця в своїх зонах.
 Перший поєдинок між цими командами відбувся у місті Луганську. 90 хвилин боротьби не дали результату. Отже, друга зустріч суперників повинна була виявити сильнішого.
 Команди вийшли на поле у таких складах:
 "Трудрезерви" — Басюк, Костенко, Приймак, Гуреєв, Павлов, Галустов, Костенко, Нацун, Глухарєв, Швець (Рудаков), Балаба.
 "Локомотив" — Шевченко, Котельников, Юн Чен-ян, Кохановський, Александров, Нікіфоров, Меценатов, Петров, Славінський, Балакін, Яковлєв (Ліпський).
 Жорсткій манері гостей господарі поля протиставили відшліфовану техніку і продуману комбінаційну гру. Особливо виділявся своїми коронними фінтами Александров. Блискуче провели матч Нікіфоров і Юн Чен-ян, порадував глядачів зрілим малюнком правий крайній нападу Меценатов.
 Вже в першому таймі незадовго до перерви було вирішено долю матчу. На 38-ій хвилині Меценатов здійснив прорив і відкрив рахунок. Гострі атаки локомотивівців незабаром знову увінчались успіхом. Під час однієї з них Петров (8) в один дотик носком подвоїв результат.
 У другому таймі гості мали кілька реальних можливостей змінити рахунок. Але не зробили цього за неточністю ударів. Особливо прикрими були промахи центрального нападника Глухарєва і лівого напівзахисника Галустова, які перед самими ворітьми не використали вигідних моментів.
 Фінальний свисток судді всесоюзної категорії О. Цаповецького (Київ) зафіксував перемогу вінничан з рахунком 2:0. Таким чином, "Локомотив", як і торік, знову став третім призером першості України.
 Під бурхливі оплески присутніх заслужений тренер Української РСР А. Ідзковський вручив залізничникам дипломи третього ступеня республіканської ради Союзу спортивних товариств і організацій і вітав колектив з заслуженим успіхом у цьогорічному спортивному сезоні.
 Бурю овацій викликало на стадіоні повідомлення диктора про перемогу донецьких футболістів. Вигравши з рахунком 3:1 фінальну гру у московського "Торпедо", сталінський "Шахтар" став володарем Кубка СРСР. Це третя за всю історію подорож кришталевого кубка на периферію.
 Минулого вихідного на стадіоні Вінницького міського парку культури І відпочинку визначився і чемпіон області з футбола. Зустрічались команди жмеринського "Локомотива" і вінницького "Авангарду" (інструментального заводу). Матч юнаків закінчився внічию — 0:0, а серед дорослих перемогли інструментальники (4:0). Однак, чемпіоном Вінниччини у клубному заліку другий рік стали жмеринчани, які набрали 49 очок. На другому місці футболісти інструментального заводу (48 очок).