МАТЧ ЧИ ТРЕНУВАННЯ?
З яким нетерпінням чекали болільники відкриття футбольного сезону в м. Луганську! І ось цей день настав. Тисячі трудящих обласного центра до відказу заповнили 20 квітня стадіон імені Леніна. О 16-й годині за свистком судді республіканської категорії Табакова (Москва) на полі вишикувались команди майстрів класу "Б" - луганські "Трудові резерви" і футболісти товариства "Ракета" (Горький).
Перший удар по м'ячу роблять гості. Горьковські нападаючі одразу ж кидаються у стрімку атаку. З перших же хвилин доводиться вступати в гру воротареві луганської команди Анатолію Путятову. І що дивно: частіше тривожать його не форварди противника, а свої захисники. Замість того, щоб з будь-якого положення передати м'яч гравцям лінії нападу, вони обрали найлегший шлях - відкочували його воротареві. Особливо зловживав цим центральний захисник майстер спорту Віктор Бельков.
Переконавшись у неспроможності захисту відбити навальні атаки суперників, півзахисники Віктор Гурєєв і Геннадій Макаркін відтягнулися на свій штрафний майданчик. Нападаючим "Ракети" стало вільніше зав'язувати в центрі поля продумані комбінації, і гості почали частіше загрожувати воротам "Трудових резервів". Посилення захисту тільки ускладнило гру місцевої команди. Особливо сковували її дії короткі і до того ж нерідко неточні передачі, до яких вдались гравці оборони. Луганським нападаючим лишилось одне - здаля стежити за перепасовками на штрафному майданчику.
Здавалось, що "Трудові резерви" вийшли на двосторонні тренування, а не на відповідальний календарний матч. Більшість їх гравців не вступала в боротьбу за м'яч, люб'язно надаючи це право сусідові. А саме цими прорахунками і скористалися суперники. На 22-й хвилині вони примушують луганців почати гру з центра.
Тільки після цього "Трудові резерви" відмовились від захисного варіанту, від оборони почали переходити до атак. Але штурмували вони ворота противника тільки правим крилом. І це, звичайно, не змогло принести їм успіху. Швидкого крайнього нападаючого Анатолія Родіна та центра нападу Олександра Гулевського надійно прикрили захисники "Ракети".
За 5 хвилин до кінця першої половини матчу на штрафний майданчик луганців прорвався Валентин Сисалов і красивим ударом забив другий м'яч у ворота "Трудових резервів".
У другому таймі місцева команда грала більш активно, але змінити рахунку їй так і не вдалося. Надто вже неточно били по воротах Юрій Пилишко, Борис Савелов та Микола Дзюба. "Трудові резерви" протягом матчу 9 разів подавали кутові і жодного разу не добилися успіху. Старшому тренерові команди Водягіну і футболістам команди слід зробити висновок з цієї досить прикрої поразки.
В. СМАГА "Прапор перемоги" (Луганск).

Первые матчи
Двадцатого апреля на луганском стадионе им. В.И. Ленина состоялся первый в нынешнем году футбольный матч между командами класса "Б". Местные "Трудовые резервы" принимали горьковскую "Ракету". Этой встречей в городе открылся футбольный сезон 1958 года.
Луганской команде противостоял опытный противник. Горьковская "Ракета" в недавнем прошлом - чемпион Российской Федерации. В минувшем году она успешно играла на Кубок СССР и выбыла из этого трудного состязания только после проигрыша в четвертьфинале московскому "Локомотиву". В одном и том же составе команда "Ракета" (быв "Авангард") играет уже третий сезон.
...Раздается свисток судьи республиканской категории А.В. Табакова (Москва). Мяч в игре. Волжане предложили высокий темп и все чаще и чаще прорываются к воротам "Трудовых резервов". Защита луганской команды не смогла сдержать наступательный порыв гостей, и на 22-й минуте вратарь "Трудовых резервов" Анатолий Путятов вынимает мяч из сетки.
Первый гол еще больше придал энергии гостям. Они предпринимают все новые и новые атаки. "Трудовые резервы" отвечают на них штурмом. К воротам противника даже вышел центральный защитник Виктор Бельков. Но все это не приносит положительных результатов. Опять повторяются неточные удары. Левый крайний нападающий луганской команды Николай Дзюба был не в силах использовать благоприятные моменты. За пять минут до свистка, воспользовавшись замешательством соперников левый полусредний "Ракеты" Валентин Сысалов легко забил еще один мяч в ворота луганчан.
Во второй половине игры положение не изменилось. Матч закончился победой горьковчан со счетом 2:0.
Чем же объяснить неудачи нашей команды? Как уже говорилось, команда "Трудовые резервы" еще не добилась полного взаимодействия. На протяжении минувшего матча можно было наблюдать, насколько слабо действовала полузащита луганчан (Гуреев и Макаркин). Не чувствовалось ее помощи нападению. Среди защитников неплохо играл Александр Котенко. Но что мог он один сделать? Владимир Головченко (левый защитник) часто терялся.
Первое боевое испытание показало, что команде "Трудовые резервы" нужно еще много работать над совершенствованием класса игры, развитием коллективизма и воли к победе. Мы уже не говорим о том, что следует лучше использовать индивидуальные способности игроков. Впереди еще много ответственных матчей, и хочется, чтобы каждый из них приносил любителям футбола не огорчение, а удовлетворение.
"Луганская правда".

Рейтинг@Mail.ru