"Кайрат": Шведков, Дышленко, Осянин, Байшаков, Асылбаев, Маркин, Катков, Семин, Пиуновский, Рожков (к), Чеботарев.
Голы: 1:0 Куксов (51), 2:0 Куксов (72), 2:1 Пиуновский (79).
Дублеры: 2:1 (Сурменко, Вербицкий - Митряков).

"Заря" (Ворошиловград) - "Кайрат" (Алма-Ата). 2:1 (0:0).
"Заря": Ткаченко, С. Кузнецов, Малыгин, Абрамов, Васенин, А. Журавлев (Пинчук, 67), В. Кузнецов, Семенов, Старков, Куксов, Онищенко (Морозов, 88).
"Кайрат": Шведков, Дышленко, Осянин, Байшаков, Асылбаев, Маркин, Катков, Семин, Пиуновский, Рожков, Чеботарев.
Голы: Куксов (51, 72), Пиуновский (79).
Предупреждены: Малыгин; Чеботарев.
Дублеры - 2:1.
В борьбе капитан Зари Александр ЖуравлевВ борьбе капитан Зари Александр Журавлев Выстроив двухъярусный "крепостной" вал перед своими воротами, гости то и дело отваживались на смелые вылазки. Чеботарев и Пиуновский, освобожденные от защитных обязанностей, быстрыми маневрами готовили плацдарм для выдвижения вперед оттянутого к центральному кругу полузащитника Рожкова, который включался в атаку и наносил "уколы" с границ штрафной площади.
"Заря" действовала впереди большими силами и ставила задачу связать соперников своей активностью, быстрыми переводами мяча с фланга на фланг, частыми ударами по воротам. Сделать это в первом тайме не удалось, хотя хозяева поля имели две вернейшие возможности забить гол после острых фланговых прострелов. Причиной тому были жесткие единоборства, которые навязали игроки "Кайрата", так называемая игра на грани фола. В связи с этим стоит сказать, что судейской бригаде тоже пришлось нелегко, но она четко провела матч.
Во втором тайме, усилив темп, "Заря" все-таки заставила защитников гостей все чаще ошибаться. Лучшими игроками в этом матче были Куксов и Васенин. Им-то и принадлежит заслуга в первом взятии ворот "Кайрата". Остроумным пасом Васенин успел протолкнуть мяч в образовавшуюся на мгновение брешь в рядах защитников и вывел на удар Куксова. Вратарь бросился навстречу, но было поздно: мяч, посланный низом, вкатился в угол ворот. Куксову же удалось вторично поразить ворота гостей - на этот раз сильнейшим ударом метров с 35 в дальнюю от вратаря "девятку".
Когда гостям уже нечего было терять, они перестроили тактику и предприняли запоздалый штурм ворот "Зари". Рожков, совершив фланговый рывок, выиграл мяч возле лицевой линии у Сергея Кузнецова и отправил его набегавшим по центру партнерам. Пиуновский сильным ударом в угол ворот отквитал один гол.
Б. Брусилов (газета "Советский спорт").

ОЧКОВА ДИСТАНЦІЯ ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ
"Зоря" (Ворошиловград) - "Кайрат" (Алма-Ата) - 2:1.
Ворошиловград. Стадіон "Авангард". 6 жовтня. 38.000 глядачів.
Судді: А. Мільченко, А. Алавідзе, А. Вардіашвілі.
"Зоря": Ткаченко, С. Кузнецов, Малигін, Абрамов, Васенін, Журавльов (Пінчук), В. Кузнецов, Семенов, Старков, Куксов, Онищенко (Морозов).
"Кайрат": Шведков, Дишленко, Осянін, Байшаков, Асилбаєв, Маркін, Катков, Сьомін, Піуновський, Рожков, Чеботарьов.
Голи: Куксов (2), Піуновський.
Дублери: 2:1.
Невдача в грі з ростовськими армійцями у якійсь мірі похитнула впевненість болільників у можливості команди тепловозобудівного заводу імені Жовтневої революції боротися за вищі нагороди першості. Але на радість ворошиловградських прихильників футбола спортсмени ЦСКА, які невідступно слідують за лідером, цього разу не зуміли наздогнати або обійти тепловозобудівників, програвши своїм землякам, торпедівцям, з рахунком 1:2.
Однак невдача армійців ніскільки не послабила напругу спортивної боротьби. Навпаки, конкурентів у футболістів "Зорі" стало значно більше. За кількістю втрачених очок представники тбіліського "Динамо", єреванського "Арарату" мінського "Динамо" та "Дніпра" також наблизилися до золотого берега своєї футбольної надії. Вони мають потенціальну можливість нарівні боротися за призові місця.
Який вихід для тепловозобудівників з цього становища? Тільки один - утримати суперників на дистанції. Сьогодні боротьба на футбольних полях вступила у вирішальну фазу. І кожне здобуте у важких поєдинках очко зараз для ворошиловградців ціниться на вагу золота.
Тому не дивно, що черговий матч наших земляків з футболістами алма-атинського "Кайрату" повинен був у якійсь мірі заспокоїти пристрасті болільників і одночасно відповісти на запитання про те, чи зможе "Зоря" збільшити розрив в очках.
Поєдинок почався бурхливими атаками як господарів, так і гостей. І все ж ігрова ініціатива було на боці ворошиловградців. Вони кілька разів створюють біля воріт Шведкова гольові ситуації. Однак реалізувати їх не змогли. У таких випадках говорять, шо спортивне щастя було на боці алма-атинців. Проте справа в іншому. Просто дуже велике бажання забити гол, будь-якими засобами відкрити рахунок породжувало багато помилок в передачах і прийомі м'яча спортсменами тепловозобудівного заводу імені Жовтневої революції.
Гості відповідали рідкими контратаками. Перший тайм не приніс успіху жодній команді.
Після перерви ворошиловградці стали більш активнішими. На п'ятій хвилині Васенін переадресував м'яч своєму товаришу по команді Куксову. Той чудово зіграв біля воріт гостей, і рахунок став 1:0 на користь ворошиловградців.
Після цього господарі поля стали господарями становища. На 72 хвилині знову відзначився Куксов. Він пробив по воротах Шведкова метрів з 30, і м'яч влетів у сітку - 2:0.
Але такий рахунок не вдалося утримати до закінчення поєдинку. На 79 хвилині захист "Зорі" допустив помилку, і Піуновський відквитав один гол.
Отже, "Зоря" завоювала два необхідних очка. Тепер вона має в своєму активі 34 очка і продовжує очолювати турнірну таблицю.
Наступний поєдинок команда проведе у Львові з місцевими "Карпатами". І болільників хвилює питання, з яким настроєм футболісти вийдуть на цю гру. Адже, щоб наблизитися до золотих медалей, необхідна тільки перемога. Ось чому перед поїздкою команди у Львів у Ворошиловграді, за ініціативою прихильників спорту, відбулася зустріч болільників з своєю улюбленою командою.
На ній були присутні представники громадських організацій міста, робітники фабрик, заводів, студенти вузів.
Перед спортсменами виступили слюсар тепловозобудівного заводу, капітан футбольної команди експериментального цеху О. Самсонов, майстер В. Банник, студентка Ворошиловградського машинобудівного інституту Л. Яшуткіна та інші. Всі вони побажали спортсменам успіху на виїзді.
Від імені футболістів перед присутніми виступив капітан "Зорі" О. Журавльов. Він запевнив прихильників спорту, що його друзі докладуть всіх зусиль, щоб виправдати надії болільників.
"Молодогвардієць" Ворошиловград.

Анатолий Куксов забивает второй гол КайратуАнатолий Куксов забивает второй гол Кайрату

Лидер прежний
Пятого и шестого октября состоялось семь матчей. В ворота соперников было забито 23 мяча - в среднем по 3.28. Самым результативным был поединок в Тбилиси, где местные динамовцы забили в ворота львовских "Карпат" пять, а пропустили в свои один мяч.
Ворошиловградская "Заря" принимала "Кайрат" из Алма-Аты. Если в начале сезона казахские футболисты не радовали своих поклонников, то в сентябре из шести возможных они набрали пять очков при хорошей разности забитых и пропущенных мячей - 6:1. Первого октября "Кайрат" с результатом 1:0 победил бакинский "Нефтчи".
Как же проходила встреча между "Зарей" и "Кайратом"? Первая половина матча не принесла успеха ни одной из команд, хотя футболисты много и настойчиво атаковали ворота соперников. После перерыва хозяева поля перехватити инициативу, заиграли широко, на больших скоростях. И это сразу же принесло им успех. На 51-й минуте Ю. Васенин вывел в прорыв А. Куксова. Ворошиловградец обыграл капитана "Кайрата" Н. Осянина и открыл счет.
Гости ответили редкими, но опасными контратаками. Два раза подряд они подавали угловые удары. Но защитники и вратарь "Зари" А. Ткаченко сыграли без ошибок. Хозяева поля прибавили в скорости и снова перехватили инициатива. На 72-й минуте полузащитник "Зари" А. Куксов сильнейшим ударом метров с 30-35 послал мяч в верхний угол ворот гостей. Через пять минут ворошиловградцы могли добиться нового успеха, но В. Онищенко замешкался, и защитники "Кайрата" ликвидировали опасность у своих ворот. За 11 минут до финального свистка гости разыграли красивую комбинацию, и Е. Пиуновский отыграл один мяч.
Победив "Кайрат" со счетом 2:1, "Заря" еще больше упрочила свое лидирующее положение.
"Ворошиловградская правда".

ЛІДЕР ЗМІЦНЮЄ ПОЗИЦІЇ
У черговому турі першості СРСР з футбола серед команд вищої ліги класу "А" не було зафіксовано жодного нічийного рахунку. Лідер чемпіонату - ворошиловградська "Зоря" - приймала на своєму стадіоні "Авангард" команду з Алма-Ати "Кайрат". Перші 45 хвилин гри не принесли успіху ні одній з команд.
Після перерви ворошиловградці заграли активніше. І вже на п'ятій хвилині другого тайму півзахисник "Зорі" Анатолій Куксов, одержавши передачу від Юрія Васєніна, послав м'яч у сітку воріт "Кайрата".
Після цього гра повністю перемістилася на половину поля гостей. На 72-й хвилині гри Куксов ще раз точно пробив по воротах суперників. Нападаючому "Кайрата" Євгену Піуновському вдалося відквитати один гол.
Матч закінчився з рахунком 2:1 на користь ворошиловградців. До речі, з таким же результатом зіграв і дублюючий склад "Зорі".
Тепер в активі ворошиловградців 34 очка - на 3 очка більше, ніж у команди ЦСКА, яка провела на дві гри більше і в останньому матчі зазнала поразки з рахунком 1:2 від столичних торпедівців. Наступну гру "Зоря" проведе 10 жовтня у Львові, де зустрінеться з місцевими "Карпатами". Потім вона деякий час не братиме участі в іграх на першість країни, бо чотирьох її гравців - Сергія і Віктора Кузнецових, Вячеслава Семенова і Володимира Онищенка включено до складу збірної команди Радянського Союзу, яка проведе два відбіркових матчі чемпіонату світу (13 жовтня із збірною Франції і 18 жовтня із збірною Ірландії).